Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-27, 13:35   #781
magduchula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Od kilku lat używam podkładu Revlon Colorstay 340 dla cery tłustej i mieszanej. Od jakiegoś czasu mam bardzo przesuszoną cerę. Nie wiem czy to wina podkładu, diety? Czy jest podkład Revlon o kolorze 340 dla cery normalnej i suchej?
__________________

magduchula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 18:21   #782
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez magduchula Pokaż wiadomość
Od kilku lat używam podkładu Revlon Colorstay 340 dla cery tłustej i mieszanej. Od jakiegoś czasu mam bardzo przesuszoną cerę. Nie wiem czy to wina podkładu, diety? Czy jest podkład Revlon o kolorze 340 dla cery normalnej i suchej?
Jest taka możliwość. Ten podkład z czasem/ wiekiem może być za ciężko po prostu. Cera się zmienia.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-31, 10:56   #783
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Szukam nawilżającego podkładu ze średnim kryciem, cera w kierunku suchej, jasne odcienie. Możecie coś polecić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-31, 14:02   #784
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Szukam nawilżającego podkładu ze średnim kryciem, cera w kierunku suchej, jasne odcienie. Możecie coś polecić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bareMinerals Complexion Rescue Tinted Moisturizer
IsaDora Wake Up Make-Up Foundation
Lumene Natural Glow Fluid Foundation
L'Oréal Age Perfect Beautifying Serum Foundation
Milani Cosmetics Glow Hydrating Skin Tint
Nude by Nature Luminous Sheer Liquid Foundation
PHYSICIANS FORMULA Butter Believe It Foundation & Concealer
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-31, 21:29   #785
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Szukam nawilżającego podkładu ze średnim kryciem, cera w kierunku suchej, jasne odcienie. Możecie coś polecić?
Urban Decay Stay Naked Hydromaniac (nakładany gąbeczką).

Pisałam o nim tutaj.

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2022-06-03 o 14:59
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-02, 13:14   #786
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Z droższych nowości to do cery suchej jest nowy podkład Chanel
https://www.youtube.com/watch?v=cBcZe5sGXmg
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2022-06-03 o 18:28 Powód: literówka
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 16:38   #787
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Dzięki dziewczyny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-06, 18:08   #788
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Hej, średnio raz w tygodniu używam podkładu i pudru. Miesiąc temu mniej więcej nałożyłam świeżo kupiony podkład All Covered z Inglota, którego nie używałam nigdy wcześniej. Gdy wróciłam z pracy i przejrzałam się w lustrze zobaczyłam, że powchodził mi we wszystkie pory na twarzy oraz zmarszczki i zebrał się dookoła ust, w kącikach oczu itp, nie był ewidentnie rozłożony równomiernie. Wyglądało to bardzo źle. Nigdy wcześniej nie spotkało mnie nic takiego. Założyłam, że to wina nowego podkładu i wróciłam do mojego sprawdzonego i używanego od dawna Face Finity z Max Factor. Jakież było moje zdziwienie, że stało się dokładnie to samo. Nie mam pomysłów, dlaczego się tak dzieje, wydaje mi się, że nie zmieniłam pielęgnacji twarzy. Jedyna nowa rzecz, to wieczorem nakładam pod krem serum z witaminą C. Czy ktoś może byłby w stanie coś doradzić?
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-17, 10:00   #789
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Hej, średnio raz w tygodniu używam podkładu i pudru. Miesiąc temu mniej więcej nałożyłam świeżo kupiony podkład All Covered z Inglota, którego nie używałam nigdy wcześniej. Gdy wróciłam z pracy i przejrzałam się w lustrze zobaczyłam, że powchodził mi we wszystkie pory na twarzy oraz zmarszczki i zebrał się dookoła ust, w kącikach oczu itp, nie był ewidentnie rozłożony równomiernie. Wyglądało to bardzo źle. Nigdy wcześniej nie spotkało mnie nic takiego. Założyłam, że to wina nowego podkładu i wróciłam do mojego sprawdzonego i używanego od dawna Face Finity z Max Factor. Jakież było moje zdziwienie, że stało się dokładnie to samo. Nie mam pomysłów, dlaczego się tak dzieje, wydaje mi się, że nie zmieniłam pielęgnacji twarzy. Jedyna nowa rzecz, to wieczorem nakładam pod krem serum z witaminą C. Czy ktoś może byłby w stanie coś doradzić?
Raczej chyba nie-rano przecież myjesz twarz wiec to co nałożyłas wieczorem nie ma wpływu na podklad
Ja mam tak że w zależnosci od dnia ten sam podkład potrafi wyglądac super a innego źle-nie wiem od czego to zależy, ale ja zmieniam podkłady w zależnosci jak moja skóra wygląda (bardziej przesuszona, zaczerwieniona, po jakimś zabiegu itp)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-17, 13:04   #790
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
Raczej chyba nie-rano przecież myjesz twarz wiec to co nałożyłas wieczorem nie ma wpływu na podklad
Ja mam tak że w zależnosci od dnia ten sam podkład potrafi wyglądac super a innego źle-nie wiem od czego to zależy, ale ja zmieniam podkłady w zależnosci jak moja skóra wygląda (bardziej przesuszona, zaczerwieniona, po jakimś zabiegu itp)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, dzięki za odpowiedź
Hmmm w sumie zawsze miałam jeden podkład i stosowałam go niezależnie od tego, w jakiej kondycji była moja skóra (czy za sucha czy za tłusta), więc może powinnam teraz rzeczywiście bardziej zwrócić na to uwagę. Nałożyłam właśnie trochę korektoru pod oczy i znowu stało się z nim dokładnie to samo co z podkładami, nie wiem o co chodzi :/ A czy używasz może bazy pod podkład? Ja nigdy nie stosowałam i sie zastanawiam czy może to by mogło coś pomóc

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-17, 19:06   #791
Klaudiadel98
Przyczajenie
 
Avatar Klaudiadel98
 
Zarejestrowany: 2020-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 28
Post Jak dobrać podkład?

Hejka. Mam ogromny problem, mianowicie lubię testować nowe kosmetyki. Zawsze kupuję inne. Jednak mam problem z dopasowaniem idealnego podkładu. Zawsze albo zbyt pomarańczowe albo się ważą na mojej twarzy. Jak wy to kobitki robicie? Chcę zacząć testować także podkłady. Proszę o radę. Będę wam wdzięczna.
Klaudiadel98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-18, 16:49   #792
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: Jak dobrać podkład?

Sprawdzam testery w drogeriach, czasem po prostu podbiorę znajomym jak akurat mają przy sobie.
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-18, 19:58   #793
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jak dobrać podkład?

Cytat:
Napisane przez Klaudiadel98 Pokaż wiadomość
Hejka. Mam ogromny problem, mianowicie lubię testować nowe kosmetyki. Zawsze kupuję inne. Jednak mam problem z dopasowaniem idealnego podkładu. Zawsze albo zbyt pomarańczowe albo się ważą na mojej twarzy. Jak wy to kobitki robicie? Chcę zacząć testować także podkłady. Proszę o radę. Będę wam wdzięczna.
Masz jasną cerę, to może warto odwiedzić ten wątek ( tak, stary )
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=864156

Jak podkład waży się, to warto przyjrzeć się pielęgnacji twarzy. Ja tak mam przy kremach o lekkiej, żelowej konsystencji.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 12:06   #794
IndizioPolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Zapraszam do nowego watku.
Poprzedni tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=699993&page=169


Rozmawiamy o doborze podkładu do rodzaju cery.
Najlepszy podkład to taki, który jest wykonany z wysokiej jakości naturalnych składników, przy jednoczesnej atrakcyjnej cenie. Jeśli nie wiemy jaką mamy cerę, również wziąć pod uwagę produkty o uniwersalnym zastosowaniu. Podczas robienia makijażu przed imprezą zawsze wykorzystuję produkty Bielendy. Co sądzicie drogie Panie o tej marce?

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2022-10-24 o 12:20 Powód: ukryty w słowie link reklamowy
IndizioPolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 11:58   #795
Madzia_Ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Witam, jestem tutaj nowa i nie do końca ogarniam, czy dobrze poruszam się po stronie.

Zwracam się z prośbą o poradę. Mam cerę problematyczną - trądzik, rozszerzone pory, cerą przetłuszczająca się i zaczerwieniona.

Testowałam kilka podkładów - Eveline Wonder Match, physicians formula, True Match i kilka tańszych, ale żaden nie zdał egzaminu. Albo się ściera albo waży. Po 30 minutach świecę się jak żarówka. Jedyny podkład, który daje radę to Double Wear. Niestety, jego cena jest dla mnie kosmiczną i nie mogę go stosować na co dzień. Polecicie coś innego w mniejszych pieniądzach? Krycie może być trochę mniejsze niż w Double Wear.
Madzia_Ha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 14:30   #796
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia_Ha Pokaż wiadomość
Witam, jestem tutaj nowa i nie do końca ogarniam, czy dobrze poruszam się po stronie.

Zwracam się z prośbą o poradę. Mam cerę problematyczną - trądzik, rozszerzone pory, cerą przetłuszczająca się i zaczerwieniona.

Testowałam kilka podkładów - Eveline Wonder Match, physicians formula, True Match i kilka tańszych, ale żaden nie zdał egzaminu. Albo się ściera albo waży. Po 30 minutach świecę się jak żarówka. Jedyny podkład, który daje radę to Double Wear. Niestety, jego cena jest dla mnie kosmiczną i nie mogę go stosować na co dzień. Polecicie coś innego w mniejszych pieniądzach? Krycie może być trochę mniejsze niż w Double Wear.
Moja cera nie jest tak problematyczna, jak Twoja, a i tak nie znalazłam dotąd podkładu, który odpowiadałby mi pod każdym względem (pomijam, że ten sam podkład nawet w konfiguracji z tą samą pielęgnacją różnie się zachowuje na mojej skórze w zależności od dnia), niemniej jeśli pasuje Ci Double Wear, a szukasz tańszego zamiennika, to ze swojej strony polecam Catrice HD Liquid Coverage, do kupienia w wielu drogeriach nawet za mniej niż 30 zł. Jeśli chodzi o drogeryjne, to żaden inny nie pasuje mi tak jak Catrice, a nawet i sporo wysokopółkowych bije na głowę.

Wg mnie on właściwości ma dość porównywalne z EL DW, więc do lekkich i świetlistych nie należy .


Oczywiście to, że mi pasuje, nie oznacza, że sprawdzi się i u Ciebie (jak to zwykle z podkładami bywa ), ale może akurat i Tobie podpasuje.
__________________

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2022-11-15 o 14:31
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 11:08   #797
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia_Ha Pokaż wiadomość
Witam, jestem tutaj nowa i nie do końca ogarniam, czy dobrze poruszam się po stronie.

Zwracam się z prośbą o poradę. Mam cerę problematyczną - trądzik, rozszerzone pory, cerą przetłuszczająca się i zaczerwieniona.

Testowałam kilka podkładów - Eveline Wonder Match, physicians formula, True Match i kilka tańszych, ale żaden nie zdał egzaminu. Albo się ściera albo waży. Po 30 minutach świecę się jak żarówka. Jedyny podkład, który daje radę to Double Wear. Niestety, jego cena jest dla mnie kosmiczną i nie mogę go stosować na co dzień. Polecicie coś innego w mniejszych pieniądzach? Krycie może być trochę mniejsze niż w Double Wear.
Z mojego doświadczenia ( bo też miałam długo taką cerę i taki problem z podkłądem ) to nie podkłady są problemem niestety. Skóra może być odwodniona. Do trądzikowej skóry często ładuje się matujące i wysuszające kosmetyki, a odpowiedzią jest przetłuszczanie się w ciągu dnia. Nawilżający krem na noc, a na dzień coś lekkiego pod ten podkład. Wypróbuj najpierw te podkłady, które już masz ( o ile zostały ), możesz też delikatnie omieść twarz sypkim pudrem ( z tańszych np Ecocera ma taki sypki puder bez talku, nie ściąga cery ).
Wątek pędzlowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=263948
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 13:10   #798
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia_Ha Pokaż wiadomość
Witam, jestem tutaj nowa i nie do końca ogarniam, czy dobrze poruszam się po stronie.

Zwracam się z prośbą o poradę. Mam cerę problematyczną - trądzik, rozszerzone pory, cerą przetłuszczająca się i zaczerwieniona.

Testowałam kilka podkładów - Eveline Wonder Match, physicians formula, True Match i kilka tańszych, ale żaden nie zdał egzaminu. Albo się ściera albo waży. Po 30 minutach świecę się jak żarówka. Jedyny podkład, który daje radę to Double Wear. Niestety, jego cena jest dla mnie kosmiczną i nie mogę go stosować na co dzień. Polecicie coś innego w mniejszych pieniądzach? Krycie może być trochę mniejsze niż w Double Wear.
Powiem z własnego doswiadczenia, jako wieloletniej mineraloholiczki Wiele osob twierdzi, ze podklady mineralne sa trudne, ze wzgledu na krotki sklad etc. Natomiast u mnie odkad pamietam wszelkie plynne podklady powodowaly wlasnie takie swiecenie, brzydkie schodzenie, warzenie etc. Plynny podklad wygladal ladnie jedynie do dwoch godzin po nalozeniu, im dalej w dzien tym bylo gorzej. Nie wiem z czego to wynika, watpie aby z rodzaju cery , bo juz od dluzszego czasu nie mam z nia problemow, mam ja dobrze ogarniera, mineraly super wygladaja i sie trzymaja, natomiast plynne...no wlasnie, dalej mam ten problem. Dodam, ze uzywalam podkladow roznych: lekkich, kryjacych, matowych, satynowych , srdniopolkowych, wsokopolkowych etc i efekt byl ten sam.

Jedynie co to ze swojej strony moge polecic fluid z Avene - on rzeczywiscie ladnie mi sie utrzymuje i ladnie wyglada na cerze (jako jedyny z plynnych produktow).

Ewentualnie jak masz takie problemy, to moze sprobuj podkladu minerlaego z Annabelle Minerals np. w formule kryjacej? Mysle, ze sama cera tez na tym skorzysta. Podklad z Estee jest strasznie obciazajacy dla cery, szczegolnie problematycznej.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-08, 07:42   #799
lenkkk
Przyczajenie
 
Avatar lenkkk
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

po kazdym podkladzie bardzo szybko mam widoczne pory. Co polecacie?
lenkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-08, 08:02   #800
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lenkkk Pokaż wiadomość
po kazdym podkladzie bardzo szybko mam widoczne pory. Co polecacie?
Jak u Ciebie z pielęgnacją ? Może masz odwodnioną skórę ? Stosujesz jakiś krem na noc, lekki czy treściwy ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 08:03   #801
3liz1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Ja skuszona rekomendacją Wersow testuje ten nowy od Catrice, zobaczymy jak się sprawdzi
3liz1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 12:53   #802
Marlena_Marleen
🌟
 
Avatar Marlena_Marleen
 
Zarejestrowany: 2023-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Post Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lenkkk Pokaż wiadomość
po kazdym podkladzie bardzo szybko mam widoczne pory. Co polecacie?
Wiem wiem już dawno po dacie ale może komuś się przyda informacja Jeśli po podkładzie szybko masz widoczne pory, może to być wynikiem kilku czynników, takich jak typ skóry, jakość podkładu lub sposób w jaki aplikujesz. Używaj podkładów mineralnych, lekkich, możesz to użyć z primerami do maskowania porów, pamiętaj o gąbce i wklepywaniu, nie rozcieraj.
Dobrze by było aby ktoś kto się zna obejrzał Twoją skórę.
Dieta też ma tutaj ogromne znaczenie, staraj się jeść różnorodne produkty, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników, standardowo unikać tłuszczy, cukrów i fast foodów i jeść zdrowo...
Warzywa i owoce bogate w witaminy, minerały i błonnik, chude mięso, ryby, jajka te nie za często, pełnoziarniste produkty zbożowe jak brązowy ryż, pełnoziarnisty chleb, zamiast słodkich napojów woda. Ważne aby czuć się ze samym sobą dobrze
__________________
Oblicze staje się swego rodzaju wizytówką, odzwierciedlającą tożsamość naszej duszy. Choć mowa pozostaje subtelnie ukryta za maską milczenia.
Marlena_Marleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 12:18   #803
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Odświeżam.
Po ponad 6 latach używania tylko i wyłącznie minerałów potrzebuję w swojej kosmetyczce tradycyjnego podkładu, który ładnie będzie się prezentował na zdjęciach i filmach. Niestety, nie wiem w co celować, bo nieliczne tradycyjne, które miałam przez okres tych ostatnich lat, tępo rozprowadzały się po twarzy albo tworzyły mi nieprzyjemną maskę. Szukam czegoś, co rozprowadza się jak masełko po twarzy.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 05:25   #804
Marlena_Marleen
🌟
 
Avatar Marlena_Marleen
 
Zarejestrowany: 2023-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Odświeżam.
Po ponad 6 latach używania tylko i wyłącznie minerałów potrzebuję w swojej kosmetyczce tradycyjnego podkładu, który ładnie będzie się prezentował na zdjęciach i filmach. Niestety, nie wiem w co celować, bo nieliczne tradycyjne, które miałam przez okres tych ostatnich lat, tępo rozprowadzały się po twarzy albo tworzyły mi nieprzyjemną maskę. Szukam czegoś, co rozprowadza się jak masełko po twarzy.
Jeśli szukasz podkładu, który dobrze prezentuje się na zdjęciach i filmach, a jednocześnie posiada teksturę łatwą do rozprowadzenia, jak "masełko", warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:
Baza silikonowa: Podkłady z bazą silikonową zazwyczaj łatwiej rozprowadzają się na skórze, dając efekt gładkości. Są one również często używane do makijażu telewizyjnego i fotograficznego ze względu na matowe wykończenie i trwałość.
Hydratacja: Nawet jeśli Twoja cera jest mieszana lub tłusta, dobrze nawilżony podkład nie będzie tworzył efektu maski. Szukaj podkładów, które zawierają składniki nawilżające, ale nie zatykają porów.
Krycie: Zależnie od tego,czy potrzebujesz pełnego czy średniego krycia, wybierz podkład, który pozwoli Ci na budowanie warstw bez efektu ciężkości.
Wykończenie: Do zdjęć i filmów zwykle preferowane są podkłady o satynowym lub matowym wykończeniu, które nie odbijają światła, a jednocześnie nie są zbyt płaskie.
Trwałość: Podkład powinien utrzymywać się przez długi czas bez konieczności poprawek, co jest szczególnie ważne podczas długich sesji zdjęciowych czy filmowania.
Warto odwiedzić drogerię i przetestować kilka próbek, aby przekonać się, który produkt najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.
Make up for ever ma serię, hd, ultra hd, może to.
__________________
Oblicze staje się swego rodzaju wizytówką, odzwierciedlającą tożsamość naszej duszy. Choć mowa pozostaje subtelnie ukryta za maską milczenia.
Marlena_Marleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 17:15   #805
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Marlena_Marleen Pokaż wiadomość
Jeśli szukasz podkładu, który dobrze prezentuje się na zdjęciach i filmach, a jednocześnie posiada teksturę łatwą do rozprowadzenia, jak "masełko", warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:
Baza silikonowa: Podkłady z bazą silikonową zazwyczaj łatwiej rozprowadzają się na skórze, dając efekt gładkości. Są one również często używane do makijażu telewizyjnego i fotograficznego ze względu na matowe wykończenie i trwałość.
Hydratacja: Nawet jeśli Twoja cera jest mieszana lub tłusta, dobrze nawilżony podkład nie będzie tworzył efektu maski. Szukaj podkładów, które zawierają składniki nawilżające, ale nie zatykają porów.
Krycie: Zależnie od tego,czy potrzebujesz pełnego czy średniego krycia, wybierz podkład, który pozwoli Ci na budowanie warstw bez efektu ciężkości.
Wykończenie: Do zdjęć i filmów zwykle preferowane są podkłady o satynowym lub matowym wykończeniu, które nie odbijają światła, a jednocześnie nie są zbyt płaskie.
Trwałość: Podkład powinien utrzymywać się przez długi czas bez konieczności poprawek, co jest szczególnie ważne podczas długich sesji zdjęciowych czy filmowania.
Warto odwiedzić drogerię i przetestować kilka próbek, aby przekonać się, który produkt najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.
Make up for ever ma serię, hd, ultra hd, może to.
Dziękuję
To nie będą raczej długie sesje, przymierzam się do nagrywania w pracy rolek na insta i niestety, ale minerały nie wyglądają dobrze w obiektywie i zdecydowanie potrzebuję czegoś innego
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 02:38   #806
Marlena_Marleen
🌟
 
Avatar Marlena_Marleen
 
Zarejestrowany: 2023-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dziękuję
To nie będą raczej długie sesje, przymierzam się do nagrywania w pracy rolek na insta i niestety, ale minerały nie wyglądają dobrze w obiektywie i zdecydowanie potrzebuję czegoś innego
U mnie zwykle jest problem ze światłem ale zdjęcia też inne
__________________
Oblicze staje się swego rodzaju wizytówką, odzwierciedlającą tożsamość naszej duszy. Choć mowa pozostaje subtelnie ukryta za maską milczenia.
Marlena_Marleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 17:54   #807
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Marlena_Marleen Pokaż wiadomość
U mnie zwykle jest problem ze światłem ale zdjęcia też inne
Światło to mam ogarnięte- reflektor i modyfikator od znajomego.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 14:03   #808
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Odświeżam.
Po ponad 6 latach używania tylko i wyłącznie minerałów potrzebuję w swojej kosmetyczce tradycyjnego podkładu, który ładnie będzie się prezentował na zdjęciach i filmach. Niestety, nie wiem w co celować, bo nieliczne tradycyjne, które miałam przez okres tych ostatnich lat, tępo rozprowadzały się po twarzy albo tworzyły mi nieprzyjemną maskę. Szukam czegoś, co rozprowadza się jak masełko po twarzy.
A probowalas z mineralow czegos typowo kryjacego? Teraz z Anabelle Minerals wypuscili prasowanca - stara formule podkladu kryjacego sprzed zmiany skladu i powiem Ci, ze robi robote. Kryje, ale to nie jest efekt maski.

Ja kiedys robilam tez tak, ze kladlam baze silikonowa i na to mineraly. Moze warto jeszcze tak pokombinowac?

Poza tym na Wizazu jest dział zwizany z makijazami, moze tam ttez warto podpytac? Czesto udzielaja sie osoby z roznych branz, to moze ktos cos doradzi bardziej konkretniej.

Z podkladami plynnymi to nie jest taka prosta sprawa ogolnie. Niby latwiejsza aplikacja. Wydaje mi sie, ze do takich nagran, podklad musi byc jednak bardziej kryjacy i wygladzajacy, a znowu takie podklady to tez trzeba umiec nakladac, widedziec co na co z czym nie laczyc .

Ja ze swojej strony napisze tylko tyle, ze po mineralach , nie wiem czy cera odzwyczaja sie od silikonow czy plynnych konsystencji - ale na mnie zaden plynny podklad nigdy nie wygladal juz dobrze. Tak jakby cera dusila sie pod nim.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-11, 18:27   #809
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A probowalas z mineralow czegos typowo kryjacego? Teraz z Anabelle Minerals wypuscili prasowanca - stara formule podkladu kryjacego sprzed zmiany skladu i powiem Ci, ze robi robote. Kryje, ale to nie jest efekt maski.

Ja kiedys robilam tez tak, ze kladlam baze silikonowa i na to mineraly. Moze warto jeszcze tak pokombinowac?

Poza tym na Wizazu jest dział zwizany z makijazami, moze tam ttez warto podpytac? Czesto udzielaja sie osoby z roznych branz, to moze ktos cos doradzi bardziej konkretniej.

Z podkladami plynnymi to nie jest taka prosta sprawa ogolnie. Niby latwiejsza aplikacja. Wydaje mi sie, ze do takich nagran, podklad musi byc jednak bardziej kryjacy i wygladzajacy, a znowu takie podklady to tez trzeba umiec nakladac, widedziec co na co z czym nie laczyc .

Ja ze swojej strony napisze tylko tyle, ze po mineralach , nie wiem czy cera odzwyczaja sie od silikonow czy plynnych konsystencji - ale na mnie zaden plynny podklad nigdy nie wygladal juz dobrze. Tak jakby cera dusila sie pod nim.
Od dawna nie kupowałam nic nowego z minerałów, więc może spróbuję tego z AM (zwłaszcza, że kuszą też ich pomadki ).
Pożyczyłam od bratowej próbkę jakiegoś podkładu z Rimmela i... o rany, ale mi to w pory włazi. Mam rozszerzone na tej części policzka blisko nosa, na co dzień mi to zupełnie nie przeszkadza, ale jak nałożyłam podkład to wyglądałam jakbym miała same kratery na twarzy

A ogólnie plan jest taki, żeby raz w miesiącu, maks. 2 razy wypacynkować się, pojechać do roboty, nagrać kilka rolek, wrócić do domu i zmyć
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-13, 14:05   #810
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Od dawna nie kupowałam nic nowego z minerałów, więc może spróbuję tego z AM (zwłaszcza, że kuszą też ich pomadki ).
Pożyczyłam od bratowej próbkę jakiegoś podkładu z Rimmela i... o rany, ale mi to w pory włazi. Mam rozszerzone na tej części policzka blisko nosa, na co dzień mi to zupełnie nie przeszkadza, ale jak nałożyłam podkład to wyglądałam jakbym miała same kratery na twarzy

A ogólnie plan jest taki, żeby raz w miesiącu, maks. 2 razy wypacynkować się, pojechać do roboty, nagrać kilka rolek, wrócić do domu i zmyć
Powiem Ci, ze koniecznie sprobuj z AM. Ostatnio wydja naprawde fajne nowosci, a ten prasowaniec to juz w ogole dla mnie jest hitem.

Pomadki tez mam i polecam

A z podkładami płynnymi to tak niestety jest. Ja w zeszlym roku kupilam sobie odklad kryjacy na wesele. Po nalozeniu super, po dwoch godzinach dramat,do tego stopnia ze musialam go zmyc i nalozyc mineraly. Pozniej jeszcze probowalam kombinowac z innymi kremami pod niego , ale efekt i tak byl ten sam, wiec dalam sobie spokoj. Zreszta ja tak mam z wiekszoscia podkladów w plynie. Natomiast mineraly mi sie trzymaja i o ile nic mi nie dzieje sie z cera, to nigdy mnie niczym nie zaskocza, a nawet jezeli, to zawsze moge dorzucic kolejna warstwe.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2023-11-13 o 14:11
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-23 03:37:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.