..::Dieta Plaż Południowych - część X ::.. - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 22:46   #1591
agacineczka
Raczkowanie
 
Avatar agacineczka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 115
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

[15. dzień] Dziewczyny! Udało się!! Przeżyłam te 2 tygodnie bez chlebka, owocków i całej reszty A to moja pierwsza dieta w życiu Ale dziś przyznaje się - z radości zgrzeszyłam i zaszalałam! Zjadłam kromeczkę pysznego pełnoziarnistego chlebka, soczystą słodką nektarynkę, wypiłam kieliszek wina do obiadu i upiekłam pełnoziarniste muffiny z jagodami i czekoladowe na deser Jestem naprawdę przeszczęśliwa! Czuję, że odżywiam się dużo lepiej niż przed rozpoczęciem diety, że próbuję nowych smaków, eksperymentuję, czuję, że wszystko smakuje inaczej, a na dodatek nawet te małe rzeczy cieszą Kupiłam w IKEA patelnie - grill, kurczak był super, chociaż zastanawiam się, czy ze zwykłego teflonu byłaby jakaś różnica? I już chlebek orkiszowy czeka w szafce na śniadanie

I mnie też przydałby się porządny kopek w zadek, żeby ruszyć się np. na tak zwariowane zajęcia, jakie polecała Origa
agacineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 23:50   #1592
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Dziewczyny, czy zauważyłyście u siebie, w trakcie diety ( I faza) spadek formy? gorsze samopoczucie?
U mojego TŻ wczoraj ból głowy, a dziś od rana jakiś taki niewyraźny chodzi i nie czuje się najlepiej. Nie twierdzę, że musi mieć to związek z dietą ( dzisiaj 4 dzień ), ciekawa jednak jestem, czy brak cukru w diecie może powodować takie objawy?? Czy organizm może tak reagować, zanim przyzwyczai się do nowego sposobu odżywiania??
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 23:54   #1593
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

agacineczka gratuluję.tylko nie szalej teraz z węglami żeby dalej tak chudnąć.spokojnie powoli dojdziesz do celu

ja dziś z jedzonkiem ok[chociaż nie zaplanowałam wcześniej posiłku żadnego i tak poza obiadem to było"co akurat się nawineło"(oczywiście zgodne z dietą)]
i ćwiczenia też zaliczone byłam na rowerze trochę pojeździć

dziewczyny a jak wy robicie owsianki?takie wasze ulubione?bo ja zawsze dodawałam do mleka płatki i chwilę gotowałam aż zmiękną i napuchną[mmmm pycha]no ale wtedy jest większe IG a gdy dziś zalałam zimnym mlekiem to było poprostu ble.
dlatego na jutrzejsze śniadanie zaplanowałam pancake z jogurtem i pożeczkami[jeszcze nigdy czegoś takiego nei robiłam]zamiast jogurtu lepszy byłby twaróg ale zapomniałąm kupić i dopiero popołudniu się wybiorę na zakupy.

goferek ja też tak miałam[dlatego tylko tydzień tym razem trwała 1 faza]to przez brak węgli bo to one głównie dawały mu energię pewnie.dlatego w 1szej fazie nei powinno się dużo ćwiczyć
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm

Edytowane przez zielonamorelka
Czas edycji: 2010-08-12 o 23:59
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 00:04   #1594
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy zauważyłyście u siebie, w trakcie diety ( I faza) spadek formy? gorsze samopoczucie?
Cześć dziewczyny, podczytuję Was od jakiegoś czasu i chciałam się przyłączyć. Niestety poległam po 1 dniu. Dzielnie się trzymałam, ale mimo porządnych porcji białka i warzyw ciągle czułam się osłabiona, dodatkowo zawroty głowy, kołatanie serca, ręce trzęsły mi się jak u narkomanki. Następnego dnia zrezygnowałam, bo miałam problemy nawet przy schylaniu, a chodzę na dosyć ciężkie zajęcia 2-3 razy w tygodniu fat burning+ 2-3 razy w tyg basen. Wolę jednak chyba bardziej się pilnować niż zrezygnować z ćwiczeń.
W ogóle jestem osobą uzależnioną od ryżu i kaszy, więc posiłek bez choćby łyżeczki któregoś z nich nie nasyci mnie ale trzymam za Was kciuki
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 09:36   #1595
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

hej dziewczyny właśnie smaży mi się mój pierwszy w życiu pancake`s
magrat to może zaczniesz od 2 fazy?tam nie ma prawa być ci słabo czy źle

a ja zjem i idę do babuni pączki robićhih wezmę ze sobą kawałek serniczka i jakiś owoc i będę patrzyła na te wszystkie smakołyki
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 10:48   #1596
Origa
Rozeznanie
 
Avatar Origa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez agacineczka Pokaż wiadomość
[15. dzień] Dziewczyny! Udało się!! Przeżyłam te 2 tygodnie bez chlebka, owocków i całej reszty A to moja pierwsza dieta w życiu Ale dziś przyznaje się - z radości zgrzeszyłam i zaszalałam! Zjadłam kromeczkę pysznego pełnoziarnistego chlebka, soczystą słodką nektarynkę, wypiłam kieliszek wina do obiadu i upiekłam pełnoziarniste muffiny z jagodami i czekoladowe na deser Jestem naprawdę przeszczęśliwa! Czuję, że odżywiam się dużo lepiej niż przed rozpoczęciem diety, że próbuję nowych smaków, eksperymentuję, czuję, że wszystko smakuje inaczej, a na dodatek nawet te małe rzeczy cieszą Kupiłam w IKEA patelnie - grill, kurczak był super, chociaż zastanawiam się, czy ze zwykłego teflonu byłaby jakaś różnica? I już chlebek orkiszowy czeka w szafce na śniadanie

I mnie też przydałby się porządny kopek w zadek, żeby ruszyć się np. na tak zwariowane zajęcia, jakie polecała Origa
Gratulacje!!! Ile w sumie schudłaś/ubyło Ci centymetrów?? Nie szalej teraz z węglami, tylko ładnie zacznij II fazowe właściwie chudnięcie
Mnie kurczak z teflonu smakuje inaczej, niż z patelni grillowej: może dlatego, że na teflon nie daję żadnego tłuszczu i doprawiam pod koniec, a na grillową smaruję pędzelkiem oliwą z oliwek z przyprawami? Super jest tez grillowana cukinia, paski papryki i pieczarki

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy zauważyłyście u siebie, w trakcie diety ( I faza) spadek formy? gorsze samopoczucie?
U mojego TŻ wczoraj ból głowy, a dziś od rana jakiś taki niewyraźny chodzi i nie czuje się najlepiej. Nie twierdzę, że musi mieć to związek z dietą ( dzisiaj 4 dzień ), ciekawa jednak jestem, czy brak cukru w diecie może powodować takie objawy?? Czy organizm może tak reagować, zanim przyzwyczai się do nowego sposobu odżywiania??
Jestem z koleżanką na 10 dniu pierwszej fazy, do tej pory nie zauważyłam u siebie takich objawów. Może to wynikać z faktu, że przed dietą nie jadłam codziennie chleba, z ziemniaków i cukru zrezygnowałam już wieki temu więc mój organizm nie musiał się tak drastycznie przestawiać. Może jest osłabiony, bo porcje za małe? Albo jakiegoś składnika brakuje w posiłkach? Przy racjonalnie zaplanowanych posiłkach nie powinny takie rzeczy wystąpić, ale poobserwuj jeszcze dzień, dwa, wklej jadłospis na dziś i jutro, zobaczymy-pomyślimy i znajdziemy rozwiązanie

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, podczytuję Was od jakiegoś czasu i chciałam się przyłączyć. Niestety poległam po 1 dniu. Dzielnie się trzymałam, ale mimo porządnych porcji białka i warzyw ciągle czułam się osłabiona, dodatkowo zawroty głowy, kołatanie serca, ręce trzęsły mi się jak u narkomanki. Następnego dnia zrezygnowałam, bo miałam problemy nawet przy schylaniu, a chodzę na dosyć ciężkie zajęcia 2-3 razy w tygodniu fat burning+ 2-3 razy w tyg basen. Wolę jednak chyba bardziej się pilnować niż zrezygnować z ćwiczeń.
W ogóle jestem osobą uzależnioną od ryżu i kaszy, więc posiłek bez choćby łyżeczki któregoś z nich nie nasyci mnie ale trzymam za Was kciuki
Jeśli już pierwszego dnia tak się czułaś, to prawdopodobnie miałaś źle przygotowany jadłospis. Ja też chodzę 2-3 razy w tyg. na różne aero (w tym naprawdę męczącą Zumbę). Napisz, co wtedy zjadłaś przez cały dzień i w jakiej ilości. Albo, jak radzi zielonamorelka, wskocz od razu na II.

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny właśnie smaży mi się mój pierwszy w życiu pancake`s
I jak wyszły?? Bo mi już

Dziś była druga próba przymierzania sukienki na ślub za 2 tyg. i jest jeszcze lepiej niż w zeszłą sobotę Zapinam się luźno, oddycham swobodnie, jednym słowem jest super

Jutro czeka mnie ciężka próba, bo będzie panieński mojej siostry, który organizuję Przynajmniej mam dzięki temu wpływ na jedzenie, jakie będzie w części "domowej" imprezy. Planuję zrobić wielki gar lecza SB (z chudą kiełbasą drobiową); zawijasy z szynki, sera Hit, papryki, ogórka; talerz mozarelli (light) z pomidorami; różne warzywa w słupkach (ogórki, papryka itp.), sałatkę grecką z fetą light. Nie wiem co zrobię z alkoholem: chcę kupić sobie jakieś wino wytrawne na pierwszą część imprezy (reszta pije wódkę i piwo), ale później w klubie już chyba będę musiała pić piwo, bo wino w takich lokalach kosztuje kosmiczne pieniądze, a impreza zapowiada się do samego rana Pocieszam się, że będę bardzo dużo tańczyć więc może ten jeden grzeszny wieczór nie zrujnuje wszystkich dotychczasowych wysiłków

A teraz dzisiejsza spowiedź:
8:00 jajecznica z trzech jaj z łososiem wędzonym i cebulką, papryka żółta w paskach i pomidor w cząstkach
11:00 sałatka: reszta kurczaka curry w kostkach plus duuuużo fasolki zielonej i żółtej, 1/4 puszki fasolki czerwonej, jog. nat. (łyżka) z majonezem (łyżeczka)
14:00 4 plastry serka typu włoskiego (13% tł.) plus skrojona w paski papryka żółta, dwa pomidory w kawałkach
17:30 filet z kurczaka pieczarkami i z fasolką żółtą i zieloną
20:30 jajko na twardo, ogórek

Ehhh, mam dziś fasolkowy dzień, bo lodówka się rozmraża i trzeba było wczoraj 1,5 paczki zielonej fasoli i pół żółtej przyrządzić Mam nadzieję, że mi nie zaszkodzi
Origa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 11:35   #1597
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość
Jestem z koleżanką na 10 dniu pierwszej fazy, do tej pory nie zauważyłam u siebie takich objawów. Może to wynikać z faktu, że przed dietą nie jadłam codziennie chleba, z ziemniaków i cukru zrezygnowałam już wieki temu więc mój organizm nie musiał się tak drastycznie przestawiać. Może jest osłabiony, bo porcje za małe? Albo jakiegoś składnika brakuje w posiłkach? Przy racjonalnie zaplanowanych posiłkach nie powinny takie rzeczy wystąpić, ale poobserwuj jeszcze dzień, dwa, wklej jadłospis na dziś i jutro, zobaczymy-pomyślimy i znajdziemy rozwiązanie
Porcje raczej duże, co do składników staramy się urozmaicać, ale może faktycznie coś ominęlismy.
Podaję mniej więcej jadłospis z przedwczoraj i wczoraj:

Środa:
wezwany niespodziewanie do pracy więc na sniadanie i obiad niestety zapakowalam co było pod reką)
9.00 - filet z kurczaka, salatka z pomidorem, papryką,cebulą, rzodkiewką (duża porcja)
12-13 druga porcja sałatki j.w- z kawalkami kurczaka( 1 pokrojony filet), oraz 3 plasterki szynki drobiowej
ok. 15 puszka tuńczyka w sosie własnym, kilka pomidorów koktailowych
ok 16 Mecz siatkówki
ok 18 garść orzechów laskowych i migdałów
ok 19 duży pstrąg wędzony, herbatka czerwona
ok 21 wieśniak

w miedzy czasie chyba z 1,5 litra mineralki
( wiem nie był to może najlepszy dzień, ale czasami nie da się niestety zaplanować nieprzewidzianych sytuacji)

czwartek:
8.00 kawa, 2 jajka na miękko, pomidorki koktailowe, kawałki papryki
10.00 tunczyk ww sosie wlasnym
12.00 15 orzechów laskowych i kilka migdałów
14.00 sałata lodowa, pomidorki, papryka, rzodkiewki, cebula + wieśniak
17.00 fasola szparagowa(duża porcja) zapiekana z pieczarkami i odrobina sera zółtego odtłuszczonego do tego znów cycek z kurczakaz dużą ilością przypraw (uwielbiamy)
19.00 wieśniak z gorzkim kakao, słodzikiem i kropelką esencji waniliowej
21.00 reszta wędzonej rybki z dnia poprzedniego

Co myślicie?? Co do wielkosci porcji to TŻ je tak żeby być w miarę najedzonym. Jak odczuwa głód to stara się zagryzać jakiś orzeszek czy inną puszke tunczyka jak pisalam wyżej, więc głodny raczej nie chodzi.


Dzisiaj na obiad zapiekane kawałki cukini, bakłażana i reszta fasolki szparagowej z pieczarkami :P

Czekam na wskazówki

Nie wiem czy on nie chudnie zbyt szybko
wczoraj odbyło się wielkie ważenie i po 4 dniach diety waga spadła o 3,5kg! Może to za szybko?



12-13
__________________

Edytowane przez goferek_go
Czas edycji: 2010-08-13 o 13:26 Powód: dodatkowe info
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 13:25   #1598
Origa
Rozeznanie
 
Avatar Origa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Porcje raczej duże, co do składników staramy się urozmaicać, ale może faktycznie coś ominęlismy.
Podaję mniej więcej jadłospis z przedwczoraj i wczoraj:

Środa:
wezwany niespodziewanie do pracy więc na sniadanie i obiad niestety zapakowalam co było pod reką)
9.00 - filet z kurczaka, salatka z pomidorem, papryką,cebulą, rzodkiewką (duża porcja)
12-13 druga porcja sałatki j.w- z kawalkami kurczaka( 1 pokrojony filet), oraz 3 plasterki szynki drobiowej
ok. 15 puszka tuńczyka w sosie własnym, kilka pomidorów koktailowych
ok 16 Mecz siatkówki
ok 18 garść orzechów laskowych i migdałów
ok 19 duży pstrąg wędzony, herbatka czerwona
ok 21 wieśniak

w miedzy czasie chyba z 1,5 litra mineralki
( wiem nie był to może najlepszy dzień, ale czasami nie da się niestety zaplanować nieprzewidzianych sytuacji)

czwartek:
8.00 kawa, 2 jajka na miękko, pomidorki koktailowe, kawałki papryki
10.00 tunczyk ww sosie wlasnym
12.00 15 orzechów laskowych i kilka migdałów
14.00 sałata lodowa, pomidorki, papryka, rzodkiewki, cebula + wieśniak
17.00 fasola szparagowa(duża porcja) zapiekana z pieczarkami i odrobina sera zółtego odtłuszczonego do tego znów cycek z kurczakaz dużą ilością przypraw (uwielbiamy)
19.00 wieśniak z gorzkim kakao, słodzikiem i kropelką esencji waniliowej
21.00 reszta wędzonej rybki z dnia poprzedniego

Co myślicie?? Co do wielkosci porcji to TŻ je tak żeby być w miarę najedzonym. Jak odczuwa głód to stara się zagryzać jakiś orzeszek czy inną puszke tunczyka jak pisalam wyżej, więc głodny raczej nie chodzi.


Dzisiaj na obiad zapiekane kawałki cukini, bakłażana i reszta fasolki szparagowej z pieczarkami :P

Czekam na wskazówki

12-13
Goferku widzę tu tylko jeden raz warzywo strączkowe i jest to fasolka szparagowa, która ma stosunkowo niewiele kalorii i najmniejszą zawartość białka ze wszystkich dostępnych (wartości na 100g):
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] Węglowodany [g]
Fasola biała, konserwa 87 4,5 0,2 16,7 Fasola biała, ziarno suche 346 21,4 1,6 61,6 Fasola czerwona Red Kidney, konserwa 104 6,9 0,6 17,8 Fasola szparagowa 42 2,4 0,2 7,6

Wiesz, facet to jednak facet, ma większe zapotrzebowanie kaloryczne, nawet na diecie Ja bym dodała albo do porannego posiłku, albo do obiadu czerwoną fasolkę albo białą. Jeśli lubicie to cieciorkę lub soczewicę, albo soję z puszki. Mimo, że mają dość dużo węglowodanów (które dają energię), to stosunek białka do tłuszczów jest idealny.
Zauważyłam też, że w przekąskach brak warzyw i białka, jest np. garść orzechów i migdałów lub tuńczyk w sosie własnym. A doktorek każe do każdego posiłku przynajmniej pół szklanki warzyw, a do obiadu dwie No i plaster chudego twarogu do garści orzechów też nie zaszkodzi
W czwartek doliczyłam się 7 posiłków: zrezygnowałabym tam z tego słodzonego wieśniaka z kakao albo zastąpiłabym dodatki warzywami. No i mimo, że rybki zdrowe, to jednak na kolację raczej nie (za to na śniadanie np. jako pasta albo same-idealne) smażone ani wędzone, tylko gotowane, albo z puszki (tuńczyk).
Oczywiście teoretyzuję, bo nie wiem, czy złe samopoczucie TŻ-ta wynika z diety, ale jeśli tak, to w pierwszej kolejności więcej strączkowców ze zdrowymi węglowodanami
Origa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 13:40   #1599
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość
Goferku widzę tu tylko jeden raz warzywo strączkowe i jest to fasolka szparagowa, która ma stosunkowo niewiele kalorii i najmniejszą zawartość białka ze wszystkich dostępnych (wartości na 100g):
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] Węglowodany [g]
Fasola biała, konserwa 87 4,5 0,2 16,7 Fasola biała, ziarno suche 346 21,4 1,6 61,6 Fasola czerwona Red Kidney, konserwa 104 6,9 0,6 17,8 Fasola szparagowa 42 2,4 0,2 7,6

Wiesz, facet to jednak facet, ma większe zapotrzebowanie kaloryczne, nawet na diecie Ja bym dodała albo do porannego posiłku, albo do obiadu czerwoną fasolkę albo białą. Jeśli lubicie to cieciorkę lub soczewicę, albo soję z puszki. Mimo, że mają dość dużo węglowodanów (które dają energię), to stosunek białka do tłuszczów jest idealny.
Zauważyłam też, że w przekąskach brak warzyw i białka, jest np. garść orzechów i migdałów lub tuńczyk w sosie własnym. A doktorek każe do każdego posiłku przynajmniej pół szklanki warzyw, a do obiadu dwie No i plaster chudego twarogu do garści orzechów też nie zaszkodzi
W czwartek doliczyłam się 7 posiłków: zrezygnowałabym tam z tego słodzonego wieśniaka z kakao albo zastąpiłabym dodatki warzywami. No i mimo, że rybki zdrowe, to jednak na kolację raczej nie (za to na śniadanie np. jako pasta albo same-idealne) smażone ani wędzone, tylko gotowane, albo z puszki (tuńczyk).
Oczywiście teoretyzuję, bo nie wiem, czy złe samopoczucie TŻ-ta wynika z diety, ale jeśli tak, to w pierwszej kolejności więcej strączkowców ze zdrowymi węglowodanami
Dziękuję Ci bardzo za wskazówki.
Fasolka czerwona była we wtorek ( ale to mnie nie tłumaczy)
Postaram się dzisiaj gdzieś ją przemycić, może będzie pasowała do bakłażana i cukini, które dzisiaj na obiad. Może też przygotuje jakąś zupkę meksykańską z fasolką
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 13:48   #1600
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość
Jeśli już pierwszego dnia tak się czułaś, to prawdopodobnie miałaś źle przygotowany jadłospis. Ja też chodzę 2-3 razy w tyg. na różne aero (w tym naprawdę męczącą Zumbę). Napisz, co wtedy zjadłaś przez cały dzień i w jakiej ilości. Albo, jak radzi zielonamorelka, wskocz od razu na II.
Postaram się odtworzyć z pamięci, bo to kilka dni temu było
Śniadanie: jajka na miękko
2 Śniadanie( 2 godziny po): wieśniak+ papryka+ ogórek
Obiad: chuda cięlęcina grillowana na patelni+ plasterki cukinii, do tego duża porcja fasolki szparagowej i spora ilość kalafiora
Przekąska- nie pamiętam
Kolacja: makrela wędzona
z tego co wtedy policzyłam wyszło ok 1500kcal, a ciągle byłam głodna, ja po prostu od ryżu, kaszy i pieczywa raczej psychicznie jestem uzależniona Ale na pocieszenie ryż i pieczywo wolę pełnoziarniste
Właśnie zaskoczyło mnie, że słodyczy nie jadam wcale ostatnio, herbaty słodzonej nie piję, a pierwszego dnia ciągle coś słodkiego chciałam Pójdę za Waszą radą i postaram się 2 fazę prowadzić.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015

Edytowane przez magrat16
Czas edycji: 2010-08-13 o 13:59
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 13:57   #1601
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość


I jak wyszły?? Bo mi już

Dziś była druga próba przymierzania sukienki na ślub za 2 tyg. i jest jeszcze lepiej niż w zeszłą sobotę Zapinam się luźno, oddycham swobodnie, jednym słowem jest super

hmmm pancake był nawet dobry mimo,że sezamowo cynamonowy[akurat te smaki nie są moimi ulubionymi]polałam rozgniecionymi pożeczkami z odrobiną maślanki wtedy był pycha mimo,że troszkę gorzki bo przypaliłam hehe. no i jak dla mnie trochę zaduży bo już nie mogłam go dokończyć i brat kawałek zjadł hehe[ale on to by wszystko słodził]

dziewczyny a czy wy widziałyście gdzieś czekoladę gorzką bez cukru?bo aj wczoraj wszystkie etykietki w kauflandzie przeczytałam i na wszystkich był cukier chyba trochę z nim przesadzają żeby nawet do gorzkiej dosypywaća chciałam upiec ciasto czekoladowe z fasolibardzo ciekawa smaku jestem
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 15:33   #1602
Origa
Rozeznanie
 
Avatar Origa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy wy widziałyście gdzieś czekoladę gorzką bez cukru?bo aj wczoraj wszystkie etykietki w kauflandzie przeczytałam i na wszystkich był cukier chyba trochę z nim przesadzają żeby nawet do gorzkiej dosypywaća chciałam upiec ciasto czekoladowe z fasolibardzo ciekawa smaku jestem
Obawiam się, że gorzkiej bez cukru u nas nie dostaniesz, jedyne czekolady bez cukru są dla diabetyków - ze słodzikami (za to mają w sumie więcej tłuszczu i węglowodanów niż te słodzone). Do ciast, muffinów itp. gdzie wymagana jest czekolada, należy kupić gorzką o jak największej zawartości kakao, a dokładniej co najmniej 70% miazgi kakaowej - wtedy to jest prawdziwa gorzka czekolada. Lindt ma 99% czekolady, z tańszych polecam Wawel: 85%.
Origa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 16:13   #1603
mossqa
Rozeznanie
 
Avatar mossqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 825
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy wy widziałyście gdzieś czekoladę gorzką bez cukru?bo aj wczoraj wszystkie etykietki w kauflandzie przeczytałam i na wszystkich był cukier chyba trochę z nim przesadzają żeby nawet do gorzkiej dosypywaća chciałam upiec ciasto czekoladowe z fasolibardzo ciekawa smaku jestem

LEKKA z Wedla
(gorzka i mleczna) <- bardzo dobre, byłam szczerze zaskoczona smakiem
__________________
53,7 i na tym poprzestańmy!
bloguję bo lubię -->
Yummy & Tasty

Edytowane przez mossqa
Czas edycji: 2010-08-13 o 16:14
mossqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 17:30   #1604
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez mossqa Pokaż wiadomość

LEKKA z Wedla
(gorzka i mleczna) <- bardzo dobre, byłam szczerze zaskoczona smakiem
hehe co za wyczucie właśnie przed chwilą znalazłam an necie te czekolady widziałąm kiedyś mleczną ale o gorzkiej nei wiedziałam.muszę ją gdzieś poszukać bo widzę,że ma mało węglowodanówsup er
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 13:30   #1605
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Miałam zacząć jakieś dwa tygodnie temu,ale plany się pokrzyżowały i zaczęłam od dzisiaj. Więc witam dziewczyny

Na początek wkleje dzisiejszy jadłospis,wszelkie uwagi mile widziane
śn - omlet z dwóch jaj z plasterkiem wędliny drobiowej i plasterkiem sera light. Potem jeszcze jeden kawałek wędliny,tak na sucho Herbata miętowa.
2 śn - zupa ogórkowa,ale zgodna z SB.
O- pół filetu z kurczaka,ugotowana,potem podsmazona na teflonie, gotowane brokuły i sos ziołowo-czosnkowy.
P - pieczarki,papryka,cebulka-wszystko drobno pokrojone i posmażone na teflonie z ziołami.
K- wieśniak z warzywami


I mam pytania, można pić colę light? Czy to na Dukanie? Bo coś mi się z ta colą pokręciło
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 16:55   #1606
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

hej
co tu dziś tak pusto?
ja właśnie wróciłam z zakupów i nabyłam garnek do gotowania na parzewreszcie nei będę miała problemu z sitkami itp heh

witam nową koleżankę.jadłospis wydaję się ok dużo warzyw w 3 posiłkach białko ale niech się może inne wypowiedzą bo ja nei mogę świecić przykładem
a możesz podać ten przepis na ogórkową?
co do coli to węglowodany więc jak już to od 2 fazy raz na jakiś czas ale tylko tą light,zero czy jak one się tam zwią[żeby bez cukru była]ale zdrowe to to nie jest więc lepiej unikać
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 17:09   #1607
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
hej
co tu dziś tak pusto?
ja właśnie wróciłam z zakupów i nabyłam garnek do gotowania na parzewreszcie nei będę miała problemu z sitkami itp heh

witam nową koleżankę.jadłospis wydaję się ok dużo warzyw w 3 posiłkach białko ale niech się może inne wypowiedzą bo ja nei mogę świecić przykładem
a możesz podać ten przepis na ogórkową?
co do coli to węglowodany więc jak już to od 2 fazy raz na jakiś czas ale tylko tą light,zero czy jak one się tam zwią[żeby bez cukru była]ale zdrowe to to nie jest więc lepiej unikać
Ooo moi rodzice zabierają się za kupno parowaru, fajna sprawa

Ogórkową robiła mama Dostała wytyczne, że bez marchwi, ziemniaków, zabielana odrobiną jogurtu nat., gotowana na piersi z kurczaka. Wiem, że oprócz kiszonych ogórków dodała jeden świeży, daje lepszy smak. Na szczęście mam w rodzicielce sprzymierzeńca (kiedyś była na nie z wszystkimi dietami,ale przyszedł czas że zmieniła poglądy,a przy okazji nawyki). Tylko teraz zapowiedziała, że jak po kilku dniach rzucę to następnej diety mi już nie sponsoruje

Cola light pomaga mi jak mam ochotę na słodkie, dwa trzy łyki i przechodzi. Duża butelka starcza mi na kilka dni, więc ja nie z tych co nałogowo popijają
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 19:41   #1608
canabis
Raczkowanie
 
Avatar canabis
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
GG do canabis
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Hej dziewczęta jutro zaczynam ponownie I fazę kilogramów do zrzucenia jest sporo więc mam co :P

Chciałam wam powiedzieć, że troszkę się pogubiłam. Znalazłam ostatnio przypis, że na I fazie niedozwolony jest jogurt naturalny, chociaż do tej pory wszędzie pisało, że można nisko tłuszczowy. Co jest nie tak?
__________________



http://outoflovefor.blogspot.com/

Nie uznaję półśrodków..



Mam swoją wielką miłość D. <3

SPRZEDAJĘ! http://www.photoblog.pl/#nurkaffe


canabis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 22:35   #1609
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

można jogurt naturalny,
sa rożne podejścia do tematu

ja na śniadanko wcięłam zwykła biała bułkę z chudym twarogiem
ale to 2 faza więc
na wieśniaka to już nie mam ochoty..
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-15, 09:37   #1610
zaga25
Raczkowanie
 
Avatar zaga25
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 283
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Powróciłam do was po dwóch miesiącach.
Przed dietą było 57, po miesiącu 53 a teraz 57,7. Wiem, że największy problem mam ze słodyczami. I potrzebuję ogromnego wsparcia, bo nie poradzę sobie sama.
zaga25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 09:56   #1611
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

HEJ
canabis,zaga fajnie ,że dołączyłyściepostar amy się pomóc
idę zjeść mój placek otrębowo jabłkowy[chociaż coś mało tych jabłek czuć]
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 10:21   #1612
canabis
Raczkowanie
 
Avatar canabis
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
GG do canabis
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Gratuluje morelko tych 5 kg ja mam nadzieję na taki efekt byłabym szczęśliwa właśnie kończę serek wiejski ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Jestem teraz strasznie zaparta na tą dietę. Tym bardziej, że wróciłam z Mielna gdzie jadłam co popadło ;P
__________________



http://outoflovefor.blogspot.com/

Nie uznaję półśrodków..



Mam swoją wielką miłość D. <3

SPRZEDAJĘ! http://www.photoblog.pl/#nurkaffe


canabis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 10:58   #1613
mossqa
Rozeznanie
 
Avatar mossqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 825
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

cola light, podobnie jak pepsi max nie mają wgl węglowodanów, także można pić od I fazy. no ale za zdrowa to nie jest w każdym razie zgodna z SB
__________________
53,7 i na tym poprzestańmy!
bloguję bo lubię -->
Yummy & Tasty
mossqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 11:01   #1614
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Ja zaczęłam drugi dzień. Zrobiłam z jajek omlet, nałożyłam do niego wczorajszego farszu z warzyw i zawinęłam jak naleśnik

A wieczorem zgłodniałam, przekroiłam świeże ogórki wzdłuż, na to kawałek sera light, szynki drobiowej i wyszły mini kanapki :P Zużyłam 3 ogórki,jeden plaster szynki i sera i o dziwo się najadłam Fajniejsze niż zawijasy.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 11:28   #1615
czekliii
Raczkowanie
 
Avatar czekliii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Witajcie,
1 faza zaliczona, ale kilogram zleciał i to jest taki chwiejny kilogram
minimalna różnica w centymetrach.

I teraz mam do Was pytanie zastanawiam się czy nie zastosować tej francuskiej diety doktora Dukana

Bo jakoś nie widze efektów a nie chce mi się wierzyć że na drugiej fazie uda mi się schudnąc 5 kg w dwa tygodnie.

Możecie mi coś poradzić, bo jak czytam wypowiedzi to widzę że w 1 fazie dużo chudniecie, a ja na prawdę trzymałam się zasad
czekliii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 11:45   #1616
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez czekliii Pokaż wiadomość
Witajcie,
1 faza zaliczona, ale kilogram zleciał i to jest taki chwiejny kilogram
minimalna różnica w centymetrach.

I teraz mam do Was pytanie zastanawiam się czy nie zastosować tej francuskiej diety doktora Dukana

Bo jakoś nie widze efektów a nie chce mi się wierzyć że na drugiej fazie uda mi się schudnąc 5 kg w dwa tygodnie.

Możecie mi coś poradzić, bo jak czytam wypowiedzi to widzę że w 1 fazie dużo chudniecie, a ja na prawdę trzymałam się zasad
A dużo masz do zrzucenia?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 11:58   #1617
czekliii
Raczkowanie
 
Avatar czekliii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Teraz waże 65/ 64
chciałabym na pewno w dwa tygodnie zejść do 60 lub 59
a potem ustabilizować to i chudnąć do 56 i tak utrzymać
czekliii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 11:59   #1618
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez czekliii Pokaż wiadomość
Teraz waże 65/ 64
chciałabym na pewno w dwa tygodnie zejść do 60 lub 59
a potem ustabilizować to i chudnąć do 56 i tak utrzymać
Aaa bo myślałam, że może 2-3kg. i dlatego organizm broni się przed schudnięciem.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 12:07   #1619
czekliii
Raczkowanie
 
Avatar czekliii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Aaa bo myślałam, że może 2-3kg. i dlatego organizm broni się przed schudnięciem.

Właśnie o to chodzi że jest sporo do zrzucenia więc powinno to ruszyć

w takim wypadku masz dla mnie jakaś radę?
trochę szkoda mi opuszczać Plażę bo już się przyzwyczaiłam, że robię sobie swoje rzeczy do jedzenia wiem jak je przyrządzić , wiele już przeszkód pokonałam, no ale efektów nie ma
czekliii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 12:35   #1620
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość

Cola light pomaga mi jak mam ochotę na słodkie, dwa trzy łyki i przechodzi. Duża butelka starcza mi na kilka dni, więc ja nie z tych co nałogowo popijają
Cytat:
Napisane przez mossqa Pokaż wiadomość
cola light, podobnie jak pepsi max nie mają wgl węglowodanów, także można pić od I fazy. no ale za zdrowa to nie jest w każdym razie zgodna z SB
Pomijając fakt że cola to nie najlepszy wybór porównując ostatnio etykiety wyszło mi że "lepsza" będzie Cola Zero
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.