Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-23, 20:49   #3301
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Moja też tak jojczy ostatnio że masakron! Przy cycu wariacje. To minie, to minie, to minie...

Wiecie co mój tż robi młodej? On ogarnia kąpanie. Wchodzę do łazienki, młoda leży w wanience normalnie na tej wkładce a tż jej prysznicem prosto po twarzy leje. A ta tylko się otrzepuje i luzik. Chciałam protestować, ale w sumie to dobrze, że to po niej spływa

Ja też bym mogła na męża narzekać, ale tak samo mogłabym go za inne rzeczy wychwalić. Ma swoje wady i zalety, tak jak i ja. Mój też wyboru nie ma, musi sporo zajmować się dziećmi czy domem bo ja też pracuję. Co prawda, jak on idzie do pracy to ma spokój. Mi pod nosem biega trójka, przy młodej co chwila i tak muszę coś sama zrobić, więc podzielność uwagi level hard
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-23, 21:07   #3302
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cześć.Jezuuu nie wiem co tu, miałam intensywny tydzień i w niedzielę chrzciny.

Jeszcze teraz, uwaga! Moje dziewczyny nie śpią (bo Karol to padł o 17.30). Mam tu ich kuzynkę i tylko sobie bajki opowiadają,a ja nasłuchuję kiedy w końcu padną...

U nas wczorajsza nocka byłaby całkowicie przespana za sprawą Karola, ale nistety Zośka zechciała obudzić się z krzykiem, obudziła Natkę, obie poszły do nas do łóżka to dla mnie już miejsca nie było poszłam na kanapę do salonu.


Ćwiczę to wiązanie w chuście (bo miałam w domu babeczkę do nauki) ale bez niej jakoś kiepsko mi idzie to dociąganie

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Hej! U nas noc spoko. Zasnęła o 20 po godzinie marudzenia. Pobudka o północy, po 3 i po 6. Teraz dojada i dosypia.
Nie stresuj się, bo wiesz że stres nie służy...

Olka wczoraj była z rewizytą u kolegi starszego o 3 miechy. Jak stanęłam z wozkiem obok wózka (mały spał w gondoli) to ludzie jaaaaka różnica!
Ale kwasu Ola nie narobiła. Trochę pomarudziła przy cycku, bo spać chciała. Finalnie zasnęła w wózku na spacerze. I bardzo jej się spodobała ta tradycyjna mata materiałowa z pałąkami. Trzeba będzie przywieźć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

no to teraz sobie wyobraź,że ten kolega 3 miesiące starszy t taki jabyś Karola obok niej położyła

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Mój jak sie Mala zajmuje to tez najczęściej ląduje na macie albo do łóżeczka pod karuzele. A czasem fajnie sie z nią bawi i do niej gada
mój najczęściej albo do siebie na klatę daje, albo właśnie na matę i kłądzie się obok niego, pokazuje zabawki itp.
Ja i tak nie siedzę, a najczęściej czymś się zajmuję (gotwanie, sprzatanie lub zabawa z dziewczynkami) a to jest jego czas.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-23, 22:07   #3303
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Kurcze, mały mi co chwilę wyje, ani zjeść, ani się umyć, ani co. Stary na imorezie ciekawe kiedy wróci. Nie mam nawet jak pompowac, już mi przepadły dwa pompowania czyli dwie porcje na jutro eh...

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Ja prdl bez obrazy ale wyrzucilabym to za drzwi. No i współczuję braku wsparcia. Opisujesz swojego męża i mam wrażenie że to typowy facet dla którego nie liczy się wspieranie i pomaganie żonie tylko kanapa plus telewizor/komputer.

Dla mnie szczerze nie do zaakceptowania. Wywalilabym aż by huczało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Dokładnie. Miałby taką jesień średniowiecza że aż by pozalowal a słuchawki wyrzucilabym do śmieci.

Dziwię się że kobiety sobie pozwalają na takie zachowanie :/:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Ja Tak mówię do mojego tż jak on coś robi a ja siedzę przy małym. Zobacz jak się uśmiecha, zobacz to, zobacz tamto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niech korzysta póki może, bo mały będzie większy to ja będę znikać na weekendy.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Usiadlam z laktatorem to nikogo nie ma.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-23, 22:12   #3304
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

A’propos tego zbierania to oczywiście,ja jestem rano w stanie ogarnąć siebie,nakarmić i ubrać trójkę dzieci i jesteśmy gotowi czekając na mojego męża aż się zbierze,on ma czas ale widze,ze to raczej norma.

No i oczywiście moj staruszek przy jedzeniu pulta wszystko naokoło gorzej niż dziewczyny...dałam wczoraj nowy bieżnik na stół,przeżył trzy posiłki dziewczyn...dzisiaj niestety miał spotkanie z moim mężem i od razu bach!plama sosu...
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-23, 23:49   #3305
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

A ja wróciłam do domu. No powiem tak. Priorytety się zmieniaja. Ale nie każdy jest w stanie to zrozuniec. Mam trochę niesmak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 00:31   #3306
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Piona właśnie zjezdzam do centrum sama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chciałam pisac baw się dobrze.. Ale widzę ostatni post

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Cześć.Jezuuu nie wiem co tu, miałam intensywny tydzień i w niedzielę chrzciny.

Jeszcze teraz, uwaga! Moje dziewczyny nie śpią (bo Karol to padł o 17.30). Mam tu ich kuzynkę i tylko sobie bajki opowiadają,a ja nasłuchuję kiedy w końcu padną...

U nas wczorajsza nocka byłaby całkowicie przespana za sprawą Karola, ale nistety Zośka zechciała obudzić się z krzykiem, obudziła Natkę, obie poszły do nas do łóżka to dla mnie już miejsca nie było poszłam na kanapę do salonu.


Ćwiczę to wiązanie w chuście (bo miałam w domu babeczkę do nauki) ale bez niej jakoś kiepsko mi idzie to dociąganie

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------




no to teraz sobie wyobraź,że ten kolega 3 miesiące starszy t taki jabyś Karola obok niej położyła



mój najczęściej albo do siebie na klatę daje, albo właśnie na matę i kłądzie się obok niego, pokazuje zabawki itp.
Ja i tak nie siedzę, a najczęściej czymś się zajmuję (gotwanie, sprzatanie lub zabawa z dziewczynkami) a to jest jego czas.
Jak chrzciny się udały?
Chuste pomału. Dociagbij raz. Popatrz. Znów Dociagbij. Jaka masz? Karol jak to znosi? Spokojnego Motasz czy płaczące go?

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
A ja wróciłam do domu. No powiem tak. Priorytety się zmieniaja. Ale nie każdy jest w stanie to zrozuniec. Mam trochę niesmak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eh zapewne opowiadać nie chcesz... Tule

U mnie jakoś dali radę. Młody niezadowolony, smutny wręcz, że poszłam. Helcia się obudziła zjadła 50ml, mąż chciał odbić. Nie odbiła. Jeść już nie chciała. Popłakała trochę i zasnela.

Teraz ma cyc w nagrodę

W ogóle słucham ten webinar wymagające.pl i trochę zglupialam, ciekawe cyz jescze gdzieś można Jej pytanie zadać

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 03:21   #3307
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Cześć.Jezuuu nie wiem co tu, miałam intensywny tydzień i w niedzielę chrzciny.

Jeszcze teraz, uwaga! Moje dziewczyny nie śpią (bo Karol to padł o 17.30). Mam tu ich kuzynkę i tylko sobie bajki opowiadają,a ja nasłuchuję kiedy w końcu padną...

U nas wczorajsza nocka byłaby całkowicie przespana za sprawą Karola, ale nistety Zośka zechciała obudzić się z krzykiem, obudziła Natkę, obie poszły do nas do łóżka to dla mnie już miejsca nie było poszłam na kanapę do salonu.


Ćwiczę to wiązanie w chuście (bo miałam w domu babeczkę do nauki) ale bez niej jakoś kiepsko mi idzie to dociąganie

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------




no to teraz sobie wyobraź,że ten kolega 3 miesiące starszy t taki jabyś Karola obok niej położyła



mój najczęściej albo do siebie na klatę daje, albo właśnie na matę i kłądzie się obok niego, pokazuje zabawki itp.
Ja i tak nie siedzę, a najczęściej czymś się zajmuję (gotwanie, sprzatanie lub zabawa z dziewczynkami) a to jest jego czas.
I jak chrzciny?
Mój też się budzi w nocy z płaczem czasem. Ostatnio że misia zgubil. A miś leży jak byk na jego poduszce. No ale zgubił i mama ma ratowac
Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
A’propos tego zbierania to oczywiście,ja jestem rano w stanie ogarnąć siebie,nakarmić i ubrać trójkę dzieci i jesteśmy gotowi czekając na mojego męża aż się zbierze,on ma czas ale widze,ze to raczej norma.

No i oczywiście moj staruszek przy jedzeniu pulta wszystko naokoło gorzej niż dziewczyny...dałam wczoraj nowy bieżnik na stół,przeżył trzy posiłki dziewczyn...dzisiaj niestety miał spotkanie z moim mężem i od razu bach!plama sosu...
O to to. Moj tez ma czas. Choć przyznam że jak już ma nóż na gardle to zbiera się błyskawicznie
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Chciałam pisac baw się dobrze.. Ale widzę ostatni post



Jak chrzciny się udały?
Chuste pomału. Dociagbij raz. Popatrz. Znów Dociagbij. Jaka masz? Karol jak to znosi? Spokojnego Motasz czy płaczące go?



Eh zapewne opowiadać nie chcesz... Tule

U mnie jakoś dali radę. Młody niezadowolony, smutny wręcz, że poszłam. Helcia się obudziła zjadła 50ml, mąż chciał odbić. Nie odbiła. Jeść już nie chciała. Popłakała trochę i zasnela.

Teraz ma cyc w nagrodę

W ogóle słucham ten webinar wymagające.pl i trochę zglupialam, ciekawe cyz jescze gdzieś można Jej pytanie zadać

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Mój usłyszał wytłumaczenie że mama idzie na spacer, a że on spacerowac nie lubi... Jak popłakała tylko trochę to luuz

Wiesz co, mogę opowiedzieć, czemu nie. Zwłaszcza że widziałam że stosunki uległy jakby rozluznieniu, i generalnie miałam wrażenie że coś jest nie tego. No to uslyszalam że moje życie kręci się wokol dzieci, że zrezygnowali z przyjazdów do mnie bo nuda, ze mam wrócić do swojego zycia, czy tam je odzyskać, nie pamiętam, na jedno wychodzi. Także tak. Dodam że osoba bezdzietna. No luz. Po prostu kolejna znajomość zweryfikowana, tylko szkoda tych 10 lat. Ja się tam prosić nie będę o "przyjaźń"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-24, 07:10   #3308
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Agadzie, smutno trochę. Ja myślę, że dużo winy za takie podejście do sprawy ponosi przekaz jaki jest ogólnie w mediach odnośnie rodzicielstwa: że Twoje życie nie powinno się drastycznie zmieniać, że nadal powinno się stawiać na siebie i swój rozwój, że to dziecko powinno się dostosować do naszego stylu życia blah blah. Nasłuchają się bezdzietni takich rewelacji od celebrytów, którzy mają cały sztab ludzi do pomocy i mają jakieś nierealistyczne wizje rodzicielstwa. Tak się w prawdziwym życiu nie da. Kiedy pojawiają się dzieci chcąc nie chcąc stają się całym naszym światem, tematem rozmów itp. Po prostu jest już inaczej i czasami osoby bezdzietne tego nie ogarniają. Tylko wieloletniej przyjaźni szkoda, no ale cóż.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 07:28   #3309
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Agadzie, smutno trochę. Ja myślę, że dużo winy za takie podejście do sprawy ponosi przekaz jaki jest ogólnie w mediach odnośnie rodzicielstwa: że Twoje życie nie powinno się drastycznie zmieniać, że nadal powinno się stawiać na siebie i swój rozwój, że to dziecko powinno się dostosować do naszego stylu życia blah blah. Nasłuchają się bezdzietni takich rewelacji od celebrytów, którzy mają cały sztab ludzi do pomocy i mają jakieś nierealistyczne wizje rodzicielstwa. Tak się w prawdziwym życiu nie da. Kiedy pojawiają się dzieci chcąc nie chcąc stają się całym naszym światem, tematem rozmów itp. Po prostu jest już inaczej i czasami osoby bezdzietne tego nie ogarniają. Tylko wieloletniej przyjaźni szkoda, no ale cóż.
Zgadzam się z tym! Ja miałam przed porodem mało realistyczną wizję rodzicielstwa m.in. przez takie przekazy medialne.

Agadzie, może dobrze, że taka osoba się ujawniła że swoimi przemyśleniami, przynajmniej wiesz, co myśleć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 08:36   #3310
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Agadzie Przykre, ale może to i lepiej. Z drugiej strony nie rozumiem takich ludzi, ja bardzo długo dzieci nie miałam, za to moje koleżanki rodziły w wieku 19/20 i mi nie przeszkadzało, że ich świat kręci się wokol dzieci. Może już nie było imprez, za to starałam się je odwiedzać. No ale sama teraz widzę, że niektórzy mnie olali. Życie.

Dzień dobry,

Stary mnie obudził, bo musiał zapytać czy wziąść małego do drugiego pokoju czy może z nim w sypialni posiedzieć no i już nie zasnęłam, ale leżę w tej sypialni i się nie odzywam
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 09:01   #3311
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Agadzie, smutno trochę. Ja myślę, że dużo winy za takie podejście do sprawy ponosi przekaz jaki jest ogólnie w mediach odnośnie rodzicielstwa: że Twoje życie nie powinno się drastycznie zmieniać, że nadal powinno się stawiać na siebie i swój rozwój, że to dziecko powinno się dostosować do naszego stylu życia blah blah. Nasłuchają się bezdzietni takich rewelacji od celebrytów, którzy mają cały sztab ludzi do pomocy i mają jakieś nierealistyczne wizje rodzicielstwa. Tak się w prawdziwym życiu nie da. Kiedy pojawiają się dzieci chcąc nie chcąc stają się całym naszym światem, tematem rozmów itp. Po prostu jest już inaczej i czasami osoby bezdzietne tego nie ogarniają. Tylko wieloletniej przyjaźni szkoda, no ale cóż.
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym! Ja miałam przed porodem mało realistyczną wizję rodzicielstwa m.in. przez takie przekazy medialne.

Agadzie, może dobrze, że taka osoba się ujawniła że swoimi przemyśleniami, przynajmniej wiesz, co myśleć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No smutno....choć sama nie wiem czy jest mi bardziej smutno czy jestem bardziej wkurzona, chyba jednak to drugie. Ale ogólnie czuje właśnie niesmak. Ja wiem że czasem za dużo mówię o dzieciach, ale wystarczy mi powiedzieć o tym, naprawdę, i zmieniamy temat rozmowy. Ale najbardziej chyba walnął mnie tekst z tym nieprzyjezdzaniem do nas bo nuda. Jakoś wcześniej nie narzekali. Fakt że czasem nie mogłam gdzieś z nimi pójść/pojechać bo musiałam odebrać małego ze żłobka/przedszkola a akurat nikt inny nie mógł. Ale przecież ile razy było tak, że angażowałam teściowa i jechałam z nimi gdzieś na calutki dzień, od rana do wieczora. Eeeh w ogóle, szkoda gadac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agadzie
Czas edycji: 2019-08-24 o 09:03
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-24, 09:29   #3312
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja miałam pierwsze dziecko w wieku 22 lat, więc szybko grono znajomych zostało zweryfikowane rok temu już byliśmy na takim etapie, że można było na spokojnie już oddać dzieci dziadkom i zabalować czy wyjechać gdzieś samemu. No ale jeden taki bal i się Adrianna wkręciła więc teraz znów spokojnie poczekam aż mi dzieci pozwolą z domu wychodzić.
Ostatnio na spacerze tż gęgał na starszaki bo przecież oni normalnie nie mogą iść tylko się ganiają, przepychają, kłócą. Jeszcze młoda w wózku jojczy. Ale mówię mu że nawet się nie obejrzymy a już nikt z nami na spacer nie wyjdzie, będą mieli swoje zajęcia. Będzie cicho i spokojnie. I wtedy będziemy tęsknić do tego całego zamieszania. I już teraz aż mnie ściska w środku jak o tym pomyślę. Ja zamiast tęsknić za życiem przed dziećmi, tęsknię już do tego co nam tak szybko mija razem.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 09:35   #3313
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Ja miałam pierwsze dziecko w wieku 22 lat, więc szybko grono znajomych zostało zweryfikowane rok temu już byliśmy na takim etapie, że można było na spokojnie już oddać dzieci dziadkom i zabalować czy wyjechać gdzieś samemu. No ale jeden taki bal i się Adrianna wkręciła więc teraz znów spokojnie poczekam aż mi dzieci pozwolą z domu wychodzić.
Ostatnio na spacerze tż gęgał na starszaki bo przecież oni normalnie nie mogą iść tylko się ganiają, przepychają, kłócą. Jeszcze młoda w wózku jojczy. Ale mówię mu że nawet się nie obejrzymy a już nikt z nami na spacer nie wyjdzie, będą mieli swoje zajęcia. Będzie cicho i spokojnie. I wtedy będziemy tęsknić do tego całego zamieszania. I już teraz aż mnie ściska w środku jak o tym pomyślę. Ja zamiast tęsknić za życiem przed dziećmi, tęsknię już do tego co nam tak szybko mija razem.
Boże, wiesz, że mam trochę tak samo? Tzn nawet jak mnie teraz coś wkurza to po chwili myślę, że ten czas kiedy jestem dla mojego dziecka wszystkim trwa bardzo krótko. Kilka lat, będzie w wieku szkolnym i już nie będzie chciał tak z nami spędzać czasu. A jak sobie pomyślę o momencie, gdy będzie dorosły to aż mnie coś ściska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 09:39   #3314
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Agadzie jakbym miała koleżankę w Hiszpanii do której bym mogła przyjechać to bym się tam z chęcią nawet ponudziła

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Boże, wiesz, że mam trochę tak samo? Tzn nawet jak mnie teraz coś wkurza to po chwili myślę, że ten czas kiedy jestem dla mojego dziecka wszystkim trwa bardzo krótko. Kilka lat, będzie w wieku szkolnym i już nie będzie chciał tak z nami spędzać czasu. A jak sobie pomyślę o momencie, gdy będzie dorosły to aż mnie coś ściska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilly mój synuś całe dwa razy do mnie zadzwonił przez tydzień jak był na obozie. Ale już dziś wraca, będę mogła wyściskać przez jakieś 5 sekund
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 09:52   #3315
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Agadzie jakbym miała koleżankę w Hiszpanii do której bym mogła przyjechać to bym się tam z chęcią nawet ponudziła

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------



Lilly mój synuś całe dwa razy do mnie zadzwonił przez tydzień jak był na obozie. Ale już dziś wraca, będę mogła wyściskać przez jakieś 5 sekund
Dawaj, ponudzimy się razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 10:47   #3316
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Agadzie, to ja też wpadam się ponudzic do Hiszpanii jesteśmy z mężem i dzieckiem bardzo spokojni. Szczególnie mąż i dziecko bo ja trochę wariat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 10:59   #3317
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Agadzie twoja koleżanka po prostu nie wie, że w naszym przypadku nuda jest w cenie
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 11:00   #3318
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
I jak chrzciny?
Mój też się budzi w nocy z płaczem czasem. Ostatnio że misia zgubil. A miś leży jak byk na jego poduszce. No ale zgubił i mama ma ratowacO to to. Moj tez ma czas. Choć przyznam że jak już ma nóż na gardle to zbiera się błyskawicznie Mój usłyszał wytłumaczenie że mama idzie na spacer, a że on spacerowac nie lubi... Jak popłakała tylko trochę to luuz

Wiesz co, mogę opowiedzieć, czemu nie. Zwłaszcza że widziałam że stosunki uległy jakby rozluznieniu, i generalnie miałam wrażenie że coś jest nie tego. No to uslyszalam że moje życie kręci się wokol dzieci, że zrezygnowali z przyjazdów do mnie bo nuda, ze mam wrócić do swojego zycia, czy tam je odzyskać, nie pamiętam, na jedno wychodzi. Także tak. Dodam że osoba bezdzietna. No luz. Po prostu kolejna znajomość zweryfikowana, tylko szkoda tych 10 lat. Ja się tam prosić nie będę o "przyjaźń"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najbardziej w tym wszystkim mnie dziwi jaka trzeba być osoba żeby na darmowy nocleg w Hiszpanii narzekać... Serio
To tak żartem. A tak na serio to szczęście w nieszczęściu za szczerość... Smutne okrutnie. U mnie też się zmieniło grono znajomych no ale miałam koleżanki do rpzmowily itp a miał a też takie, że jakby się zastanowić to głównie imprezy. Nie łączyły nas kawki po pracy czy coś innego. I tego się nie zmieniło więc siłą rzexyz się rozeszlo [1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87108696]Agadzie Przykre, ale może to i lepiej. Z drugiej strony nie rozumiem takich ludzi, ja bardzo długo dzieci nie miałam, za to moje koleżanki rodziły w wieku 19/20 i mi nie przeszkadzało, że ich świat kręci się wokol dzieci. Może już nie było imprez, za to starałam się je odwiedzać. No ale sama teraz widzę, że niektórzy mnie olali. Życie.

Dzień dobry,

Stary mnie obudził, bo musiał zapytać czy wziąść małego do drugiego pokoju czy może z nim w sypialni posiedzieć no i już nie zasnęłam, ale leżę w tej sypialni i się nie odzywam [/QUOTE]Lez! Ja spałam do 10
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Boże, wiesz, że mam trochę tak samo? Tzn nawet jak mnie teraz coś wkurza to po chwili myślę, że ten czas kiedy jestem dla mojego dziecka wszystkim trwa bardzo krótko. Kilka lat, będzie w wieku szkolnym i już nie będzie chciał tak z nami spędzać czasu. A jak sobie pomyślę o momencie, gdy będzie dorosły to aż mnie coś ściska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego ja płaczę Helki wlsnsie przeżyłam ot tak dobra nieważne. Bo mając dziecko już się widzi jak to leci. Każdy mówi że leci ale póki samemu się nie doświadczy to nie do końca można zrozumieć

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 11:28   #3319
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
I jak chrzciny?
Mój też się budzi w nocy z płaczem czasem. Ostatnio że misia zgubil. A miś leży jak byk na jego poduszce. No ale zgubił i mama ma ratowacO to to. Moj tez ma czas. Choć przyznam że jak już ma nóż na gardle to zbiera się błyskawicznie Mój usłyszał wytłumaczenie że mama idzie na spacer, a że on spacerowac nie lubi... Jak popłakała tylko trochę to luuz

Wiesz co, mogę opowiedzieć, czemu nie. Zwłaszcza że widziałam że stosunki uległy jakby rozluznieniu, i generalnie miałam wrażenie że coś jest nie tego. No to uslyszalam że moje życie kręci się wokol dzieci, że zrezygnowali z przyjazdów do mnie bo nuda, ze mam wrócić do swojego zycia, czy tam je odzyskać, nie pamiętam, na jedno wychodzi. Także tak. Dodam że osoba bezdzietna. No luz. Po prostu kolejna znajomość zweryfikowana, tylko szkoda tych 10 lat. Ja się tam prosić nie będę o "przyjaźń"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smutne, ale widać że blade mają pojęcie o rodzicielstwie. Szkoda wieloletniej znajomości. Może jak kiedyś sami zostaną rodzicami to się zreflektują.
Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Agadzie, smutno trochę. Ja myślę, że dużo winy za takie podejście do sprawy ponosi przekaz jaki jest ogólnie w mediach odnośnie rodzicielstwa: że Twoje życie nie powinno się drastycznie zmieniać, że nadal powinno się stawiać na siebie i swój rozwój, że to dziecko powinno się dostosować do naszego stylu życia blah blah. Nasłuchają się bezdzietni takich rewelacji od celebrytów, którzy mają cały sztab ludzi do pomocy i mają jakieś nierealistyczne wizje rodzicielstwa. Tak się w prawdziwym życiu nie da. Kiedy pojawiają się dzieci chcąc nie chcąc stają się całym naszym światem, tematem rozmów itp. Po prostu jest już inaczej i czasami osoby bezdzietne tego nie ogarniają. Tylko wieloletniej przyjaźni szkoda, no ale cóż.
Bardzo fajnie napisane Przyszli rodzice nasluchają się celebrytów i później narzucają sobie presję żeby żyć z dzieckiem jak wcześniej, a tak się nie da. Przykre, że media robią ludziom taką wodę z mózgu.

Jesteśmy w drodze. Jeszcze godzina i dojedziemy nad morze Mała na razie bardzo spokojna, praktycznie całą drogę przespała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-24, 11:29   #3320
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Sq, tak, teraz i ja to rozumiem przy drugim będę mądrzejsza. Jak widać naprawdę wszystkiego trzeba doświadczyć żeby zrozumieć, a już na pewno tak jest z rodzicielstwem. Z perspektywy tych prawie 4 miesięcy już uważam, że to jest naprawdę niesamowite doświadczenie i że zmienia człowieka na lepsze. Ja np. stałam się bardziej zorganizowana i zmotywowana do wielu rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 12:05   #3321
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Oj powiem Wam, ze dzieci bardzo weryfikują znajomości. Czasami mam ochotę powiedzieć "zobaczycie jak to jest..." Ale to takie babcine grożenie. U każdego jest inaczej. Moja siostra ma 4 tygodniowa córkę i w sumie obawiałam się jak ona sobie poradzi. Wieczne imprezy, spanie do południa... I bach, dostała super grzeczne dziecko, kp to dla niej bułka z maslem, śpi pięknie. Nawet nie chcę myśleć, że to się może odmienić.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 12:42   #3322
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Oj powiem Wam, ze dzieci bardzo weryfikują znajomości. Czasami mam ochotę powiedzieć "zobaczycie jak to jest..." Ale to takie babcine grożenie. U każdego jest inaczej. Moja siostra ma 4 tygodniowa córkę i w sumie obawiałam się jak ona sobie poradzi. Wieczne imprezy, spanie do południa... I bach, dostała super grzeczne dziecko, kp to dla niej bułka z maslem, śpi pięknie. Nawet nie chcę myśleć, że to się może odmienić.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Patrycja ale szczęściara z twojej siostry! W końcu "uroki" macierzyństwa i ją dopadną, ale skoro dotychczas żyła na wesoło to dobrze, że córka traktuje ją póki co łagodnie
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 13:16   #3323
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Agadzie, to ja też wpadam się ponudzic do Hiszpanii jesteśmy z mężem i dzieckiem bardzo spokojni. Szczególnie mąż i dziecko bo ja trochę wariat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapraszamy
Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Agadzie twoja koleżanka po prostu nie wie, że w naszym przypadku nuda jest w cenie
Oj nie wie generalnie ona nie pr,spada za dziećmi, choć mojego Dominika lubi, zajmowała się nim nawet jak byłam raz na weselu a raz na pogrzebie. No ale teraz cóż. Zrobiłam się nudna
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Najbardziej w tym wszystkim mnie dziwi jaka trzeba być osoba żeby na darmowy nocleg w Hiszpanii narzekać... Serio
To tak żartem. A tak na serio to szczęście w nieszczęściu za szczerość... Smutne okrutnie. U mnie też się zmieniło grono znajomych no ale miałam koleżanki do rpzmowily itp a miał a też takie, że jakby się zastanowić to głównie imprezy. Nie łączyły nas kawki po pracy czy coś innego. I tego się nie zmieniło więc siłą rzexyz się rozeszlo Lez! Ja spałam do 10 Dlatego ja płaczę Helki wlsnsie przeżyłam ot tak dobra nieważne. Bo mając dziecko już się widzi jak to leci. Każdy mówi że leci ale póki samemu się nie doświadczy to nie do końca można zrozumieć

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Noclegi, jedzenie, w sumie tylko bilety musieli sobie kupowac. Choć nieraz było i tak że pożyczyłam na te bilety na wieczne nieoddanie. No ale nudno u mnie. Ehh przykre, przykre i bezczelne jednak.
Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Smutne, ale widać że blade mają pojęcie o rodzicielstwie. Szkoda wieloletniej znajomości. Może jak kiedyś sami zostaną rodzicami to się zreflektują.Bardzo fajnie napisane Przyszli rodzice nasluchają się celebrytów i później narzucają sobie presję żeby żyć z dzieckiem jak wcześniej, a tak się nie da. Przykre, że media robią ludziom taką wodę z mózgu.

Jesteśmy w drodze. Jeszcze godzina i dojedziemy nad morze Mała na razie bardzo spokojna, praktycznie całą drogę przespała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie będą mieli, przynajmniej nie wydaje mi sie. Mają koty. Nie to ze mam coś przeciwko kotom, wręcz przeciwnie, bardzo lubię.
Super że.podroz przebiega dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 13:24   #3324
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Agadzie fundujesz jeszcze żarcie i bilety? Jestem już w trakcie pakowania

Mój bezdzietny brat też ma trzy koty. Kiedyś nawet porównywał opiekę nad nimi do opieki nad moimi dziećmi, w sensie że ma ciężko, bo w nocy musi wstawać bo miałczą o coś. I był wtedy bardzo poważny. No zabawne to było niesamowicie chociaż w sumie ja też wstaję czasem w nocy bo pies chce wyjść na siku, ale nie przyszło mi do głowy żeby się nad sobą z tej okazji litować
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 13:36   #3325
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Agadzie fundujesz jeszcze żarcie i bilety? Jestem już w trakcie pakowania

Mój bezdzietny brat też ma trzy koty. Kiedyś nawet porównywał opiekę nad nimi do opieki nad moimi dziećmi, w sensie że ma ciężko, bo w nocy musi wstawać bo miałczą o coś. I był wtedy bardzo poważny. No zabawne to było niesamowicie chociaż w sumie ja też wstaję czasem w nocy bo pies chce wyjść na siku, ale nie przyszło mi do głowy żeby się nad sobą z tej okazji litować
Z jedzeniem wiadomo że jak gotuje dla nas to i dla gości będzie a te bilety to akurat raz była taka sytuacja... No ale przecież nudno było (wiem, powtarzam się )
A oni też koty do dzieci porównują, mówią że ich koty są dobrze wychowane ( koty. Wychowane. Ha ha ha ) ...no wyszło jak wyszło. Teraz na pewno nie będę już ich zapraszać skoro u mnie taka nuuuda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 14:47   #3326
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Smutne, ale widać że blade mają pojęcie o rodzicielstwie. Szkoda wieloletniej znajomości. Może jak kiedyś sami zostaną rodzicami to się zreflektują.Bardzo fajnie napisane Przyszli rodzice nasluchają się celebrytów i później narzucają sobie presję żeby żyć z dzieckiem jak wcześniej, a tak się nie da. Przykre, że media robią ludziom taką wodę z mózgu.

Jesteśmy w drodze. Jeszcze godzina i dojedziemy nad morze Mała na razie bardzo spokojna, praktycznie całą drogę przespała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że droga fajna! udanego wyjazdu, na ile pojechaliscie?
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sq, tak, teraz i ja to rozumiem przy drugim będę mądrzejsza. Jak widać naprawdę wszystkiego trzeba doświadczyć żeby zrozumieć, a już na pewno tak jest z rodzicielstwem. Z perspektywy tych prawie 4 miesięcy już uważam, że to jest naprawdę niesamowite doświadczenie i że zmienia człowieka na lepsze. Ja np. stałam się bardziej zorganizowana i zmotywowana do wielu rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego ja uważam że kobiet matki są najlepszymi pracownikami. Ludzie się obawiają a tak na prawdę macierzyństwo uczy zadaniowosci na maxa. Mój mąż dziś zajął się dziećmi żebym pospala. To mały o 10 myl żeby. A wstali przed 8... Stary to już w ogóle śniadania nie zjadł.. Cytuje "poranek mi się nie spina"
Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Oj powiem Wam, ze dzieci bardzo weryfikują znajomości. Czasami mam ochotę powiedzieć "zobaczycie jak to jest..." Ale to takie babcine grożenie. U każdego jest inaczej. Moja siostra ma 4 tygodniowa córkę i w sumie obawiałam się jak ona sobie poradzi. Wieczne imprezy, spanie do południa... I bach, dostała super grzeczne dziecko, kp to dla niej bułka z maslem, śpi pięknie. Nawet nie chcę myśleć, że to się może odmienić.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Fajnie że tak się trafiło oby tak dziecko jak najdluzej


Ja mam też koleżankę która uważalam że mała doświadczy itp. Mieli ogromne problem y na starcie a ona je olewala (dziecko granicą odwonienia, zalecone mm 2x na dobę to jej się w nocy wstawać nie chciało więc dawała raz).
Mała zostawiła u babci na 8-9mcy na wesele na ponad dobę to jak wrócili to dziecko do niej rąk nie wyciągnęlo... Pomijam że i ona do niej nie podeszła ..
I uważa że z dzieckiem jest luz. Mała się wyplakala, śpi to śpi nie to nie, ona to olewa i sama śpi. Dziecko ma 1.5 roku i uważa że mało co w życiu jej się zmieniło...
Ale to ciężko wychowaniem nazwać... To dziecko obok egzystuje..

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 14:51   #3327
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Pielgrzymka mnie nie nauczyła takiej organizacji jak macierzyństwo w 2h odkurzylam, umylam podłogi w dwóch pokojach, całą kuchnie i łazienkę plus spakowałam wszystko co zostało, a zostało milion rzeczy teraz sprzątanie na nowym, ale już z dwójką. Rano chociaż jednego miałam mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 15:06   #3328
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Pielgrzymka mnie nie nauczyła takiej organizacji jak macierzyństwo w 2h odkurzylam, umylam podłogi w dwóch pokojach, całą kuchnie i łazienkę plus spakowałam wszystko co zostało, a zostało milion rzeczy teraz sprzątanie na nowym, ale już z dwójką. Rano chociaż jednego miałam mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przyjedź do mnie pliiiis!! A tak serio, zazdroszczę organizacji!
My jak przystało na bardzo nudne osoby zaraz zjeżdżamy do centrum, idziemy na lody i plac zabaw i wracamy do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 15:16   #3329
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

My dziś plaża w Pucku (to już nasza trzecia) i nikt mi nie wmówi że macierzyństwo nic nie zmienia (pomijając ekstramalnw przypadki, o których pisze Sq). Chociaż da się wszystko, nawet odpoczywać na wakacjach z trójką małych dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 15:29   #3330
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Witam się z trasy, pierwsze dwie godziny drogi za nami, było karmienie, teraz mąż prowadzi więc mogę Was nadrobić

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Dziewczyny zezujace oczko/oczka u takich małych dzieci jest normalne?
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 07:43:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.