Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-08, 13:02   #721
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam po przerwie! Wczoraj wróciłam do diety, czyli ciąg dalszy zmagań z samym sobą. Już zapomniałam, że na niej jest ciągle zimno ale co zrobić. Po świątecznych szaleństwach jest strasznie trudno nie ślinić się na jedzenie, oczywiście to zakazane na diecie. Tym razem planuję znów około 4 tygodni zmagań, trzymajcie kciuki!
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 14:31   #722
Izus709
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej ja też zaczęłąm przygodę z p.Dąbrowską przyglądam się waszym wpisom już jakiś czas, bo mam nadzieję, że jakoś mnie to zmotywuje żeby wytrwac do końca hehe, jestem na drugim dniu, ale ciągle głodna .... nie zdąże dabrze talerza umyć po posiłku a już się za coś innego biore do jedzenia boję się, że nie schdnę jak tyle będę wcinać pomóżcie...
Izus709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 11:09   #723
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Izus709 Pokaż wiadomość
Hej ja też zaczęłąm przygodę z p.Dąbrowską przyglądam się waszym wpisom już jakiś czas, bo mam nadzieję, że jakoś mnie to zmotywuje żeby wytrwac do końca hehe, jestem na drugim dniu, ale ciągle głodna .... nie zdąże dabrze talerza umyć po posiłku a już się za coś innego biore do jedzenia boję się, że nie schdnę jak tyle będę wcinać pomóżcie...
Witaj,
osobiście lubię jedzenie tzw. dietetyczne.
Dieta owocowo-warzywna też może być
smaczna i sycąca. To kwestia przyprawienia.
Od czasu do czasu próbuję różnych rozwiązań.
I za każdym razem jestem bardzo zadowolona.
Kluczem jest odpowiedni dobór składników.
Polecam eksperymentowanie i mieszanie
różnych smaków Przy okazji dobra zabawa.
Trzymam kciuki
finan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 18:29   #724
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć kobitki! Ja tez postanowiłam znowu powrócić do diety dr Dąbrowskiej, bo powiem szczerze, że świetnie się na niej czuje. Mam duże problemy ze snem, a po kryzysie ozdrowieńczym śpię jak dziecko! Cera mi sie uspokoiła, co prawda jeszcze zdarzają mi się niespodzianki, ale głównie przed okresem, tyle że nie aż tak silne, okres przechodze bezproblemowo, wcześniej bóle nie do wytrzymania. I ogólnie moje samopoczucie na diecie jest przecudowne, dlatego po światecznym obżarstwie postanowiłam znów wrócić do tej cudownej dla mojego ciała i ducha diety Zaczynam od poniedziałku i trzymam za Was wszystkie kciuki, a jesli szukacie jakiś przepisów to przejrzyjcie moje wpisy na tym wątku, podawałam pare linków do ciekawych blogów, w których jest mowa o tym poscie i są ciekawe przepisy
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 17:25   #725
Izus709
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Trzymam kciuki za nas wszystkie :P ja jestem na 5 dniu i czuje sie super ale nadal ciagle glodna w drugim i trzecim dniu mialam takie bole glowy jak nigdy dotad, az musialam zaaplikowac apap ja dziś jabluszka duszone z cynamonem, zupe brokulowa i leczo juz upichcilam i zawekowalam w sloiki na czarna godzine he he jak macie jakie pyszne przepisy na jedzonko to bardzo chetnie wyprobuje
Izus709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 11:03   #726
rozita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

dziś wracam i zaczynam od nowa. wcześniej próbowałam ale się przeziębiłam i nie miałam siły się mrozić dietą
kochane kobitki witam i pozdrawiam oczyszczamy się na wiosnęi żegnajcie boczki tłuste
rozita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 14:41   #727
Izus709
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez rozita Pokaż wiadomość
dziś wracam i zaczynam od nowa. wcześniej próbowałam ale się przeziębiłam i nie miałam siły się mrozić dietą
kochane kobitki witam i pozdrawiam oczyszczamy się na wiosnęi żegnajcie boczki tłuste
kochana to zaczynamy prawie razem mam nadzieje ze to bedzie motywacja
Izus709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-12, 15:40   #728
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

ja w koncu zdecydowalam sie na diete
zrealizowalam 5 dni i generalnie zadne bole glowy mnie nie dopadly, czulam sie dobrze... troche glod doskwieral mi trzeciego dnia
nie odczulam tez wychlodzenia, ale moze za krotko dietr stosowalam, zeby do tego doszlo
jedynie zauwazylam suchosc skory od drugiego dnia. Miala ktoras tak?

poki co postanowilam robic 3 dni postu w tygodniu, kiedy pracuje (mam duzo zajec daleko od lodowki) i za pare tygodni maz wyjezdza sluzbowo na 2,5 tygodnia, wtedy nie bede musiala sie martwic gotowaniem
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"

Edytowane przez gucia6
Czas edycji: 2015-04-12 o 15:41
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 20:12   #729
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Izus, zgadzam się z finan że doprawianie to podstawa. Przyprawy udają często smaki składników których nie ma. I rozgrzewają
Polecam sałatkę marokańską z buraków ugotowanych (ja kupuję już ugotowane zapakowane próżniowo): 4 buraki pokroić w kostkę tak 1,5cm, dodać pokrojoną w piórka czerwoną cebulę (mała), sok z połówki cytryny lub więcej, poszatkowana zielona pietruszka, sól i pieprz (opcjonalnie nieco kuminu). W wersji poza dietowej dodaję oliwę z oliwek. Można to jeść od razu, poczekać aż się "przegryzie" lub schłodzić w lodówce.
Na tej diecie też lubię robić szpinak gotowany z dynią. Szpinak lekko gotuję a dynię w dużych kostkach robię na parze. Do szpinaku na patelni idzie wyciśnięty czosnek, gałka muszkatołowa, sól i pieprz a na koniec jak to się nieco "podsmaży na wodzie" i odparuje idzie dynia. Dla mnie pycha!
Dziś kończę dzień 6 i czuję się naprawdę dobrze, waga się już ruszyła
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 21:34   #730
Izus709
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez weri_beri Pokaż wiadomość
Izus, zgadzam się z finan że doprawianie to podstawa. Przyprawy udają często smaki składników których nie ma. I rozgrzewają
Polecam sałatkę marokańską z buraków ugotowanych (ja kupuję już ugotowane zapakowane próżniowo): 4 buraki pokroić w kostkę tak 1,5cm, dodać pokrojoną w piórka czerwoną cebulę (mała), sok z połówki cytryny lub więcej, poszatkowana zielona pietruszka, sól i pieprz (opcjonalnie nieco kuminu). W wersji poza dietowej dodaję oliwę z oliwek. Można to jeść od razu, poczekać aż się "przegryzie" lub schłodzić w lodówce.
Na tej diecie też lubię robić szpinak gotowany z dynią. Szpinak lekko gotuję a dynię w dużych kostkach robię na parze. Do szpinaku na patelni idzie wyciśnięty czosnek, gałka muszkatołowa, sól i pieprz a na koniec jak to się nieco "podsmaży na wodzie" i odparuje idzie dynia. Dla mnie pycha!
Dziś kończę dzień 6 i czuję się naprawdę dobrze, waga się już ruszyła
ja doprawiam caly czas mocno :P i caly czas jestem glodna dzis bylam w gosci i marchewke obrana nawet spakowalam w torebke jakbym zglodniala stalo duzo pysznosci ale sie nie zlamalam... a z reguly jestem lasuch u mnie koniec 6 dnia i 2,5kg mniej
Izus709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 09:24   #731
unsafe_girl
Rozeznanie
 
Avatar unsafe_girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 695
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam
Od dziś dołączam do Was.
Do diety przymierzałam się rok, głównym moim celem jest oczyszczenie organizmu. Zmagam się z boreliozą i chronicznym zmęczeniem. Mimo młodego wieku czuję się jak stara babcia, jednak staram się uprawiać sport, chociaż czasem muszę się zmuszać, aby wyjść pobiegać.
Wysmuklenie dolnej połowy ciała też mnie zadowoli
Warzywa bardzo lubię i często jem, głównie na surowo, ale niestety kocham słodycze i słone przekąski. Wiem, że będzie mi ciężko oprzeć się zachciankom, ale myślę, że z wami dam radę. Wstępnie daję sobie 2 tygodnie, zobaczymy w trakcie jak pójdzie. Waga wyjściowa 56 kg, 160 cm wzrostu.
Pozdrawiam

Edytowane przez unsafe_girl
Czas edycji: 2015-04-13 o 09:26
unsafe_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 18:24   #732
Izus709
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

unsafe_girl witamy dasz rade, wszystko jest w naszej głowie ja tez za slodycze bym zabila a jednak skutecznie jablka mi je zatepuja jak na razie
Izus709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 18:31   #733
unsafe_girl
Rozeznanie
 
Avatar unsafe_girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 695
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dzień pierwszy minął dobrze, nawet zupa krem z brokuła mi smakowała Wszystko wokół kusi, ale dałam radę się opanować
unsafe_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 19:56   #734
Izus709
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

i tak trzeba ta dietka jest smaczna o ile sie na niej co juz cos nowego gotuje, mi juz troche mija ten wilczy glod nawet
Izus709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 16:32   #735
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Ponawiam pytanie, którą książkę kupić (i gdzie ją znaleźć), gdzie jest podana ta dieta i jadłospisy? Bo wiem, że jest kilka książek pod tym nazwiskiem.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 09:45   #736
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie, którą książkę kupić (i gdzie ją znaleźć), gdzie jest podana ta dieta i jadłospisy? Bo wiem, że jest kilka książek pod tym nazwiskiem.
http://ewadabrowska.pl/index.php?opt...id=1&Itemid=11 tutaj masz książki, ale spokojnie możesz je sobie ściągnąć z chomika, bądź powinny też być na torrentach. Mowa o tych dwóch pierwszych książkach

Izus709-nie wiem z jakiego powodu jesteś na poście, ale przypominam że niewolno brać żadnych leków nawet apapów, w ten sposób cofacie wewnętrzne odżywianie niestety trzeba jakoś przetrwac te kryzysy.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey

Edytowane przez MagdalenaSzs
Czas edycji: 2015-04-15 o 09:47
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 22:18   #737
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

witam 9 dnia diety! Czuję się fantastycznie, za drugim razem organizm szybciej wszedł w tryb diety i płynie ona niezauważalnie. Kryzysy ozdrowieńcze były tylko dwa, dnia pierwszego lało mi się z nosa, a trzeciego nieco bolała mnie głowa. Może to w końcu znak, że zatoki są już zdrowe.
Unsafe_girl, też przechodziłam boreliozę więc trzymam kciuki za Ciebie.
Od wczoraj w końcu dodałam nieco wysiłku do mojego życia i przeprosiłam się z basenem. Na spokojnie zrobiłam 2km z wieloma przerwami i o dziwo nie mam w ogóle zakwasów. Dziś w ramach motywowania siebie kupiłam nowy strój kąpielowy i okularki, a jutro testowanie ich. Planuję do czerwca chodzić na basen 2 x w tygodniu, mam nadzieję, że to ujędrni mi ciało i nieco skurczy nadmiar skóry po schudnięciu, bo razem to już 10 kg
A co wy ćwiczycie na tej diecie?
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 15:56   #738
fioollka
Raczkowanie
 
Avatar fioollka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 281
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam,

przeczytałam cały wątek i inne publikacje i postanowiłam spróbować - ale dopiero od jutra, bo dziś jeszcze mam imprezę urodzinową u siostry więc za dużo pokus. Zakupy zrobione i od jutra startuję - zamierzam wytrzymać na razie 20 dni, chociaż chciałabym dłużej, ale więcej nie mogę, bo potem mam dużą imprezę w domu i będę przygotowywać posiłki dla gości, które będę musiała próbować - Mój cel to na pewno oczyszczenie, ale i też zrzucenie trochę kg (startuję z 94) - trzymajcie kciuki.
fioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 09:57   #739
bajons
Zadomowienie
 
Avatar bajons
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dziki Zachód
Wiadomości: 1 043
GG do bajons
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć! Byłam rok temu przez 10 dni na tej diecie, w tym roku również postanowiałam spróbować, tyle, że chciałabym dłużej. Zobaczymy jak wyjdzie. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona.
__________________

Trenuję Nordic Walking to już 257 km


Fanka Sagi G.R.R. Martina
bajons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-20, 12:06   #740
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Jak u Was z jojo?
Moja matka od lat stosuje tą dietę w adwencie (miesiąc) i wielkim poście (40 dni). Jest wtedy bardzo rozdrażniona, chudnie, a po zakończeniu diety rzuca się na jedzenie i odrabia wagę z nawiązką.

Sama próbowałam jakiś czas temu, ale nawet jednego dnia nie wytrwałam na samych warzywach. Byłam nonstop głodna, osłabiona, myślałam tylko o jedzeniu. Siły wróciły mi wieczorem, po kawałku dietetycznego mięsa.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 18:59   #741
fioollka
Raczkowanie
 
Avatar fioollka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 281
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dziś kończy się mój drugi dzień i jak na razie (odpukać) czuję się super,mam więcej energii i wcale nie chodzę głodna. No i do dietkowania dorzuciłam ćwiczenia, wczoraj brzuszki i 43 km na rowerze

bajons -jasne, że przyjmiemy, w kupie zawsze raźniej
fioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 19:07   #742
maleoreggaerockers
Zadomowienie
 
Avatar maleoreggaerockers
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 189
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez unsafe_girl Pokaż wiadomość
Witam
Od dziś dołączam do Was.
Do diety przymierzałam się rok, głównym moim celem jest oczyszczenie organizmu. Zmagam się z boreliozą i chronicznym zmęczeniem. Mimo młodego wieku czuję się jak stara babcia, jednak staram się uprawiać sport, chociaż czasem muszę się zmuszać, aby wyjść pobiegać.
Wysmuklenie dolnej połowy ciała też mnie zadowoli
Warzywa bardzo lubię i często jem, głównie na surowo, ale niestety kocham słodycze i słone przekąski. Wiem, że będzie mi ciężko oprzeć się zachciankom, ale myślę, że z wami dam radę. Wstępnie daję sobie 2 tygodnie, zobaczymy w trakcie jak pójdzie. Waga wyjściowa 56 kg, 160 cm wzrostu.
Pozdrawiam
Na borelioze polecane jest picie czystka.


Poczytalam troche i postanowilam ze tez zaczne diete oczyszczajaca, zmagam sie z alergia skórna :/
ale zaczne od czwartku, poniewarz w srode jestem caly dzien na wycieczce i nie bede w stanie trzymac diety.
__________________
My

Mój album włosowy <3
maleoreggaerockers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 19:10   #743
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jak u Was z jojo?
Moja matka od lat stosuje tą dietę w adwencie (miesiąc) i wielkim poście (40 dni). Jest wtedy bardzo rozdrażniona, chudnie, a po zakończeniu diety rzuca się na jedzenie i odrabia wagę z nawiązką.

Sama próbowałam jakiś czas temu, ale nawet jednego dnia nie wytrwałam na samych warzywach. Byłam nonstop głodna, osłabiona, myślałam tylko o jedzeniu. Siły wróciły mi wieczorem, po kawałku dietetycznego mięsa.
Najpierw odniose się do podkreślonego, skoro rzuca się na jedzenie po POŚCIE(bo to jest post, nie DIETA ODCHUDZAJĄCA)to jest sama sobie winna, że przybiera na wadze.

Teraz pogrubione. osłabiona byłaś zapewne dlatego, że organizm domagał się cukru, gdybyś wytrwała pierwsze 2-3 dni to byłoby lepiej.

A teraz napisze po raz kolejny, dziewczyny zanim zabierzecie się za POST zapoznajcie się z książkami, można je łatwo ściągnąć z internetu, obejrzyjcie wykłady dr Dąbrowskiej na youtube, dużo wiedzy można z nich wyciągnąć. To nie jest jakaś magiczna dieta odchudzająca, no same się zastanówcie przez 40 dni jecie tylko wybrane owoce i warzywa, po tym okresie wracacie do chleba, słodyczy i żywności przetworzonej, przeciez to jest oczywiste że znów przytyjecie! Dr Dąbrowska sama mówi, że nie ma sensu robić postu na siłe, bo i tak wrócicie do starych przyzwyczjeń,a po co to? Jak wcześniej pisałam swojego czasu dzięki postowi pozbyłam się łuszczycy na skórze głowy, ale co z tego skoro po pewnym czasie znów zaczełam żreć te przetworzone rzeczy, mase chleba i mięsa. Z organizmu znowu zrobiłam śmietnik i jak się domyślacie łuszczyca wróciła, ale silniejsza! Naprawde poważnie się zastanówcie zanim się zdecydujecie na ten post, bo żywienie się przez np 2 tygodnie warzywami i schudnięcie w tym czasie 6 kilo jest fajne i motywujące, ale po co skoro później macie się rzucać jak wygłodzone wilki na chleb i przytyć 10. Poza tym post nie ma na celu stricte chudnięcia, chudnięcie to efekt uboczny oczyszczania, ale tutaj odsyłam Was do książek i wykładów. Niczego tutaj nie napisałam złośliwie, tylko proszę Was o podejście do postu z glową.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 21:15   #744
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hejka, zgadzam się z MagdalenaSzs, tu bardziej chodzi o zupełną zmianę nawyków żywieniowych, a nie tylko wytrzymanie na diecie parę tygodni i powrót do przeszłości. Dlatego naprawdę ważne jest zrozumienie istoty tej przemiany. Mnie pomogły bardzo te dwa długie, bo po godzinie filmiki na youtube z Ewą Dąbrowską, gdzie tłumaczy prosto i obrazowo jak działa ten post. Poczytajcie też na jej stronie, bo z tego co widzę inne źródła przekręcają fakty, jak np ilość kalorii dziennych (jak byk na jej stronie jest napisane że maksymalnie 800, a już w paru miejscach widziałam opcje 400 lub 600).
Co do osłabień i głodu, też można wyczytać i z doświadczenia mogę sama to powiedzieć, że na początku to jest normalne. Dla mnie pierwszy tydzień jest ciężki, szczególnie pierwsze 3 dni. Są kryzysy ozdrowieńcze (stąd osłabienie, biegunki, bóle głowy), a i organizm musi się przyzwyczaić do innego metabolizmu. Potem to naprawdę mija!!! Jelita pracują świetnie, schodzi opuchlizna z całego ciała, cera pięknieje i ma się dużo energii bez uczucia głodu.
Co do efektu jojo. Robiłam tą dietę przez 4 tygodnie, potem miałam miesiąc przerwy i jadłam normalnie, ale bez słodyczy, które mi już nie smakują (bo są za słodkie!) i z dużą dawką warzyw. I co? I nic. Waga została w miejscu nawet jeśli miałam mega fazę na chleb i potrafiłam zjeść pół bochenka z masłem na obiad. Zresztą nie da się objeść po tej diecie, bo żołądek jest skurczony i uczucie sytości przychodzi szybciej.
Co tu więcej pisać.... Ta dieta to początek nowego stylu życia a nie kilkudniowy kaprys i tyle.
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 07:21   #745
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez MagdalenaSzs Pokaż wiadomość
Teraz pogrubione. osłabiona byłaś zapewne dlatego, że organizm domagał się cukru, gdybyś wytrwała pierwsze 2-3 dni to byłoby lepiej.
Raczej nie o cukier chodzi. Mam doświadczenie z dietą Dukana eliminującą węglowodany i na niej nie miałam problemu wytrwać długie miesiące.
Bardziej chodziło o białko zwierzęce. Tak, jestem uzależniona od mięsa i nie mogę bez niego żyć.

Książki mam przestudiowane kilkukrotnie, byłam osobiście na wykładzie pani dr Dąbrowskiej.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 11:48   #746
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Raczej nie o cukier chodzi. Mam doświadczenie z dietą Dukana eliminującą węglowodany i na niej nie miałam problemu wytrwać długie miesiące.
Bardziej chodziło o białko zwierzęce. Tak, jestem uzależniona od mięsa i nie mogę bez niego żyć.

Książki mam przestudiowane kilkukrotnie, byłam osobiście na wykładzie pani dr Dąbrowskiej.
Bardziej kwestia psychiki. W mięsie nie ma niczego dobrego dla organizmu, więc sam by się go nie domagał, za to jak jesteś przyzwyczajona do dużych ilości mięsa to psychicznie możesz odczuwać taką potrzebę.
Jakbyś dobrze skomponowała menu to byś nie miała problemu z utrzymaniem diety owocowo-warzywnej.

Sama jestem eks-miłośniczką mięsa i coś o tym wiem.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 07:57   #747
maleoreggaerockers
Zadomowienie
 
Avatar maleoreggaerockers
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 189
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez MagdalenaSzs Pokaż wiadomość
Najpierw odniose się do podkreślonego, skoro rzuca się na jedzenie po POŚCIE(bo to jest post, nie DIETA ODCHUDZAJĄCA)to jest sama sobie winna, że przybiera na wadze.

Teraz pogrubione. osłabiona byłaś zapewne dlatego, że organizm domagał się cukru, gdybyś wytrwała pierwsze 2-3 dni to byłoby lepiej.

A teraz napisze po raz kolejny, dziewczyny zanim zabierzecie się za POST zapoznajcie się z książkami, można je łatwo ściągnąć z internetu, obejrzyjcie wykłady dr Dąbrowskiej na youtube, dużo wiedzy można z nich wyciągnąć. To nie jest jakaś magiczna dieta odchudzająca, no same się zastanówcie przez 40 dni jecie tylko wybrane owoce i warzywa, po tym okresie wracacie do chleba, słodyczy i żywności przetworzonej, przeciez to jest oczywiste że znów przytyjecie! Dr Dąbrowska sama mówi, że nie ma sensu robić postu na siłe, bo i tak wrócicie do starych przyzwyczjeń,a po co to? Jak wcześniej pisałam swojego czasu dzięki postowi pozbyłam się łuszczycy na skórze głowy, ale co z tego skoro po pewnym czasie znów zaczełam żreć te przetworzone rzeczy, mase chleba i mięsa. Z organizmu znowu zrobiłam śmietnik i jak się domyślacie łuszczyca wróciła, ale silniejsza! Naprawde poważnie się zastanówcie zanim się zdecydujecie na ten post, bo żywienie się przez np 2 tygodnie warzywami i schudnięcie w tym czasie 6 kilo jest fajne i motywujące, ale po co skoro później macie się rzucać jak wygłodzone wilki na chleb i przytyć 10. Poza tym post nie ma na celu stricte chudnięcia, chudnięcie to efekt uboczny oczyszczania, ale tutaj odsyłam Was do książek i wykładów. Niczego tutaj nie napisałam złośliwie, tylko proszę Was o podejście do postu z glową.
Hej, po jakim czasie zmiany luszczycowe zaczely Ci znikac?


Dziewczyny a jak to jest z tym chudnieciem? przy jakiej wadze zaczynalyscie i ile trwal wasz post? jak waga koncowa?
__________________
My

Mój album włosowy <3
maleoreggaerockers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 20:24   #748
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

hej dziewczyny! Dziś nieco niespodziewanie zakończyłam dietę, tym razem po 18 dniach. Powiem szczerze, po prostu miałam już dość. Od lutego się ciągle odchudzam i wynik 15 kg na minusie już mnie satysfakcjonuje. Zmieniłam jeszcze bardziej moje nawyki żywieniowe, dieta tylko mi w tym pomogła. Przyzwyczaiłam się do surówkowych śniadań i odzwyczaiłam od mięsa i słodyczy. Nie mówię, że teraz będę idealnie jadła tylko to co należy, ale na pewno będę miała przypominające dni dietowe parę razy w miesiącu. Chciałam zjechać do mojej przed ciążowej wagi 59 kg, ale już teraz wchodzę w ciuchy z tamtego okresu mimo, że mam 64 kg. Te 5 kilo spróbuję do końca roku jakoś zmęczyć.
Co do innych rezultatów, mam nadzieję, że zatoki już mam wyleczone. Paznokcie z łuszczycą niestety nadal chore, ale one potrzebują czasu. Jedna niespodziewana rzecz mi przeszła, a mianowicie po porodzie miałam problemy z utrzymaniem moczu, a teraz wszystko wróciło do normy Pięty mi już nie pękają i się pięknie zaleczyły, ale w sumie już nie muszą tego balastu dźwigać. Skóra mi nie wisi po schudnięciu, wszystko wróciło na miejsce. Jeszcze tylko nieco na brzuchu pozostało, ale mam nadzieję, że basen i ćwiczenia pomogą mi to zredukować.
To tyle, trzymam za was wszystkich kciuki!
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 21:13   #749
fioollka
Raczkowanie
 
Avatar fioollka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 281
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

weriberi - gratulacje sukcesów i wytrzymałości

mi dzisiaj mija szósty dzień i nadal czuję się dobrze, drugiego dnia było mi wieczorkiem chłodno, ale wypiłam herbatę z rumianku i już było lepiej, czuję, że mam zdecydowanie luźniej w spodniach ale zważę się dopiero po tygodniu
fioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 12:04   #750
namini
Przyczajenie
 
Avatar namini
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej dziewczyny
Dzisiaj jest mój 1szy dzień, mam zamiar wytrwać 2 tygodnie. Dla mnie ten post to oczyszczenie i wstęp do nowego zdrowego odżywiania. 2/3kg również byłoby miło zgubić, mam 165cm i ważę 54kg. Jestem wegetarianką i nie piję mleka od dłuższego czasu więc na pewno będzie mi łatwiej. Po diecie mam zamiar ograniczyć spożywanie nabiału tylko do jogurtów naturalnych i dobrej jakości sera żółtego (chcę go jeść rzadko ale nie zrezygnuje całkowicie bo za bardzo go lubię ) a z innych produktów odzwierzęcych zostawić tylko jajka, które kupuję od rolnika i ew. masło. Przez pewien czas zastanawiałam się nad dietą wegańską ale stwierdziłam, że w/w sposób odżywiania będzie dla mnie najlepszy. Trzymajcie za mnie kciuki.

A i jeszcze coś, mam problem ze swędząca skóra głowy, nie mam łupieżu ale gdy się podrapie to pod paznokciami mam białe "coś". Obecnie używam szamponu nawilżającego, który przynosi mi małą ulgę, stosowałam kiedyś na skóre głowy różne maści,żele ale nic nie pomagało na dłuższą mete, także mam nadzieję że post WO sobie z tym poradzi.

Pozdrawiam
__________________
"Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku."

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiagniecie wymaga czasu, czas i tak upłynie..."

włosomaniaczka

Edytowane przez namini
Czas edycji: 2015-04-26 o 13:59
namini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 21:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.