trening brzuszka na zyczenie ;) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-16, 12:53   #271
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

brzuch to się ćwiczy odpychając się rekami od lodówki tj. podstawa jest dioeta potem trening silowy cąłego ciała potem hiit potem aeroby a brzuszki to sa akurat mało ważne
zestaw jest niedobry za dużo ćwiczeń za dużo powtórzeń po prostu strata czasu
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 16:01   #272
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
brzuch to się ćwiczy odpychając się rekami od lodówki
hehe,co prawda to prawda,ale dobre stwierdzenie
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 16:08   #273
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dieta już jest , i ogólnie kondycji tez już trochę nabrałam.Aeroby no to chyba praca całego ciała,więc taniec też się chyba liczy prawda(podobnie jak bieganie,skakanka)??A że brzuszki nie są dobre na brzuch to pierwsze słyszę.Właśnie przy brzuszkach i nożycach najbardziej czuję jak mięśnie pracują,więc może mi to ktoś wyjaśnić???

Ale o co chodzi ,że za duża ilość powtórzeń,przecież tłumaczyłam na przykładzie w jednym z postów.I to naprawdę jest dużo????Ja jakoś daję radę i wg mnie to malutko np.w porównanie do a6w.

np.brzuszki robię tlyko 20 w pierwszym dniu ,a nie w seriach 20 , 21 , 22 itd. po przecinku to już jest następny dzień.

Cytat:
Napisane przez 30aga03 Pokaż wiadomość
ja też mam problem z boczkami i brzuchem... szczerze mówiąc mi pomaga na zmniejszenie brzucha np. powstrzymywanie sie od jedzenia po godz. 15 i robie tez ok 100 skrętoskłonów (które są dobre na spalenie tłuszczyku z bioder)
Skrętoskłony mogę np. dołożyć do rozgrzewki.Podobno dobre na talię

Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2008-02-17 o 03:34 Powód: post pod postem
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 17:07   #274
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

30aga03 i ricca166 błagam Was! Po co sobie utrudniać życie i na dzień dobry skazywać się na efekt jojo ( pisze o niejedzeniu po 15). Ostatni posiłek ( oczywiście o odpowiednim składzie) powinien być spożywany na 2-3 godziny przed snem. A taka długa przerwa w niejedzeniu powoduje obniżenie szybkości metabolizmu, a co za tym idzie nawet tycie przy spożywaniu niedużej liczby kalorii.

Dieta + trening siłowy + interwały = płaski brzuch + ładnie ukształtowana sylwetka

Wcale nie trzeba spędzać na siłowni po 2 godziny dziennie, robić setki powtórzeń i jeszcze pedałować w domu na rowerku 2 godziny wieczorem. Wystarczy odpowiednia dieta + przemyślany trening i efekty powinny być trwałe, a nie tylko tymczasowe w postaci ubytku wody.
Na prawdę wyszukiwarka nie gryzie, zapytać się zawsze można. Polecam przeglądnięcie kilku wątków
Pozdrawiam
__________________
Aparat kryształowy górny łuk od 02.12.2006 r
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 17:43   #275
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość
30aga03 i ricca166 błagam Was! Po co sobie utrudniać życie i na dzień dobry skazywać się na efekt jojo ( pisze o niejedzeniu po 15). Ostatni posiłek ( oczywiście o odpowiednim składzie) powinien być spożywany na 2-3 godziny przed snem. A taka długa przerwa w niejedzeniu powoduje obniżenie szybkości metabolizmu, a co za tym idzie nawet tycie przy spożywaniu niedużej liczby kalorii.

Dieta + trening siłowy + interwały = płaski brzuch + ładnie ukształtowana sylwetka

Wcale nie trzeba spędzać na siłowni po 2 godziny dziennie, robić setki powtórzeń i jeszcze pedałować w domu na rowerku 2 godziny wieczorem. Wystarczy odpowiednia dieta + przemyślany trening i efekty powinny być trwałe, a nie tylko tymczasowe w postaci ubytku wody.
Na prawdę wyszukiwarka nie gryzie, zapytać się zawsze można. Polecam przeglądnięcie kilku wątków
Pozdrawiam
Ale kto powiedział ,że ja nie jjem od godziny 15.Jem najpóźniej 19-20 ,a chodzę spać 22-23 więc myślę ,że to tak w sam raz.Chiciałam tylko się dowiedzieć czy mój zestaw ćwiczeń jest odpowiedni ,a nie o dietę.Bo wiem ,że jak będę jadła tony mięsa,słodyczy i piła piwo co chwila to efektów nie będzie.Chodzi mi tlyko o te ćwiczenia.

Bo pogubiłam się już całkiem jak moderator napisał,że brzuszki nie działają na brzuch.To już nie wiem wogóle o co chodzi???
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 18:06   #276
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

Hmm przepraszam, jeśli CIę uraziłam. Generalnie zasugerowalam się tym, że cytowałaś wiadomość 30aga03. Oczywiście nie krytykuję CIę, chciałam tylko zwrócić na ten post uwagę.

Na temat brzuszków, dam okazję wypowiedzieć się pinkwinowi, bo ma zdecydowanie większe doświadczenie i wiedzę na ten temat, niż ja.
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 03:37   #277
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

tak jak pisałam wyżej ładny brzuch to odtłuszczony brzuch, a od spalnia fetu jest dieta siłownia i hiit/aeroby
jeśli powyższe warunki są spelnione wystarczy robić 3x20 x3 brzuszków w tygoniu lub nawet 0, bo brzuch ćwiczy podczas treningu silowego
jeśli ktoś chce mieć kratę to ćwiczy brzuch z obciązenim podczas diety masowej a potem robi to co powyżej
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 04:29   #278
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Czyli brzuszki dać na początek??


Bo wiem że nożyce,podnoszenie nóg głownie służą dolnym partiom brzucha.
Brzuszki na koniec, bo idą na górne partie brzucha, najpierw nożyce, wznoszenie nóg itd. Brzuszki jak rozumiem robisz spięcia a nie "pełne"?

Mi się dalej wydaje że jest sporo ćwiczeń i powtórzeń

Co do tego co pisał Pingwin - ćwiczenia na brzuch wzmocnią Ci mięśnie, co jest potrzebne do ładnie wyglądającego brzucha, ale do tego żeby się pozbyć nadmiaru tłuszczu najlepsze są aeroby.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 17:30   #279
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

Brzuszki zwykłe:nogi wyprostowane,ręce oparte na karku ,łokcie szeroko i pełny brzuszek.Nie robię półbrzuszków ,bo przynajmniej u mnie to działa na górne a nie dolne partie(tak czuję).

Brzuszki ukośned razu kiedy się podnoszę staram się ciężar ciała na lewą lub na prawą strone i pracują mięśnie skośne.Łokciem staram się dotknąć podłogi po lewej/prawej stronie kolana.

A tu do pana pingwina .Co to są te aeroby dokłądnie?Bo do tej pory myślałam ,że to ogólny wysiłek całego ciała(np.aerobik),być może się myliłam.To ten aerobik może być czy nie??
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 22:09   #280
bubblegum
Raczkowanie
 
Avatar bubblegum
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 159
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Brzuszki zwykłe:nogi wyprostowane,ręce oparte na karku ,łokcie szeroko i pełny brzuszek.Nie robię półbrzuszków ,bo przynajmniej u mnie to działa na górne a nie dolne partie(tak czuję).

Brzuszki ukośned razu kiedy się podnoszę staram się ciężar ciała na lewą lub na prawą strone i pracują mięśnie skośne.Łokciem staram się dotknąć podłogi po lewej/prawej stronie kolana.

A tu do pana pingwina .Co to są te aeroby dokłądnie?Bo do tej pory myślałam ,że to ogólny wysiłek całego ciała(np.aerobik),być może się myliłam.To ten aerobik może być czy nie??
Bieganie na przykład. I nie do "Pana" tylko "Pani"
__________________
start: 01. 06.
65, 64, 63, 62.2, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55


22..06.
talia: 70 cm, będzie 63 cm
na wysokości pępka: 82cm, będzie 75 cm



Nie da to się tylko spodni przez głowę włożyć!!







bubblegum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 02:42   #281
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Brzuszki zwykłe:nogi wyprostowane,ręce oparte na karku ,łokcie szeroko i pełny brzuszek.Nie robię półbrzuszków ,bo przynajmniej u mnie to działa na górne a nie dolne partie(tak czuję).

Brzuszki ukośned razu kiedy się podnoszę staram się ciężar ciała na lewą lub na prawą strone i pracują mięśnie skośne.Łokciem staram się dotknąć podłogi po lewej/prawej stronie kolana.

A tu do pana pingwina .Co to są te aeroby dokłądnie?Bo do tej pory myślałam ,że to ogólny wysiłek całego ciała(np.aerobik),być może się myliłam.To ten aerobik może być czy nie??
Nie rób tak brzuszków, bo sobie tylko zrobisz krzywdę! Powinnaś tylko robić spięcia - tj. odrywanie barków i łopatek z podłoża. Inaczej mówiąc ok. 1/3 pełnego ruchu. Później tj. przy pełnym podniesieniu nie pracuje Ci już brzuch, tylko mięśnie grzbietu. W ten sposób brzucha sobie nie wyrzeźbisz, a możesz przeciążyć grzbiet.

Ćwiczenia aerobowe polegają na podniesieniu rytmu serca i pracy płuc do określonego poziomu, takie ćwiczenia to np. bieganie, pływanie, jazda na rowerze. Ćwiczenia te podnoszą kondycję i przyczyniają się do spalania tłuszczu. Aerobik to raczej (?, bo nigdy nie uprawiałem...) ćwiczenie anaerobowe, polegające na trenowaniu mięśni. Anaeroby nie poprawiają krążenia, ani nie zwięszkają utlenienia, ale niedawno czytałem, że mają trwalszy efekt, jeśli chodzi o przyśpieszenie metabolizmu....
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 06:42   #282
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

aerobik to jest taki dziwoląg ani jedno ani drugie - strata czasu po prostu
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 10:35   #283
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

Cytat:
Napisane przez bubblegum Pokaż wiadomość
Bieganie na przykład. I nie do "Pana" tylko "Pani"
Ojejku.Przeprasza m PANIĄ (!) Moderator.

Czyli ogólnie wyszło na to ,że aerobik wcale nie jest ćwiczeniem aerobowym,a po za tym to strata czasu, i wyszło rónwnież na to że brzuszki wcale nie są dobre na brzuch i równiez to strata czasu o ile dobrze zrozumiałam.

Te rady są rzeczywiście bardzo ,,trafne".
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 11:58   #284
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

brzuszki to nie jest strata czasu i nigdy czegoś takiego nie pisałam
po prostu brzuszki są NAJMNIEJ SKUTECZNE W ZWALCZANIU TŁUSZCZU NA BRZUCHU
A JEŚLI CHODZI O AEROBIK MOŻNA LEPIEJ SPOŻYTKOWAC CZAS, ale oczywiście lepiej ćwiczyć aerobik niż siedzieć na kanapie i jeść chipsy
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 13:13   #285
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Mój zestaw ćwiczeń na brzuch :):):)

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
brzuszki to nie jest strata czasu i nigdy czegoś takiego nie pisałam
po prostu brzuszki są NAJMNIEJ SKUTECZNE W ZWALCZANIU TŁUSZCZU NA BRZUCHU
A JEŚLI CHODZI O AEROBIK MOŻNA LEPIEJ SPOŻYTKOWAC CZAS, ale oczywiście lepiej ćwiczyć aerobik niż siedzieć na kanapie i jeść chipsy
Tak właśnie ,zakładałam,że lepiej robić coś niż nic.Chętnie bym pobiegała,ale naprawdę nie mam takiej możliwości.Musiałabym wstawać o 4-5 rano ,bo o 7 mam zajęcia zazwyczaj,poza tym mieszkam w takiej dzielnicy,że bym się chyba bała o takiej porze biegać(jeszcze sama na dodatek).Więc o bieganiu nie ma mowy.Jak się zrobi cieplej to rower dojdzie napewno-w okresie jesiennym i wiosennym jeżdżę regularnie rano.Ale na to też za wcześnie i nie zapowiada się wcześniej niż od kwietnia.Także zostaj zacisze domowe,więc chyba tu aerobik najlepszy-taki dosyć intensywny.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:48   #286
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: trening brzuszka na zyczenie ;)

Też przeczytałam cały wątek, trening bardzo mi się podoba. Tylko nie wiem czy lepiej zacząć 8 min abs czy te właśnie ćwiczenia Suzanki?? Dodam, że nie jestem na redukcji, tylko zdrowo się odżywiam, ale chciałabym trochę wyszczuplić sylwetkę i wzmocnić mięśnie brzucha...
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 19:22   #287
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Dot.: trening brzuszka na zyczenie ;)

Mam pytanie a nawet kilka do cwiczeń 1 , 3 i 4 z drugiego treningu a mianowicie:
1. przywodzenie nog do klatki piersiowej i odwodzenie ich do podlogi- pozycja wyjsciowa- lezysz na plecach, rece na podlodze, przylegaja do tulowia- przywodzisz nogi do klatki piersiowej i powolutkie opuszczanie ich w dol- tak by pracowal dolny prosty.

Czy przywodząc i odwodzac nogi do klatki piersiowej nogi staramy się trzymać jak najniżej nad podłożem czy raczej mamy w trakcie ruchu mieć je tak około 50 ' nad ziemią ?


3. skrety tulowia w pozycji lezacej ze zgietą nogą (brzuszki skosne)- jest cos takiego? ) - lezysz na plecach, nogi ugiete w kolanach, jedna zalozona na drugą, stopa dotyka podlogi. Robisz ruch, skrecajac tulow w bok, tak by lokiec jednej reki dotknal nogi przeciwleglego. Wydech i powrot do pozycji wyjsciowej.

Noga na nogę tak jak siedzimy na krześle (,,kolanko na kolanko'') czy druga stopa na kolanie nogi która ,,stoi'' na ziemi ugięta w kolanie ? bo chyba głównie o skośne chodzi i chciałabym je poprawnie wykonywać.

4. wznosy tulowia z uniesionymi nogami- (spiecia z uniesionymi nogami)-lezysz na plecach, nogi uniesione w gorze, wykonujesz wznosy tulowia doprowadzajac do maksymalnego spiecia brzucha.

Czy nogi mają być ugiete pod kątem 90 ' czy uniesione proste i jeśli proste to pod jakim kątem ?


Proszę o odpowiedzi (przeczytałam cały watek i nie rozwiałam moich watpliwości )

A tak apropo pierwszego treningu Suzany to wykonywałam go na początku ale po 5 treningach już nie mogłam znieść uciążliwego bólu karku podczas cwiczeń , odczuwałam silne napięcie w odcinku szyjnym mimo wydaje mi się prawidłowego wykonywania ćw. a szkoda bo też mi sie podoba.
Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 19:28   #288
katarzyna015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 262
dolne partie brzucha.

Witam od niedawna cwicze pewne cwiczenie , ktore znalazlam na internecie naprawde skutecznee mam nadzieje ze i niektorym dziewczyna pomoge:

Ćwiczenie które wam przedstawię jest o wiele prostsze w wykonaniu i o niebo lepsze w efektach. Aby wykonać to ćwiczenie potrzebna Ci będzie jakaś twarda ławeczka i to wszystko.

Połóż się na niej chwytając rękoma jej krawędź za głową. Unieś nogi ze zgiętymi kolanami tak, aby uda były ustawione prostopadle do podłogi. Jeśli przyjąłeś taką pozycje jesteś gotowy wykonać ćwiczenie. Teraz dociśnij dolną partie pleców do ławeczki. W tym właśnie miejscu kryje się sekret tego ćwiczenia, ponieważ jedynymi mięśniami które mogą to zrobić, są dolne partie mięśni brzucha. Następnie pozwól swoim biodrom zakołysać się, tak aby Twoje plecy wygięły się w łuk i znów dociśnij je do ławeczki. Kolana należy utrzymywać w stałej pozycji. Początkowo możesz potrzebować minimalnego ruchu nogami, ale jak już nauczysz się wykonywać ćwiczenie ten ruch zaniknie. Z czasem jak będziesz posiadał więcej siły staraj się coraz bardziej prostować nogi, aż pewnego dnia będziesz mógł wykonywać to ćwiczenie ze sztangielką między nogami.


Pozdrawiam i zycze powalajacych efektow
katarzyna015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 18:18   #289
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Dot.: trening brzuszka na zyczenie ;)

Proszę o odpowiedź na moje pytania i watpliwości powyżej bo nie chcę źle wykonywać tych ćwiczeń i nie doczekać sie efektów




Odświeżam watek i czekam na odpowiedź

Edytowane przez Plastulla
Czas edycji: 2008-03-03 o 19:44
Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 22:20   #290
HarajukuChilli
Zadomowienie
 
Avatar HarajukuChilli
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 862
Dot.: trening brzuszka na zyczenie ;)

A może po prostu zrób te zdjęcia?
__________________
Ćwiczę tyłek i motywację:
http://rozowydres.blogspot.com/
Jillian Shred:
Level 1: 10 /10
HarajukuChilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 09:35   #291
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: trening brzuszka na zyczenie ;)

Cytat:
Napisane przez Plastulla Pokaż wiadomość
Mam pytanie a nawet kilka do cwiczeń 1 , 3 i 4 z drugiego treningu a mianowicie:
1. przywodzenie nog do klatki piersiowej i odwodzenie ich do podlogi- pozycja wyjsciowa- lezysz na plecach, rece na podlodze, przylegaja do tulowia- przywodzisz nogi do klatki piersiowej i powolutkie opuszczanie ich w dol- tak by pracowal dolny prosty.

Czy przywodząc i odwodzac nogi do klatki piersiowej nogi staramy się trzymać jak najniżej nad podłożem czy raczej mamy w trakcie ruchu mieć je tak około 50 ' nad ziemią ?

nogi opuszczasz jak najnizej podloza, tak zebys czula prace dolnej czesci m.prostego brzucha

3. skrety tulowia w pozycji lezacej ze zgietą nogą (brzuszki skosne)- jest cos takiego? ) - lezysz na plecach, nogi ugiete w kolanach, jedna zalozona na drugą, stopa dotyka podlogi. Robisz ruch, skrecajac tulow w bok, tak by lokiec jednej reki dotknal nogi przeciwleglego. Wydech i powrot do pozycji wyjsciowej.

Noga na nogę tak jak siedzimy na krześle (,,kolanko na kolanko'') czy druga stopa na kolanie nogi która ,,stoi'' na ziemi ugięta w kolanie ? bo chyba głównie o skośne chodzi i chciałabym je poprawnie wykonywać.


jedna noga ugięta w kolanie, stopa opiera się o podłogę
druga ze stóp opiera się o w/w kolano w taki sposób ze przylega do niego jej zewnętrzna część


4. wznosy tulowia z uniesionymi nogami- (spiecia z uniesionymi nogami)-lezysz na plecach, nogi uniesione w gorze, wykonujesz wznosy tulowia doprowadzajac do maksymalnego spiecia brzucha.

Czy nogi mają być ugiete pod kątem 90 ' czy uniesione proste i jeśli proste to pod jakim kątem ?


nogi trzymasz w płaszczyźnie pionowej. nie uginasz ich pod żadnym kątem
manewrujesz nimi tak by spinać prosty brzucha

Proszę o odpowiedzi (przeczytałam cały watek i nie rozwiałam moich watpliwości )

A tak apropo pierwszego treningu Suzany to wykonywałam go na początku ale po 5 treningach już nie mogłam znieść uciążliwego bólu karku podczas cwiczeń , odczuwałam silne napięcie w odcinku szyjnym mimo wydaje mi się prawidłowego wykonywania ćw. a szkoda bo też mi sie podoba.

może masz słabe mięście okalające szyję i mimowoli pracowałaś nimi ?
odpowiedz na zielono

chyba zrobie sobie ten pierwszy trening tak z sentymentu i z ciekawości co mogłoby z tego wyjsc po takim czasie
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥





Edytowane przez suzana
Czas edycji: 2010-03-16 o 09:38
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 21:55   #292
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: trening brzuszka na zyczenie ;)

Zaczęłam ćwiczyć ten Twój trening suzana, ale coś czuję, że nie wyrobię z tymi rękami na karku, muszę sobie nimi machać w powietrzu, bo inaczej nie jestem po prostu w stanie wykonać tych ćwiczeń . I robię sobie przerwy 3-5 minutowe między seriami.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

PS
Po tym Twoim treningu bardziej boli mnie żuchwa niż brzuch.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 23:56   #293
noicojamamtuwpisac
Zadomowienie
 
Avatar noicojamamtuwpisac
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 313
Dot.: trening brzuszka na zyczenie ;)

Kobietki a probowałyście tańca brzucha? Słyszałam, że w połączeniu z ćwiczeniami siłowymi typu brzuszki daje cudowne efekty - pięknie kształtuje się talia i brzuszek. Tak na kobieco . Właśnie rozglądam się za takimi kursami w Krakowie i szukam opini....
noicojamamtuwpisac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 21:51   #294
revenge
Przyczajenie
 
Avatar revenge
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 25
Dot.: trening brzuszka na zyczenie ;)

Ja chodziłam na taniec brzucha do Wydziału Tańca w Krakowie, powiem tak, atmosfera i prowadząca bardzo fajne ale za dużo nauczyć to się nie nauczyłam niestety wyglądało to tak że pokazuje nam krok, my to powtarzamy i jedziemy dalej. Mało powtórek, które są potrzebne bo wbrew pozorom niektóre ruchy są trudne do ogarnięcia. No ale może inni mieli inne odczucia, najlepiej iść samemu w pare miejsc i spróbować

A tak poza tym, szukałam właśnie jakiegoś treningu brzucha, wpadłam na ten i potrzebuje obiektywnej opinii czy daje dobre efekty bo trzeba się coś ruszyć cholera...
revenge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.