Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-10, 20:58   #1
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Unhappy

Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie


Dziewczyny, nie bardzo wiedziałam, gdzie założyć ten wątek, ale długo zwlekać nie mogłam.
Dopadło mnie zapalenie pęcherza moczowego a do tego dziś(a raczej ZNÓW ) zaczeła mi się rozwijać opryszczka na buzi.
No i byłam u doktórki i na zapalenie pęcherza przepisała mi:
Furagin 3x2 tabl.
No-spa 3x1 tabl.
Urinal 3x1 tabl.
Vit C 3x1 tabl.
Kalipoz 1x1tabl. (żeby Furagin nie wypłukał mi całegopotasu z organizmu )
Do tego na "zimno" (żeby mi się większe nei rozwinęło a to co już jest szybko zniknęło) 5x1 tabl Heviranu (+maść na opryszczke oczywiście)
no i jeszcze tabletki anty - 1 dziennie
Wzięłam dziś tylko 1 dawkę tych leków (bo kupiłam je dopiero pod wieczór) no i po raz pierwszy czuję, że wątroba odmawia mi posłuszeństwa.

Dziewczyny, co mogę zrobić, żeby te lekarstwa mi pomogły a nie zaszkodziły(ze względu na ilość)? Jak wspomóc wątrobę w rozkładaniu tych tabletek? JAk mam je przyjmować? 1 dawkę łyknąć na raz a potem popić dużą ilością wody? czy każdą tabletkę po kolei połykać i popijać?
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 13:01   #2
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Hepatil, bez recepty
__________________
e tutti quei momenti andranno perduti nel tempo, come lacrime nella pioggia...
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 16:39   #3
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Mnie lekarka mówiła kiedy brałam kilka lekarstw naraz, żebym jadła dużo jogurtów, ale nie pamiętam już dokładnie jakich i kiedy najlepiej, może inne dziewczyny podpowiedzą Ci coś więcej.
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 17:15   #4
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Mnie też jogurty zalecała, bo też troche tabletek biore i o ile dobrze pamiętam to to miały być jagodowe jogurty - ale głowy sobie uciąć nie dam.
Tez coś ostatnio słyszałam (w telewizji chyba lub na jakims forum przeczytałam), że te jogurty to ściema Więc już sama nie wiem...
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:31   #5
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Mnie się coś kojarzy, że ich zadaniem jest chronienie żołądka przed działaniem tych wszystkich piguł.
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:33   #6
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Najlepiej każdą popijać solidną dawką wody a poza tym zapoznaj się dokładnie z ulotkami tych tabletek, bo niektóre należy brać np. tylko podczas jedzenia, inne po itd. żeby właściwie zadziałały.

Jogurty to dobry pomysł, szczególnie Actimel

Zresztą polecam artykuł:

http://www.resmedica.pl/zdart5004.html

i szybkiego powrotu do zdrowia!

__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:34   #7
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

spytaj sie lekarza o jakies tabletki osłonowe ja jak przechodzilam podobna kuracje przez rok czasu ( mniej wiecej tyle tabletek dziennie co ty) to bralam jakis tabletki oslonowe plus mialam wykonywana probe watrobowa co miesiac..
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 19:35   #8
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

mialam to samo jakies 2 miesiace temu i powiem ci ze cale nie mialam mniej leków. brałam prawie to samo co ty czyli :
Furagin
No-spa ( ja mialam forte przepisana)
Vit C
Kalipoz
i jeszcze Urosept ale widz ze tobie tego nie przepisali.
ta choroba lubi sie nawracac i jest bardzo bolesna ( pryznajmniej w moimprzypadku była) wiec dobrze brac te leki i sie calkiem wyleczyc z tego.
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:57   #9
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Wiem, że są takie osłonowe tabletki na żołądek, rozpuszcza się w wodzie i pije ileś przed tabletakim. brałam cos takiego przy antybiotykach, o jogurtach też mówili, ale to dlatego,ze one maja flore bakteryjną Nie pamiętam nazwy tabletek, powinnaś zapytac lekarza , dziwne ,ze nie powiedział ci tego przepisując taką ilość. Moze masz chorą watrobę, albo nie tolerujesz jakiegos z leków Wyjście widzę, jedno : jak najszybciej do lekarza i powiedziec co się dzieje Pozdrawiam i zyczę szybkiego powrotu do zdrowia
EDIT: Furagin- lek odkarzający; no-spa rozkurczowa (przy bólach wątroby mi pomagała) być może to jest jakaśnietolerancja na któryś z leków Dziwi mnie,że lekarz ni poinformował jak przyjmowac tabletki
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:59   #10
czarnydiament
Raczkowanie
 
Avatar czarnydiament
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 42
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

z tego co wymienilas to zle na watrobe dzialaja tylko tabletki antykoncepcyjne bo one z natury psuja watrobe a reszta nie ma zadnych wlasciwosci hepatotoksycznych. Nawet acyklowir pomimo ze jest antywirusowy jest subst bezpieczna, furagina szybko sie wchlania i szybko eliminuje przez nerki wiec tez nie jest zla, srodki oslonowe bierze sie w terapii antybiotykami. Ale jogurty mozna pic zawsze to zdrowsze niz kawa
czarnydiament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 20:22   #11
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Dzięki dziewczyny Przygotowałam sobie pół litra wody na wieczorną porcję tabletek
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 22:48   #12
201710291909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 145
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Moja najlepsza przyjaciółka i ja tez miałyśmy zapalenie pecherza, lekarka powiedziała nam że dostałyśmy to najprawdopodobniej przez tabletki anty. Dostałysmy jakieś tabletki, ale nie taki zestaw. Masakra współczuje Twojej wątrobie. 3maj sie i zdrowiej szybko
201710291909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 07:08   #13
nadziejka_82
Raczkowanie
 
Avatar nadziejka_82
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 323
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

oslobowe tabletki, tak jak przy antybiotykach- trilac
nadziejka_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 20:09   #14
dana m
Przyczajenie
 
Avatar dana m
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Muszę brać 22 tabletki dziennie!!!

Jeśli musiasz brać tyle tabletek to najlepszą ochroną jest picie przygotowanego wieczoerm płynu z siemienia lnianego . Wieczorem zaparz łyżeczkę siemienia lnianego w pół szklanki wody . Rano wypij zanim weźmiesz tabletki. Dodatkowo dobrze wpływa na cerę i włosy.
dana m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 06:47   #15
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Cytat:
Napisane przez dana m
Muszę brać 22 tabletki dziennie!!!

Jeśli musiasz brać tyle tabletek to najlepszą ochroną jest picie przygotowanego wieczoerm płynu z siemienia lnianego . Wieczorem zaparz łyżeczkę siemienia lnianego w pół szklanki wody . Rano wypij zanim weźmiesz tabletki. Dodatkowo dobrze wpływa na cerę i włosy.
Dzięki Wypróbuję na pewno!!!
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 09:26   #16
anusia-87
Wtajemniczenie
 
Avatar anusia-87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bln /K.O.
Wiadomości: 2 838
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Współczuję, Mysza Ja wątrobę rozłożyłam sobie przeciwbólowymi i antykoncepcyjnymi. Teraz muszę uważać co biorę i co jem, bo raz ruszona wątroba odzywa się całe życie :/
Zrób sobie koniecznie próby wątrobowe, no i jak wspomniały dziewczny - tabletki osłonowe na żołądek i coś wspomagającego dla wątroby. Kolejne paskudztwa do łykania... Ale one tak bardzo nie zaszkodzą. Oprócz tego możesz wątrobę wspomagać dietą, którą stosuje się w jej chorobach - odciążysz ją od intensywnej pracy, więc będzie jej łatwiej zająć się tabletkami

Pozdrawiam i życzę duuuużo zdrówka
anusia-87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 20:50   #17
dana m
Przyczajenie
 
Avatar dana m
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Może sam płyn nie smakuje rewelacyjnie .Ale kiedy moja znajoma musiała brać duże dawki lekarstw i zaczęła odczuwać dolegliwości ze strony wątroby właśnie ona piła siemię .Ja sama kiedyś jadłam mielone siemię lniane jak mi wypadały włosy , stąd wiem ,że dodatkowo wpływa pozytywnie na cerę .
Pozdrawiam .
dana m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 13:14   #18
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Zamiast Hepatilu polecam sylimarol. Jest naturalny (producent herbapol), można go kupić bez recepty. Wypróbowałam na sobie i jestem bardzo zadowolona.
A to z ulotki:
Działanie: Ochrona wątroby przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych, związana ze stabilizowaniem błon komórek wątrobowych. Prawdopodobnie wspomaganie szybszej regeneracji i zdolności formowania nowych komórek wątrobowych, oraz działanie przeciwutleniające.
Wskazania: Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby (np. przez alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 12:39   #19
Zuzick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 34
GG do Zuzick
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

hej dziewczyny, a ja mam pytanie troszke inne, czy mozna brac tabletki oslonowe zapobiegawczo, tzn profilaktycznie co jakis czas? czy moze lepiej wlasnie pic siemie lniane? lekarz powiedzial mojej mamie, ze watroba i zoladek sa narazone na wszelkie wrzody z powodu stresow w dzisiejszym swiecie i ze branie lekow przeciwbolowych zle na nie wplywa - a ja biore dosc silne przecwibolowe jak mam okres - myslicie ze mozna cos takiego robic profilaktycznie?
__________________
>> clovericious <<
Zuzick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 14:42   #20
Rinoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

Kurcze, coś osłonowo i regeneracyjnie aby maksymalnie przyspieszyć odnowę wątroby. Faktycznie sporo tego masz, w takich sytuacjach jak ktoś już wspominał hepatil, bez recepty, tanio i od ręki. Natomiast jakiś czas temu w aptece za grosze farmaceutka mi poleciła essentiale forte, podobnież ma lepszą opinię i uważam, że jest bardzo dobry. Szybciej przywraca mnie do pionu jak wątroba zaszwankuje. U siebie w płocku płaciłam za essentiale jakieś 24zł z groszami. Hepatil w razie co też da radę i jest tańszy bo ok 10zł kosztuje.
Rinoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 16:42   #21
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

strasznie duzo tego furaginu, jejciu, ja na zapalenie pecherza biore ginjal i jest git.

ja nie ladowalabym juz wiecej tabletek, zadbaj natomiat o duzo witaminy b /np. w pelnych ziarnach/ i nnkt, ale moze nie z orzechow, a z oleju i tlustych ryb<-----bo to sa czynniki przyspieszajace regeneracje watroby. i ostropest, mozna dostac w zielarskim jako olej albo nasionka. to jest to, co w tabletkach, ale bez tabletek, w smaku calkiem ok
i duzo pij, raz, ze ze wzgledu na pecherz, a dwa, zeby sie nie odkladaly jakies niepotrzebne zwiazki w nerkach i watrobie
__________________
smocza mama

Edytowane przez kiciakasia
Czas edycji: 2011-04-05 o 16:44
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 08:42   #22
sloodkamisia
Raczkowanie
 
Avatar sloodkamisia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 62
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

racja duzo tego , tez kiedys miałam problem z pecherzem i lekarz zalecił mi tylko dwa razy na dzien sam furagin brać + dodatkowo naparzałam sobie przed snem nogi wtedy ciepłe skarpety na noc i do łóżka, naprawde pomaga! a jesli chodzi o tabletki to ja obecnie biore ich 14 dziennie ale na inna chorobe tym razem i tez rozne wariacje miałam z tym, etapowo przechodziły po mnie efekty uboczne ktorym zawsze towarzyszył bol żołądka i brak apetytu bo zołądek ciagle zapełniały tabletki. powinnas isc do lekarza i porozmawiac jesli dłuzszy czas je bierzesz i czujesz ze ci przechodzi powinien zmniejszyc ci juz dawke ja mecze sie z moimi tabletkami od trzech tygodni po dwuch tyg poszłam do lekarza i zmnieszył mi z 14 na 13 , boje sie niewydolnosci watroby
__________________
dokąd prowadzi to życie....?
sloodkamisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 15:57   #23
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Muszę brać 22 tabletki dziennie!!! CO NA TO WĄTROBA?? Pomóżcie

O rany Boskie....sporo tego
Hm...właściwie nie wiem, czy to co bierzesz jest na receptę i jaki ma skład, czy ziołowy, czy sama chemia...
Ale jeżeli wszystko przepisał Ci lekarz, albo mówiłaś, że już coś bierzesz i mimo tego Ci przepisał to chyba wie co robi. Tym bardziej, że przynajmniej część z nich będziesz brać tylko chwilowo, więc raczej nie ma się co martwić
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.