antykoncepcja czy htz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-06, 17:08   #1
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198

antykoncepcja czy htz


Witam. Mam 38 lat, stosuje antykoncepcję hormonalną, obecnie Diane 35 (z powodu wypadania włosów na tle androgenowym). Stan włosów unormował się. W międzyczasie zaobserwowałam, że zmienia się moje samopoczucue. W trakcie miesiączki mam migreny(w przerwie), miewam wtedy uderzenia gorąca, skoki ciśnienia, tysokie tętno. Jak stosuje hormony jest ok. Zmieniła mi się miesiączka, jest dłuższa o obfitsza- kiedyś krótka i skąpa. Nie wiem czy n ie przyszła pora na zmianę hormonów. Obawiam się , że weszłam w okres przedmenopauzalny, niestety moja mama miała go wcześnie. Nie miałabym z tym problemu gdyby nie włosy. Wiem co zonacza spadek hormonów. Mam bardzo cienkie i rzadkie włosy, jak zaczną wypadac to zostanę bez nich. Dlatego już teraz ta wizja mnie przerasta. Czy przejście na htz uchroni włosy?
Jak antykoncepcja hormonalna wpływa na poziom hormonów? Jak je wyrównywa by przejś to łagodnie? ach , chwilami mam przerażenie w oczach
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 18:15   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: antykoncepcja czy htz

Najlepiej jak pójdziesz do swojego lekarza i z nim to przedyskutujesz
a tabletki najwyraźniej są do zmiany, migreny to przeciwwskazanie do brania, a jak się pojawiają w trakcie przerwy to powinno się tabletki zmienić na słabsze.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.