Co lepsze na spalanie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-05, 09:10   #1
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264

Co lepsze na spalanie ?


Hej dziewczyny
Chodzę na fitness od kilku miesięcy i ostatnio postanowiłam dodać do treningów jakiś spalacz. Obecnie biorę l-karnitynę 700mg ale niedługo kończy mi się opakowanie i zastanawiam się co kupić. Waham się pomiędzy l-karnityną 3000 do picia z Olimpu a preparatem Scorch który został mi polecony w jednym ze sklepów z odżywkami. Jestem tzw grubym chudzielcem czyli w ubraniu wyglądam na dość szczupłą jednak po rozebraniu moje ciało to jedna wielka galareta i tłuszcz, głównie na nogach bo na górze jestem szczupła (talia 64cm) ważę mało bo 51kg przy wzroście 161 jednak tak jak napisałam mam okropną tkankę tłuszczową na dolnych partiach i przez to moje ciało jest strasznie nieproporcjonalne. Bardzo proszę o porady osoby które wiedzą coś o tych specyfikach, pozdrawiam
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 09:41   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Najlepiej spalają mięśnie a tych Ci brakuje.
Spalacze mogą jedynie w niewielkim stopniu przyspieszyć twoje naturalne spalanie tłuszczu ale jeśli jest ono słabe to dodanie do tego jakichś 3% wiele nie zmieni.

Najlepszy byłby porządny trening siłowy połączony z pełnowartościową dietą ale rozumiem, że taka odpowiedź nie jest wygodna bo łatwiej łyknąć pigułkę i liczyć na cud.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 09:45   #3
onio
Raczkowanie
 
Avatar onio
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Myślę, że mimo wszystko dieta to podstawa ale jeżeli koniecznie chcesz coś brać to mi polecono :
http://www.bodypak.pl/spalacze-tlusz...-120-tabl.html

Nie podnosi ciśnienia i nie ma efektu nakręcenia i niepokoju. Jedyna wada to strasznie duże tabletki, które ciężko się łyka.
__________________
Work hard. Dream big.

Zapraszam na:
https://www.youtube.com/watch?v=xW5-LJQLn30
http://myfitplanet.blogspot.com/
onio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 09:50   #4
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Nie, nie liczę na żaden cud bo ćwiczę 4-5 dni w tygodniu i myślę że jak na osobę która od lat nie robiła kompletnie nic, to bardzo dużo. Nie wiem czy popełniam jakiś błąd np opiszę ten tydzień (zajęcia na jakie chodzę)-Pon-TBC, wto-BPU,śr-przerwa, Czw-płaski brzuch, Pią-Step&Shape. Widzę dużą zmianę jeśli chodzi o jędrność mojego ciała, podniosły mi się pośladki jednak mam po boku ud tzw bryczesy których za cholerę nie mogę się pozbyć dlatego pomyślałam o jakimś wsparciu z walką z tym okropnym tłuszczem i również uważam że jest to jedynie dodatek dlatego nie rozumiem dlaczego piszesz o jakimś cudzie

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Dodam jeszcze że poprawiła mi się przemiana materii ponieważ staram się nie jeść śmieci i zaczęłam jeść regularnie dlatego brzuch mam bardzo płaski a mój kłopot to dóóóół
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 09:53   #5
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Ja mam ten sam problem bryczesów - dużo schudłam ćwicząc i zdrowo się odżywiając, i tylko ta partia pozostała niezmieniona... Aczkolwiek nie liczę na to, że spalacze zmienią cokolwiek w tym temacie.
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 09:54   #6
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Cytat:
Napisane przez paulinka4pt Pokaż wiadomość
Nie, nie liczę na żaden cud bo ćwiczę 4-5 dni w tygodniu i myślę że jak na osobę która od lat nie robiła kompletnie nic, to bardzo dużo. Nie wiem czy popełniam jakiś błąd np opiszę ten tydzień (zajęcia na jakie chodzę)-Pon-TBC, wto-BPU,śr-przerwa, Czw-płaski brzuch, Pią-Step&Shape. Widzę dużą zmianę jeśli chodzi o jędrność mojego ciała, podniosły mi się pośladki jednak mam po boku ud tzw bryczesy których za cholerę nie mogę się pozbyć dlatego pomyślałam o jakimś wsparciu z walką z tym okropnym tłuszczem i również uważam że jest to jedynie dodatek dlatego nie rozumiem dlaczego piszesz o jakimś cudzie

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Dodam jeszcze że poprawiła mi się przemiana materii ponieważ staram się nie jeść śmieci i zaczęłam jeść regularnie dlatego brzuch mam bardzo płaski a mój kłopot to dóóóół
Dużo ale bez sensu. Na takie zajęcia to możesz relaksacyjnie chodzić a jak chcesz coś konkretnego osiągnąć to dieta+siłowy ew. interwały i wystarczy 3 razy w tygodniu.

Co do przemiany materii to to nie jest takie proste jak Ci się wydaje
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 09:55   #7
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

A mogłabyś mi dokładniej opisać co znaczy trening siłowy oraz interwały tak żebym wiedziała co poczynić ?
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 10:01   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Trening siłowy to taki gdzie poruszając się pokonujesz opór ciężaru własnego ciała, maszyny, obciążenia, przy czym opór ten wynosi minimum 50% ciężaru z którym możesz wykonać tylko jedno poprawne powtórzenie danego ćwiczenia.
Przekładając to na powtórzenia - jeśli jesteś w stanie zrobić więcej niż 15-20 powtórzeń danego ćwiczenia, nie jest to trening siłowy.

Boczki to zazwyczaj wynik słabej gospodarki insulinowej i tutaj pomaga ciężki trening siłowy i właściwa dieta.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 10:18   #9
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Mogłabyś mi jeszcze w takim razie napisać czy w moim przypadku zajęcia Indoor Cycling Fat Burner tam gdzie ciągle zmieniane jest obciążenie z mniejszego na większe i na odwrót mają większy sens ?
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 11:51   #10
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Indoor cycling jest fajny ale nie jako jedyne ćwiczenie. Nie wiem, jak są prowadzone u Ciebie, u mnie miały zwykle formę interwałów i to są świetne treningi.

Ale pamiętaj, że Twoim celem nie jest schudnąć, tylko zmienić proporcje tłuszczu i mięśni, więc dlatego dziewczyny Ci radzą ćwiczenia siłowe. One też spalą Ci tłuszcz ale nie zostawią Cię wyglądającej jak worek kości (patrz: obrazek).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia tumblr_mcz29aJSZV1rfdcy0o1_500.jpg (39,3 KB, 147 załadowań)
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 11:57   #11
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Kurcze efekt wow i to z dodatkowymi kilogramami! Tylko że ja od marca chodzę do jednego z klubów w sumie tylko na sam fitness i robię ćwiczenia za instruktorem i po prostu nie wiem w ogóle jak zabrać się za te ćwiczenia siłowe nic mi za bardzo nie mówi to że mam pokonać opór własnego ciała ponieważ nigdy sama nie ćwiczyłam :<
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 12:03   #12
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Cytat:
Napisane przez paulinka4pt Pokaż wiadomość
Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Mogłabyś mi jeszcze w takim razie napisać czy w moim przypadku zajęcia Indoor Cycling Fat Burner tam gdzie ciągle zmieniane jest obciążenie z mniejszego na większe i na odwrót mają większy sens ?
Będzie to pewnie jakaś forma interwałów ale mięśni tym nie zbudujesz więc jako dodatek ok ale nie jako podstawa treningów.
Cytat:
Napisane przez paulinka4pt Pokaż wiadomość
Kurcze efekt wow i to z dodatkowymi kilogramami! Tylko że ja od marca chodzę do jednego z klubów w sumie tylko na sam fitness i robię ćwiczenia za instruktorem i po prostu nie wiem w ogóle jak zabrać się za te ćwiczenia siłowe nic mi za bardzo nie mówi to że mam pokonać opór własnego ciała ponieważ nigdy sama nie ćwiczyłam :<
dzieje się tak kiedy np. robisz pompki albo podciągasz się na drążku, robisz przysiady czy wykroki bez obciążenia itp.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 12:35   #13
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

Teraz jaśniej! Dzięki, postaram się jeszcze porozmawiać z którymś z trenerów pałętających się po siłowni ;-)
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 15:08   #14
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

http://kobietanasilowni.blogspot.com/

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=694727
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 19:15   #15
Covey
Przyczajenie
 
Avatar Covey
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Co lepsze na spalanie ?

A jeśli chodzi o spalacze tłuszczu - rzeczywiście, wiele nie pomagają. Co prawda ja brałam ten z niższej półki Olimpu - Therm Line S bodajże, aczkolwiek wraz z ćwiczeniami po 2 miesiącach moja waga ruszyła tylko o jakieś 2 kg i utrzymywała się później na tym samym poziomie. Może rzeczywiście L-karnityna sama w sobie działa większe cuda na organizm, ale podstawą są odpowiednie ćwiczenia i dieta.
__________________
La Belette
I'm the only one limit.
Covey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.