Studia- proszę o poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-14, 11:38   #1
MiaLove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7

Studia- proszę o poradę


Założyłam tu specjalnie konto, aby poprosić Was kochane o poradę
Chciałam iść na filologię angielską na uj albo up, ale nigdzie się nie dostałam i jestem na liście rezerwowych. Niestety szanse na dostanie się są chyba niewielkie. Złożyłam jeszcze papiery na język włoski i dostałam się na ten kierunek na uniwersytet pedagogiczny. Kieruję pytanie do studentów up, akademii frycza albo kogoś obeznanego w temacie: Gdzie warto studiować i co?? Do wyboru mam włoski na up, angielski prywatnie na fryczu (tyle że boje się bo słyszałam że pracodawcy nie przyjmuja do pracy bo myślą że dyplom jest wykupiony bo prywatnie) lub złożyć papiery na zaocznie na uj na angielski z niemieckim bo jest drugi nabór (ale chciałam bardzo na dzienne i i tak nie wiem czy się dostanę).
Obawiam się tego, że na włoskim sobie nie poradzę bo nie znam w ogóle tego jezyka i mogę łatwo wylecieć ze studiów. Z drugiej strony słyszałam że jest prosty i chętnie przyjmują filologów włoskich do pracy. Za to angielski umiem dobrze ale nie wiem czy jest sens płacić na prywatnej uczelni, nie wiem jak pracodawcy patrzą na taką uczelnie w cv i nie wiem czy jest sens to studiować skoro angielski jest popularny. Słyszałam niepochlebne opinie o akademii frycza, ze to szkoła dla snobów, za wszystko trzeba płacić, a pracodawcy i tak po takiej szkole nie przyjmują do pracy.
Bardzo proszę o poradę bo mam dylemat życia, a złożenie papierów na język włoski jest do środy.
Z góry dziękuję
Daria
MiaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 12:07   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Studia- proszę o poradę

Anglistów jest jak mrówków
Idź na ten włoski, spróbuj, może ci się uda. Fajny język-wiem bo próbuję się go samodzielnie uczyć. Może dasz radę.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 12:12   #3
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: Studia- proszę o poradę

Witaj . Cóż, na Twoim miejscu na pewno nie szłabym na prywatną uczelnię - nie cieszą się one najlepszą opinią, także wśród pracodawców, a przynajmniej tak twierdzi większość osób - ale nie ma po co ryzykować. Podobnie studia zaoczne, jeśli chodzi o języki, raczej nie są najlepszym rozwiązaniem. Z językiem najlepiej mieć kontakt codziennie, poza tym studia zaoczne oznaczałyby wiele samodzielnej pracy, a nie każdy ma do tego motywację.
Podsumowując, wybrałabym włoski. Taki mniej popularny język wydaje mi się całkiem niezłym rozwiązaniem, tym bardziej, że znasz dobrze angielski - zrobisz sobie jakieś CAE czy inny certyfikat. Tylko radziłabym Ci się zastanowić, czy włoska kultura czy literatura to coś, co Cię pociąga, bo to duża część studiów filologicznych.
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 13:13   #4
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Studia- proszę o poradę

Zgadzam się z przedmówczyniami Jeżeli literatura i kultura Włoch choć trochę Cię interesują, to filologia włoska jest fajnym pomysłem. Obecnie znajomość 1 języka obcego nie wystarcza, zwłaszcza, jeśli legitymowałabyś się dyplomem ze słabej prywatnej uczelni.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 13:42   #5
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia- proszę o poradę

Wybrałabym filologię włoską, anglistyka obecnie niewiele daje, to teraz najpopularniejszy język i nikt już nie potrzebuje magistrów filologii angielskiej po przeciętnych absolwent ekonomii czy zarządzania zna ten język na poziomie b2. Nie wiem jak jest na waszych uczelniach, ale na moich do licencjatu był potrzebny, a to coś więcej niż komunikatywny. Ci nieprzeciętni znają angielski język na C1 albo nawet C2. Z włoskim jest zupełnie inaczej, a umiejętność języków, które niewiele osób zna jest obecnie ważna. Oczywiście to tego potrzebne jest choć niewielkie zainteresowanie tematem, ale skoro wybrałaś filologię włoską musiał być ku temu jakiś powód.
No i plusem jest to, że to UP, a prywatna akademia. Choć z tego co kojarzę, to jedna z najlepszych prywatnych szkół w Polsce, ale mogę się mylić, nie orientuję się co i jak w Poznaniu,
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 13:58   #6
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Studia- proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
No i plusem jest to, że to UP, a prywatna akademia. Choć z tego co kojarzę, to jedna z najlepszych prywatnych szkół w Polsce, ale mogę się mylić, nie orientuję się co i jak w Poznaniu,
Autorka mówi o uczelniach w Krakowie, nie w Poznaniu. UP = Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, frycz = Krakowska Akademia im. A. F. Modrzewskiego.

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2013-07-14 o 14:01
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 14:13   #7
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia- proszę o poradę

Przepraszam, zobaczyłam UP i jakoś dokonałam skrótu myślowego. Tak czy siak w rankingach widziałam Frycz Modrzewski dość wysoko.
Sprawdziłam, 13 miejsce w Polsce wśród szkół niepublicznych, więc biorąc pod uwagę ilość tych szkół całkiem dobrze, no i jest najlepsza wśród nich w Małopolsce.
Jeśli chodzi o miejsce w Polsce UP jest 45, a AFM 74, choć oczywiście te rankingi niewiele znaczą, ale trochę mogą powiedzieć o tym na jakim poziomie jest uczelnia.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-14, 18:11   #8
MiaLove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Studia- proszę o poradę

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;41785900]Autorka mówi o uczelniach w Krakowie, nie w Poznaniu. UP = Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, frycz = Krakowska Akademia im. A. F. Modrzewskiego.[/QUOTE]

Dokładnie, chodziło mi o Kraków
MiaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 09:40   #9
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Studia- proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Przepraszam, zobaczyłam UP i jakoś dokonałam skrótu myślowego. Tak czy siak w rankingach widziałam Frycz Modrzewski dość wysoko.
Sprawdziłam, 13 miejsce w Polsce wśród szkół niepublicznych, więc biorąc pod uwagę ilość tych szkół całkiem dobrze, no i jest najlepsza wśród nich w Małopolsce.
Jeśli chodzi o miejsce w Polsce UP jest 45, a AFM 74, choć oczywiście te rankingi niewiele znaczą, ale trochę mogą powiedzieć o tym na jakim poziomie jest uczelnia.
AFM jest wysoko w rankingach, bo zwykle biorą pod uwagę np. ilość komputerów w przeliczeniu na studenta, poczynione inwestycje itp. Pod tym względem nie ma co porównywać np. UEKu (gdzie studiuję), UP, a Frycza.
Na UP filologie są na prawdę dobre. Podobnie jak koleżanki wyżej wybrałabym filologię włoską. Za zaoszczędzoną kasę, którą wydałabyś na czesne w AFM, możesz iść na kurs angielskiego lub zrobić jakiś certyfikat .
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 18:11   #10
czikabomb
Raczkowanie
 
Avatar czikabomb
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Studia- proszę o poradę

Na Frycza absolutnie nie idź, to co wszyscy mówią o tej uczelni to niestety prawda. Może i jest super nowoczesna, ale pracodawcy kiepsko patrzą na absolwentów KA- dostać może się tam każdy. O filologiach na UP słyszałam różne opinie, ale o włoskiej akurat nic. Jest to specjalność język włoski, więc podejrzewam, że te studia nie są naszpikowane przedmiotami związanymi z literaturą, historią itp., ale warto sprawdzić sobie harmonogram z zeszłego roku i zobaczyć jak to wygląda
czikabomb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 18:32   #11
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Studia- proszę o poradę

UP ma beznadziejnie prowadzone przedmioty ścisłe (bosz, praktykantka z fizyki która popłakała się przy tablicy bo nie wiedziała jak zrobić zadanie które miala wytlumaczyc - w koncu wyreczyl ja nasz kolega który byl z fizyką za pan brat), ale podobno filologie są całkiem ok.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.