Ciekawa oferta pracy, której nie rozumiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-07, 02:14   #1
erpee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1

Ciekawa oferta pracy, której nie rozumiem


Oczywiście tej oferty nie rozumiem, nie pracy

Właśnie skończyłam studia i szukam pracy. Okazało się, że firma, w której chętnie podjęłabym pracę, bo jest związana z moją pasją, szuka osób na różne stanowiska.

W ofercie, która interesuje mnie najbardziej, wśród wymagań jest "zawodowy staż pracy - odbycie przygotowania zawodowego". Najpierw zrozumiałam, że trzeba mieć jakieś doświadczenie, ale dotarłam do rozporządzenia dot. zatrudniania pracowników w tej branży, znajduje się tam taka sama fraza i wychodzi na to, że to po prostu przygotowanie, które odbywa się już na miejscu, szkolenie, egzaminy, itp., tylko nie wiem, czy dobrze zrozumiałam. Jeśli któraś z was ma chwilę czasu, może to przejrzeć i odpowiedzieć, czy dobrze myślę:
isip.sejm.gov.pl/Download?id=WDU2015000004 6&type=2

Może ten post jest głupi, ale trochę przeżywam to, że mam szansę połączyć pracę z hobby

I ogólne pytanie dot. szukania pracy: czy warto wysyłać CV, jeśli wymagają doświadczenia, a ja go nie mam?

Firma ta również przyjmuje osoby na staż absolwencki i to bez względu na kierunek skończonych studiów, więc gdyby się nie udało to może spróbować z tym? Tylko co napisać w liście motywacyjnym - "przyjmijcie mnie, bo mimo, że skończyłam studia humanistyczne to jaram się pojazdami szynowymi"?
erpee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 18:20   #2
Anna_Mo
Przyczajenie
 
Avatar Anna_Mo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Ciekawa oferta pracy, której nie rozumiem

Cytat:
Napisane przez erpee Pokaż wiadomość
W ofercie, która interesuje mnie najbardziej, wśród wymagań jest "zawodowy staż pracy - odbycie przygotowania zawodowego". Najpierw zrozumiałam, że trzeba mieć jakieś doświadczenie, ale dotarłam do rozporządzenia dot. zatrudniania pracowników w tej branży, znajduje się tam taka sama fraza i wychodzi na to, że to po prostu przygotowanie, które odbywa się już na miejscu, szkolenie, egzaminy, itp., tylko nie wiem, czy dobrze zrozumiałam. Jeśli któraś z was ma chwilę czasu, może to przejrzeć i odpowiedzieć, czy dobrze myślę:
isip.sejm.gov.pl/Download?id=WDU2015000004 6&type=2
Dokument się nie otwiera niestety, ale na pierwszy rzut oka też bym zrozumiała, że wymagają jakiegoś przygotowania... Ale nie ma się czym załamywać!

Cytat:
Napisane przez erpee Pokaż wiadomość
I ogólne pytanie dot. szukania pracy: czy warto wysyłać CV, jeśli wymagają doświadczenia, a ja go nie mam?

Firma ta również przyjmuje osoby na staż absolwencki i to bez względu na kierunek skończonych studiów, więc gdyby się nie udało to może spróbować z tym? Tylko co napisać w liście motywacyjnym - "przyjmijcie mnie, bo mimo, że skończyłam studia humanistyczne to jaram się pojazdami szynowymi"?
Z kursu o poszukiwaniu pracy zapamiętałam coś bardzo ciekawego. Prowadząca pokazała nam ofertę pracy i kazała ją porównać z CV, które zostało wysłane pracodawcy. Wymagania zestawione z życiorysem i brakiem odpowiednich kwalifikacji jasno pokazywały, że szans na przyjęcie do pracy nie ma. Ale wtedy dostaliśmy do przeczytania jeszcze list motywacyjny, który był dołączony do CV... List był genialny i opisane w nim ogromne zainteresowanie konkretną posadą pozwoliły szybko zdobyć tę pracę Odkąd znam tę historię - nie łamię się wysokimi wymaganiami i Tobie także radzę, żebyś spróbowała wiarygodnie i ciekawie napisać list motywacyjny, który jest zazwyczaj ważniejszy niż CV!
Anna_Mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-07 19:20:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:17.