problemy po tabletkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-04, 08:03   #1
mandarynka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7

problemy po tabletkach


Witam. Mam taki problem. Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne yaz. Na początku wszystko było ok. Ale od około 3 miesięcy zaczęłam się źle czuć. Miałam coś w stylu ostrego zapalenia stawów. Chodziłam od lekarza do lekarz aż w końcu trafiłam do szpitala. Zdiagnozowali rumień guzowaty. Robione miałam mnóstwo badań. ale wszystko wyszło dobrze. Lekarze stwierdzili , że ten stan może wywoływać dużo różnych czynników ale najprawdopodobniej winne są tabletki anty. Czy któraś z Was musiała zrezygnować z takiego rodzaju zabezpieczenia z powodów złego samopoczucia albo miała podobny problem do mnie? Jak sobie radzicie na metodach tylko mechanicznych bo mnie taka perspektywa na całe życie przeraża ;(
mandarynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 10:04   #2
atrafeles
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 113
Dot.: problemy po tabletkach

Cytat:
Napisane przez mandarynka88 Pokaż wiadomość
Witam. Mam taki problem. Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne yaz. Na początku wszystko było ok. Ale od około 3 miesięcy zaczęłam się źle czuć. Miałam coś w stylu ostrego zapalenia stawów. Chodziłam od lekarza do lekarz aż w końcu trafiłam do szpitala. Zdiagnozowali rumień guzowaty. Robione miałam mnóstwo badań. ale wszystko wyszło dobrze. Lekarze stwierdzili , że ten stan może wywoływać dużo różnych czynników ale najprawdopodobniej winne są tabletki anty. Czy któraś z Was musiała zrezygnować z takiego rodzaju zabezpieczenia z powodów złego samopoczucia albo miała podobny problem do mnie? Jak sobie radzicie na metodach tylko mechanicznych bo mnie taka perspektywa na całe życie przeraża ;(
JEst mnostwo watkow na temat skutkow ubocznych tabletek. Tabletki to nie jedyna antykoncepcja. a moze wystraczy poprostu zmienic tabletki na inne.
atrafeles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 10:07   #3
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: problemy po tabletkach

w takim razie skonćz z tabletkami i zobaczysz jak sie będziesz czuła. Ja zazywałam Novynette przez ponad rok, na poczatku było pieknie zero skutków ubocznych, a po roku zaczeły mi strasznie wypadac włosy. mysle że to przez tabletki. teraz mam spiralkę z miedzią i jestem zadowolona(nie rodzilam). pewne zabezpieczenie i wychodzi duuuozo taniej na misiąć niz tabletki.
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 10:17   #4
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: problemy po tabletkach

Ja miałam rumień na nogach - lekarka mi powiedziała, że to jakiś rumień wędrujący czy cóś. W tym czasie brałam tabletki ale nikt nie łączył u mnie rumienia z tabletkami (każdy lekarz u którego byłam wiedział, że biorę antyki). Mówili mi, że u mnie rumień się pojawił bo jest jakieś zapalenie w organizmie - mogło to być od zębów (wtedy akurat miałam problemy z zębami), od tarczycy (mam Hashimoto o którym wtedy jeszcze nie wiedziałam). Do tego wysokie OB miałam jak się okazało po zrobieniu badań.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 10:36   #5
mandarynka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: problemy po tabletkach

Ja też miałam wysokie OB, ASO i CRP (nie jestem pewna czy to tak się pisze) I mówili tak samo , że to stan zapalny. Ale wszystkie pozostałe badania wyszły mi rewelacyjnie (a robili mi ich naprawdę dużo) i stwierdzili , że przez tabletki. Rzeczywiście gdy je odstawiłam to opuchlizna w 2 dni mi zeszła. Więc chyba wystawili słuszna diagnozę
mandarynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 12:41   #6
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: problemy po tabletkach

Dziewczyno, jak podejrzewali u Ciebie rumień guzowaty to sobie odpuść tabletki
Są jeszcze spirale bez hormonów, może spróbuj tego?
Kiedyś czytałam, że tabletki zwiększają szansę na rumień.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:38   #7
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: problemy po tabletkach

ja musialam zrezygnowac z tabletek bo nie dobrze sie na nich czuje - najpierw brak libida, jeszcze nerwowka - mowie dosc, nie chce testowac tabsow no i rzadko wspolzyje to nawet szkoda. jade na samych prezerwatywach dostrzeglam same plusy w tym zabezpieczeniu. przede wszystkim nie wplywaja na moj organizm, zadna nie pekla tez (to chyba kwestia rozmiaru, bo przy moim eks nieco chojniej obdarzonym pierwsze lepsze z polki pekaly, tzn sklepowe - takze uczulam gdyby cos), a spirali chyba juz nie bede miec. mialam 2 lata i ok 8 miesiecy. fajna byla metoda, poza obfitszymi miesiaczkami no ale... mialam stany zapalne, zapalenie przydatkow, powiekszony jajnik takze nie bylo dobrze. co nie znaczy ze tak musi byc. zglos sie do lekarza i zdecydujcie o antykoncepcji jaka bedziesz stosowac. mozesz sprobowac i zapytac, ja bylam nierodka i sie uparlam i lekarz nie widzial problemu.

w moim przypadku zakladanie i sciaganie bolalo, takie silne bole miesiaczkowe no ale idzie przezyc. takze uprzedzam zebys wiedziala
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 11:40   #8
mandarynka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: problemy po tabletkach

Dzięki za pomoc. ja też nie rodziłam i myślałam , że ta metoda odpada. Ale ginekologa to najpierw zmienię zanim będę myślała o innej antykoncepcji
mandarynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.