Spóźniająca się miesiączka-dziewica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-21, 09:32   #1
Anitka88a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6

Spóźniająca się miesiączka-dziewica


Spóźnia mi się miesiączka 5 dni a jescze nei współżyłam z żadnym chłopakiem więc napewno to nie ciąża . Czym może byc to spowodowane? Czy to normalne? Lekko pobolewa mnei brzuch tak jak dzien, dwa dni przed miesiączką.
Do tej pory miesiączkowałam regularnie, zdarzało się raz na jakiś czas kilku dniowe opóżnienia, w tamtym roku 2-tygodniowe.
Czy ktoś miał podobnie?
Anitka88a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 10:19   #2
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Spóźniająca się miesiączka-dziewica

Eh, gdyby mi się okres spaźniał o 5 dni, byłabym szczęśliwa... Też jestem dziewicą.
Nie masz póki co się czym martwić, jednorazowe opóźnienie nie musi od razu czegoś znaczyć. Jeżeli następny okres też będziesz mieć opóźniony, dla spokoju ducha możesz wybrać się do lekarza.
Naprawdę, 5 dni... nie masz się czym martwić. Ja jeszcze nigdy nie miałam miesiączki regularnie.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 10:20   #3
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Spóźniająca się miesiączka-dziewica

5 dni to jeszcze nie spóźnienie - 14 dni...można dopiero nazwać spóźnieniem.
A powodów może być tysiące... wróżkami nie jesteśmy.
Jeśli miesiączka Ci się nie pojawi to udaj się do ginekologa zdiagnozować przyczynę.
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 12:24   #4
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Spóźniająca się miesiączka-dziewica

Powodów może być wiele choćby stres, choroba, zmiana klimatu, spadek wagi etc. W każdym razie nie przejmuj się 5 dni to nie dużo. Mi też się to czasem zdarza. Ostatnio właśnie jak wyjechałam nad morze okres spóźnił mi się tydzień czy więcej. Przyjechałam do domu i od razu dostałam
Jeżeli natomiast bardzo długo nie będziesz dostawała okresu to może warto wybrać się wtedy do ginekologa.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 11:55   #5
claudia1919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Spóźniająca się miesiączka-dziewica

Mam problem: ostatnio pierwszy raz uprawiałam sex, był to dzień przed miesiączką, jednak jej nie dostałam. Minął już tydzień, a ja dalej jej nie mam ;/ podczas współżycia pękła nam prezerwatywa, jednak nie zauważyliśmy tego, dopiero po czasie się zorientowaliśmy. Mój chłopak nie miał wytrysku, nawet nie wiem czy do końca przebiliśmy błonę. Następnego dnia leciała mi krew, ale nie trwało to długo... Zaczęłam się ostatnio bardzo stresować tą sytuacja ;/ Bardzo prosze o pomoc
claudia1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 12:06   #6
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Spóźniająca się miesiączka-dziewica

claudia1919, jeśli chłopak nie miał wytrysku, mieliście(nawet tą pękniętą) prezerwatywę, a Ty byłaś dzień przed spodziewanym okresem szanse na ciążę są znikome. Jak dla mnie to okres może się spóźniać właśnie przez stres albo nawet zmianę pogody! Jeśli bardzo się martwisz albo okres nie "nadejdzie" w najbliższym czasie- ginekolog, przez internet nikt Ci nic konkretnego nie doradzi
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 15:52   #7
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Spóźniająca się miesiączka-dziewica

Jeśli nie dostałaś okresu to na pewno nie było to fizycznie związane ze współżyciem. Pomijam już fakt, że nie było wytrysku, były to właściwie dni niepłodne...gdyby nawet był wytrysk bez prezerwatywy i zaszłabyś w ciążę to z całą pewnością wstrzymanie miesiączek nastąpiło by dopiero w kolejnym cyklu.
Pierwszy raz to duże przeżycie, do tego pęknięta prezerwatywa i spóźniający się okres. Myślę, że naprawdę nie masz się czym przejmować...bo dalszy stres może wstrzymywać miesiączkę jeszcze dłużej.
A wbrew pozorom nasza psychika ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Osobiście pod wpływem stresu dostałam kiedyś miesiączkę 2 tygodnie za wcześnie!

Pamiętaj jednak, że jeżeli to się będzie utrzymywać powinnaś wybrać się do ginekologa, gdyż czasami brak okresu może być spowodowany np. zaburzeniami hormonalnymi czy innymi dolegliwościami.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.