Anemia... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-28, 14:40   #1
Amba
Raczkowanie
 
Avatar Amba
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 170

Anemia...


Witajcie

Piszę do Was z prośbą o poradę. Byłam dziś oddać krew, ale jej nie chcieli, okazało się, że mam anemię Lekarz kazał zmienic sposób odżywiania i uświadomiłam sobie, że nie mam bladego pojęcia o tym, co zawierają różne produkty. Czy znacie może jakieś dobre źródła internetowe na temat wartości odżywczych w różnych produktach? Na wartości kalorycznej mi specjalnie nie zależy, raczej na zawartości żelaza, mikroelementów itp.
Liczę na Was i z góry dziękuję za pomoc.
Amba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 15:14   #2
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Anemia...

Jak kiedys mialam anemie to wpychalam w siebie na sile sok buraczkowo-selrowy,mozesz tez jesc same buraczki ,zielona pietruszka ma duzo zelaza,watrobka ,kaszanka,teraz jest sezona na pomidory wiec bylyby jak najbardziej wskazane..
Najlepiej nastawic sie na zdrowe odzywianie typu platki owsiane,owoce ,warzywa,rybki,jakies miesko,wszystkiego po trochu a powinnobyc dobrze
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 15:15   #3
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Anemia...

To znalazłam na jednej ze stron:
Leczenie Anemii Uzupełnianie niedoborów żelaza poprzez dietę bogatą w ten składnik mineralny: czerwone mięso, ryby, orzechy, suszone owoce, produkty zbożowe, wątróbka, drób, zielonolistne warzywa, nasiona roślin strączkowych i słonecznika

a to na innej:
Anemia - leczenie
Z różnych rodzajów preparatów zawierajacych żelazo, najlepiej wchłania się Sorbifer Durules (na receptę). Dobrze jest podawać go razem z kwasem foliowym (żelazo lepiej się wchłania) - Folik, kupuje się bez recepty. Oba leki do kupienia w "ludzkiej" aptece


kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 16:23   #4
Natalica
Raczkowanie
 
Avatar Natalica
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 128
Dot.: Anemia...

Ja równiez robiłam tydziń temu badania krwi i mam niedobór hemanokrytu i hemoglobiny i lekarz powiedzial ze to anemia. Mam przepisane właśnie to w/w żelazo SD + kwas foliowy. Na początku są rewolucje żołądkowe ale to podobno normalne przy zelazie. Moze ktos wie jak szybko można wyleczyć anemie?
__________________
Natalica
Natalica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 18:42   #5
Amba
Raczkowanie
 
Avatar Amba
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 170
Dot.: Anemia...

Dzięki dziewczyny
Chyba już wiem skąd ta anemia, nie cierpię tych rzeczy, kóre wymieniłyście Wątróbkę, kaszankę omijam z daleka, czerwonego mięsa też nie jadam... Chyba muszę zrobić zwrot w stronę tradycyjnej kuchni polskiej,najwidoczniej zapobiega ona anemii
Amba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 17:47   #6
Hania1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: Anemia...

pij Floradix- jest w plynie szybko sie wchlania i szybko zacznie dzialac- szybko uzupelni ci niedobor, nie bedziesz sie musiala sie bawic w zgadywanke czy juz uzxuplenilas zelazo- czy to co zjadlas to byla odpowiednia dawka itd., , ma wit C, ktora przyspiesza wchlanianie zelaza, jest bez recepty i w zupeln ości bezpieczny (moga go pic nawet kobiety w w ciazy i karmiace). Ja po nim nie mam wymiotow i badania tez mam duuuuzo lepsze, a co najwazniejsze wlosy nie wypadaja, skora ma normalny kolor, i glowa nie boli- czyli objawy anmii znikaja!!!
Hania1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 18:34   #7
magdalll
Raczkowanie
 
Avatar magdalll
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 326
Dot.: Anemia...

ja wczoraj odebrałam wyniki i też wyszło że mam anemię...mam duuuuzo poniżej normy żelaza..lekarz zalecił, właśnie wątróbkę, kaszankę, więcej mięsa...ble nienawidzę! no i mam łykać żelazo i jeść dużo suszonych moreli... przez 3 miesiące żelazo a za 4 na powtórzenie badań...sama nie wiem skąd to się wzięło..mało jem mięsa, ale jem...w sumie to nawet nie zauważyłam niczego niepokojącego u mnie...
magdalll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-01, 14:34   #8
Natalica
Raczkowanie
 
Avatar Natalica
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 128
Dot.: Anemia...

Właśnie szukałam wątku o anemii tarfiłam na swój własny post.,...2005 roku.....teraz się bardzo źle czułam i okazała się, że anemia sie jeszcze pogłębiła i znowuborę żelazo Sorbifer Durules z kwasem foliowym. Wybiorę wszytsko i zobaczymy co dalej, jak wyniki. Chyba za dużo węgli i białka w moim jedzeniu...a poza tym ten ciągły stres i nerwy mnie wykańczają.
__________________
Natalica
Natalica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 12:50   #9
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: Anemia...

Natalica
tez u mnie stwierdzono anemie z niedoborem zelaza
mam zazywac tabletki ferrum do zucia
czy twoje tabletki z zelazem nie wplywaly na zabki ?i wogole jak sie teraz czujesz?
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 13:01   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Anemia...

Cytat:
Napisane przez Natalica Pokaż wiadomość
Właśnie szukałam wątku o anemii tarfiłam na swój własny post.,...2005 roku.....teraz się bardzo źle czułam i okazała się, że anemia sie jeszcze pogłębiła i znowuborę żelazo Sorbifer Durules z kwasem foliowym. Wybiorę wszytsko i zobaczymy co dalej, jak wyniki. Chyba za dużo węgli i białka w moim jedzeniu...a poza tym ten ciągły stres i nerwy mnie wykańczają.
Bialka? Jakim cudem, przeciez pokarmy bogate w bialko, sa nieraz tez bogate w zelazo, np. czerwone mieso.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 22:26   #11
happy2468
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Anemia...

czy to jest anemia??? Mam wyniki badań morfologii. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to jest anemia:

leukocyty 7.91
erytrocyty 4,58
Hemoglobina 11,4
Hematokryt 35,2
MCV 76,9
MCH 24,9
MCHC 32,4
płytki krwi 247
RDW-SD 37,3
RDW-CV 13,8
PDW 10,8
MPV 9,9
P-LCR 23,9
PCT 0,24
Neutrocyty 4,25
Limfocyty 2,92
Monocyty 0,56
Eozynocyty 0,16
Bazocyty 0.02

No i jeszcze Monocyty 2%

Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
happy2468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.