Praca licencjacka - amerykanistyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-25, 12:20   #1
mivako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2

Praca licencjacka - amerykanistyka


Hej wszystkim! Mam problem z pracą licencjacką. Studiuję filologię angielską i moja praca musi być związana z kulturą i Nowym Jorkiem. Musi też być na podstawie filmu. Chciałam napisać coś o motywie American Dream i jego upadku wśród imigrantów. Albo ogólnie coś o imigrantach. I tu pojawia się problem, ponieważ nie za bardzo znam jakiekolwiek filmy o takiej tematyce Myślałam o 'In America' Jima Sheridana, ale nie mogę znaleźć nic do bibliografii. 'The Visitor' niestety jest już zajęty przez kogoś.

Czy zna ktoś jakieś filmy, które nawiązują do takiej tematyki i ich akcja dzieje się w Nowym Jorku? Bardzo proszę o pomoc!
mivako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:56   #2
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Praca licencjacka - amerykanistyka

Praca z filologii, a w temacie amerykanistyka. Motyw American Dreamu jest strasznie oklepany i nie zawęża się do samego Nowego Jorku. Bronisz się w tym roku? Jeżeli tak, to trochę późno na wybór tematu. A West Side Story znasz? http://www.youtube.com/watch?v=Qy6wo2wpT2k
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 22:07   #3
kleo1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 380
Dot.: Praca licencjacka - amerykanistyka

Idea amerykańskiego snu była ukazywana i propagowana w licznych filmach, jak choćby w Gorączce złota (1925 r.), Obywatelu Kane (1941 r.), It’s a Wonderful Life (1946 r.), My Fair Lady (1964 r.), Goodfellas (1990 r.), Once Upon a Time in America (1984 r.), The Secret of My Success (1987 r.) czy Forreście Gumpie (1994 r)[3].

Licencjat chce kończyc, a z wikipedi nawet nie umie skorzystac i z googli.... dokąd ten świat zmierza....
__________________
To jest moje prywatne zdanie, zbudowane na moich subiektywnych doświaczeniach. Mogę się mylić.

Edytowane przez kleo1991
Czas edycji: 2014-01-26 o 09:08
kleo1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 22:45   #4
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Praca licencjacka - amerykanistyka

Cytat:
Napisane przez kleo1991 Pokaż wiadomość
dokąt
Nie wiem, gdzie są te tajemnicze kąta, ale widocznie tam zmierza.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 09:09   #5
kleo1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 380
Dot.: Praca licencjacka - amerykanistyka

Cytat:
Napisane przez mell002 Pokaż wiadomość
Nie wiem, gdzie są te tajemnicze kąta, ale widocznie tam zmierza.
Dzięki, już poprawiłam Teraz będę pamiętac
__________________
To jest moje prywatne zdanie, zbudowane na moich subiektywnych doświaczeniach. Mogę się mylić.
kleo1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 11:07   #6
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Praca licencjacka - amerykanistyka

A może coś o serialach, których akcja toczy się w Nowym Jorku? Szczerze powiedziawszy na takim kierunku prawdopodobnie zajęłabym się wizerunkiem miast w filmach W. Allena.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:33   #7
mivako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Praca licencjacka - amerykanistyka

W temace amerykanistyka, ponieważ to profil filologii angielskiej - chciałam, żeby było krócej Doskonale wiem, że ten motyw nie zawęża się tylko do Nowego Jorku, ale tak jak napisałam, akcja filmu musi być osadzona właśnie w tym mieście i nie jest to mój wymysł. Bronię się w tym roku. Temat kazali wybrać dopiero teraz. Mogłam oczywiście wcześniej myśleć, ale byłam pewna, że będę zmuszona przerwać studia z przyczyn osobistych.

Cytat:
Napisane przez kleo1991 Pokaż wiadomość
Idea amerykańskiego snu była ukazywana i propagowana w licznych filmach, jak choćby w Gorączce złota (1925 r.), Obywatelu Kane (1941 r.), It’s a Wonderful Life (1946 r.), My Fair Lady (1964 r.), Goodfellas (1990 r.), Once Upon a Time in America (1984 r.), The Secret of My Success (1987 r.) czy Forreście Gumpie (1994 r)[3].

Licencjat chce kończyc, a z wikipedi nawet nie umie skorzystac i z googli.... dokąd ten świat zmierza....


Daruj sobie ten słaby komentarz na mój temat Umiem korzystać z wikipedii i google, za to Ty chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Napisałam przecież, że akcja filmu musi dziać się w Nowym Jorku. Tylko niektóre zaproponowane przez Ciebie filmy spełniają ten warunek. Poza tym chyba z mojej wypowiedzi jasno wynika, że nie chodzi mi głównie o motyw AD, a raczej o tematykę imigracji, więc te filmy nijak się mają do tego


Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
A może coś o serialach, których akcja toczy się w Nowym Jorku? Szczerze powiedziawszy na takim kierunku prawdopodobnie zajęłabym się wizerunkiem miast w filmach W. Allena.
Moja pierwsza myśl to Allen, ale jakoś nie do końca podchodzi mi zarówno on jak i taki temat. Ale dziękuję za sugestię

Dzięki za zainteresowanie postem, ale chyba jednak muszę sama sobie poradzić. Cześć i miłego wieczoru!
mivako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 09:40   #8
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Praca licencjacka - amerykanistyka

Hej, a co myślisz o "Ojcu Chrzestnym" tam jest wątek włoskich imigrantów. Któraś część była kręcona w Nowym Jorku...
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 13:42   #9
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Praca licencjacka - amerykanistyka

Cytat:
Napisane przez rudzia_bb Pokaż wiadomość
Hej, a co myślisz o "Ojcu Chrzestnym" tam jest wątek włoskich imigrantów. Któraś część była kręcona w Nowym Jorku...
A nie wszystkie? Coppola z tego co pamiętam dorastał w NY i tam kręcił "Ojca..." wszystkie części. W każdym razie dobra sugestia.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-27 14:42:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.