Zmęczenie własną działalnością i obowiązkami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-04, 13:17   #1
patrycjamy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 190

Zmęczenie własną działalnością i obowiązkami


Nie wiem czy dział ten, czy temat bardziej na inne podforum- moderator zdecyduje i w razie czego przeniesie.
Nie wiem czy tylko ja tak mam, czy ogólnie zmęczenie jest przypadłością ludzi prowdzących firmę. Prowadzę ją od roku, a czuję się czasami jakby trwało to kilka lat. W pracy jestem w ciągu dnia 9-10h, potem przejazd do domu, obowiązki i nie wiadomo kiedy robi się 23. Ja już wtedy nie mam na nic siły. Wcześniej lubiłam swoją pracę, ale teraz coraz trudniej nawet wstać z łóżka myśląc, że cały dzień będę pracować, a mój dzień kończy się ok. 23 (po ogarnięciu wszystkich spraw i domu).
Sama nie wiem czego oczekuję zakładając ten wątek, może porady, jak radzić sobie ze zmęczeniem i odzyskać siłę i chęć do pracy?
patrycjamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 23:42   #2
Qfelicjanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 32
Dot.: Zmęczenie własną działalnością i obowiązkami

Hm, może poszukaj odciążenia? Może Ci się wydawać, że takiego nie ma ale mi dobitnie przyjaciółka pokazała na moim przykładzie, że się da. Z niechęcią ale skorzystałam i jest lepiej. Ja prowadzę sklep internetowy, pedantka więc w "magazynie" wszystko poukładane jak tylko można najbardziej szczegółowo. Do tego każde zamówienie sprawdzane po dziesięć razy. Wysyłka tak samo. I wewnętrzny dół bo ciągle stres, że jednak bedzie nie tak jak trzeba i negatywna opinia gotowa.
Przyjaciółka mi uświadomiła, że skoro układam idealnie, to najstarsza córka może komplettować zamówienia, bo ma wszystko jak na dłoni na kartce i w magazynie. Pomylić się nie da. Zamiast być dusigroszem zainwestować w coś na zasadzie sellasist, nie drogo ale funkcjonalnie. Duże uproszczenie. I najważniejsze -- skoro stresuję się tak czy siak, to po co dziesięć razy sprawdzać, skoro nigdy złego nic się nie stało, a stres ten sam?
Dłuuuugo przyznaję się wdrażałam w to odpuszczanie kilku obowiązków, bo miałam wrażenie że beze mnie wszystko upadnie, ale...oczywiście nie upadło, świat się nie zawalił a sprzedaż jaka była, taka jest tylko ja jakaś szczęśliwsza
Qfelicjanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 10:09   #3
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zmęczenie własną działalnością i obowiązkami

Cytat:
Napisane przez patrycjamy Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dział ten, czy temat bardziej na inne podforum- moderator zdecyduje i w razie czego przeniesie.
Nie wiem czy tylko ja tak mam, czy ogólnie zmęczenie jest przypadłością ludzi prowdzących firmę. Prowadzę ją od roku, a czuję się czasami jakby trwało to kilka lat. W pracy jestem w ciągu dnia 9-10h, potem przejazd do domu, obowiązki i nie wiadomo kiedy robi się 23. Ja już wtedy nie mam na nic siły. Wcześniej lubiłam swoją pracę, ale teraz coraz trudniej nawet wstać z łóżka myśląc, że cały dzień będę pracować, a mój dzień kończy się ok. 23 (po ogarnięciu wszystkich spraw i domu).
Sama nie wiem czego oczekuję zakładając ten wątek, może porady, jak radzić sobie ze zmęczeniem i odzyskać siłę i chęć do pracy?
Własna działalność bardzo różni się od pracy na etacie. Skoro masz tyle pracy, to może zwyczajnie zatrudnij kogoś do pomocy? To wydatek, ale wzrośnie efektywność Twojej pracy i to na pewno przełoży się na wyższy zysk.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 16:56   #4
godzka
Przyczajenie
 
Avatar godzka
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zmęczenie własną działalnością i obowiązkami

Zastanów się na czym możesz oszczędzić czas. Może księgowość zlecaj zewnętrznie? Masz za dużo pracy? Może zatrudnij pracownika albo zlecaj komuś pojedyncze zlecenia. W domu dużo pracy? Może poproś męża, żeby ci z czymś pomógł? Może gotuj większe obiady i bedziesz miała jeden na dwa dni
godzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-06 17:56:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.