alternatywa dla pani zimy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-03, 13:49   #1
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363

alternatywa dla pani zimy?


Przeglądając ostatnio w necie różne zdjęcia po to, by zainspirować się makijażami gwiazd, modelek itp., natrafiłam na kilka, które mnie jakoś tak.. zaintrygowały.. Otóż do makijażu pewnych osób użyto kolorów nie z ich typu.. a przy tym wyglądają one interesująco, świeżo i w ogóle.. Chodzi tu przede wszystkim o typ zimowy. Dlaczego tak ładnie wyglądają w pomadkach o barwie (jak mi się zdaje) wiosennej? Proszę Was wypowiedzcie się w kwestii alternatywnych pomysłów na dobór kolorystyczny dla Waszych rodzajów urody. Tzn czy miałyście takie przypadki, że coś powinno Was oszpecić, a upiększyło Was?

Od razu mówię, że również jestem typem zimowym a ten kolor (nazwałam go kolorem kwiatu maku przełamanego brązem) ostatnio BARDZO mi się podoba! Nie śmiałam, do tej pory po niego sięgać, ale skoro tak.. Może zna ktoś pomadkę która dawałaby przybliżony efekt, jak u Ani i Audrey na załączonych zdjęciach?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2009004.jpg (29,7 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Audrey-Tautou-Screensaver2_1.jpg (28,7 KB, 105 załadowań)
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 15:10   #2
bozia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Działdowo
Wiadomości: 74
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

honey pie a może by tak zmieszać dwie? czewień z brązem?jak myślisz?
mnie w szkole uczono że aby uzyskać interesujący kolor miesza się różne odcienie.
bozia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 16:13   #3
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

Weźmy pod uwagę to że te zdjęcia są mocno naruszone ps, nie pokazują prawdziwego wygladu tych kobiet, wszelkie niedoskonałości są wyeliminowane, nie widzimy prawdziwego kolorytu. To, co dobrze wygląda na zdjęciu niekoniecznie fajnie wyglada w rzeczywistości. Poza tym Ania jest napewno nie jest zimą! To jasna szatynka o złotawym połysku włosów i złocistej, łatwej do opalania cerze, stawiam na jakiś ciepły typ, wiosna/jesień.

Chocia y drugiej stronz Dita von Teese jest zdecydowanie chłodnym typem a nosi krwistoczerwone szminki a wygląda nieźle... Może zimy mogą sobie pozwolić na ciepłe ale intensywne barwy??? nie mam pojęcia, może ktoś się wypowie bo mnie to tez interesuje
__________________
ehhh

Edytowane przez Delave
Czas edycji: 2009-01-03 o 16:22
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:52   #4
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

O ile Zimy południowe jakoś wyglądają w czerwieni przełamanej brązem, o tyle typ Królewny Śnieżki wypada w niej fatalnie, moim zdaniem. Jeśli należysz do pierwszego typu, możesz spróbować, odcienia trzeba poszukać w drogerii, albo prościej- przejrzeć MM.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 18:14   #5
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

Cytat:
Napisane przez bozia26 Pokaż wiadomość
honey pie a może by tak zmieszać dwie? czewień z brązem?jak myślisz?
mnie w szkole uczono że aby uzyskać interesujący kolor miesza się różne odcienie.
myślałam o tym tylko musiałabym mieć jakieś puzderka specjalne do przechowywania takich mieszanek.. może się kiedyś skuszę na taki eksperyment..

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
Weźmy pod uwagę to że te zdjęcia są mocno naruszone ps, nie pokazują prawdziwego wygladu tych kobiet, wszelkie niedoskonałości są wyeliminowane, nie widzimy prawdziwego kolorytu. To, co dobrze wygląda na zdjęciu niekoniecznie fajnie wyglada w rzeczywistości. Poza tym Ania jest napewno nie jest zimą! To jasna szatynka o złotawym połysku włosów i złocistej, łatwej do opalania cerze, stawiam na jakiś ciepły typ, wiosna/jesień.

Chocia y drugiej stronz Dita von Teese jest zdecydowanie chłodnym typem a nosi krwistoczerwone szminki a wygląda nieźle... Może zimy mogą sobie pozwolić na ciepłe ale intensywne barwy??? nie mam pojęcia, może ktoś się wypowie bo mnie to tez interesuje
hmm.. nie mam zdjęcia Ani bez makijażu i takiej naturalnej więc faktycznie trudno oceniać, ale jeśli nawet jest typem ciepłym, to uważam że nieźle się maskuje

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
O ile Zimy południowe jakoś wyglądają w czerwieni przełamanej brązem, o tyle typ Królewny Śnieżki wypada w niej fatalnie, moim zdaniem. Jeśli należysz do pierwszego typu, możesz spróbować, odcienia trzeba poszukać w drogerii, albo prościej- przejrzeć MM.
Jestem zimą południową Co prawda zastanawiałam się czasem czy nie mam jakichś atawizmów jesiennych (np. kilka miedzianych włosów w gęstwinie brunatnoczarnych) ale tak poza tym to zimą jestem.
Co do tej całej czerwieni, to wszystko zależy od odcienia. Może być czerwień i może być brąz. I będzie to pasowało z zasady każdej zimie. Ale chodzi o to żeby nie było w nich pomarańczowego/rudego odcienia. A tu taki jest i to mnie dziwi.. Fakt, że może jest to sprawa dobrego maskowania, oświetlenie, fotograf, komputerowe poprawki.. Jedyny sposób, żeby się przekonać, czy w realnym świecie taki wybryk przejdzie, to spróbować tego na własnej skórze
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 20:06   #6
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

NIe zgodzę się, że śnieżka źle wygląda w jaskrawej czerwieni, wystarczy spojrzeć choćby na liv Tylor, Ditę (chociaż ona robi się na śnieżkę), Rose Mcgowan przed farbowaniem na rudo,Anna Hathaway

Ania Przybylska na 100% zimą nie jest, wystarczy spojrzeć na jej zdjęcia ( nie retuszowane) z początków kariery, choćby z serialów takich jak złotopolscy,

aaa, nie doczytałam, chodziło o czerwień przełamaną brązem a ja dałaqm zdjęcia czystej czerwieni ale myśle, że brązowo-czerwona odpowiednio tez może być ok ale śnieżką to chyba faktycznie bardziej w bordo byłaby odpowiednia a południowej to może rzeczywiście taka rudawa czerwiń yłaby ok..trzeba samemu spróbować ale jeśli masz ładną "czystą" cerę.może podkreślać niedoskonałości,
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dita-von-teese-picture-2.jpg (25,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RoseMcGowan_Event16.jpg (24,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LivTyler_Dimit_13916077_600.jpg (18,8 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ValAnnaHathawayShow7July.jpg (35,0 KB, 35 załadowań)
__________________
ehhh

Edytowane przez Delave
Czas edycji: 2009-01-03 o 20:11
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 11:17   #7
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

hm.. uważam że tylko Rose i Annie Hathaway ładnie w tej czerwieni.

natomiast co do Przybylskiej.. no nie wiem.. ciągle nie jestem przekonana.. Przeglądałam jej trochę zdjęć, ale nawet te starsze nie dają gwarancji jej pełnej naturalności. Przecież i wtedy miała na sobie makijaż i pewnie farbę jakąś na włosach.. I jeszcze jedno. Test na zimny/ciepły typ:W czym lepiej wygląda - w srebrze czy złocie? bo wg mnie w tym pierwszym. Złote kolory bardzo by ją obciązyły i postarzyły. Co do jej jakby ciepłego kolorytu skóry na niektórych zdjęciach.. czytałam że przez taką skórę można zmylić zimę południową i zaliczyć ją do jesieni. Ale nie chcę się wymądrzać traktujmy to jako luźną wymianę poglądów. Z resztą, jak już pisałam czasem mam sama wrażenie że mogłabym, odpowiednio się stylizując, udawać jakiś inny typ. Szczególnie jesień.
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 17:36   #8
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
Weźmy pod uwagę to że te zdjęcia są mocno naruszone ps, nie pokazują prawdziwego wygladu tych kobiet, wszelkie niedoskonałości są wyeliminowane, nie widzimy prawdziwego kolorytu. To, co dobrze wygląda na zdjęciu niekoniecznie fajnie wyglada w rzeczywistości. Poza tym Ania jest napewno nie jest zimą! To jasna szatynka o złotawym połysku włosów i złocistej, łatwej do opalania cerze, stawiam na jakiś ciepły typ, wiosna/jesień.

Chocia y drugiej stronz Dita von Teese jest zdecydowanie chłodnym typem a nosi krwistoczerwone szminki a wygląda nieźle... Może zimy mogą sobie pozwolić na ciepłe ale intensywne barwy??? nie mam pojęcia, może ktoś się wypowie bo mnie to tez interesuje
Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
NIe zgodzę się, że śnieżka źle wygląda w jaskrawej czerwieni, wystarczy spojrzeć choćby na liv Tylor, Ditę (chociaż ona robi się na śnieżkę), Rose Mcgowan przed farbowaniem na rudo,Anna Hathaway

Ania Przybylska na 100% zimą nie jest, wystarczy spojrzeć na jej zdjęcia ( nie retuszowane) z początków kariery, choćby z serialów takich jak złotopolscy,
hmm

szczerze to jestem w totalnym szoku czytajac pogrubione

az specjalnie poszukalam starych fot Ani, jak dla mnie ona jest zimowa bezapelacyjnie. czyste bialka oczu kontrastujace z teczowka. Zima wcale nie musi miec ciemnobrazowych oczu, sama znam jedna o oczach zielono-orzechowych, ktora ma pozostale cechy Zimy i wyglada w czerni rewelacyjnie.

http://i.wp.pl/a/f/film/033/06/33/0113306.jpg to zdjecie raczej nie jest mocno podrasowane, widac kontrast a sniezna biel nie odciaga uwagi od jej twarzy

jak dla mnie Ania Przybylska swietnie wyglada w snieznej bieli i czerni, ogolnie mocnych kolorach, a cere ma wyraznie chlodna. pamietam jej zdjecia w cieplych kolorach wlosow, moim zdaniem dopiero w ciemnych rozkwitla.

A Liv Tyler jest Zimą? powiedzialabym, ze predzej Latem lub Wiosna(chociaz skladniam sie bardziej ku pierwszemu), pieknym, ale czern ją przytlacza.

oczywiscie moge sie mylic, ich zdjecia sa zawsze wyretuszowane i nosza makijaz.

a wracajac do pytania glownego:

moim zdaniem dla Zimy wlasciwsza bedzie czysta, ale chlodna czerwien, odrobine ciemniejsza niz wiosenna

cos takiego http://image.orientaltrading.com/otcimg/70_1,1063.jpg

a czerwien zlamana brazem to raczej kolor dla Jesieni...

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-01-04 o 17:37
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:54   #9
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

a co myślicie o takim odcieniu czerwieni dla zimy? ja bym nie zgadła że to zimny kolor.. A tymczasem znajduje się na stronie jako przykład.. zresztą same zobaczcie https://wizaz.pl/images/agatam/elegancka_zima/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg boyle012[1].jpg (4,1 KB, 15 załadowań)
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:58   #10
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
a co myślicie o takim odcieniu czerwieni dla zimy? ja bym nie zgadła że to zimny kolor.. A tymczasem znajduje się na stronie jako przykład.. zresztą same zobaczcie https://wizaz.pl/images/agatam/elegancka_zima/
zimowe kolory nie musza byc ciemne, wazne, zeby byly czyste(nie zlamane zadnym innym kolorem) i dawaly uczucie chlodu, byly jakby syntetyczne

kolor ze zdjecia wlasnie taki jest
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:27   #11
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

w takim razie muszę nabyć coś w tym kolorku. Znudziły mi się takie standardowe barwy.
to jeszcze spytam, czy tę czerwienio-pomarańcz tęż można zaliczyć do chłodnych? niby uważa się że wszystkie pomarańcze są ciepłe ale ja z tym się nie zgodzę
nie sugerujcie się niecodziennym makijażem tej modelki, tylko na samym kolorze (wszak można go uwzględnić jako ewentualny kolor bluzki, jakiegoś akcentu w ubiorze itp.)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zac-Posen-bty-F8-008g.jpg (10,9 KB, 12 załadowań)
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 20:30   #12
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
w takim razie muszę nabyć coś w tym kolorku. Znudziły mi się takie standardowe barwy.
to jeszcze spytam, czy tę czerwienio-pomarańcz tęż można zaliczyć do chłodnych? niby uważa się że wszystkie pomarańcze są ciepłe ale ja z tym się nie zgodzę
nie sugerujcie się niecodziennym makijażem tej modelki, tylko na samym kolorze (wszak można go uwzględnić jako ewentualny kolor bluzki, jakiegoś akcentu w ubiorze itp.)
zielenie, czerwienie, czerwienie, blekity,fiolety nawet zolty moga byc cieple i zimne ale pomaranczowy jest cieply koniec kropka

kolor szminki ze zdjecia na moim monitorze wyglada ewidentnie cieplo. cieply akcent w ubiorze/makijazu Zimy to nie bedzie wielki blad, ale to musi byc naprawde drobiazg, ktory nie odciaga uwagi
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:04   #13
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zielenie, czerwienie, czerwienie, blekity,fiolety nawet zolty moga byc cieple i zimne ale pomaranczowy jest cieply koniec kropka

kolor szminki ze zdjecia na moim monitorze wyglada ewidentnie cieplo. cieply akcent w ubiorze/makijazu Zimy to nie bedzie wielki blad, ale to musi byc naprawde drobiazg, ktory nie odciaga uwagi
będę drążyć - no a wszystkie pomarańcze 'odblaskowe'? zawsze byłam przekonana, że odblaski WSZYSTKIE są chłodne
tak czy siak, dziękuję za pomoc
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:15   #14
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: alternatywa dla pani zimy?

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
będę drążyć - no a wszystkie pomarańcze 'odblaskowe'? zawsze byłam przekonana, że odblaski WSZYSTKIE są chłodne
tak czy siak, dziękuję za pomoc
wiem o jakie odblaskowe Ci chodzi

pomaranczowy to kolor wybitnie cieply, zarezerwowany wlasciwie wylacznie dla Jesieni. Zimy powinny unikac go jak ognia.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.