Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-10-27, 14:27   #4801
marza_mr
Zakorzenienie

Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja też kocham!
i koniec życia.... właśnie mama dzwoniła, że jest już zgłoszona do sanepidu, do 5 listopada ma kwarantannę, właśnie policja ją odwiedziła. Uzupełniam czytnik i cóż.....
Mama ma już wynik? Zdrowia dla Was.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Zapomniałam Wam napisać - w sobotę robiliśmy z TŻem porządki w ogródku i się okazało, że róża, która nam tam rośnie na dziko zrobiła nam niespodziankę i właśnie zakwitła. W dodatku pachnie Taki fajny akcent jesienną porą

Za to moje pnące pomarańczowe róże już dawno przekwitły...
Cudowna

Ja znowu dziś zapragnęłam barszczu ukraińskiego i przeforsowałam
marza_mr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 14:31   #4802
Organa
Raczkowanie

Pikantne stripsy z dipem czosnkowym + frytki.
Organa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 14:57   #4803
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona

Cieszę się, że się Wam podoba

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 15:33   #4804
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !

Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Organa Pokaż wiadomość

O matko! Chce to i to już ! Na wynos

Jak robiłaś stripsy?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 16:06   #4805
Pelagia_W
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Grillowany kurczak, frytki z batatow, coleslaw i srirarcha mayo.
Znowu kusisz frytkami z batatów

Cytat:
ja też kocham!
i koniec życia.... właśnie mama dzwoniła, że jest już zgłoszona do sanepidu, do 5 listopada ma kwarantannę, właśnie policja ją odwiedziła. Uzupełniam czytnik i cóż.....
O rany, współczuję! Ja siedzę już drugi tydzień, a nie wiadomo czy nie kolejny przede mną

Cytat:
Zapomniałam Wam napisać - w sobotę robiliśmy z TŻem porządki w ogródku i się okazało, że róża, która nam tam rośnie na dziko zrobiła nam niespodziankę i właśnie zakwitła. W dodatku pachnie Taki fajny akcent jesienną porą

Jaka cudowna
A w temacie kwitnienia - drugi rok z rzędu zygokaktusy (dwa) kwitną mi teraz w październiku zamiast na święta

U nas kurczak z rosołu, sos potrawkowy, ryż i groszek z marchewką. Wyszło na szczęście dobrze, ale coś mam dziś kiepski dzień. Jajko do potrawki rozbiłam z gracją słonia i całe się rozlało, a sprzątając po obiedzie przenosiłam rondel z resztką wody po gotowaniu na parze i chciałam go włożyć do zlewu (bardzo skomplikowana czynność), ale tak machnęłam ręką, że caluteńką wodę wylałam na płytki i do kapcia (prawego)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20201027_155327.jpg (125,6 KB, 29 załadowań)
Pelagia_W jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 20:40   #4806
KarolinaK
Zakorzenienie

Cytat:
ja też kocham!
O kurczę . Oby jednak nie! Jasne ze lepiej miec wolność bo jak sie jej nie ma to sie człowiek czuje bardzo odizolowany od społeczeństwa... nawet dom z ogrodem niewiele pomagają...

Cytat:

Piękna różyczka nam nasze herbaciane trzy razy kwitły w sezonie. Ostatni raz w listopadzie zeszłego roku. W tym roku było dwa na razie.
Nie wiem czy wiesz ale kiedy tylko róża przekwitnie to natychmiast trzeba obciąć suchy kwiatek! Dzieki temu przy kolejnym kwitnieniu pojawia sie nowy od razu
Uwielbiam róże za ich piękność ale nieznosze tego ze wytrzymują jedynie tydzien na cały sezon . Kupa przy nich pracy a ma sie ich piękno tylko przez bardzo krotki czas niestety

Cytat:
Napisane przez Organa Pokaż wiadomość
Oj brzmi pycha!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Znowu kusisz frytkami z batatów

O rany, współczuję! Ja siedzę już drugi tydzień, a nie wiadomo czy nie kolejny przede mną

Jaka cudowna
A w temacie kwitnienia - drugi rok z rzędu zygokaktusy (dwa) kwitną mi teraz w październiku zamiast na święta

U nas kurczak z rosołu, sos potrawkowy, ryż i groszek z marchewką. Wyszło na szczęście dobrze, ale coś mam dziś kiepski dzień. Jajko do potrawki rozbiłam z gracją słonia i całe się rozlało, a sprzątając po obiedzie przenosiłam rondel z resztką wody po gotowaniu na parze i chciałam go włożyć do zlewu (bardzo skomplikowana czynność), ale tak machnęłam ręką, że caluteńką wodę wylałam na płytki i do kapcia (prawego)
Pelagia idz wyspać ten dzien . Tez tak mam czasami. Jak sie zacznie od stłuczenia szklanki to juz potem wszytsko leci z rak . Jutro bedzie napewno lepiej .
Pyszności Ci wyszły!!!

Ja czekam az moje dziecko usnie i ide tez w objęcia Morfeusza... przysypiam ostatnio ma stojąco. I slono zapłaciłabym za samotna noc W hotelu gdybym tylko mogła dziecko komus podrzucić na noc i isc sie wyłapać ... od trzech miesiecy nie przespałam całej nocy . Co noc pobudka (albo dwie albo trzy) o 23 i potem wstajemy juz o 4:30-5:30. Marze zeby zasnąć i obudzić sie własnym rytmem
KarolinaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 21:38   #4807
lulka19
Zakorzenienie

O rany Karolina bardzo wspolczuje. U nas nocki zawsze przespane. Wiadomo jak miał kilka miesięcy to budzil się na mleko, ale tylko raz. I po kilku miesiącach przestał. Śpi zawsze po 10 godz. I ja jakoś się mieszczę 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

" 9 miesięcy noszenia, całe życie kochania"
Bartosz 11.04.2016<3
lulka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 22:10   #4808
damdalena
Zakorzenienie

Makaron z dynią i ciecierzycą - dziś była u nas tak piękna pogoda, że żal było tracić czas na gotowanie czegoś bardziej skomplikowanego.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 11:00   #4809
Personal_Jesus
Zakorzenienie

Zamknięcie bym przeżyła jakoś, jest ogród, są książki, jest Netflix, ale wiecie, ja pracuję z moim tatą, on był chory od 2 tygodni, lekarz z teleporady stwierdził,że to zapalenie oskrzeli, dał antybiotyk-tak samo zdiagnozował mamę. Tacie lekko pomogło, ale cały zeszły tydzień, mówił,że w życiu tak nie chorował, a mama do teraz nie może dojść sama do łazienki. Więc na pewno korona. Ja się zastanawiam czy ja już to miałam.,mam czy będę mieć? W sumie tata ma objawy od 15 dni, już chyba powinna mieć symptomy? Eh, będzie co będzie.
Wczoraj ryż z jabłkami ze śmietanową górą. A dziś będą kotlety jaglane z kalafiorem i sosem pieczarkowym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 122751541_2606634999648979_7108377447867618483_n.jpg (92,0 KB, 33 załadowań)

kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:28   #4810
lulka19
Zakorzenienie

Cytat:
Zamknięcie bym przeżyła jakoś, jest ogród, są książki, jest Netflix, ale wiecie, ja pracuję z moim tatą, on był chory od 2 tygodni, lekarz z teleporady stwierdził,że to zapalenie oskrzeli, dał antybiotyk-tak samo zdiagnozował mamę. Tacie lekko pomogło, ale cały zeszły tydzień, mówił,że w życiu tak nie chorował, a mama do teraz nie może dojść sama do łazienki. Więc na pewno korona. Ja się zastanawiam czy ja już to miałam.,mam czy będę mieć? W sumie tata ma objawy od 15 dni, już chyba powinna mieć symptomy? Eh, będzie co będzie.
Wczoraj ryż z jabłkami ze śmietanową górą. A dziś będą kotlety jaglane z kalafiorem i sosem pieczarkowym
Może byłaś, lub jesteś bezobjawowa? Jak z testem u Ciebie, będzie?

U mnie zupa ogórkowa. Syn zjadł dwie dokładki🤣 na drugie naleśniki ze szpinakiem, i sosem czosnkowym

Bartosz 11.04.2016<3
Stary Wczoraj, 12:41   #4811
damdalena
Zakorzenienie

U nas krupnik na gęsinie (mięsa malutka porcja, ale i tak dużo to zupie dało)

Stary Wczoraj, 13:12   #4812
Personal_Jesus
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość

U mnie zupa ogórkowa. Syn zjadł dwie dokładki�� na drugie naleśniki ze szpinakiem, i sosem czosnkowym
test dopiero jak będą objawy. Dziś znów mamę policja odwiedziła,musiała im machać z okna. Ja w zeszły tygodniu miałam 2-3 dni ból zatok i gardła, ale ja mam przewlekłe zapalenie zatok, to się nie przejęłam za bardzo, wzięłam gripex zatoki,mój steryd, inhalację zrobiłam, faktycznie nie miałam wtedy smaku, bo tak doprawiłam zupę na ostro,że TŻ mówi, że musi popić, a ja nic, że w ogóle bez smaku. Ale miałam nos zapchany, to mówię, od zatok. Oby to była już infekcja za mną wtedy. Bo rodziców tak wzięło,że dziękuję. Brat mamę prowadzi do tego okna, bo sama nie dojdzie. Dziś po 14 dniach pierwszy dzień z gorączką poniżej 38 stopni! Mama w 7 niebie. Dobrze,że brat z nimi mieszka, 6 rok medycyny to czuwał cały czas,ale jak ktoś samotny, to naprawdę jest ciężko.

kulinarny kącik

Edytowane przez Personal_Jesus
Czas edycji: Wczoraj o 13:15
Personal_Jesus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:58   #4813
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !

Cytat:

U mnie zupa ogórkowa. Syn zjadł dwie dokładki na drugie naleśniki ze szpinakiem, i sosem czosnkowym

Kolejne dania które chce !
U mnie bez szału bo spaghetti i ryż z kalafiora żeby się nie zmarnował

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:18   #4814
Pelagia_W
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia idz wyspać ten dzien . Tez tak mam czasami. Jak sie zacznie od stłuczenia szklanki to juz potem wszytsko leci z rak . Jutro bedzie napewno lepiej .
Pyszności Ci wyszły!!!
Haha, dziękuję! Sen jest dobry na wszystko (i rosół)
Współczuję takich nocek

Cytat:
Może nie będzie tak źle. U mnie w pracy zachorowały 3 osoby, w tym ta, z którą mam najczęstszy, bezpośredni kontakt, a ja nic. Objawów zero. Znam też 2 małżeństwa, gdzie jedno zachorowało, a drugie nie, więc chyba nie ma jakiejś reguły.

Cytat:
U mnie zupa ogórkowa. Syn zjadł dwie dokładki🤣 na drugie naleśniki ze szpinakiem, i sosem czosnkowym
Mniam naleśniczki i zupka też

U mnie dziś obiad na życzenie - moje
Smażone plasterki surowych ziemniaków z majerankiem, okrasa z boczku i cebuli, na to wbite jajko i swojski kiszony
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20201028_140054.jpg (201,2 KB, 30 załadowań)
Stary Wczoraj, 14:21   #4815
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Smażone plasterki surowych ziemniaków z majerankiem, okrasa z boczku i cebuli, na to wbite jajko i swojski kiszony
Jakie fajne te ziemniaki, jadlabym
Stary Wczoraj, 15:02   #4816
KarolinaK
Zakorzenienie

Cytat:
O rany Karolina bardzo wspolczuje. U nas nocki zawsze przespane. Wiadomo jak miał kilka miesięcy to budzil się na mleko, ale tylko raz. I po kilku miesiącach przestał. Śpi zawsze po 10 godz. I ja jakoś się mieszczę ��

Oj Lulka T’y to masz szczescie szczerz Zazdroszcze. Sen jest tak ważny do prawidłowego funkcjonowania.

Cytat:
A moze juz miałas i masz antyciała albo przechodzisz bezobjawowo?
Ja juz Wam tu chyba pisałam ale ja to jestem prawie pewna ze Corone miałam w zeszłe Boże Narodzenie. Byliśmy z Tz we Francji, na sama wigilie straciłam całkowicie węch i smak a nie miałam wcale kataru, nic zupełnie nie czułam a oddychałam normalnie, kaszel suchy taki ze nie mogłam mowić bo ciagle kasłałam. Pol rodziny Tz’a zarazilam kiedy wyjechaliśmy...

Cytat:

U mnie zupa ogórkowa. Syn zjadł dwie dokładki�� na drugie naleśniki ze szpinakiem, i sosem czosnkowym

Pycha naleśniki ze szpinakiem i sos czosnkowy . Uwielbiam!!!

U mnie dzis cos na szybko bedzie a na jutro planuje wstawic ciasto na pizzę

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: Wczoraj o 15:05
KarolinaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:27   #4817
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona

Cytat:
O kurczę . Oby jednak nie! Jasne ze lepiej miec wolność bo jak sie jej nie ma to sie człowiek czuje bardzo odizolowany od społeczeństwa... nawet dom z ogrodem niewiele pomagają...

Piękna różyczka nam nasze herbaciane trzy razy kwitły w sezonie. Ostatni raz w listopadzie zeszłego roku. W tym roku było dwa na razie.
Nie wiem czy wiesz ale kiedy tylko róża przekwitnie to natychmiast trzeba obciąć suchy kwiatek! Dzieki temu przy kolejnym kwitnieniu pojawia sie nowy od razu
Uwielbiam róże za ich piękność ale nieznosze tego ze wytrzymują jedynie tydzien na cały sezon . Kupa przy nich pracy a ma sie ich piękno tylko przez bardzo krotki czas niestety

Oj brzmi pycha!

Pyszności Ci wyszły!!!

Ja czekam az moje dziecko usnie i ide tez w objęcia Morfeusza... przysypiam ostatnio ma stojąco. I slono zapłaciłabym za samotna noc W hotelu gdybym tylko mogła dziecko komus podrzucić na noc i isc sie wyłapać ... od trzech miesiecy nie przespałam całej nocy . Co noc pobudka (albo dwie albo trzy) o 23 i potem wstajemy juz o 4:30-5:30. Marze zeby zasnąć i obudzić sie własnym rytmem

Właśnie słyszałam o tym obcinaniu przekwitniętych pąków i staram się to robić. Jak tylko pamiętam

Cytat:
Współczuję takich nocek

Może nie będzie tak źle. U mnie w pracy zachorowały 3 osoby, w tym ta, z którą mam najczęstszy, bezpośredni kontakt, a ja nic. Objawów zero. Znam też 2 małżeństwa, gdzie jedno zachorowało, a drugie nie, więc chyba nie ma jakiejś reguły.

Chyba odgapię na jutro Kocham takie ziemniaczki

Wczoraj zrobiłam frytki (kupne) z piekarnika, rybę smażoną w panierce a do tego wspomniany przez Kasztankę sos (spodobało nam się to połączenie )

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: Wczoraj o 18:33
Stary Wczoraj, 17:04   #4818
Imperfecta
córka marnotrawna

GG do Imperfecta

Cytat:
Dziadek mi robił takie ziemniaczki jak byłam dzieckiem chyba zrobię takie ☺

____

U mnie dziś ryż, pierś z kurczaka z piekarnika i taka hmmm... salsa z warzyw ☺

IMG_20201028_142626-01_copy_2000x1500.jpeg
Stary Wczoraj, 17:40   #4819
Pelagia_W
Zadomowienie

Cytat:
A moze juz miałas i masz antyciała albo przechodzisz bezobjawowo?
Ja juz Wam tu chyba pisałam ale ja to jestem prawie pewna ze Corone miałam w zeszłe Boże Narodzenie. Byliśmy z Tz we Francji, na sama wigilie straciłam całkowicie węch i smak a nie miałam wcale kataru, nic zupełnie nie czułam a oddychałam normalnie, kaszel suchy taki ze nie mogłam mowić bo ciagle kasłałam. Pol rodziny Tz’a zarazilam kiedy wyjechaliśmy...
Chciałabym mieć już to za sobą! Ale tak jak pisała Personal - dopóki nie ma objawów to nikt testu nie zrobi

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dziadek mi robił takie ziemniaczki jak byłam dzieckiem chyba zrobię takie ☺

____

U mnie dziś ryż, pierś z kurczaka z piekarnika i taka hmmm... salsa z warzyw ☺
Te ziemniaki to właśnie przepis z rodzinnego domu mojego taty tylko zapomniałam o liściu laurowym no i boczek i jajo to już moje dodatki
Fajny obiad, chyba zrobię kurczaka z warzywami i ryżem jutro
To plus siedzenia w domu - nie muszę planować tylko robię co mi się zachce
Stary Wczoraj, 17:41   #4820
naktergal
Wtajemniczenie

U mnie wczoraj i dzisiaj zupa-krem ziemniaczana.
Na bol brzucha jak znalazl.
naktergal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:58   #4821
MariaFrancesca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
W moim przypadku właśnie obowiązki pochłaniają całą moją energię, bo jako sowa niestety nie mam lekko (bo świat urządzony jest pod skowronki ) i wykrzesanie dodatkowej energii na pieczenie jest poza zasięgiem
Piona, też jestem sowa. Zmieniałam ostatnio pracę na taką w "normalnych" godzinach. Od 18 lat funkcjonowałam inaczej, wg swojego rytmu i ciężko jest się przestawić.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zjadlabym ryz na slodko z jablkami, zawsze lubilam
Kupiłam jabłka boskop i będę robić.

Cytat:
Też uwielbiam tak smażone ziemniaki, idealne danie jako comfort food na jesień, zimę.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

I jeszcze na obiad dziś i wczoraj zielone curry, z brokułami, fasolką szparagową, zieloną papryką i kurczakiem.
Na jutro krewetki w sosie z białego wina z cebulą, czosnkiem i papryką jedzone z bagietką.

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:32   #4822
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona

Na pierwszej fotce wczorajszy obiad. A dziś ja sobie zrobiłam takie trochę dożerki (resztki z lodówki wrzuciłam na zapiekanki - pesto, salami, kawałek czerwonej cebuli,, mozzarella, pieczarki). Do tego sałatka - sałata lodowa z pomidorem, ogórkiem, octem winnym, dzikim oregano i oliwą.

Dla TŻ bucatini aglio, olio e peperoncino.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201027_175638.jpg (101,2 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201028_173518.jpg (132,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201028_170931.jpg (115,1 KB, 22 załadowań)

www.miauczykotek.pl
Stary Wczoraj, 19:08   #4823
marza_mr
Zakorzenienie

Cytat:
test dopiero jak będą objawy. Dziś znów mamę policja odwiedziła,musiała im machać z okna. Ja w zeszły tygodniu miałam 2-3 dni ból zatok i gardła, ale ja mam przewlekłe zapalenie zatok, to się nie przejęłam za bardzo, wzięłam gripex zatoki,mój steryd, inhalację zrobiłam, faktycznie nie miałam wtedy smaku, bo tak doprawiłam zupę na ostro,że TŻ mówi, że musi popić, a ja nic, że w ogóle bez smaku. Ale miałam nos zapchany, to mówię, od zatok. Oby to była już infekcja za mną wtedy. Bo rodziców tak wzięło,że dziękuję. Brat mamę prowadzi do tego okna, bo sama nie dojdzie. Dziś po 14 dniach pierwszy dzień z gorączką poniżej 38 stopni! Mama w 7 niebie. Dobrze,że brat z nimi mieszka, 6 rok medycyny to czuwał cały czas,ale jak ktoś samotny, to naprawdę jest ciężko.
Zdrowia dla Was.

Cytat:
I czekolada

Obiad super, ale póki co dla mnie za ciężki. Szkoda

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Piona, też jestem sowa. Zmieniałam ostatnio pracę na taką w "normalnych" godzinach. Od 18 lat funkcjonowałam inaczej, wg swojego rytmu i ciężko jest się przestawić.

I jeszcze na obiad dziś i wczoraj zielone curry, z brokułami, fasolką szparagową, zieloną papryką i kurczakiem.
Na jutro krewetki w sosie z białego wina z cebulą, czosnkiem i papryką jedzone z bagietką.
Przybijam
Jak robisz curry?

U nas dziś spaghetti z pomidorami, ziołami, cukinią i czosnkiem, z odrobiną mozzarelli.
A jutro będzie pizza, jak u Karoliny
Stary Wczoraj, 19:12   #4824
damdalena
Zakorzenienie

Pokażę naszą dzisiejszą kolację - ziemniaki pieczone wymieszane z pesto. Do tego były pomidorki. Proste i smaczne danie, będę powtarzać IMG_20201028_173344.jpg

Stary Wczoraj, 20:01   #4825
MariaFrancesca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jak robisz curry?
Nie wiem czy robię super zgodnie i poprawnie, ale robię tak: przesmażam cebulę, do tego czosnek, imbir, później kurczak i warzywa (brokuły, fasolkę, paprykę, jak mam to groszek cukrowy, cukinię), zalewam mlekiem kokosowym, dodaję liście kaffiru, trawę cytrynową (mam pomrożoną), pastę zielone curry, sos rybny lub sojowy. Brakowało mi tylko na końcu chrupkości, dodałabym jeszcze jakichś orzechów.

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:14   #4826
anuska9111
Raczkowanie

Brzmi super, poproszę przepis

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Makaron z dynią i ciecierzycą - dziś była u nas tak piękna pogoda, że żal było tracić czas na gotowanie czegoś bardziej skomplikowanego.

anuska9111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:16   #4827
marza_mr
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Nie wiem czy robię super zgodnie i poprawnie, ale robię tak: przesmażam cebulę, do tego czosnek, imbir, później kurczak i warzywa (brokuły, fasolkę, paprykę, jak mam to groszek cukrowy, cukinię), zalewam mlekiem kokosowym, dodaję liście kaffiru, trawę cytrynową (mam pomrożoną), pastę zielone curry, sos rybny lub sojowy. Brakowało mi tylko na końcu chrupkości, dodałabym jeszcze jakichś orzechów.
Dziękuję, brzmi super smacznie. Muszę zrobić
Stary Wczoraj, 20:44   #4828
damdalena
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anuska9111 Pokaż wiadomość
Brzmi super, poproszę przepis
Przepis na makaron z sosem dyniowym z ciecierzycą był z cookidoo. Ja miałam upieczoną dynię. Podsmażony czosnek z chilli zmiksować z dynią, dodać ugotowaną ciecierzycę, wymieszać z ugotowanym penne, posypać natką i parmezanem. Tak proste, że aż za proste, można byłoby coś dodać dla wzbogacenia smaku

Stary Wczoraj, 21:17   #4829
lulka19
Zakorzenienie

Cytat:
Współczuję takich nocek

Bardzo ciekawy obiad. Mój TZ myślę by oblizal talerz

Bartosz 11.04.2016<3
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (1 użytkowników i 4 gości)
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości