Teofano - moja przygoda z decoupage. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-15, 19:49   #61
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez alicja1204 Pokaż wiadomość
vov dla mnie - śliczna ikona nie znam się na tej technice
więc jest świetna

zapraszam
kartki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=496891
papierki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481187
Dziękuję Następna będzie już na desce. Nawet starej. To będzie prawie jak zabytek.

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez jola2243 Pokaż wiadomość
Cudna ikona
Miło, że wstąpiłaś. I się podoba.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:53   #62
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

A teraz ostatnie moje szaleństwo. Talerz. Mam kilka takich, to eksperymentuję. Tu sprawdzałam jaką mam wprawę z krakiem jednoskładnikowym. I oczywiście wszystko w moim ulubionym kolorze niebieskim.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg talerzmały.jpg (31,7 KB, 53 załadowań)
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 22:13   #63
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Uwielbiam robić coś z tkanin. Dlatego nauczyłam się szyć. Gdy zaczęłam przygodę z decu od razu pomyślałam co by tu z materiałami robić?
Pierwsze próby na ścinkach przyprawiały o ból głowy.
Teraz jakoś to ogarnęłam. I "psuję" dzieciom ubrania. Tu pokazuję ubrania córki. Inne jeszcze się suszą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg elf.jpg (107,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg elfbrokat.jpg (65,9 KB, 37 załadowań)

Edytowane przez teofano
Czas edycji: 2011-01-15 o 22:16
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 23:00   #64
dzianga
Zadomowienie
 
Avatar dzianga
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 898
GG do dzianga
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Bardzo mi się podoba ten talerz, ma fajny wzorek i fajny motyw Koszulka dziecka szczególnie ta druga przypadła mi do gustu, oj będzie się działo u Ciebie
__________________
Pozdrawiam Aldona
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=455643mó j zapraszam
takie sobie różne twory https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=484442"
dzianga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 23:04   #65
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Wow, świetne ubranka To można normalnie prać, taką zdekupażowaną tkaninę?
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 08:40   #66
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez dzianga Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podoba ten talerz, ma fajny wzorek i fajny motyw Koszulka dziecka szczególnie ta druga przypadła mi do gustu, oj będzie się działo u Ciebie
Rzeczywiście będzie się działo, bo szukam swojego miejsca w decu. Czyli z czym mi się będzie pracowało najlepiej. Dlatego eksperymentuję ze wszystkim.
Co do materiałów czekam teraz na media Viva Decor. One ponoć pozwalają na precyzyjne wykonywanie motywów.

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez maly_karaluszek Pokaż wiadomość
Wow, świetne ubranka To można normalnie prać, taką zdekupażowaną tkaninę?
Tak, można. Ale trzeba dobrze nałożyć medium i zaprasować. Bo woda wyłapie wszystkie słabe punkty.
Do tego są różne media.
Heritage nałożone według przepisu z opakowania powoduje, że motyw jest bardzo twardy. Choć potraktowany praniem wstępnym z gotowaniem trochę przybladł, ale nie zszedł. Bo się zapędziłam i najmłodszego syna ubranka potraktowane decu wrzuciłam z innymi. Teraz nałożyłam według swojego pomysłu. Zobaczę co z tego wyjdzie.
Renesans nie zostawia śladów z boku motywu. Jednak jest bardziej delikatny. Chyba będę nakładać go według zasad z opakowania Heritage. I powinno być dobrze.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 21:48   #67
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Brawa za eksperymenty.Na pewno z niejednego skorzystamy.Córunia musi być zadowolona z odświeżonych ubranek.
Talerz...nie wiem jeszcze nie mam zdania.Na pewno eksperymentalny i inny.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 11:59   #68
kicia0940
Zadomowienie
 
Avatar kicia0940
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 571
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Tak sobie przejżałam ikony i w drugiej dobrze, że nie dałaś spękania. 2 skłądnikowy jest jak popękane szkło a ikona nie jest szkliwiona. Może być trochę przetarta albo pęknięta. A w drugiej można przyciemnić i np. zrobić otworki wiertarką żeby udawały dziury po kołatku (zw. kornikiem)
__________________
Dłubanki moje i mojej mamy:
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=8680

Mój Decoupage - tu oglądaj prace sprzed grudnia 2010
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404567
kicia0940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 19:43   #69
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Witam po długiej nieobecności. Zabiegana byłam okrutnie. Chwilowo los mi odpuszcza.
Dlatego mam czas aby się udzielić na wizażu.
Ogranicza mnie też brak wprawy w fotografowaniu. A to jest podstawa przecież w chwaleniu się swą TFUrczością radosną.
Dziś jestem zadowolona ze zdjęcia torebki, którą popełniłam ostatnimi czasy. Dlatego ją przedstawiam wraz z opisem. Zdjęcie jest w dość dużej rozdzielczości. Bo chciałam aby zainteresowani mogli obejrzeć szczegóły.
Uszyłam ją sama z płótna. Moja tania maszyna mało nie eksplodowała, bo materiał to gruby. Do tego wzmocniony fizeliną.
Ozdobiłam ja motywem bratków i prymulek, tak wiosennie. Środki tych ostatnich zaznaczyłam złotą konturówką do tkanin rosyjskiej firmy. Brzeg obszyty pasmanteryjnymi kwiatami. Których środki zaznaczyłam za pomocą Perlen Pen. Moim zdaniem nabrały lekkości.
A żeby łatwo nie było zapięciem jest tasiemka, mało widoczna, bo perełki jeszcze zasychają. Cóż taka jestem, mało praktyczny stwór.
Motywy przykleiłam klejem Nerchau. Jest gęsty i nie zostawia śladów na obrzeżach. Wspaniała sprawa. Tyle w temacie dodatków. Dziękuję za uwagę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg torebka.jpg (90,3 KB, 44 załadowań)
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 19:56   #70
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Zdjęcie sukienki moim zdaniem też nadaje się do publikacji, to się pochwalę.
Kiecuszkę uszyłam z cienkiego płótna. Ma fason który uwielbiam. Z odkrytymi ramionami do takich rzeczy namiętnie rękawiczki noszę. Takie małe skrzywienie starszego człowieka.
Reszta, to serwetki i dodatki.
Jak widać dominuje motyw bratków. Brązowe są zaznaczone złotą konturówką do tkanin. A fioletowe perełkami w płynie. Pod biustem nakleiłam motyw kokardek. Takie jakieś pasujące mi tu są.
Motywy naklejane klejem Renesans.
Ciekawa jestem co potrafi zamówiony firmy Maimeri.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka.jpg (95,6 KB, 57 załadowań)
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 20:25   #71
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

za eksperymentalny, użytkowy decoupage
Zastanawiam się tylko, jak w praniu zachowa się sukienka? Wydaje mi się, że powinnaś była użyć kleju do tkanin, który zabezpiecza motywy przed "wypraniem". Klej renesans tych właściwości chyba nie ma Ale sukienka świetna, zwłaszcza kokardki pod biustem mnie całkowicie rozbroiły
Torebka świetnie uszyta, podobają mi się te przeplatane paski - i motyw bratkowy jak znalazł do sukienki
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 20:35   #72
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
za eksperymentalny, użytkowy decoupage
Zastanawiam się tylko, jak w praniu zachowa się sukienka? Wydaje mi się, że powinnaś była użyć kleju do tkanin, który zabezpiecza motywy przed "wypraniem". Klej renesans tych właściwości chyba nie ma Ale sukienka świetna, zwłaszcza kokardki pod biustem mnie całkowicie rozbroiły
Torebka świetnie uszyta, podobają mi się te przeplatane paski - i motyw bratkowy jak znalazł do sukienki
Dzięki za uwagi i wizytę. Że tak powiem u wizażanki marnotrawnej. Ale naprawdę zabiegana jestem, bo znów mi się trafiło ilustrowanie książki dla dzieci. I kilka prac zamówonych. Cóż rachunki i swoje hobby opłacić trzeba.
Renesans produkuje różne kleje. W tym do tkanin. Jest dobry tylko trzeba się go nauczyć nakładać. Jego plusy to, że nie zostawia śladów na brzegach i motyw jest miękki.
Motywy na torebce i sukience w zamierzeniu miały się łączyć.
Prać można w pralce nastawionej na temperaturę 30-40 stopni. I nie wykręcać. Bo jak przy naprasowankach gumowanych popęka.
Trzeba też nabrać wprawy aby klej dobrze nakładać. I każdy jest inny.
A co do kokardek. Dlatego kupiłam serwetkę u Kasi Katarzyny, bo widziałam je włąśnie w tym miejscu.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 20:39   #73
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Mae culpa, nie wiedziała że renesans robi klej do tkanin Zaczynałam od preparatów renesansu, ale wtedy jeszcze kleju do takin nie było
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 21:01   #74
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
Mae culpa, nie wiedziała że renesans robi klej do tkanin Zaczynałam od preparatów renesansu, ale wtedy jeszcze kleju do takin nie było
Ja zaczynałam od Heritage. Renesans nadszedł później. Ci ostatni rozwijają się. Mają klej do tkanin, lakier szklący. Całkiem fajny nawet. Z tej firmy korzystam z gruntu pod złocenia. Bo też takowy w ofercie mają.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 21:09   #75
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Na koniec dzisiejszego seansu podrzucam zdjęcie lampionów. Kupiłam je w sklepie z używanymi różnościami.
Były zrobione z surowego metalu. Kielichy były przezroczyste.
Ja paskudny drut okleiłam folią miedzianą, którą zabezpieczyłam szelakiem.
Szkło pokryłam farbą białą i złotą typu ICE. Nakleiłam motywy motyli.
Farba i motyle są niezmywalne.
Zdjęcie mi się podoba więc …
A i datownik oszukuje. Fotki robiłam w ciągu ostatniego miesiąca.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lampion1.jpg (74,7 KB, 56 załadowań)
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 22:48   #76
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Metamorfoza kielichów świetna
Może tylko trochę drut bym przypatynowała żeby był ciemniejszy
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 07:59   #77
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
Metamorfoza kielichów świetna
Może tylko trochę drut bym przypatynowała żeby był ciemniejszy
Dzięki A co do przyciemniania. Jest tego wróg lampa płyskowa się nazywa.
Dlatego rzadko wstawiam zdjęcia bo najczęściej grzebię się w szkle i złoceniach.
Ale niedługo idę na nauki do mojego znajomego mistrza obróbki fotografii może czegoś nauczy laika.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 08:34   #78
sioodemka
Zakorzenienie
 
Avatar sioodemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 4 744
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

fajne te kielichy choć ja pewnie zrobiłabym z nich.... kwiaty. Części metalowe pomalowała na zielono, a kielichy zrobiła jednobarwne (białe, kremowe, bladobłękitne lub bladoróżówe) - ot taka moja wizja
__________________
Pozdrawiam serdecznie
Magda


Edytowane przez sioodemka
Czas edycji: 2011-05-05 o 07:26
sioodemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 09:16   #79
cycol11
Zakorzenienie
 
Avatar cycol11
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 461
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Ależ tu cuda u ciebie na wątku - torebka jest ekstra a ta sukienka zakochałam się w niej. Kielichy też super ci wyszły. Jesteś bardzo pomysłową osobą - czekam z niecierpliwością na twoje dalsze prace.
cycol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 10:45   #80
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez sioodemka Pokaż wiadomość
fajne te kielichy choć ja pewnie zrobiłabym z nich.... kwiaty. Części metalowe pomalowała na zielono, a kielichy zrobiła jednobarwne (białe, kremowe, bladobłękitne lub bladoróżówe) - od taka moja wizja
I o to chodzi! O różne wizje tych samych rzeczy. W rękodziele podoba mi się to, że mogę mieć wokół siebie rzeczy niby takie same jak u innych , ale jednak inne. Stworzone pod moje upodobania. Ty wychodzi na to , że lubisz naturę. Ja jestem z zamiłowania i wykształcenia historyk. Dlatego lubię złocenia, bo stare kościoły, stare obrazy, dawna moda.
Szkło uwielbiam, bo wychowywałam się obok huty szkła, rodzice pracowali jako szlifierze i zdobnicy kryształu, ja też w wakacje studenckie tam zarabiałam.
Każdy lubi i robi co mu się podoba. I to jest piękne.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez cycol11 Pokaż wiadomość
Ależ tu cuda u ciebie na wątku - torebka jest ekstra a ta sukienka zakochałam się w niej. Kielichy też super ci wyszły. Jesteś bardzo pomysłową osobą - czekam z niecierpliwością na twoje dalsze prace.
Dzięki za wizytę. Przepraszam, że mało się udzielam, ale robota i życie mnie trochę przycisnęło. Obiecuję najpóźniej w niedzielę obejrzeć wątki osób które znam. I podzielić się swymi uwagami. Na pewno złapać trochę pomysłów. Bo jak zauważyła wizażanki potrafią robić rzeczy o których nawet Włochom (pasjonatom rękodzieła) się nie śniło.
A co do mojego pokazywania umiejętności, nowych pomysłów. Pięta Achillesa to zdjęcia. Jak uznam, że już umiem je robić, to bedzie więcej.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 15:57   #81
anuleczka2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 746
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

A mnie wpadła w oko sukienka i kielichy ,są super .
anuleczka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 23:22   #82
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez anuleczka2 Pokaż wiadomość
A mnie wpadła w oko sukienka i kielichy ,są super .
Anuleczka2 dzięki. Staram się jak potrafię.
Teraz kilka rzeczy z dziedziny pozłotnictwa.
Wazon kupiłam czarny. Z wytłoczonym wzorem, który okleiłam brązem. Srebrny wzorek to jest naklejka. Całość zabezpieczona szelakiem.
Druga rzecz to kosz. Elementy ozdobne potraktowałam brązem i srebrem też zabezpieczone szelakiem.
Przepraszam za zdjęcia, ale mam nadzieję, że po szkoleniu będą równie dobre jak sioodemki.
Klasyczny dekupaż za jakiś czas, bo wykańczam rzeczy, które zaczęłam. A wyszło na to, że są to głównie złocenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kosz2.jpg (51,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wazon.jpg (45,5 KB, 23 załadowań)
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 01:08   #83
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Oj nabrałam dzieki Tobie ochoty na medium do tkanin!też nie wiedziałam,że takowe robi Renesans i pewnie jest stosunkowo tańszy od innych?Gdzie kupujesz?bardzo łabnie wkomponowałaś kwiatki a te kokardki-rozbrajające.torba jest arcydziełem już od samego uszycia,musiałas sie sporo napracować nad tymi przeplatanymi paskami.
Ze szkła najbardziej podobaja mi sie kielichy, choć wizja Magdy też bardziej do mnie przemawia. mimo,ze lubie tez złocenia. Ja pewnie zrobiłabym jakąś wersję pośrodku No i o to chodzi w rekodziele jak słusznie zauważyłas.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe

Edytowane przez jambolaja
Czas edycji: 2011-05-06 o 01:09
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 06:59   #84
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez jambolaja Pokaż wiadomość
Oj nabrałam dzieki Tobie ochoty na medium do tkanin!też nie wiedziałam,że takowe robi Renesans i pewnie jest stosunkowo tańszy od innych?Gdzie kupujesz?bardzo łabnie wkomponowałaś kwiatki a te kokardki-rozbrajające.torba jest arcydziełem już od samego uszycia,musiałas sie sporo napracować nad tymi przeplatanymi paskami.
Ze szkła najbardziej podobaja mi sie kielichy, choć wizja Magdy też bardziej do mnie przemawia. mimo,ze lubie tez złocenia. Ja pewnie zrobiłabym jakąś wersję pośrodku No i o to chodzi w rekodziele jak słusznie zauważyłas.
Dobry dzień.
Ja kupuję go w sklepie stacjonarnym u mojej znajomej. Kosztuje dwanaście złotych z drobnym hakiem. Za Nerchau zapłaciłam około 18 złotych. Ale to cena z przesyłką jest. Maimieri kosztuje 20 złotych. Bez przesyłki. Drogi, ale ponoć potrafi zabezpieczyć nawet papier. Dziś sprawdzę.
Nerchau też nie zostawia śladów. Maimeri nie wiem. Heritage to "brudas", ale niesamowicie mocny. Zużyję go na dżinsy dziecięce. Czekam jeszcze na klej Marabu.
Eksperymentuję z różnymi klejami, bo mają różną moc i różnie działąją na jeden materiał.
Na początek polecam bawełnę, bo kochają ją wszystkie z wzajemnością.
Instrukcję nakładania podam wolną chwilą. Postaram się żeby były też zdjęcia.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 07:38   #85
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

To znów ja.
Tym razem chwalę się talerzami. Na jednej z fotografii widać talerz , który jest podstawą tych zdobionych.
Wkurzam się, że lampa wyeliminowała życie kolorów w tle obok grzybów. A taka byłam z tego dumna, bo wreszcie się nauczyłam. Żeszzzzz
Trudno się mówi. Któregoś dnia zbiorę wszystko. Zrobię fotki w pełnym słonecznym świetle i będzie widać.
A jeszcze jedna uwaga. Nie cieniowałam, bo strasznie mi się podobały bez żadnych domalunków, cieni. Każdy lubi co innego.
Ja uwielbiam prostotę. Choć potrafię też przyszaleć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dwa talerze.jpg (44,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg żółty.jpg (77,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brąz.jpg (81,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brąż2.jpg (95,9 KB, 23 załadowań)
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:03   #86
anuleczka2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 746
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Talerze wyszły bardzo ładnie ,i pod względem wykonania i doboru kolorków .
anuleczka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:11   #87
sioodemka
Zakorzenienie
 
Avatar sioodemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 4 744
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Super kolorki i motywy na talerzach ! wielkie brawa ! mniej w moim stylu są wszystkie złocenia, ale to na pewno nic łatwego, tym bardziej podziwiam

Jeśli chodzi o zdjęcia, to się zarumieniłam aż... przecież są zwyczajne
A co do lampy - spróbuj zrobić zdjęcie bez w dziennym, fajnym świetle lub jeśli już musi być lampa, to spróbuj nie fotografować z góry - wtedy jest ona na wprost nad przedmiotem i go za bardzo rozjaśnia. Spróbuj zrobić zdjęcie talerza pod kątem lekkim inny patent, to zdjęcie z lampą z dużej odległości, ale przy wykorzystaniu zooma
__________________
Pozdrawiam serdecznie
Magda

sioodemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:29   #88
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez sioodemka Pokaż wiadomość
Super kolorki i motywy na talerzach ! wielkie brawa ! mniej w moim stylu są wszystkie złocenia, ale to na pewno nic łatwego, tym bardziej podziwiam

Jeśli chodzi o zdjęcia, to się zarumieniłam aż... przecież są zwyczajne
A co do lampy - spróbuj zrobić zdjęcie bez w dziennym, fajnym świetle lub jeśli już musi być lampa, to spróbuj nie fotografować z góry - wtedy jest ona na wprost nad przedmiotem i go za bardzo rozjaśnia. Spróbuj zrobić zdjęcie talerza pod kątem lekkim inny patent, to zdjęcie z lampą z dużej odległości, ale przy wykorzystaniu zooma
Dziękuję mistrzu Yoda. Naprawdę Twoje fotografie mi się podobają. Wczoraj dosłownie do nich się śliniłam. Piękne są.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:51   #89
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez anuleczka2 Pokaż wiadomość
Talerze wyszły bardzo ładnie ,i pod względem wykonania i doboru kolorków .
O! tak! Fajnie też wyszedł Ci kraczek,tak pajęczynkowo,szczególnie na sienie.I podoba mi się,że każdy jest inny a stanowią kpl.
I dzięki za analizą mediów.A które jest najbardziej elastyczne?Ja bym się bała i tak wrzucić do pralki.Muszę spróbować na jakieś szmatce....
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 14:31   #90
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez jambolaja Pokaż wiadomość
O! tak! Fajnie też wyszedł Ci kraczek,tak pajęczynkowo,szczególnie na sienie.I podoba mi się,że każdy jest inny a stanowią kpl.
I dzięki za analizą mediów.A które jest najbardziej elastyczne?Ja bym się bała i tak wrzucić do pralki.Muszę spróbować na jakieś szmatce....
Giętki jest Renesans i Nerchau. Ja robię próbki na materiałach. Wrzucam do pralki. Schną. Przy następnym praniu znów w pralkę. Schną. I ...
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-10 23:09:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.