Nordic walking! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2005-05-29, 16:13   #1
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Cool

Nordic walking!


Dziewczyny, bardzo chcialabym wam polecic nordic walking W Monachium po calym parku maszeruja ludziki z kijkami i nasluchalam sie juz tyle dobrego, ze wczoraj w koncu kupilismy z lubym owe kijki. Przypominaja troche kijki do nart biegowych, sa jednak moim zdaniem lzejsze. I najlepsze - nawet najszybszy marsz to NIC w porownaniu z nordic walking! Wczoraj strzelilismy sobie wieczorna rundke po alpejskiej dolinie, zajelo nam to godzinke i powiem wam jedno - to doskonale aeroby, czlowiek sie meczy i poci powolutku, ale przez te godzine pracuja rowno chyba wszystkie miesnie! To wlasnie zaleta NW - nie jest to typowy marsz, gdzie wykorzystywane sa tylko miesnie nog. Tu pracuja rowniez rece, posladki, brzuch. GENIALNE! Bardzo polecam tym dziewczynom, ktore nie przepadaja za bieganiem, lub nie moga biegac ze wzgledu na stawy.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-06, 18:05   #2
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Nordic walking!

no ja bym chetnie tak pocwiczyla, tylko ze hmmm nie chce byc posmiewieskiem na osiedlu z reszta u mnie to raczej nie ma odpowiedniej okoliy do takich marszow
km jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-06, 19:51   #3
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Nordic walking!

zawssze sie znajdzie dobre miejsce.u mnie na przyklad sa to waly
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-06, 20:10   #4
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Nordic walking!

Svenja, ale co sie robi z tymi kijkami? Chodzi? Wymachuje?
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-07, 11:59   #5
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nordic walking!

Tez bym chętnie się przeszła,ale ,tak jak mówi KM,byłabym posmiewiskiem dla ludzi.Nie spotkałam sie jeszcze z nikim,kto by chodził z kijkami w moim mieście.A szkoda,bo wydaje sie to byc ciekawe.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-09, 19:10   #6
gft
Raczkowanie
 
Avatar gft
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 65
Dot.: Nordic walking!

mnie opowiadala o tym moja pani od niemieckiego. w niemczech ludzie spaceruja podpierajac sie kijkami, albo wlasnie wyruszaja w trudniejsze trasy. ma to ta zalete, ze odciaza kregoslup. wiadomo, ze przez caly dzien nasze nozki musza udzwignac nasz ciezar a czasem dodatkowe kilogramy. w przypadku "chodzenia z kijkiem" pracuja tez nam miesnie ramion i cala waga naszego ciala jest rozmieszczona tez na ramiona wlasnie. podobno w niemczech to sie sprawdza, mniej ososb choruje na kregoslup, nie odczuwa dolegliwosci tego typu. ja jeszcze nie probowalam. (: moze kiedys...
aha! takie "fachowe" kijki mozna zastapic zwyklymi patykami, oczywiscie o odpowiedniej grubosci i dlugosci. kto chce, niech probuje (: zycze powodzenia!
__________________
Hitotsume no kotoba wa yume
Nemuri no naka kara
Mune no oku no kurayami wo sotto
Tsure dasu no
gft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-11, 15:31   #7
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Nordic walking!

A czy to wymaga tez jakiejs specjalnej techniki chodzenia?
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 10:35   #8
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Nordic walking!

Tutaj dziewczyny opisane jest wszystko : polska strona Nordic Walking - technika , korzyści , sprzęt . http://www.nordic-walking.pl

Cytat:
Gft : aha! takie "fachowe" kijki mozna zastapic zwyklymi patykami, oczywiscie o odpowiedniej grubosci i dlugosci
Nie za bardzo - z tego co wyczytałam takie drewniane kije zupełnie się nie nadają , chyba z prostej przyczyny : nie amortyzują wstrząsów ( wyobrażam sobie jak bolałyby po tym nadgartski czy łokcie , nie mówiąc o tym - że taki kij z drewna będzie pioruńsko sztywny albo się po prostu złamie ) . Tu piszą o kijkach z włókna węglowego , szklanego i aluminium - nawet nie są drogie

Svenja - mogę się zapytać za ile i jakiej marki kupiłaś te kijki ? Może też tej firmy , która jest dostępna na polskiej stronie ?
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-12, 11:46   #9
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez tanzanit
A czy to wymaga tez jakiejs specjalnej techniki chodzenia?
Oczywiscie Lewa do przodu, prawy kijek do przodu, lewy do tylu. I tak na zmiane Trzeba sie lekko pochylic i isc tak, jakby mialo sie wrazenie, ze np. asfalt albo sciezka jest miekka jakbys po materacu chodzila Po jakichs 40 minutach lazenia czujesz sie jak po joggingu Na poczatku najwieksze zakwasy mialam na ramionach i plecach...

Neuilly, ja kupilam swoje kijki za jakies 40 euro, jednoczesciowe, aluminiowe, z raczka przypominajaca korek. Raczej noname, bo nazwa nic mi nie mowi, wazne zeby sie nie slizgaly i byly dopasowane do wzrostu. Te na tej stronie wygladaja na bardzo dobre. Uwielbiam nordic walking
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-20, 07:30   #10
ted
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
Dot.: Nordic walking!

Stary spam, ale i tak wycinamy

Edytowane przez Midi
Czas edycji: 2006-07-26 o 09:40
ted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-20, 12:54   #11
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Nordic walking!

Drogi Tadeuszu, to sie nazywa spam i zaraz stad znikniesz. Pozdrawiamy!
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-19, 04:12   #12
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez svenja
Drogi Tadeuszu, to sie nazywa spam i zaraz stad znikniesz. Pozdrawiamy!
Svenjo bravo !
a propos NW...nawet w NY jakos mi tak glupio to uprawiac..tu wszyscy jogginguja ( ja nie moge ze wzgl. na stawy) kurcze jak wyskocze z kijkami to mnie zgarna
przegladam watek, gdyz INCH mnie zainspirowala
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 07:15   #13
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: Nordic walking!

Chodzenie z kijami praktykuję już od jakiś 8 lat.

Zaczęło się od tego, że poważnie uszkodziłam sobie kolana i prawie w ogóle nie mogłam chodzić. Moi znajomi na urodziny kupili mi kije teleskopowe, które rzeczywiście pozwoliły mi powoli wrócić do pieszych wędrówek (oczywiście powrót do formy trwał parę lat, no, ale udało się ).

Od tamtego czasu zawsze biorę ze sobą kije w góry i w dalekie trasy.
Dwa lata temu przeszliśmy z mężem 550 km w Hiszpanii. Nie wyobrażam sobie tej trasy bez kijków.

Głównie w górach kije są nieocenione - podczas marszu pod górę sprawiają, że pracują również mięśnie rąk i z jednej strony łatwiej jest iść, a z drugiej spala się więcej kalorii
Natomiast podczas schodzenia z dużych pochyłości kije genialnie amortyzują i chronią kolana.


Polecam bardzo! Tylko nie jestem pewna czy zdecydowałabym się na kije w mieście...
W mieście w moim przypadku zdecydowanie bardziej sprawdza się bieganie.
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 07:57   #14
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez Leo$
Svenjo bravo !
a propos NW...nawet w NY jakos mi tak glupio to uprawiac..tu wszyscy jogginguja ( ja nie moge ze wzgl. na stawy) kurcze jak wyskocze z kijkami to mnie zgarna
przegladam watek, gdyz INCH mnie zainspirowala
i jak? czujesz się wystarczająco zainspirowana?

szkoda, że kijki sa takie drogie
inch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 10:21   #15
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: Nordic walking!

Nooo szkoda, że są takie drogie.. W tym sezonie powinnam kupić nowe, bo w jednym kijku zepsuł mi się mechanizm teleskopowy i musiałam skleić go na sztywno. Wobec powyższego trochę trudno je teraz przewozić no i nie mam już tej amortyzacji.
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-19, 14:47   #16
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez inch
i jak? czujesz się wystarczająco zainspirowana?

szkoda, że kijki sa takie drogie
jak bede miala okazje to wyprobuje, zachecilyscie mnie dziewczyny
dzieki
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-25, 21:19   #17
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Nordic walking!

Odgrzebuję wątek, bo mam zamiar właśnie ruszyć w NW. Biegać mi się nie chce, kiedyś trochę biegałam, ale teraz mam taką kondychę padniętą, że bym padła pewnie po 5 min. Poza tym NW rzekomo jest lepsze, bo właśnie odciąża stawy i uruchamia 90% mięśni (to trening narciarzy biegowych "na sucho" znany od lat w krajach skandynawskich).
Też trochę się obawiam, że mnie psami poszczują jak mnie zobaczą z kijami, ale mam zamiar czmychnąć w las, albo za "miasto" (w cudzysłowie, bo to coś gdzie teraz mieszkam ma prawa miejskie, ale nic więcej z miastem nie ma wspólnego). Jako jednak, że nie jestem stąd pozwolę sobie uchodzić za dziwaka .
Kijki chcę kupić EXEL, ale nie wiem, czy amatorskie (Active), czy już trochę bardziej zaawansowane (Trainer), bo może jak mi się spodoba, to z walking zrobię jogging (tak, biegać z tym też można).
I jeszcze jedno co wydaje mi się ważne, to pulsometr. Z tego co czytałam na stronach o NW ważne jest utrzymywanie w miare stałego tętna, od 120 - 160 (optymalnie ok. 147), aby trening był efektywny.
Jak jest jeszcze ktoś kto chodzi z kijkami to niech się odezwie.
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-25, 21:34   #18
mrosh
Raczkowanie
 
Avatar mrosh
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 197
Dot.: Nordic walking!

po W-wie chodzą ludki z kijkami. A w górach (polskich) to już w ogóle ich pełno
mrosh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-25, 21:40   #19
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Nordic walking!

Ale w górach to chodzą raczej z kijami trekkingowymi, żeby się podeprzeć przy wchodzeniu pod górkę...
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 21:49   #20
mrosh
Raczkowanie
 
Avatar mrosh
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 197
Dot.: Nordic walking!

Bardzo możliwe
A zresztą wiadomo to... Pewnie jedni z tym, a drudzy z tym :P
mrosh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 00:05   #21
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Nordic walking!

Nie rozumiem, jak można się wstydzić chodzenia z kijkami - to w końcu NASZE pokolenie ma zmieniać to dziwnie wstydliwe oblicze naszego społeczeństwa...
Ja dostałam kilka dni temu kijki i zamierzam spróbować w weekend wieczorem
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 09:28   #22
lacrima
Raczkowanie
 
Avatar lacrima
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Nordic walking!

Oj, ja też bym chetnie pouprawiała NW! Może nawet zacznę... Akurat mieszkam w okolicy, gdzie jest dużo parków i codziennie widzę niejedno..., np. starsze osoby śmigające na rolkach, różnej maści biegaczy (szybkich i mniej szybkich), rowerzystów, koszykarzy- amatorów oraz "siłaczy"- w parku jest mała siłownia na otwartym powietrzu, która cieszy się powodzeniem. A najlepszym widokiem było ostatnio stado nordic walkerów. Szli w liczbie około 20, gęsiego, zapamiętale wymachując kijkami. Na taki widok nikt w parku nie pozostał obojętny. Jedni tarzali się ze śmiechu, inni patrzyli zafascynowani. A mnie właśnie wtedy przemkneła mysl, ze to muszą być fantastyczne aeroby...
lacrima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 09:43   #23
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Nordic walking!

Lacrima - gdzie w Warszawie jest siłownia na otwartym powietrzu?? Napisz, jak trafić
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 16:37   #24
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties
Nie rozumiem, jak można się wstydzić chodzenia z kijkami - to w końcu NASZE pokolenie ma zmieniać to dziwnie wstydliwe oblicze naszego społeczeństwa...
Ja dostałam kilka dni temu kijki i zamierzam spróbować w weekend wieczorem
bardzo madra uwaga, dzięki za te słowa!
inch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 20:50   #25
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Nordic walking!

Gwoli wyjaśnienia - ja np. nie mam zamiaru czmychać przed ludźmi, bo i tak biegałam przed oczmi sąsiadów, tylko czmychać chcę w las, bo to jedyne fajne tereny - nie ma tu żadnego sensownego parku - w zasadzie to w ogóle nie ma parku, a las widzę z okien domu. A co do szczucia psami, to jak kiedyś wbiegłam w jedną ulicę, to się właśnie ogromne psisko ze szczekaniem uniosło, tak że od razu zmieniłam trasę - więc moje obawy są jak najbardziej uzasadnione
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 10:00   #26
lacrima
Raczkowanie
 
Avatar lacrima
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez Midi
Lacrima - gdzie w Warszawie jest siłownia na otwartym powietrzu?? Napisz, jak trafić
Midi- pewnie będziesz rozczarowana, bo to taka mini-siłownia, ale całkiem przyjemna i ludzie naprawdę z niej korzystają (pewnie bardziej dla relaksu). Ja korzystałam ze steppera z rączkami i twistera (bardzo fajnego zresztą). Jest nawet drążek do ABS, ale strasznie wysoko umieszczony, raczej dla facetów. A znajduje się to w parku Szymańskiego na Woli- szukaj w kwadracie Wolska-Elekcyjna-Górczewska-Prymasa Tysiaclecia. Siłowienka jest najbliżej Elekcyjnej, pomalowana na liliowo-nie sposób przegapić.
lacrima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 11:26   #27
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Nordic walking!

Dzięki - ale to jednak za daleko ode mnie Miałam nadzieję, że gdzieś w Łazienkach zrobili
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 20:15   #28
a-n-u-l-k-a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 24
Dot.: Nordic walking!

ja mam takie kijki i mimo, ze mieszkam na totalnej wsi, gdzie nikt o czyms takim nie slyszal to twardo na nich smigam!!!rewelka!!!POLECA M
a-n-u-l-k-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 16:39   #29
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: Nordic walking!

odkopuje watek bo tez zaczełąm chodzic mianowicie od poczatku wakacji. Mieszkam w malem miescinie gdzie wszyscy sie prawie znaja a jak nie to kazdy wie od kogo z rodziny pochodzi. Wstaje o 6 rano i wychodze. Czesto zaczepiaja mnie babunie jak ida do kosciola i ciagle mowia ze narty zgubilam. Zawsze cos odpowiedzialam albo sie usmiechnelam i poszlam dalej nawet nie przystawalam. Po jakims czasie ludzie przestali mnie zaczepiac i pytac co ja robie. Przyzwyczaili sie.
Tylko teraz przychodza do mojej mamy i pytaja sie czy mam cos z kregoslupem ze chodze z kijami. Na szczescie moja mama jest cierpliwa i tlumaczy ze to taki sport Nordic walking.

Goraca zachecam do spacerkow z NW
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 15:30   #30
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nordic walking!

Ja czasem widuje ludzi uprawiajacych ta dyscypline na krakowskich błoniach. Moze kiedys sprobuje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-05 11:32:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.