Trwałość mostów na włóknie szklanym w porównaniu do implantu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-01, 23:23   #1
luk_uk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2

Trwałość mostów na włóknie szklanym w porównaniu do implantu


Dzień dobry,
Czy któraś z Pań ma most kompozytowy z włókna szklanego lub adhezyjny? Nie mam jednego zęba(dolna piątka), niektórzy powiedzą że to nic takiego, ale jednak po 10 latach od utraty moje zęby się rozeszły i nie wygląda to najlepiej.
1. Rozważam implant ale jest za mało miejsca, więc musiał bym nosić aparat, a to jest koszt około 20000zł(tyle kosztuje Invisalign za granicą) + koszt implantu w Polsce to około w sumie około 30000 zł. Dużo ale miałbym idealny zgryz, trwały ząb na lata.

2. Drugą opcją jest zamknięcie szpar na dole jakąś szybką metodą typu Clear Aligner + most/most adhezyjny/most na włóknie szklanym. Za całość bym wydał około 5000zł. Niestety niektóre problemy ze zgryzem by pozostały, ale uśmiech by był dobry.

Już byłem prawie zdecydowany na most, ale jak poszedłem do innego gabinetu to Pani powiedziała ze w obecnych czasach już prawie nie robi się mostów(czy to prawda?), tylko implanty, bo implant na 99% będę miał do końca życia a most to góra dziesięć lat, a czasem tylko kilka lat.

Od czterech lat staram się naprawić problem brakującego zęba, ale co gabinet to inne propozycje. Zastanawiam się nad drugą opcją, aby zamknąć szpary które mam, zrobić tymczasowy most na włóknie szklanym, a jak sąsiadujące zęby będą wymagały wymiany plomby to wtedy zrobić solidny most protetyczny. N pewno byłoby sporo taniej.

Prosiłbym o porady i o opinie ile lat wytrzymuje z waszego doświadczenia:
1. most na włóknie szklanym
2. most adhezyjny.
3. standardowy most

Wielkie dzięki.
luk_uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-07, 08:11   #2
teteteate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1
Dot.: Trwałość mostów na włóknie szklanym w porównaniu do implantu

Witam!
Myślę, że odpowiedź trochę spóźniona ale z doświadczenia wiem , że może komuś się przydać. Właśnie dwa dni temu zrobiłam sobie most adhezyjny na górnej dwójce i jedynce ( pomiędzy brak zęba czyli druga jedynka) . Brakujący ząb został usunięty 4 lata temu i wtedy zdecydowałam się na 3-punktowy most na bazie z tlenku cyrkonu. Nie jestem zwolenniczką leczenia kanałowego pod korony, dlatego most został założony na żywe spiłowane zęby. Po niewielkich korektach pracy protetycznej zdecydowałam się zamocować most na stałe. Z efektu byłam bardzo zadowolona. Most pasował jak ulał w zgryzie wszystko było ok. kolor zębów dobrany perfekcyjnie do pozostałych. No jednym słowem byłam happy do stycznia tego roku kiedy jedynka pod mostem zaczęła pobolewać. Okazało się , że konieczne jest leczenie kanałowe jedynki , które po 9-ciu miesiącach zakończyło się sukcesem. Leczenie kanałowe było robione przez koronę.
Niestety miesiąc temu ten leczony kanałowo ząb pękł podczas jedzenia. Pęknięcię poziome. Konieczna była reendodoncja korzenia i założenie wkładu korzeniowego z włókna szklanego dla wzmocnienia korzenia. Niestety nie udało się uratować mostu. Został przecięty i spiłowany. ( Koszt mostu z tlenku cyrkonu za 3 punkty to 5000zl.)
Moja stomatolog powiedziała, że ze względu na koszty i w razie gdyby coś się stało w przyszłości np. kolejne leczenie kanałowe dwójki tym

razem lepiej jest wykonać most adhezyjny na włóknie szklanym niż ponownie most z cyrkonu ).
Dlatego , że praktycznie jest niemożliwe ściągnięcie mostu i założenie go ponownie a jeżeli chodzi o kompozyt łatwiej go usunąć zrobić to co potrzeba w danym przypadku i uzupełnić ponownie kompozytem.
Ja jestem zadowolona . Zęby wyglądają ładnie. Pytałam o trwałość tego typu pracy . Mosty adhezyjne są bardzo wytrzymałe . W razie pęknięcia , odłamania , odkruszenia bardzo łatwo można to naprawić . Mam zalecenie co pół roku przychodzić na oszlifowanie tych sztucznych ząbków , żeby wyglądały ładnie. Kompozyt to nie porcelanahttps://static.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif
Mam nadzieję , Ze tym swoim wywodem komuś pomogłam lub pomogę. Bardzo mało informacji można znaleźć w internecie na te tematy , jeśli w ogóle można.
Pozdrawiam wszystkich cierpiących. Będzie dobrze https://static.wizaz.pl/forum/images...ons/1_ehem.gif bo musi być.
teteteate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-07 09:11:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.