Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 37 11,64%
Londa - farba profesjonalna 4 1,26%
Alfaparf - farba profesjonalna 77 24,21%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,26%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 31 9,75%
Palette - farba drogeryjna 23 7,23%
Wellaton - farba drogeryjna 12 3,77%
Garnier - farba drogeryjna 46 14,47%
Loreal - farba drogeryjna 44 13,84%
Joanna - farba drogeryjna 20 6,29%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,72%
Londa - farba drogeryjna 5 1,57%
Głosujący: 318. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-30, 13:41   #4651
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Ewelajna140 Pokaż wiadomość
Postanowiłam to delikatnie jeszcze rozjaśnić, potem umyłam włosy fioletowym szamponem + fioletowa odżywka. Włosy dalej żółte, trochę jaśniejsze Czy jest sens kłaść coś na to by to tonować? Jeśli tak to co? Chciałabym dodać zdjęcie ale nie wyświetla mi się opcja by to zrobić

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Wrzucę tak: https://imgur.com/JRtH5Yo oraz https://imgur.com/a/oHzxH1P

Pomóżcie
Nie sądzę zeby kolor jaki masz teraz dało rade stonowac jakąkolwiek odzywka/szamponem/maska
Jak kiedyś mialam takie pasma pojedyncze to nic nie pomogło jak rozjasniacz a potem toner. No ale ja mam rozjasniane do platyny.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Trust and Believe.
Team: ShaunT
Corii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 13:52   #4652
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Postanowiłam to delikatnie jeszcze rozjaśnić, potem umyłam włosy fioletowym szamponem + fioletowa odżywka. Włosy dalej żółte, trochę jaśniejsze Czy jest sens kłaść coś na to by to tonować? Jeśli tak to co? Chciałabym dodać zdjęcie ale nie wyświetla mi się opcja by to zrobić

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Wrzucę tak: https://imgur.com/JRtH5Yo oraz https://imgur.com/a/oHzxH1P

Pomóżcie
A czym rozjasnialas? Sama w domu?

Ale Ty masz takie kurczakowato zolte, to powinno juz stonować. A TY mylas fioletowymszamponem i odzywka przed wyplukaniem tonera? Bo z fioletowym barwnikiem sa tkaie cyrki, ze jak jest go za duzo we wlosie to wybija cieplymi tonami i nie tonuje wtedy.

Na moje oko powinnas rozjasnic jeszcze troche do jasnozoltego,, to jest kolor banana bez skorki (sory za porownanie, ale bedziesz miala obraz mniej wiecej tego do jakiego koloru powinnas dazyc). TYlko ja bym odczekala, bo wlosy beda Ci sie wykruszac. Zadbaj o kondycje wlosa.

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2019-10-30 o 13:55
pseudofeministka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 14:04   #4653
ewe11
Raczkowanie

Chciałam ochlodzic i troszkę 1-2 tony jaśniej. Slyszalam że tonery do 2 tonów rozjaśniają coś mi się tak kojarzy
* seboradin
*drożdże
* wax
*olejek rycynowy
ewe11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 14:06   #4654
Ewelajna140
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A czym rozjasnialas? Sama w domu?

Ale Ty masz takie kurczakowato zolte, to powinno juz stonować. A TY mylas fioletowymszamponem i odzywka przed wyplukaniem tonera? Bo z fioletowym barwnikiem sa tkaie cyrki, ze jak jest go za duzo we wlosie to wybija cieplymi tonami i nie tonuje wtedy.

Na moje oko powinnas rozjasnic jeszcze troche do jasnozoltego,, to jest kolor banana bez skorki (sory za porownanie, ale bedziesz miala obraz mniej wiecej tego do jakiego koloru powinnas dazyc). TYlko ja bym odczekala, bo wlosy beda Ci sie wykruszac. Zadbaj o kondycje wlosa.
To chyba to. W każdym razie, poczekam już Zadbam o włosy teraz, a potem pójdę do dobrego fryzjera.
Facebook
Ewelajna140 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 14:30   #4655
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
To chyba to. W każdym razie, poczekam już Zadbam o włosy teraz, a potem pójdę do dobrego fryzjera.
Dobry fryzjer to podstawa Jak mi fryzjerka zrobila kongo na glowie w grudniu, to dopiero 3 fryzjer wiedzial co ma z tym zrobic.

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

Stary 2019-10-30, 20:06   #4656
okrytonasienna
Arctium lappa L.

Tonery rozjaśniają?
Ja stonowałam żółtko poziomu 9 jedynie popielatą farbą, żadne płukanki ani fioletowe szampony tego nie ruszyły, musiałam wprowadzić pigment z utleniaczem.
okrytonasienna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 21:55   #4657
pseudofeministka
Zakorzenienie

Tonery nie rozjasniają. Moze na ciemnych wlosach jakis efekt bylby widoczny, ale to mit z tym rozjasnieniem. Jak mialam pomaranczowe wlosy i sie naczytalam, ze tonery rozjasniaja o dwa tony, to biorac pod uwage ile tego nakladalam, to wlosy powinnam miec platynowe, a tak nie bylo.

Stary 2019-11-04, 19:12   #4658
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wycofali moją ukochaną farbę Syossa Mroźny Blond może macie pomysly jakim kolorem/ inna farbą ją zastąpić ?

dziewczyny, a może gdzieś u was w sklepach uchowała się ta farba ??? kupię każdą ilośc

ps. do dziewczyn z grzywkami... na co je układacie/modelujecie, żeby się trzymała bez tony lakieru ?

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 23:50   #4659
Freya666
Rozeznanie

Cytat:
Mnie na bardzo żółte włosy pomógł Lisaplex Pastel Color, odcień Light Pearl (to jest farba/toner na oxy 1,9%). Fioletowy szampon nie dawał mi nic.

Wrzucam zdjęcie przed tonowaniem i jakiś tydzień po (myję włosy codziennie) + zdjęcie w słońcu. Żółci udało mi się pozbyć ale rudości na ciemniejszej części, jak widać, nie mogę. Jak ktoś ma coś sprawdzonego to chętnie wypróbuję.20191104_231157.jpg20191104_234424.jpg20191104_234542.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Freya666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 11:07   #4660
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Mnie na bardzo żółte włosy pomógł Lisaplex Pastel Color, odcień Light Pearl (to jest farba/toner na oxy 1,9%). Fioletowy szampon nie dawał mi nic.

Wrzucam zdjęcie przed tonowaniem i jakiś tydzień po (myję włosy codziennie) + zdjęcie w słońcu. Żółci udało mi się pozbyć ale rudości na ciemniejszej części, jak widać, nie mogę. Jak ktoś ma coś sprawdzonego to chętnie wypróbuję.Załącznik 7696894Załącznik 7696895Załącznik 7696896

Masz zbyt intensywną zółć, szampon fioletowy nic nie da. Żeby szampony , odyżwki ładnie tonowały, to trzeba mieć kolor tka jasny jak banan.

Widziałam te tonery, ale nie myślałam, że dają tak ładny efekt. A możesz dać link konkretnie do tego produktu? I on się aż tak nie wyplukuje?

Niestety rudości,ciemniejszej części, złota nie stonujesz. Trzeba rozjaśnić te ciemniejsze części i dopiero wtedy będzie tonowało. Ja po rozjaśnianiu miałam kilka tkaich rudo - złotych pasm i nic ich nie chwytało, odznaczały się. Dopiero jak ostatnio sama nałożyłam na te pasma, farbę rozjaśniającą, to w końcu się tego pozbyłam.

Ale powiem Ci, że ja tyle dążyłam do jednolitego koloru, teraz już taki mam, a jednak chyba fajniej wyglądąło jak przeplatały się te pasma Być kobieta - dramat!

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2019-11-05 o 11:19
Stary 2019-11-05, 13:54   #4661
Freya666
Rozeznanie

Cytat:
Masz zbyt intensywną zółć, szampon fioletowy nic nie da. Żeby szampony , odyżwki ładnie tonowały, to trzeba mieć kolor tka jasny jak banan.

Widziałam te tonery, ale nie myślałam, że dają tak ładny efekt. A możesz dać link konkretnie do tego produktu? I on się aż tak nie wyplukuje?

Niestety rudości,ciemniejszej części, złota nie stonujesz. Trzeba rozjaśnić te ciemniejsze części i dopiero wtedy będzie tonowało. Ja po rozjaśnianiu miałam kilka tkaich rudo - złotych pasm i nic ich nie chwytało, odznaczały się. Dopiero jak ostatnio sama nałożyłam na te pasma, farbę rozjaśniającą, to w końcu się tego pozbyłam.

Ale powiem Ci, że ja tyle dążyłam do jednolitego koloru, teraz już taki mam, a jednak chyba fajniej wyglądąło jak przeplatały się te pasma Być kobieta - dramat!
To jest ta farba: https://www.hairstore.pl/lisap-lisap...SABEgJxvPD_BwE

Tylko do niej trzeba dopasowaną wodę 1,9%. U mnie przy codziennym myciu to są ponad dwa tygodnie zanim zejdzie do pierwotnej żółci. Po samym farbowaniu Light Pearl były jakiś ton ciemniejsze, ale po 2 myciach są jasne.

Próbowałam też Lila Flower, ona na początku była bardzo ciemna i szaro-fioletowa, po tygodniu zeszła do chłodnego jasnego blondu.

Farbę trzymam ma włosach koło 20 minut. Przy jaśniejszych włosach radzę ostrożnie, bo mogą wyjść fioletowe. Jest też kolor Cloudy do rozcieńczania.

Stary 2019-11-05, 20:22   #4662
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
To jest ta farba: https://www.hairstore.pl/lisap-lisap...SABEgJxvPD_BwE

Tylko do niej trzeba dopasowaną wodę 1,9%. U mnie przy codziennym myciu to są ponad dwa tygodnie zanim zejdzie do pierwotnej żółci. Po samym farbowaniu Light Pearl były jakiś ton ciemniejsze, ale po 2 myciach są jasne.

Próbowałam też Lila Flower, ona na początku była bardzo ciemna i szaro-fioletowa, po tygodniu zeszła do chłodnego jasnego blondu.

Farbę trzymam ma włosach koło 20 minut. Przy jaśniejszych włosach radzę ostrożnie, bo mogą wyjść fioletowe. Jest też kolor Cloudy do rozcieńczania.

Ojej, dziękuję za wyczerpującą odpowiedz

A napisz mi proszę, Ty masz rozjaśniane włosy i Tobie tak długo trzyma się ten toner? U mnie tonery max. do 3 myć, dlatego dawałam sobie spokój i wolałam tonować odżywkami koloryzującymi ewentualnie szamponem.

Chyba się skuszę na Light Pearl i sobie go rozcieńczę Cloud, bo właśnie chciałabym trzymać 20 minut ze względu na Olaplex, ale też nie chcę mieć zbyt intensywnego efektu.

Stary 2019-11-05, 21:57   #4663
Freya666
Rozeznanie

Cytat:
Ojej, dziękuję za wyczerpującą odpowiedz

A napisz mi proszę, Ty masz rozjaśniane włosy i Tobie tak długo trzyma się ten toner? U mnie tonery max. do 3 myć, dlatego dawałam sobie spokój i wolałam tonować odżywkami koloryzującymi ewentualnie szamponem.

Chyba się skuszę na Light Pearl i sobie go rozcieńczę Cloud, bo właśnie chciałabym trzymać 20 minut ze względu na Olaplex, ale też nie chcę mieć zbyt intensywnego efektu.
Tak, są częściowo rozjaśnione. Te rudawe raz, te żółte trzy razy. Ale nie mam pojęcia ile się będzie u Ciebie trzymać, to są tylko moje doświadczenia.

Podobno nowy toner Matrixa jest świetny i występuje w trzech odcieniach (dla różnych poziomów): fioletowy (9 i wyżej), niebieski (8-6) i zielony (chyba 5-4). Zastanawiam się nad niebieskim, jakby co dam znać, chociaż nie mam za dużych nadziei, bo w przeszłości niebieski mixton dodawany do farb nie wiele dawał na moich włosach.

Edytowane przez Freya666
Czas edycji: 2019-11-05 o 22:06
Stary 2019-11-06, 09:49   #4664
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, są częściowo rozjaśnione. Te rudawe raz, te żółte trzy razy. Ale nie mam pojęcia ile się będzie u Ciebie trzymać, to są tylko moje doświadczenia.

Podobno nowy toner Matrixa jest świetny i występuje w trzech odcieniach (dla różnych poziomów): fioletowy (9 i wyżej), niebieski (8-6) i zielony (chyba 5-4). Zastanawiam się nad niebieskim, jakby co dam znać, chociaż nie mam za dużych nadziei, bo w przeszłości niebieski mixton dodawany do farb nie wiele dawał na moich włosach.

Chodzi o ten kwasowy? No to daj znać Z mojego doświadczenia wynika, ze lepiej uderzać w fiolety, ponieważ dłużej się utrzymują. Niebieski barwnik ma najmniejszą cząstęczkę i szybciej się wypłukuje m.in dlatego popielate odcienie nie trzymają się na włosach zbyt długo.

A ja już nie dążę do mega chłodnego efektu, bo stwierdziłam, że mi nie pasuje.

Stary 2019-11-06, 17:14   #4665
Freya666
Rozeznanie

Cytat:
Chodzi o ten kwasowy? No to daj znać Z mojego doświadczenia wynika, ze lepiej uderzać w fiolety, ponieważ dłużej się utrzymują. Niebieski barwnik ma najmniejszą cząstęczkę i szybciej się wypłukuje m.in dlatego popielate odcienie nie trzymają się na włosach zbyt długo.

A ja już nie dążę do mega chłodnego efektu, bo stwierdziłam, że mi nie pasuje.
Chodzi o ten: https://hair-shop.pl/koloryzacja-wlo...ast-toner.html

Będę próbować z niebieskim, bo na rudość mi fiolet nie pomoże.

Odpowiedz

Tagi
#blond, #blonde #rozjasnianie, #farba, #farbowanie, #farby, #garnier, #hair, #pomocy, #włosy, białe włosy, blond, blond lodowy, blondynka, brąz, dekoloryzacja, farba, farbowane wlosy, farbowanie, farbowanie - rozjaśnianie, farby, fryzjer, jasny, kolor, lublin, łupież, natura, odrosty, pielęgnacja, platyna, płukanka, płukanki, pomocy, ponowne rozjaśnianie, porady, powrót, problem, przyciemnianie, puławy, ratunek, regeneracja po farbie, rozjasnianie wlosow, rozjaśnianie, rude, siwy odcień, szampony, włosy, włosy blond, włosy blond rozjaśnione, włosy. farbowanie, zielone włosy, złe farbowanie;

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości