Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6. - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-20, 13:20   #1381
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie lubię jeździć obok kogoś, nie robię tego na pewno w mieście, ale poza miastem, jak jest pusto i nikomu to nie przeszkadza, czasami się zdarza. Kiedyś widziałam infografikę (nie mogę znaleźć), która wyglądała tak:
Wariant I- 10 rowerzystów jadących jeden za drugim. Kolumna rozciągnięta na 30m.
Wariant II- 10 rowerzystów jadących w parach. Kolumna na ok. 15 m.
Chodzi o to, że manewr wyprzedzania kolumny złożonej z par rowerzystów trwa krócej. To jedna rzecz. Druga- że w takim przypadku kierowca musi mieć przeciwległy pas wolny, a nie, jak w przypadku pojedynczego rowerzysty, wciska się na trzeciego i nie zachowuje wtedy 1 m odległości.
Wszystko zależy od szerokości drogi i pasa . Jeśli jadę po drodze o standardowej szerokości, to wolę wariant II, bo łatwiej i szybciej mi ich wyprzedzić niż taki wężyk. Natomiast jeśli jezdnia/pas jest na tyle szeroki, że mogę spokojnie wyprzedzić na trzeciego, to wolę wariant I, bo spokojnie można wyprzedzić jadących gęsiego rowerzystów i jechać przed siebie.

Nie lubię natomiast jak ktoś tu wspomniał, wjeżdżania na przejście dla pieszych bez zastanowienia. No i nie cierpię jak mi wyjeżdżają nagle na drogę z podporządkowanej lub kończącej się ścieżki rowerowej.
U kierowców też nie lubię wymuszania pierwszeństwa a potem wleczenia się albo skręcania nagle w następną uliczkę. I nie lubię buty u niektórych facetów, uważających się, za najlepszy na świecie kierowców tylko dlatego że są facetami, a najczęściej nawet zaparkować poprawnie taki nie potrafi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 13:30   #1382
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87864906]
Wow, wielkie dzięki Zastanawiam się, czy da się budżetowo coś wyrwać. Budżetowo tzn poniżej 200 zł
Ja ogólnie jestem januszem rowerowym, jeżdżę na rowerze o wadze powyżej 20kg, jest zadbany, ale niedostosowany do długich jazd - i uwielbiam oglądać wszystkie vlogi rowerowe, rowerowych influenserów . Śledzę nawet forum rowerowe xD Zwyczajnie kocham te jednoślady i czas na nich spędzany
[/QUOTE]
Do 200 zł spokojnie coś znajdziesz. Nie będą rewelacyjne pod względem wentylacji, ale dramatu też być nie powinno (mi czerep poci się pod każdym kaskiem). Niektórzy mówią też, żeby zwracać uwagę na wagę kasku, ale ja miałam już 3 różne, różniły się o 50-70 g i szczerze mówiąc ja tego nie czułam.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 13:35   #1383
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87864906]Myślisz, że rowerzystom sprawia przyjemność siedzenie non stop na dupie przez samochody, w szczególności tiry? Ja mieszkam w skrajnej dzielnicy mojego miasta, teoretycznie super, ale co z tego - jak chce się wybrać na wioski to muszę przejechać kilkanaście km, bo obok miasta są inne miasteczka i duże wioski, gdzie jest mnóstwo aut i mnóstwo tirów. Najlepiej byłoby wyjechać pociągiem, ale to zajmuje czas. Jak ktoś robi sporo km to jednak to zajmuje dużo czasu codziennie.

Osobiście wolę jechać po drogach niż po ścieżkach nawet, szczególnie w obrębie osiedli, gdzie nierzadko trzeba jechać slalomem po odcinku km... Jadąc po ścieżkach, które 1) krzyżują się z chodnikami, 2) zmieniają kierunek na jezdni, muszę uważać o wiele bardziej, niż miałoby to miejsce na drodze. Dlatego wolę drogi. Nie boję się jeździć, skręcać - zachowuję się zgodnie z przepisami i mam wyobraźnię. Po swoim mieście, jeśli nie ma ścieżki, wjeżdżam na wszystkie ronda, ulice itd. Irytują mnie strasznie rowerzyści jeżdżący po chodnikach.



Najbardziej niebezpieczną sytuację na rowerze miałam na wsi, na której jeździło 1 auto na kilka minut. W trakcie żniw Wyprzedzał mnie traktor z 2 przyczepami, gościu po wyprzedzeniu mnie zapomniał, że tam jestem - prawie wleciałam do rowu.



BTW w/w filmiku - pamiętam, jak kiedyś modka na forum podróżniczym założyła temat pt dyktatura rowerzystów - rzecz miała miejsce oczywiście w Amsterdamie. Padłam. Elementarny brak znajomości tamtejszej, jakby nie patrzeć na to, kultury lokalnej i zachowań społeczeństwa. Ja w sezonie jestem przyspawana do roweru i nie chce mi się już chodzić z buta nawet do sklepu oddalonego o 500m.






Wow, wielkie dzięki Zastanawiam się, czy da się budżetowo coś wyrwać. Budżetowo tzn poniżej 200 zł
Ja ogólnie jestem januszem rowerowym, jeżdżę na rowerze o wadze powyżej 20kg, jest zadbany, ale niedostosowany do długich jazd - i uwielbiam oglądać wszystkie vlogi rowerowe, rowerowych influenserów . Śledzę nawet forum rowerowe xD Zwyczajnie kocham te jednoślady i czas na nich spędzany






Gdyby DPSy czy szpitale, przychodnie miały po kilkaset osób majacych ze sobą kontakt oraz nie zachowywałyby procedur, bo taka byłaby ich specyfika pracy - to mielibyśmy opcje śląską już dawno w całej Polsce. To naprawdę nie jest jakieś zaskakujące i wróżące nie-wiadomo-co. Uważam, że nie mamy jakiejś nietypowej, tragicznej sytuacji. W innych województwach liczba rozpoznań jest naprawdę mała.
[/QUOTE]Ale ja przecież nie strzelam z wiatrówki do rowerzystów. Po prostu ja bym w życiu taka droga na rowerze nie jechała. Ale jeżdżą, wiadomo, jakoś poruszać się muszą, więc uważam jak tylko mogę, jestem naprawdę ostrożna. Moja koleżanka poruszała się na rowerze, po drodze, w centrum miasta, na rondach, wśród tramwajów itp. Raz zaliczyła taką glebę na środku skrzyżowania...nie pamiętam z jakiego powodu, ale złamała rękę i nogę, cudem nie zginęła pod kołami tramwaju czy samochodów, naprawdę CUDEM, bo chodzi o skrzyżowanie w centrum Wrocławia. Można powiedzieć, że wygrała drugie życie. A wywrotka była z jakiegoś głupiego powody, typu poslizgniecie się koła czy chwilowe zahwianie równowagi, coś w tym rodzaju, nie pamiętam dokładnie ale nie był to błąd typu ona wymusiła pierwszeństwo czy ktoś w nią wjechał. Ja jestem słaba w jedżdzeniu więc się nie pcham.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 13:36   #1384
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nigdy nie odpuszczajcie kasku, nawet na drodze rowerowej.

Moja teściowa rok temu na wspólnej ścieżce z pieszymi podczas mijania grupki pieszych przewróciła się na rowerze i uderzyła głową w krawężnik. A całe życie na rowerze.

Bez kasku.

Przeżyła, a walczyła o życie ponad miesiąc, nawet wróciła do fizycznej sprawności, ale intelektualnie kompletnie nie, nawet z mową jest bardzo ciężko.

Od tamtej pory moi rodzice i ich sąsiedzi zaczęli mówić kaski zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bardzo współczuję Teściowa nie ma szans na powrót do intelektualnej sprawności? W sensie, ma problem z mową jak przy udarze czy to jeszcze inna sprawa? Moi rodzice dużo jeżdżą na rowerach, ale też bez kasków raczej. Musze im zwrócić uwagę.


[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87864326]Dzięki za wpisy o kasku. Uważam, że to mądre i odpowiedzialne, a jednak sama robię setki km miesięcznie bez. W dodatku mój ojciec w tamtym roku fiknął koziołka przez hamulce, jemu nic się nie stało, ale jednak człowiek powinien być rozsądniejszy po tym. Wybiorę dziś bądź jutro kask, bo planuję weekend na rowerze, powinnam na coś zwrócić uwagę? Zależy mi na dobrej wentylacji i ochronie, później na dizajnie.[/QUOTE]


Moja mama złamała nadgarstek po upadku z roweru i mówiła, że kask trzeba nosić, ale jakoś na mówieniu się skończyło. Ja zresztą też nie jestem lepsza, nawet nie mam kasku. Muszę to zmienić, post Wiki dał mi do myślenia tez. Tak łatwo o tragedie.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 13:38   #1385
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 13:39   #1386
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Ja należę do kurdupli (1,6 m wzrostu), więc sobie tłumaczę, że kask to zawsze dodatkowe ze 2 cm
A tak serio- kask nie jest cudownym remedium na czołówkę z samochodem, ale ochroni łeb przy wywrotce albo przed zwisającymi z drzewa gałęziami.

Edit.
I jeszcze jedna rzecz dotycząca kasków mi się przypomniała.
Kiedyś na naszym forum o tym dyskutowaliśmy i koleżanka z pogotowia napisała ciekawą rzecz (swoją drogą też miała na rowerze dzwona z samochodem). Otóż ona, jak jedzie do wezwania dot. wypadku z rowerzystą, a ten ma kask, zawsze ten kask ogląda, żeby stwierdzić, czy mógł uderzyć głową o ziemię i czy mogło dość do urazu głowy (czasami sama osoba poszkodowana, mimo, że przytomna, nie kojarzy, że uderzyła). Podejrzewam jednak, że nie jest to powszechna praktyka, bo to jak z szukaniem śladów- trzeba wiedzieć czego szukać. Poza tym mój kask po ostatnim wyglebieniu z zewnątrz wygląda ok, ale jak popatrzyłam od środka, to widzę, że inmold pękł przez całą długość i w jednym kawałku trzyma go tylko plastik na wierzchu.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2020-05-20 o 13:45
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 13:52   #1387
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87864944]Ale ja przecież nie strzelam z wiatrówki do rowerzystów. Po prostu ja bym w życiu taka droga na rowerze nie jechała. Ale jeżdżą, wiadomo, jakoś poruszać się muszą, więc uważam jak tylko mogę, jestem naprawdę ostrożna. Moja koleżanka poruszała się na rowerze, po drodze, w centrum miasta, na rondach, wśród tramwajów itp. Raz zaliczyła taką glebę na środku skrzyżowania...nie pamiętam z jakiego powodu, ale złamała rękę i nogę, cudem nie zginęła pod kołami tramwaju czy samochodów, naprawdę CUDEM, bo chodzi o skrzyżowanie w centrum Wrocławia. Można powiedzieć, że wygrała drugie życie. A wywrotka była z jakiegoś głupiego powody, typu poslizgniecie się koła czy chwilowe zahwianie równowagi, coś w tym rodzaju, nie pamiętam dokładnie ale nie był to błąd typu ona wymusiła pierwszeństwo czy ktoś w nią wjechał. Ja jestem słaba w jedżdzeniu więc się nie pcham.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Rozumiem. Chodziło mi o to, że większość rowerzystów jeżdżących po utwardzonych drogach najchętniej wybrałaby drogi bez pojazdów - tylko właśnie w dużych miastach tej opcji nie ma. Moim celem jest na ten moment auto i jak kupię to będę sobie wyjeżdżała kilkanaście km za miasto, żeby móc się cieszyć jazdą.
A co do wypadków - no były, są i będą. Wolę się w to nie wczuwać, bo inaczej nie wyjechałabym na drogę
Jako przeciwwagę mogę napisać tyle, że mi się w tym roku jeździ świetnie. Wątpię, że to mniej aut. Sam zjazd do domu mam trudny, bo szeroka ulica, duży ruch, przed niemalże skrętem do domu jest przystanek autobusowy. Zjeżdżam zawsze do środka jezdni, żeby nie torować drogi - na ruchliwym odcinku to stresujące. Za każdym razem, jak nie było możliwości skrętu, puszczali mnie kierowcy


Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Tylko Śląsk nie bada jakoś masowo, biorąc pod uwagę ilość próbek badanych dziennie (może to wynika z ograniczeń laboratoriów, nie wiem) - wiem natomiast, jaka jest liczba przebadanych górników, ale nie ma to wpływu na istotny wzrost dziennych przebadanych próbek. Tyle samo bada sąsiednie woj. małopolskie. W woj. mazowieckim bada się wielokrotnie więcej i nie ma to przełożenia na liczbę zachorowań - po prostu tutaj problemem jest miejsce zakażenia. O to mi chodziło.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 14:05   #1388
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87865004]Rozumiem. Chodziło mi o to, że większość rowerzystów jeżdżących po utwardzonych drogach najchętniej wybrałaby drogi bez pojazdów - tylko właśnie w dużych miastach tej opcji nie ma. Moim celem jest na ten moment auto i jak kupię to będę sobie wyjeżdżała kilkanaście km za miasto, żeby móc się cieszyć jazdą.
A co do wypadków - no były, są i będą. Wolę się w to nie wczuwać, bo inaczej nie wyjechałabym na drogę
Jako przeciwwagę mogę napisać tyle, że mi się w tym roku jeździ świetnie. Wątpię, że to mniej aut. Sam zjazd do domu mam trudny, bo szeroka ulica, duży ruch, przed niemalże skrętem do domu jest przystanek autobusowy. Zjeżdżam zawsze do środka jezdni, żeby nie torować drogi - na ruchliwym odcinku to stresujące. Za każdym razem, jak nie było możliwości skrętu, puszczali mnie kierowcy





Tylko Śląsk nie bada jakoś masowo, biorąc pod uwagę ilość próbek badanych dziennie (może to wynika z ograniczeń laboratoriów, nie wiem) - wiem natomiast, jaka jest liczba przebadanych górników, ale nie ma to wpływu na istotny wzrost dziennych przebadanych próbek. Tyle samo bada sąsiednie woj. małopolskie. W woj. mazowieckim bada się wielokrotnie więcej i nie ma to przełożenia na liczbę zachorowań - po prostu tutaj problemem jest miejsce zakażenia. O to mi chodziło.[/QUOTE]Tylko w kasku!!!

Po wypadku teściowej zdziwiłam się ile podobnych historii zdarzyło się w kręgu znajomych - ich znajomych.

Często to były wypadki w stylu: jazda w lesie na rowerze.

Już nie nudzę, szerokości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 14:20   #1389
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Tylko w kasku!!!

Po wypadku teściowej zdziwiłam się ile podobnych historii zdarzyło się w kręgu znajomych - ich znajomych.

Często to były wypadki w stylu: jazda w lesie na rowerze.

Już nie nudzę, szerokości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam towarzystwo rowerowe i to raczej bez kasku. Ja też bez kasku. I serio, nie znam nikogo, kto by miał wypadek na rowerze. Zawsze lepiej mieć niż nie mieć,niemniej jednak mnie nikt nie przekona do jego noszenia. Cóż, moje ryzyko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 14:33   #1390
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja mam towarzystwo rowerowe i to raczej bez kasku. Ja też bez kasku. I serio, nie znam nikogo, kto by miał wypadek na rowerze. Zawsze lepiej mieć niż nie mieć,niemniej jednak mnie nikt nie przekona do jego noszenia. Cóż, moje ryzyko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twój wybór, ja noszę zawsze, a teraz cała moja rodzina i sąsiedzi też.

I cieszę się z tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 15:19   #1391
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
We Wrocławiu całkiem nieźle sobie radzą na miejskiej trasie rowerowej.... choć zdecydowanie wole swój
Dziś prawie kolejnych 400 zachorowania nie wiem gdzie tu Szumowski widzi spadek zachorowań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo Szumowski nie liczy Śląska a gdyby nie Śląsk to byłby spadek, prawda? (taki żarcik) no ja też spadku nie widzę, ale rząd widzi to co mu pasuje do aktualnego czasu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 15:20   #1392
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Odnośnie rowerów i kasku - mąż trzy lata temu miał wypadek. Wjechał mu pod prąd na rondzie samochód - mąż poleciał na maskę, walnął głową - szwy na czole. Przednia szyba samochodu stłuczona, mąż stracił przytomność, koniec końców - nic mu się nie stało, ale była karetka, tomografia głowy. Kask pęknięty, i nie chcę myśleć co by się stało, gdyby tego kasku nie miał.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 15:30   #1393
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87864681]Zaraz mnie zjecie, ale ja nigdy rowerem nie jeżdżę po ulicy.
Wolę już słuchać opier...lu na chodniku niż się narażać.
Z tym, że u nas wiele chodników służy również jako droga dla rowerzystów (i są oznaczone znakami, to nie tylko moja wyobraźnia), no ale wielu ludzi tego nie respektuje.[/QUOTE]Też raczej nie jeżdżę po ulicy rowerem bo się boję. Trudno. Wolę się na mandat narazić niż żeby mnie auto zahaczyło albo stuknęło.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 15:53   #1394
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87864681]Zaraz mnie zjecie, ale ja nigdy rowerem nie jeżdżę po ulicy.
Wolę już słuchać opier...lu na chodniku niż się narażać.
Z tym, że u nas wiele chodników służy również jako droga dla rowerzystów (i są oznaczone znakami, to nie tylko moja wyobraźnia), no ale wielu ludzi tego nie respektuje.[/QUOTE]Ja wolę rowerzystów na chodniku.

Jeśli jedzie osoba z mózgiem, to szanse na skrzywdzenie kogokolwiek są minimalne.

A jak jedzie rower, obok pusty chodnik, a za nim sznur samochodów, bo jest 16 to mam takie... ugh...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 17:05   #1395
Quarantine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Gdzie ta policja (z podwyżkami 1000 złotowymi po masowych L4)??? Ide sobie chodnikiem, jakiś cham bez maseczki biegacz przebiega koło mnie, za chwile cham rowerzysta udający wyczynowca takoż. Jeszcze idącego spokojnie bez maseczki mogę ścierpieć ale była symulacja, jak wyziewy się roznoszą gdy ktoś biegnie. A ja karnie spacerowym krokiem w maseczce.

Edytowane przez Quarantine
Czas edycji: 2020-05-20 o 17:54
Quarantine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 17:27   #1396
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja mam towarzystwo rowerowe i to raczej bez kasku. Ja też bez kasku. I serio, nie znam nikogo, kto by miał wypadek na rowerze. Zawsze lepiej mieć niż nie mieć,niemniej jednak mnie nikt nie przekona do jego noszenia. Cóż, moje ryzyko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2 lata temu zakręciło mi się podczas jazdy na rowerze ( tak się objawił u mnie tętniak ) i miałam wypadek. Nic mi się nie stało, bo miałam kask, a uderzyłam głową o beton !

Zakładajcie kask na rower !
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 17:33   #1397
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja mam towarzystwo rowerowe i to raczej bez kasku. Ja też bez kasku. I serio, nie znam nikogo, kto by miał wypadek na rowerze. Zawsze lepiej mieć niż nie mieć,niemniej jednak mnie nikt nie przekona do jego noszenia. Cóż, moje ryzyko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A dlaczego? Co jest nie tak z kaskiem? Dziwi mnie twoja wypowiedź, trochę na zasadzie "nikt mnie nie przekona, że trzeba zapinać pasy w samochodzie".
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:14   #1398
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
A dlaczego? Co jest nie tak z kaskiem? Dziwi mnie twoja wypowiedź, trochę na zasadzie "nikt mnie nie przekona, że trzeba zapinać pasy w samochodzie".
No w sumie jak ktoś swoim życiem szafuje, to czemu nie.

Problem, że jednak zwykle ma się bliskich, którzy potem muszą się Tobą zająć, jak zostaniesz warzywkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:25   #1399
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

To tak - przed chwilą zatrzymał mnie patrol straży miejskiej dlaczego nie mam maseczki. Nie pomogło powiedzenie, że zdjęłam na chwilę bo mi ciężko oddychać. Usłyszałam tylko, że "zobaczymy jak będzie pani ciężko jak panią sanepid ukarze" i że albo załoźę albo mandat. Szkoda, że obok siedziała grupka nastolatków bez maseczek i bez żadnych odstępów.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 18:25   #1400
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Jak ktoś nie miał wypadku albo chociaż nie był blisko tego, to na rowerze jeździ bardzo mało albo miał mega szczęście.
Innej opcji nie widzę, sorry.
U mnie znajomi robią bo te 500-700 km miesięcznie ( więc też nie jakoś mega dużo km) i każdy miał jakąś ryzykowna sytuację.

Największe janusze to są na drodze rowerowej w pasie nadmorskim. Szczególnie w Sopocie. Tam jest bardzo wąska droga, a i tak ludzie potrafią jeździć parami, tak że ich w życiu nie wyprzedzisz, rolkarze jadą cała szerokością ścieżki i gdzieś mają wszystkich dookoła. Piesi którzy wchodzą na drogę i nawet nie spojrza. Masakra. Kocham te ścieżkę ale ludzi tam nienawidzę. krzyczę na wszystkich.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:41   #1401
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No w sumie jak ktoś swoim życiem szafuje, to czemu nie.

Problem, że jednak zwykle ma się bliskich, którzy potem muszą się Tobą zająć, jak zostaniesz warzywkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jasne, to jej sprawa. Mnie po prostu zdziwił ten ton, że "nikt nie przekona". Żeby nie było, sama dotąd nie nosiłam, ale z lenistwa, bo nie chciało mi się jechać i kupić. No i takie naiwne myślenie, że "mnie to nie spotka". Rozsądnie patrząc, nie mam nic na swoją obronę i wytłumaczenie, dlaczego kasku nie noszę.



Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To tak - przed chwilą zatrzymał mnie patrol straży miejskiej dlaczego nie mam maseczki. Nie pomogło powiedzenie, że zdjęłam na chwilę bo mi ciężko oddychać. Usłyszałam tylko, że "zobaczymy jak będzie pani ciężko jak panią sanepid ukarze" i że albo załoźę albo mandat. Szkoda, że obok siedziała grupka nastolatków bez maseczek i bez żadnych odstępów.

I co zrobiłaś? Musiałaś mieć pecha, bo ja widzę mnóstwo osób z maseczką na brodzie, więc tak jakby jej nie mieli.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:47   #1402
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
A dlaczego? Co jest nie tak z kaskiem? Dziwi mnie twoja wypowiedź, trochę na zasadzie "nikt mnie nie przekona, że trzeba zapinać pasy w samochodzie".
Po prostu mi w nim nie wygodnie i czuję się jak debil. Kropka. Nie przekonujcie mnie bo i tak nie będę nosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:50   #1403
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Po prostu mi w nim nie wygodnie i czuję się jak debil. Kropka. Nie przekonujcie mnie bo i tak nie będę nosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że nikogo tutaj to nie obchodzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:53   #1404
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87865688]Myślę że nikogo tutaj to nie obchodzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Myślę, że jednak tak, skoro tak bardzo komentujecie mój post

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:54   #1405
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Po prostu mi w nim nie wygodnie i czuję się jak debil. Kropka. Nie przekonujcie mnie bo i tak nie będę nosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Sorry, brzmisz jak rozkapryszone dziecko. Okej, nie noś. Mnie nic do tego, nie jesteś moją rodziną. Ale mam alergię na taką postawę. Nie, bo nie. Dla głupiego uporu. Myślałam, że wyrasta się z argumentu "bo wyglądam jak debil" jakoś w gimnazjum. A dziecku też kasku nie założysz?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:59   #1406
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87864326]Dzięki za wpisy o kasku. Uważam, że to mądre i odpowiedzialne, a jednak sama robię setki km miesięcznie bez. W dodatku mój ojciec w tamtym roku fiknął koziołka przez hamulce, jemu nic się nie stało, ale jednak człowiek powinien być rozsądniejszy po tym. Wybiorę dziś bądź jutro kask, bo planuję weekend na rowerze, powinnam na coś zwrócić uwagę? Zależy mi na dobrej wentylacji i ochronie, później na dizajnie.[/QUOTE] o to napisz mi proszę może być na PW jaki wybrałaś, bo ja co prawda mam kask, ale taki stary z Lidla i on jest taki beznadziejny, ze tylko na dłuższe wycieczki to wklafalam. Wiem - niedobrze
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:08   #1407
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87865708]o to napisz mi proszę może być na PW jaki wybrałaś, bo ja co prawda mam kask, ale taki stary z Lidla i on jest taki beznadziejny, ze tylko na dłuższe wycieczki to wklafalam. Wiem - niedobrze[/QUOTE]
też chętnie się dowiem co dobrego kupić bo ostatnio sporo jeżdżę, głównie po lesie bo nie lubię jezdnią z samochodami.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:09   #1408
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Sorry, brzmisz jak rozkapryszone dziecko. Okej, nie noś. Mnie nic do tego, nie jesteś moją rodziną. Ale mam alergię na taką postawę. Nie, bo nie. Dla głupiego uporu. Myślałam, że wyrasta się z argumentu "bo wyglądam jak debil" jakoś w gimnazjum. A dziecku też kasku nie założysz?
Chciałaś odpowiedzi to ją masz.
Chcesz nosić kask nie bronie ci.

Nie mam dzieci, nie zajmuje się hipotetycznymi sytuacjami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:18   #1409
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
I co zrobiłaś? Musiałaś mieć pecha, bo ja widzę mnóstwo osób z maseczką na brodzie, więc tak jakby jej nie mieli.
No założyłam, co innego miałam zrobić?
Zaczepili mnie bo byłam sama i byłam łatwym celem. Łatwiej mnie niż się użerać z bandą nastolatków.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:24   #1410
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To tak - przed chwilą zatrzymał mnie patrol straży miejskiej dlaczego nie mam maseczki. Nie pomogło powiedzenie, że zdjęłam na chwilę bo mi ciężko oddychać. Usłyszałam tylko, że "zobaczymy jak będzie pani ciężko jak panią sanepid ukarze" i że albo załoźę albo mandat. Szkoda, że obok siedziała grupka nastolatków bez maseczek i bez żadnych odstępów.
Na kogoś musiało paść...szkoda że nastolatkom puścili płazem, wypisali Ci mandat czy skierowali sprawę do sanepidu o ukaranie?
Widzew że dziś apogeum zakażeń:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-28 11:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.