Co zrobić jeśli nie mogę nosić soczewek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-20, 18:32   #1
20a95efe726a92fdad420a0f54f18a9cf3cdb0ab_608746308193d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 65

Co zrobić jeśli nie mogę nosić soczewek?


Bardzo chciałabym zacząć nosić soczewki kontaktowe zamiast okularów, ale gdy byłam jakieś 2 lata temu u okulisty stwierdził, że mam zaburzony film łzowy, czyli nie mam tyle łez ile powinnam mieć. Krople tu nic nie dają, no chyba, że są jakieś dobre, ale jak tak to jakie? I co jeszcze można zrobić, żeby po założeniu soczewek nie czuć cały czas drapania szczypania i uczucia piasku pod powiekami. Jak próbowałam kiedyś nosić soczewki to na końcu dnia musiałam zdjąć bo miałam je czerwone i bolały. Czy to jest normalne i czy miałyście też taki problem, jeśli tak to co wam pomogło i czy da się wyleczyć suche oko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
20a95efe726a92fdad420a0f54f18a9cf3cdb0ab_608746308193d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:27   #2
Gosica82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić jeśli nie mogę nosić soczewek?

Na pewno musisz krople stosować regularnie, nie tylko wtedy jak nosisz soczewki. Najlepsze są krople bez konserwantów np. Thealoz, możesz też zapytać w aptece o inne. Wypróbuj też kropli żelowych, niektórym służą lepiej niż te zwykłe. Pij dużo wody i nie odwadniaj się w inny sposób (kawa, alkohol, klimatyzacja).

Film łzowy można odbudować, w taki sposób jak opisałam. Po kilku tygodniach regularnego stosowania kropli powinno być lepiej. Można też przygotować krople z własnego osocza (niektóre gabinety okulistyczne mają taką usługę), ale to już ostateczność, gdy nic innego nie pomaga

Próbowałaś różnych soczewek? Czasami soczewki jednej marki podrażniają i wysychają, a inne nie. Soczewki różnią się stopniem uwodnienia i materiałem wykonania. Warto przetestować różne marki i rodzaje soczewek (dzienne, miesięczne).
Gosica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 22:02   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Co zrobić jeśli nie mogę nosić soczewek?

Są różne soczewki. Miękkie, twarde, hydrożelowe, silikonowe itp. Może te co masz nie tolerujesz i trzeba innych szukać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 01:19   #4
20a95efe726a92fdad420a0f54f18a9cf3cdb0ab_608746308193d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 65
Dot.: Co zrobić jeśli nie mogę nosić soczewek?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Są różne soczewki. Miękkie, twarde, hydrożelowe, silikonowe itp. Może te co masz nie tolerujesz i trzeba innych szukać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie pamiętam jaka nazwa ale to były te z tych lepszych co mają dużą przepuszczalność czy coś takiego i tych nie mogłam nosić, no ale może coś się zmieni albo właśnie kupię inne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

[1=20a95efe726a92fdad420a0 f54f18a9cf3cdb0ab_6087463 08193d;87869099]Nie pamiętam jaka nazwa ale to były te z tych lepszych co mają dużą przepuszczalność czy coś takiego i tych nie mogłam nosić, no ale może coś się zmieni albo właśnie kupię inne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Bo okulistka mówiła że czasem to przechodzi z wiekiem dojrzewania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Gosica82 Pokaż wiadomość
Na pewno musisz krople stosować regularnie, nie tylko wtedy jak nosisz soczewki. Najlepsze są krople bez konserwantów np. Thealoz, możesz też zapytać w aptece o inne. Wypróbuj też kropli żelowych, niektórym służą lepiej niż te zwykłe. Pij dużo wody i nie odwadniaj się w inny sposób (kawa, alkohol, klimatyzacja).

Film łzowy można odbudować, w taki sposób jak opisałam. Po kilku tygodniach regularnego stosowania kropli powinno być lepiej. Można też przygotować krople z własnego osocza (niektóre gabinety okulistyczne mają taką usługę), ale to już ostateczność, gdy nic innego nie pomaga

Próbowałaś różnych soczewek? Czasami soczewki jednej marki podrażniają i wysychają, a inne nie. Soczewki różnią się stopniem uwodnienia i materiałem wykonania. Warto przetestować różne marki i rodzaje soczewek (dzienne, miesięczne).
Dziękuję, wypróbuję te krople

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
20a95efe726a92fdad420a0f54f18a9cf3cdb0ab_608746308193d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-22 02:19:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.