Koty część XIII - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-25, 12:16   #4261
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Szybko minie, zobaczysz. Na początku sie wydaje to okropnie długo, ale ja miałam to samo - jak mam trzymać kotkę zamkniętą przez ponad 3 tygodnie w maleńkiej kuchni?
Dzisiaj mijają 3 tygodnie od wizyty u weterynarza, idziemy na kontrolę po południu i liczę, że będzie można ją w końcu socjalizować z Chojrakiem.
Mam przynajmniej taką nadzieję, bo jednocześnie trochę się boję, że jednak dalej jest chora na tyle, że będą potrzebne kolejne leki i dalsza izolacja.
Trzymam kciuki za zapoznanie kotow i za zdrowie kotki

U nas troche socjalizacji (glownie na dystans) juz bylo w zeszlym tygodniu, koty dzielily miedzy soba przysmaki i sie obwachaly, obylo sie bez syczenia ani atakow, byla raczej zdrowa ciekawosc. Teraz Bowie znowu siedzi pod drzwiami pokoju, w ktorym jest Buffy i wyje. Nawet ona miauczy dzisiaj (podejrzewam, ze na widok Bowiego, bo nigdy wczesniej jej sie nie zdarzylo wydac z siebie jakiegokolwiek dzwieku) i chcialaby wyjsc, a mnie sie serce kraje, ze nie moge jej wypuscic. Nie moge sie doczekac, az sie wszystko ladnie zagoi. Podobno rana jest jeszcze troche zaogniona, ale mamy dwa antybiotyki na kolejny tydzien i mam nadzieje, ze obejdzie sie bez dalszej hospitalizacji.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 13:18   #4262
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za zapoznanie kotow i za zdrowie kotki

U nas troche socjalizacji (glownie na dystans) juz bylo w zeszlym tygodniu, koty dzielily miedzy soba przysmaki i sie obwachaly, obylo sie bez syczenia ani atakow, byla raczej zdrowa ciekawosc. Teraz Bowie znowu siedzi pod drzwiami pokoju, w ktorym jest Buffy i wyje. Nawet ona miauczy dzisiaj (podejrzewam, ze na widok Bowiego, bo nigdy wczesniej jej sie nie zdarzylo wydac z siebie jakiegokolwiek dzwieku) i chcialaby wyjsc, a mnie sie serce kraje, ze nie moge jej wypuscic. Nie moge sie doczekac, az sie wszystko ladnie zagoi. Podobno rana jest jeszcze troche zaogniona, ale mamy dwa antybiotyki na kolejny tydzien i mam nadzieje, ze obejdzie sie bez dalszej hospitalizacji.
Nasze koty nie raz się widziały, bo często koczują pod drzwiami po obu stronach, jak wchodzimy i wychodzimy z kuchni. Często Chojrak zagląda do Andzi przez szybę. Generalnie tylko raz Andzia syknęła - jak zobaczyła Chojraka pierwszy raz przez szybę w oknie i się wystraszyła.
Tak to zawsze jest tylko ciekawość i miauczenie, zawodzenie jedno do drugiego.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 14:00   #4263
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nasze koty nie raz się widziały, bo często koczują pod drzwiami po obu stronach, jak wchodzimy i wychodzimy z kuchni. Często Chojrak zagląda do Andzi przez szybę. Generalnie tylko raz Andzia syknęła - jak zobaczyła Chojraka pierwszy raz przez szybę w oknie i się wystraszyła.
Tak to zawsze jest tylko ciekawość i miauczenie, zawodzenie jedno do drugiego.
Pewnie szybko sie zaprzyjaznia.

Mnie najbardziej niepokoi dysproporcja - Buffy wazy niewiele ponad 1.5 kg, a Bowie juz ponad 5.5 i boje sie, ze jesli beda sie bawic, to moze jej niechcacy zrobic krzywde
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 15:38   #4264
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Pewnie szybko sie zaprzyjaznia.

Mnie najbardziej niepokoi dysproporcja - Buffy wazy niewiele ponad 1.5 kg, a Bowie juz ponad 5.5 i boje sie, ze jesli beda sie bawic, to moze jej niechcacy zrobic krzywde
Ale malutka!
Ile ona ma? To jest mały kociak jeszcze?

U mnie dysproporcja nie jest taka duża. Andzia waży 3,3 kg (jest dorosłym kotem i już nie urośnie na pewno), a Chojrak 4 kg, ale on ciągle rośnie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 15:46   #4265
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ale malutka!
Ile ona ma? To jest mały kociak jeszcze?

U mnie dysproporcja nie jest taka duża. Andzia waży 3,3 kg (jest dorosłym kotem i już nie urośnie na pewno), a Chojrak 4 kg, ale on ciągle rośnie.
No wlasnie roznica wieku jest prawie zadna (niecale 1.5 miesiaca), a roznica w rozmiarze i wadze jest olbrzymia. Bowie ma 7.5 miesiaca i wazy 5.6 kg, a Buffy ma 6 miesiecy i wazy 1.7 kg.
Bowie byl taki malutki i leciutki jak go w styczniu przynioslam do domu. Ale byl strasznie zaglodzony wtedy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1331.jpg (193,9 KB, 32 załadowań)
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 08:28   #4266
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
No wlasnie roznica wieku jest prawie zadna (niecale 1.5 miesiaca), a roznica w rozmiarze i wadze jest olbrzymia. Bowie ma 7.5 miesiaca i wazy 5.6 kg, a Buffy ma 6 miesiecy i wazy 1.7 kg.
Bowie byl taki malutki i leciutki jak go w styczniu przynioslam do domu. Ale byl strasznie zaglodzony wtedy.
Nie było mnie trochę na wątku, patrzę, a Tobie rodzinka się powiększyła Super! Mi się marzy kotka rasy selkirk rex- kot owieczka, ale tak jak wspominałam w razie wyjazdów będzie problem z opieką, więc odpuszczam. Na razie w sferze marzeń.

Nasz Tiger z kolei sporo urósł, jak się położy na komodzie to zajmuje prawie 3/4 długości
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 09:04   #4267
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Koty część XIII

U mnie socjalizacja ciąg dalszy.

Zauważyliśmy, że kontrolowane wypuszczenie kotów razem wychodzi ciut lepiej niż zostawianie szpary, bo Chojrak przy tej szparze się strasznie ekscytuje, próbuje dosięgnąć Andzię, która siedzi w pewnej odległości i obserwuje jego wariactwo łapek w szparze, więc wyciąga pazury i już raz dziabnął Andzię nimi - zupełnie niezamierzenie, po prostu wyciągnął pazury, żeby dosięgnąć jej, bo chciał się bawić.

A jak są wypuszczone, to się obwąchują, trochę łapkami się pacają, ale bez pazurów. Trochę się ganiają, ale raczej z ogonami wystrzelonymi w górę w zadowoleniu.
Tylko po kilku(lub nastu) minutach nadchodzi moment, kiedy Chojrak by całą Andzię chciał obwąchać, a ona sobie tego nie życzy i widać, że trochę traci wtedy cierpliwość i albo ucieka, czasem kuląc przy tym ogon, albo paca go łapką coraz mocniej i zaczyna kłaść uszy w samolocik (ale nie ten wścieknięty samolocik z uszami do tyłu, tylko ten już troche agresywny, ale jeszcze nie tak strasznie - uszy na boki). Wtedy rozdzielamy koty i koniec widzenia.

Chojrak totalnie nie umie się dzielić smaczkami.
Podawałam im smaczki ze szparą w drzwiach i Andzia ładnie czekała na swojego smaczka, a Chojrak chciał Andzi zabrać przez szparę.
Żeby nie czuł się pokrzywdzony, dawałam mu smaczka na dłoni i jak zaczynał go wyżerać (z dłoni mu odrobinę trudniej niż z podłogi), to szybko dawalam Andzi, zanim zjadł swój kawałek.

Nie wiem, czy między moimi kotami będzie miłość, ale liczę, że przynajmniej się będą tolerować.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2020-05-29 o 09:05
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-29, 09:16   #4268
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Nie było mnie trochę na wątku, patrzę, a Tobie rodzinka się powiększyła Super! Mi się marzy kotka rasy selkirk rex- kot owieczka, ale tak jak wspominałam w razie wyjazdów będzie problem z opieką, więc odpuszczam. Na razie w sferze marzeń.

Nasz Tiger z kolei sporo urósł, jak się położy na komodzie to zajmuje prawie 3/4 długości
A ile obecnie wazy Tiger? I gdzie swieze zdjecia?

Te owieczki sa przeslodkie

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
U mnie socjalizacja ciąg dalszy.

Zauważyliśmy, że kontrolowane wypuszczenie kotów razem wychodzi ciut lepiej niż zostawianie szpary, bo Chojrak przy tej szparze się strasznie ekscytuje, próbuje dosięgnąć Andzię, która siedzi w pewnej odległości i obserwuje jego wariactwo łapek w szparze, więc wyciąga pazury i już raz dziabnął Andzię nimi - zupełnie niezamierzenie, po prostu wyciągnął pazury, żeby dosięgnąć jej, bo chciał się bawić.

A jak są wypuszczone, to się obwąchują, trochę łapkami się pacają, ale bez pazurów. Trochę się ganiają, ale raczej z ogonami wystrzelonymi w górę w zadowoleniu.
Tylko po kilku(lub nastu) minutach nadchodzi moment, kiedy Chojrak by całą Andzię chciał obwąchać, a ona sobie tego nie życzy i widać, że trochę traci wtedy cierpliwość i albo ucieka, czasem kuląc przy tym ogon, albo paca go łapką coraz mocniej i zaczyna kłaść uszy w samolocik (ale nie ten wścieknięty samolocik z uszami do tyłu, tylko ten już troche agresywny, ale jeszcze nie tak strasznie - uszy na boki). Wtedy rozdzielamy koty i koniec widzenia.

Chojrak totalnie nie umie się dzielić smaczkami.
Podawałam im smaczki ze szparą w drzwiach i Andzia ładnie czekała na swojego smaczka, a Chojrak chciał Andzi zabrać przez szparę.
Żeby nie czuł się pokrzywdzony, dawałam mu smaczka na dłoni i jak zaczynał go wyżerać (z dłoni mu odrobinę trudniej niż z podłogi), to szybko dawalam Andzi, zanim zjadł swój kawałek.

Nie wiem, czy między moimi kotami będzie miłość, ale liczę, że przynajmniej się będą tolerować.
Trzymam kciuki za koty i socjalizacje. U mnie to obecnie nie wyglada tak rozowo, Bowie jest bardzo zazdrosny o Buffy, a ona jest bardzo waleczna i przepelniona energia i sama go pierwsza zaczepia
Dzisiaj jakims cudem sciagnela sobie cwaniara kolnierz i wyslizgnela sie z kojca przez mala szpare kolo kuwety (nawet dwa razy, raz z rana i drugi raz pozniej, jak maz wrocil do domu), mialam problem, zeby ja z powrotem zlapac, bo sie chciala ze mna bawic w chowanego i najchetniej to biegalaby i skakala wszedzie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 09:32   #4269
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Dzisiaj jakims cudem sciagnela sobie cwaniara kolnierz i wyslizgnela sie z kojca przez mala szpare kolo kuwety (nawet dwa razy, raz z rana i drugi raz pozniej, jak maz wrocil do domu), mialam problem, zeby ja z powrotem zlapac, bo sie chciala ze mna bawic w chowanego i najchetniej to biegalaby i skakala wszedzie.
Znam ten ból.
Andzia, odkąd poznała świat poza swoją kuchnią, to próbuje się z niej wymknąć między nogami, jak wychodzimy.
A jak zwiedza mieszkanie i trzeba to zakończyć i ją zagonić znów do kuchni, to zwiewa czym prędzej, a skubana jest szybka i zwinna. No a też nie chcemy się na nią rzucać, żeby się nie zraziła.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 09:57   #4270
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Znam ten ból.
Andzia, odkąd poznała świat poza swoją kuchnią, to próbuje się z niej wymknąć między nogami, jak wychodzimy.
A jak zwiedza mieszkanie i trzeba to zakończyć i ją zagonić znów do kuchni, to zwiewa czym prędzej, a skubana jest szybka i zwinna. No a też nie chcemy się na nią rzucać, żeby się nie zraziła.
Z Buffy jest to samo. Jest malutka, szybka, zwinna i bardzo ciekawska.
I niestety zbyt podejrzliwa na wabienie jej przysmakami.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:37   #4271
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A ile obecnie wazy Tiger? I gdzie swieze zdjecia?

Te owieczki sa przeslodkie

Hmmm tak około 6,5-7 kg kg. On jest bardziej długi niż "w bok". Parówka taka
A wczoraj na instastories wrzucałam filmik jak śpi na komodzie, jeszcze jest
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-29, 11:43   #4272
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Hmmm tak około 6,5-7 kg kg. On jest bardziej długi niż "w bok". Parówka taka
A wczoraj na instastories wrzucałam filmik jak śpi na komodzie, jeszcze jest
Cudo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 13:13   #4273
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Z Buffy jest to samo. Jest malutka, szybka, zwinna i bardzo ciekawska.
I niestety zbyt podejrzliwa na wabienie jej przysmakami.
Andzia też nie jest aż tak łasa na przysmaki, żeby dało się ją zwabić nimi, gdy są inne ciekawe rzeczy wokół.
Za to Chojrak za przysmakiem by skoczył w ogień.

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Hmmm tak około 6,5-7 kg kg. On jest bardziej długi niż "w bok". Parówka taka
A wczoraj na instastories wrzucałam filmik jak śpi na komodzie, jeszcze jest
Ale świetny
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 13:18   #4274
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Andzia też nie jest aż tak łasa na przysmaki, żeby dało się ją zwabić nimi, gdy są inne ciekawe rzeczy wokół.
Za to Chojrak za przysmakiem by skoczył w ogień.



Ale świetny
To u mnie oba futra sa bardzo lase na przysmaki, i na te chrupkie z miesistym srodkiem i na te kremowe w tubach. Buffy jest tez malo wybredna co do normalnego jedzenia, wiec karmie ja wszystkimi rzeczami, ktore sa zdrowe, a Bowie nie chce ich jesc. Chociaz mieszanka barf wzgardzila, niestety.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 13:35   #4275
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To u mnie oba futra sa bardzo lase na przysmaki, i na te chrupkie z miesistym srodkiem i na te kremowe w tubach. Buffy jest tez malo wybredna co do normalnego jedzenia, wiec karmie ja wszystkimi rzeczami, ktore sa zdrowe, a Bowie nie chce ich jesc. Chociaz mieszanka barf wzgardzila, niestety.
Andzia też zjada wszystko.
Gruz by jej wymieszać z mięsem i by zjadła ze smakiem
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 14:42   #4276
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Andzia też zjada wszystko.
Gruz by jej wymieszać z mięsem i by zjadła ze smakiem
U nas to samo A Bowie mimo tego, ze jest najbardziej wybrednym kotem, jakiego w zyciu widzialam, to jak gotuje, to zawsze sie kreci w poblizu i drze jape na caly regulator.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 05:29   #4277
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Przychodze z nowym kocim spamem. Swieze zdjecia z dzisiejszego przedpoludnia i wczorajszej nocy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AFF85C4A-17B8-497A-941B-A910EA35DE61.jpg (146,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg B5C5D2BA-D2DD-42F0-B677-E2BB7DCEC1E6.jpg (59,1 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7743.jpg (150,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7751.jpg (164,2 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7761.jpg (157,3 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a00195a0-e693-468b-a49b-d0500f172ec4.jpg (152,0 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7781.jpg (167,1 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7783.jpg (167,1 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7804.jpg (162,7 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7810.jpg (115,9 KB, 33 załadowań)
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 08:14   #4278
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Przychodze z nowym kocim spamem. Swieze zdjecia z dzisiejszego przedpoludnia i wczorajszej nocy

__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 10:34   #4279
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Przychodze z nowym kocim spamem. Swieze zdjecia z dzisiejszego przedpoludnia i wczorajszej nocy
Skarpety rudzioszka cuuudneee Nasz Tajguś jest chyba jednak dłuższy, bo zajmuje już 3/4 komody jak się rozłoży
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-18, 12:37   #4280
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Przychodze z nowym kocim spamem. Swieze zdjecia z dzisiejszego przedpoludnia i wczorajszej nocy
Jakie cudne kociaki
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 17:43   #4281
ester_28
Przyczajenie
 
Avatar ester_28
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 18
Dot.: Koty część XIII

Pomóżcie! Mój kot to pers, przez długie włosy ciągle łapie kleszcze, codziennie po kilka, nie mogę go utrzymać w domu, jest przyzwyczajony że ma ogród i może wychodzić. Stosowałam już wszystkie możliwe krople, ale to nic nie daje. Myślicie, że moge mu założyć obroże, czy ona podziała?
__________________
Piękno jest w każdej z nas
ester_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 06:02   #4282
cholerna romantyczka
Zakorzenienie
 
Avatar cholerna romantyczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 437
Koty część XIII

Hej przeczytałam kilkanaście postów wstecz ale nie znalazłam tego czego szukałam.
Jaką mokrą karmę podajecie swoim kotom? My przerobiłyśmy już Animondę, Yarrah i Feringa i żadna z nich podpasowała Krystynie, trochę liźnie i za chwilę drze japę bo głodna i muszę sypać jej suche szukam czegoś co można kupić w puszce, bez zbędnego plastiku i koniecznie nie z galaretką bo nawet tego nie powącha


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez cholerna romantyczka
Czas edycji: 2020-06-28 o 06:05
cholerna romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 07:33   #4283
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 215
Dot.: Koty część XIII

W MACsie jest mało/brak galaretki.
Moje dostają kociokwiku na Cosmę(ale tam jest dużo galaretki). Ostatnio weszło Granatapet i też spoko(z galaretką różnie)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 08:56   #4284
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez cholerna romantyczka Pokaż wiadomość
Hej przeczytałam kilkanaście postów wstecz ale nie znalazłam tego czego szukałam.
Jaką mokrą karmę podajecie swoim kotom? My przerobiłyśmy już Animondę, Yarrah i Feringa i żadna z nich podpasowała Krystynie, trochę liźnie i za chwilę drze japę bo głodna i muszę sypać jej suche szukam czegoś co można kupić w puszce, bez zbędnego plastiku i koniecznie nie z galaretką bo nawet tego nie powącha


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja kupuję Feringę, MACs lub Wild Freedom, a jak grymasi, to rozkruszam przysmaki Cosmy (liofilizowany kurczak) i posypuję. A wtedy wcina, aż się uszy trzęsą

Edytowane przez Oktawiaaa
Czas edycji: 2020-06-30 o 10:08
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 10:02   #4285
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez cholerna romantyczka Pokaż wiadomość
Hej przeczytałam kilkanaście postów wstecz ale nie znalazłam tego czego szukałam.
Jaką mokrą karmę podajecie swoim kotom? My przerobiłyśmy już Animondę, Yarrah i Feringa i żadna z nich podpasowała Krystynie, trochę liźnie i za chwilę drze japę bo głodna i muszę sypać jej suche szukam czegoś co można kupić w puszce, bez zbędnego plastiku i koniecznie nie z galaretką bo nawet tego nie powącha


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jak kot wie, że dostanie coś co mu smakuje to rzeczywiście nic dziwnego, że nie chce jeść zdrowszej karmy tylko czeka na fastfooda. Suchej nie powinien jest w ogóle, a także nie powinno być jej w domu, żeby nie czuł zapachu.

Przestawianie wymaga często cierpliwości i powinno odbywać się stopniowo. Na początku można próbować dosmaczać mokrą karmę gęsim smalcem, sosikami czy kruszeniem przysmaków o intensywniejszym zapachu. Z takich poprawnych karm formę kawałków w sosie ma na przykład Butchers, którego powinnaś dostać w Auchan, Carrefourze.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 10:30   #4286
catnapp
Raczkowanie
 
Avatar catnapp
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 31
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez cholerna romantyczka Pokaż wiadomość
Hej przeczytałam kilkanaście postów wstecz ale nie znalazłam tego czego szukałam.
Jaką mokrą karmę podajecie swoim kotom? My przerobiłyśmy już Animondę, Yarrah i Feringa i żadna z nich podpasowała Krystynie, trochę liźnie i za chwilę drze japę bo głodna i muszę sypać jej suche szukam czegoś co można kupić w puszce, bez zbędnego plastiku i koniecznie nie z galaretką bo nawet tego nie powącha
Obecnie Catz Finefood i Mac's na zmianę. Wcześniej jadły jeszcze Grau i Feringę, ale się znudzyły.
catnapp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-01, 17:37   #4287
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez cholerna romantyczka Pokaż wiadomość
Hej przeczytałam kilkanaście postów wstecz ale nie znalazłam tego czego szukałam.
Jaką mokrą karmę podajecie swoim kotom? My przerobiłyśmy już Animondę, Yarrah i Feringa i żadna z nich podpasowała Krystynie, trochę liźnie i za chwilę drze japę bo głodna i muszę sypać jej suche szukam czegoś co można kupić w puszce, bez zbędnego plastiku i koniecznie nie z galaretką bo nawet tego nie powącha


Sent from my iPhone using Tapatalk
Leany ma rację. Przestawianie na zdrową karmę to zwykle długi proces. Stosuj się do wskazówek z grafiki, nie warto szukać karmy, która posmakuje, bo żadna zdrowa mokra karma nie zachęci do siebie kota, który wie, że jak nie zje, to dostanie suchą.

A co do karm, to ja zawsze karmilam: Feringa, Catz Finefood, GranataPet, Grau, sporadycznie Animonda Carny.
Teraz sprawdzam, na jakie mięso uczulona jest moja kotka, więc tylko Feringa Pure Meat i Catz Finefood Purrr.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 10:01   #4288
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Koty część XIII

Ja muszę przyznać, że tracę nadzieję na zaprzyjaźnienie, ba tolerowanie się!, naszych kotów

Niby nie ma syczenia i warczenia, ale Chojrak ciągle goni Andzie, łapie ją i sprowadza do parteru i gryzie.

Przez siatkę w drzwiach jest zwykle spokój. Czasem tylko Chojrak próbuje Andzie przez siatkę zagarnąć łapa, ale ona to olewa, ewentualnie po prostu odchodzi na bok.
Ale każde wypuszczenie ich do jednego pomieszczenia konczy się tym, że Chojrak napada Andzie i ja gryzie, a ona ucieka przed nim.

Boję się, że mamy kociego jedynaka i nigdy nie będzie się dało wprowadzić drugiego kota i będziemy zmuszeni oddać Andzie
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 14:20   #4289
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja muszę przyznać, że tracę nadzieję na zaprzyjaźnienie, ba tolerowanie się!, naszych kotów

Niby nie ma syczenia i warczenia, ale Chojrak ciągle goni Andzie, łapie ją i sprowadza do parteru i gryzie.

Przez siatkę w drzwiach jest zwykle spokój. Czasem tylko Chojrak próbuje Andzie przez siatkę zagarnąć łapa, ale ona to olewa, ewentualnie po prostu odchodzi na bok.
Ale każde wypuszczenie ich do jednego pomieszczenia konczy się tym, że Chojrak napada Andzie i ja gryzie, a ona ucieka przed nim.

Boję się, że mamy kociego jedynaka i nigdy nie będzie się dało wprowadzić drugiego kota i będziemy zmuszeni oddać Andzie
Lacze sie w bolu, u nas to dokladnie tak samo wygladalo - niby zadnego syczenia czy warczenia, ale koty sie ciagle atakowaly nawzajem. No i Buffy jest w innym domu juz od tygodnia, bo niestety wymknela sie raz z sypialni i tak sie pogryzly, ze skonczylo sie szwami na tylnej lapce. Wet podal moj kontakt swojej przyjaciolce, ktora niedawno stracila kotke z powodu nowotworu. Jechala do nas w zeszly piatek z cala rodzina godzine w jedna strone, zeby poznac Buffy. Wszyscy sie w niej zakochali i codziennie dostaje od nich zdjecia i relacje z postepow - Buffy jest o wiele lepiej w nowym domu i mimo, ze niesamowicie za nia tesknie, to ciesze sie, ze jest bezpieczna.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 18:14   #4290
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Lacze sie w bolu, u nas to dokladnie tak samo wygladalo - niby zadnego syczenia czy warczenia, ale koty sie ciagle atakowaly nawzajem. No i Buffy jest w innym domu juz od tygodnia, bo niestety wymknela sie raz z sypialni i tak sie pogryzly, ze skonczylo sie szwami na tylnej lapce. Wet podal moj kontakt swojej przyjaciolce, ktora niedawno stracila kotke z powodu nowotworu. Jechala do nas w zeszly piatek z cala rodzina godzine w jedna strone, zeby poznac Buffy. Wszyscy sie w niej zakochali i codziennie dostaje od nich zdjecia i relacje z postepow - Buffy jest o wiele lepiej w nowym domu i mimo, ze niesamowicie za nia tesknie, to ciesze sie, ze jest bezpieczna.
Jaka szkoda

No u nas tylko Chojrak atakuje Andzie, ona jego nigdy pierwsza nie atakuje. Jest totalnie ugodowa i właściwie to nie boi się go za specjalnie.

Mamy znajomych, którzy powiedzieli, że jeśli dojdziemy do takiego wniosku, że trzeba ją oddać, to się nią zaopiekują. Więc chociaż tyle dobrego, że nie pójdzie w obce ręce.

Ale ona jest taka kochana, że bardzo bym chciała tego uniknąć.

Ja się jeszcze ciągle łudzę, bo mieliśmy taką sytuację, że jak odkurzalismy, Andzia była zamknięta na balkonie i zapomnieliśmy zamknąć drzwi do kuchni po odkurzaniu. W kuchni jest okno na balkon. I sprzątaliśmy w najlepsze i nagle zorientowaliśmy się, że nie ma Chojraka. Okazało się, że wyskoczył z kuchni na balkon i siedział tam z Andzią. Ona siedziała sobie na kocyku, a on się spokojnie przechadzał po balkonie. Ale za trochę zaczął ją zaczepiać i podgryzać coraz bardziej. Więc je rozłączyliśmy.

Pytanie, czy to nie za mało, żebh sobie robić nadzieje.

Czytałam o przypadkach, gdzie połączenie kotów udawało się nawet po 6-9 miesiącach socjalizacji z izolacją. U nas niedawno mienly 2 miesiące.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.