Mamy czerwcowe 2020 część 2 [emoji173] - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-18, 17:20   #391
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
W tym tygodniu będę się pakować, choć już przyszykowane mam rzeczy do spakowania. Opcję dojazdu do szpitala wybrałam taksówkę.



Moja rośnie szybciej niż powinna. Podczas wizyty czwartkowej okazało się,że mam podwyższone ciśnienie i teraz już muszę mierzyć je 2 razy dziennie. Ilość wizyt u gin też się zwiększyła do 2 w tygodniu by sprawdzić przepływy. Wyniki moczu w dalszym stopniu nie najlepsze. GBS też wyszedł źle i muszę pamiętać o tym aby już będąc w szpitalu napomknąć o antybiotyku.
Koniec z kawą, koniec z czarną herbatą. Skurcze mnie nie łapią. Mała ma czkawki. Nudności i wymioty mnie w dalszym ciągu męczą.

Waga stanęła w miejscu. Staram się jak najwięcej robić sama,ale to już też czas by więcej leżeć. Nogi mi opuchły,ale nie stopy,więc z butami nie ma problemów. Stawy kolanowe mnie bolą coraz bardziej.
A do książeczki Ci gin nie wpisał wyników? Wiesz z momencie porodu i skurczy nie wiem czy dałabym radę pamiętać o tym żeby mówić o wynikach 🤣ja mam teraz wizytę kontrolną a następna dopiero za 3 tyg.... To już będzie skończony 38tc, nie wiem czy nie za długa ta przerwa?️co prawda, zawsze mogę zadzwonić i napisać SMS, i jest odpowiedz, albo podjechać do szpitala, ale nie wiem czy to jednak nie za długo. Z drugiej strony chodzenie po lekarzach teraz to też nie za dobra opcja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 21:05   #392
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Muszę zobaczyć w karcie ciąży czy to wpisała bo wtedy ją wypełniała, ewentualnie dokleję tam gdzieś karteczkę. W tym okresie jeśli chodzi o lekarza to chodzę tylko do gin. Częste wizyty są podyktowane starzejącym się łożyskiem. Dziś sprawdziła przepływy i czy mała nie jest owinięta pępowiną. Okazuje się,że to i to jest ok. Kolejna wizyta w piątek. Do tego to moje ciśnienie :/
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 05:17   #393
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
Muszę zobaczyć w karcie ciąży czy to wpisała bo wtedy ją wypełniała, ewentualnie dokleję tam gdzieś karteczkę. W tym okresie jeśli chodzi o lekarza to chodzę tylko do gin. Częste wizyty są podyktowane starzejącym się łożyskiem. Dziś sprawdziła przepływy i czy mała nie jest owinięta pępowiną. Okazuje się,że to i to jest ok. Kolejna wizyta w piątek. Do tego to moje ciśnienie :/
Dzisiaj też odebrałam wyniki i też mam dodatni gbs, ale tylko z odbytu, cała nocka znowu ze spaniem z głowy ️ co Ci mówiła lekarka na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 07:05   #394
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Czy w ciąży może być słabsza krzepliwość krwi,oderwałam sobie małe strupka na nodze a krew się lała jak bym nie wiem co to za rana była.
Robiłam jedno badanie na krzepliwość z krwi jest blisko dolnej granicy ale mieści się w normie.
Boję się porodu,że coś mi się stanie
Kiedyś jak zęba wyrywałam to też lekarz mi mówił,że ciężko mi ta krew krzepnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 08:53   #395
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Czy w ciąży może być słabsza krzepliwość krwi,oderwałam sobie małe strupka na nodze a krew się lała jak bym nie wiem co to za rana była.
Robiłam jedno badanie na krzepliwość z krwi jest blisko dolnej granicy ale mieści się w normie.
Boję się porodu,że coś mi się stanie
Kiedyś jak zęba wyrywałam to też lekarz mi mówił,że ciężko mi ta krew krzepnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że jeżeli już miałaś takie przeboje to dobrze powiedzieć k tym gin. Jednak w trakcie porodu i po jest utrata krwi, lepiej żeby w szpitalu k tym wiedzieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 18:48   #396
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Myślę, że jeżeli już miałaś takie przeboje to dobrze powiedzieć k tym gin. Jednak w trakcie porodu i po jest utrata krwi, lepiej żeby w szpitalu k tym wiedzieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam w przeszłości problemy z krzepliwością krwi (po usunięciu zębów to wyszło)miało to na początku lat 2000 i wtedy nie do końca udało się po licznych badaniach się zdiagnozować przypadłość. Teraz od wczesnej ciąży trafiłam prywatnie na dobrą hematolog. Po badaniach w UCK wyszło,że mam trombocytopatię o czym też muszę pamiętać w szpitalu. GBS wyszło mi dodatnie w obu przypadkach.
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 19:01   #397
lasicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 246
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Też mam niestety GBS+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lasicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-21, 19:48   #398
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Ja miałam dzisiaj kontrolne USG czy wszystko ok, bo dawno p. Doktor nas nie widziała. Z Młodą jest ok ma już ok 2850 gram (35 TC 3 dni) wody też w normie, wyniki ok, tylko ten nieszczęsny gbs ️ale pani doktor mówiła, że spokojnie, że parę lat temu nie badali tego wogole, że przy starszej córce też mogłam już go mieć (pomimo badania). A wasi lekarze co mówią? Jedynie co to będę chciała bardzo szybko się znaleźć w szpitalu, żeby faktycznie były te 4 h. W innych krajach podobno wogole tego badania nie robią...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 21:13   #399
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Racja lepiej powiem w szpitalu o tym,kurde byłam dzisiaj na badaniu ginekolog mnie tak zbadała,że się rzucałam prawie na fotelu i aż jęczałam powiedziała mi,że jestem druga kobieta w ciąży co taka wrażliwa jest.
Stresuję się i spinam,i będzie ze mną problem w szpitalu i poleca mi żeby próbować z środkami na znieczulenie.
Ten wziernik mnie boli u mniej bardzo,już nie wspomnę o badaniu palcami to samo przed ciąża tak nie miałam,a tekst że główka ma wyjść to to przecież wiem,ale kurde jak to musi boleć to ja już jestem przerażona.
Wziernik i badanie palcami to chwila a poród to trochę jednak trwa.
Idę też na USG w poniedziałek do niej ciekawe ile mała przybrała na wadze,badan krwi nie muszę już robić na szczęście na badania do niej chodzić już też,tylko do położnej co tydzień na badania tętna płodu.
Położna też mówiła,że brzuch mam bardzo mały jak na 9 miesiąc
Żeby tylko mała była zdrowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Ja GBS mam na szczęście ujemny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 12:49   #400
lasicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 246
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Ja miałam dzisiaj kontrolne USG czy wszystko ok, bo dawno p. Doktor nas nie widziała. Z Młodą jest ok ma już ok 2850 gram (35 TC 3 dni) wody też w normie, wyniki ok, tylko ten nieszczęsny gbs ️ale pani doktor mówiła, że spokojnie, że parę lat temu nie badali tego wogole, że przy starszej córce też mogłam już go mieć (pomimo badania). A wasi lekarze co mówią? Jedynie co to będę chciała bardzo szybko się znaleźć w szpitalu, żeby faktycznie były te 4 h. W innych krajach podobno wogole tego badania nie robią...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi mówił, żeby się nie przejmować i przy porodzie podaje się antybiotyk.
I ok. Ja rozumiem te wszystkie argumenty, że kiedyś tego nie robili, że baczniej obserwują maluszka. Ale co z tego skoro za chwilę słyszę " od przyjazdu do szpitala do porodu minęło 1,5h). To ja się boję, że nie zdążę :/. Kurde czuję się też niezrozumiana, bo mam wrażenie, że jako jedyna chcę jechać do szpitala jak najszybciej, a nie czekać do końca. Nawet jeśli nie GBS to wolę być pod kontrolą specjalistów... A w szpitalu to chociaż z piłek itp pokorzystam :p.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lasicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 14:21   #401
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez lasicaa Pokaż wiadomość
Mi mówił, żeby się nie przejmować i przy porodzie podaje się antybiotyk.
I ok. Ja rozumiem te wszystkie argumenty, że kiedyś tego nie robili, że baczniej obserwują maluszka. Ale co z tego skoro za chwilę słyszę " od przyjazdu do szpitala do porodu minęło 1,5h). To ja się boję, że nie zdążę :/. Kurde czuję się też niezrozumiana, bo mam wrażenie, że jako jedyna chcę jechać do szpitala jak najszybciej, a nie czekać do końca. Nawet jeśli nie GBS to wolę być pod kontrolą specjalistów... A w szpitalu to chociaż z piłek itp pokorzystam :p.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego jak odejdą mi wody, albo pierwsze skurcze będą już regularne to jadę do szpitala i nie patrzę na nic. Żeby zdążyli mi go podać i żeby zadziałał. Przy Starszej miałam poród wywoływany, więc poszło boleśnie ale dosyć szybko-5,5 h. Nie mam pojęcia jak będzie teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-24, 09:46   #402
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Racja lepiej powiem w szpitalu o tym,kurde byłam dzisiaj na badaniu ginekolog mnie tak zbadała,że się rzucałam prawie na fotelu i aż jęczałam powiedziała mi,że jestem druga kobieta w ciąży co taka wrażliwa jest.
Stresuję się i spinam,i będzie ze mną problem w szpitalu i poleca mi żeby próbować z środkami na znieczulenie.
Ten wziernik mnie boli u mniej bardzo,już nie wspomnę o badaniu palcami to samo przed ciąża tak nie miałam,a tekst że główka ma wyjść to to przecież wiem,ale kurde jak to musi boleć to ja już jestem przerażona.
Wziernik i badanie palcami to chwila a poród to trochę jednak trwa.
Idę też na USG w poniedziałek do niej ciekawe ile mała przybrała na wadze,badan krwi nie muszę już robić na szczęście na badania do niej chodzić już też,tylko do położnej co tydzień na badania tętna płodu.
Położna też mówiła,że brzuch mam bardzo mały jak na 9 miesiąc
Żeby tylko mała była zdrowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Ja GBS mam na szczęście ujemny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Spokojnie. Ja tez tak mam. Gin mówiła mi ze to jest obrona ciała. Chroni dziecko i ze zdarza się tak. Ja nie wepchnę nawet palca a jak mnie bada na fotelu to mam łzy w oczach. Przy akcji porodowej ma to puścić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 05:17   #403
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Spokojnie. Ja tez tak mam. Gin mówiła mi ze to jest obrona ciała. Chroni dziecko i ze zdarza się tak. Ja nie wepchnę nawet palca a jak mnie bada na fotelu to mam łzy w oczach. Przy akcji porodowej ma to puścić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A już myślałam,że ze mną coś nie tak tak mnie ta moja ginekolog wystraszyła
Trochę mnie uspokoiłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 07:56   #404
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Spokojnie. Ja tez tak mam. Gin mówiła mi ze to jest obrona ciała. Chroni dziecko i ze zdarza się tak. Ja nie wepchnę nawet palca a jak mnie bada na fotelu to mam łzy w oczach. Przy akcji porodowej ma to puścić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam tak od początku ciąży. Wąskość i ścisk - ten stan nie pomaga to przy globulkach, których nie mało miałam przepisanych a teraz probiotyk, bo biorę antybiotyk w związku z bakteriami w moczu. Nadmienię,że tabletki doustne to dla mnie horror,bo mdłości mnie biorą.Badanie ginekologiczne za każdym razem jest bolesne,ale to chwilowe i tyle.

Jutro mam wizytę popołudniu u gin i ciekawe czy wyląduję już w szpitalu w związku z łożyskiem i ciśnieniem czy też nie. Zauważyłam,że jak bardzo dużo się ruszam to ciśnienie mi spada...
Ps. Fajnie,że się odezwałaś.
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 10:32   #405
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
Ja mam tak od początku ciąży. Wąskość i ścisk - ten stan nie pomaga to przy globulkach, których nie mało miałam przepisanych a teraz probiotyk, bo biorę antybiotyk w związku z bakteriami w moczu. Nadmienię,że tabletki doustne to dla mnie horror,bo mdłości mnie biorą.Badanie ginekologiczne za każdym razem jest bolesne,ale to chwilowe i tyle.

Jutro mam wizytę popołudniu u gin i ciekawe czy wyląduję już w szpitalu w związku z łożyskiem i ciśnieniem czy też nie. Zauważyłam,że jak bardzo dużo się ruszam to ciśnienie mi spada...
Ps. Fajnie,że się odezwałaś.
Ty już na super końcóweczce jesteś, masz tydzień do terminu to już właściwie mogłabyś urodzić. Będziesz miała CC? Czy przyjęcie do szpitala i będą czekać aż się naturalnie rozkręci ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 16:10   #406
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Mnie dzisiaj kobieta w starszym wieku zaczepiła stoję na pasach a ona do mnie jaki ładny dziusiuś,
że to dziewczynka i że mam dać jej na imię Ewa
Przeszłam szybko na pasach dziwna kobieta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 18:18   #407
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Byłam jeszcze na USG coś się zacięło nie dało się zmierzyć brzuszka nie wiem ile waży.
Stresu się najadłam bo ginekolog mówiła,że dziecko nie rośnie miałam już dostać skierowanie do szpitala,ale zrobiła jeszcze raz USG bo nikt do niej nie czekał.
Okazało się,że główka na 35 tydzień a kość udowa na 36,4 dzień więc na szczęście rośnie.
Wszystko jest dobrze według lekarza tylko ja już jutro 37 tydzień zaczynam więc też te parametry znowu niższe.
Brzuch też napięty jak do porodu według lekarza.
Nie wiem czy panikuje znów czy lepiej jeszcze iść do innego lekarza,bo jak coś było by nie tak to wolałabym w innym szpitalu rodzić który będzie miał odpowiedni sprzęt.
Czy już przesadzam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 18:42   #408
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Byłam jeszcze na USG coś się zacięło nie dało się zmierzyć brzuszka nie wiem ile waży.
Stresu się najadłam bo ginekolog mówiła,że dziecko nie rośnie miałam już dostać skierowanie do szpitala,ale zrobiła jeszcze raz USG bo nikt do niej nie czekał.
Okazało się,że główka na 35 tydzień a kość udowa na 36,4 dzień więc na szczęście rośnie.
Wszystko jest dobrze według lekarza tylko ja już jutro 37 tydzień zaczynam więc też te parametry znowu niższe.
Brzuch też napięty jak do porodu według lekarza.
Nie wiem czy panikuje znów czy lepiej jeszcze iść do innego lekarza,bo jak coś było by nie tak to wolałabym w innym szpitalu rodzić który będzie miał odpowiedni sprzęt.
Czy już przesadzam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A wiesz dokładnie kiedy miałaś owulację? Cały czas wychodzi młodsza ciąża? Sprawdzałaś który stopień referencyjnosci ma twój szpital? Wpisz sobie w google i poszukaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 21:17   #409
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
A wiesz dokładnie kiedy miałaś owulację? Cały czas wychodzi młodsza ciąża? Sprawdzałaś który stopień referencyjnosci ma twój szpital? Wpisz sobie w google i poszukaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pojęcia nie mam bo moje cykle to 35-50 dni miałam policystyczne jajniki i według lekarzy nie miałam tak szybko zajść w ciążę bo rzadko miałam owulacje.
Niestety wychodzi cały czas mniejsza.
Właśnie sprawdziłam to drugi stopień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-25, 21:20   #410
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Pojęcia nie mam bo moje cykle to 35-50 dni miałam policystyczne jajniki i według lekarzy nie miałam tak szybko zajść w ciążę bo rzadko miałam owulacje.
Niestety wychodzi cały czas mniejsza.
Właśnie sprawdziłam to drugi stopień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc może poprostu miałaś później owulacje. Jeżeli lekarz nic nie mówi to się nie martw i nie nakręcaj bo dzidziuś będzie później nerwowy. Jak mi wyszedł ten gbs to też się zaczęłam nakręcać, nie umiałam spać w nocy, i malutka też była nerwowa (z reguły w nocy śpi). Jeśli byłoby coś nie tak to na pewno Cię skierują na odpowiednie badania
II stopień jest ok, tam gdzie ja chce rodzic też jest II stopień. Lekarz do którego chodzisz tam pracuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 02:08   #411
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Ty już na super końcóweczce jesteś, masz tydzień do terminu to już właściwie mogłabyś urodzić. Będziesz miała CC? Czy przyjęcie do szpitala i będą czekać aż się naturalnie rozkręci ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardziej pasował by mi termin czerwcowy. Nic gin nie mówiła o CC. Zobaczymy co powie na wizycie. Jestem spakowana, najwyżej jeszcze dopakuje parę drobiazgów. Farmakologicznego leczenia odnośnie ciśnienia nie zastosowała. Brzuch ponoć mi sie obniżył,ale ja niska jestem, więc... Mała w nocy nie dała mi spać. Rzadko jej sie to zdarza.
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 06:10   #412
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
Bardziej pasował by mi termin czerwcowy. Nic gin nie mówiła o CC. Zobaczymy co powie na wizycie. Jestem spakowana, najwyżej jeszcze dopakuje parę drobiazgów. Farmakologicznego leczenia odnośnie ciśnienia nie zastosowała. Brzuch ponoć mi sie obniżył,ale ja niska jestem, więc... Mała w nocy nie dała mi spać. Rzadko jej sie to zdarza.
U mnie dzisiaj też ciężka noc, o 3 obudził mnie skurcz i nie spałam do 4.30 bo się napinał brzuch. Ściągnęłam sobie nawet apke do liczenia skurczów żeby mieć pewność, że to nie to. Młoda też sie rozbudziła i szalała w brzuchu. Byle wytrzymać jeszcze ten tydzień .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 06:35   #413
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Więc może poprostu miałaś później owulacje. Jeżeli lekarz nic nie mówi to się nie martw i nie nakręcaj bo dzidziuś będzie później nerwowy. Jak mi wyszedł ten gbs to też się zaczęłam nakręcać, nie umiałam spać w nocy, i malutka też była nerwowa (z reguły w nocy śpi). Jeśli byłoby coś nie tak to na pewno Cię skierują na odpowiednie badania
II stopień jest ok, tam gdzie ja chce rodzic też jest II stopień. Lekarz do którego chodzisz tam pracuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję,że owulacja była później i dlatego młoda jest trochę mniejsza.
Niestety mój lekarz nie pracuje w tym szpitalu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:35 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------

Tylko nie wiem skąd te wymiary takie nie do końca dobre,że główka na 35 tydzień a kość biodrowa na 36,4 dzień tu by się akurat zgadzało.
Szkoda,że nie zmierzyła mi tego brzuszka bo tak to nie wiem ile waży a później się okaże,że przy porodzie 5 kg
Ostatnio miałam tak że główka na 32 tydzień akurat byłam wtedy w tym tygodniu,a brzuszek na 29,4 dzień nie wiem dlaczego takie rozbieżności to mnie najbardziej martwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 11:47   #414
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Kość ogonowa mnie tak boli,że ciężko obrócić się na drugi bok,czy w ogóle wstać ból ciężko wytrzymać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 19:41   #415
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Miewam bóle tyłka nie powiem.

Wczorajsza wizyta w miarę ok. badanie na samolocie tym razem było nie bolesne choć mocno tam w środku palcami operowała, potem wziernikiem.
Mierzone ciśnienie miałam 3 krotnie. Jeżeli nic się nie wydarzy to 5 czerwca już obligatoryjnie mam otrzymać skierowanie na patologię ciąży.
Koleżanka udzieliła mi też kilka istotnych rad na temat porodu
m.in. ponoć warto przygotować sobie:


https://gdzierodzic.info/plan-porodu/
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 20:04   #416
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
Miewam bóle tyłka nie powiem.

Wczorajsza wizyta w miarę ok. badanie na samolocie tym razem było nie bolesne choć mocno tam w środku palcami operowała, potem wziernikiem.
Mierzone ciśnienie miałam 3 krotnie. Jeżeli nic się nie wydarzy to 5 czerwca już obligatoryjnie mam otrzymać skierowanie na patologię ciąży.
Koleżanka udzieliła mi też kilka istotnych rad na temat porodu
m.in. ponoć warto przygotować sobie:


https://gdzierodzic.info/plan-porodu/
Super , że na wizycie ok. Właśnie jutro chce pisać plan porodu, tylko będę musiała zrobić 2: jeden gdybym miała rodzic sama i drugi gdybyśmy się zdecydowali na poród rodzinny. Wczoraj dzwoniłam do szpitala gdzie chce rodzic, mąż mógłby być ze mną przy porodzie i 2 godziny po, potem dopiero odbierze mnie po 3 dniach. Także chyba na wszelki wypadek spakuję też klapki dla niego 🤣 2 dni temu miałam skurcze co godzinę i tak doszłam do tego, że chyba było to spowodowane leżeniem na plecach, wczoraj spałam na bokach i spokój. Rozmawiałam też z poloznymi z oddziału i ta która przyjdzie później do domu o wszystkie uspokajały wynikiem gbs, także mam nadzieje, że będzie ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 22:45   #417
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Ja plan porodu już mam napisałam kilka dni temu,nie wiem czy uwzględnia to w szpitalu ale jednak wolę to mieć
Dostałam kilka grzechotek od brata i kurde myłam w zlewie i wlałam mleczko do prania całkiem zapomniałam,że przecież dziecko będzie brało do buzi takie grzechotki i się teraz zastanawiam co z tym zrobić czy to się wypłucze czy wyrzucić te zabawki czy to małej nie zaszkodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 03:16   #418
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Super , że na wizycie ok. Właśnie jutro chce pisać plan porodu, tylko będę musiała zrobić 2: jeden gdybym miała rodzic sama i drugi gdybyśmy się zdecydowali na poród rodzinny. Wczoraj dzwoniłam do szpitala gdzie chce rodzic, mąż mógłby być ze mną przy porodzie i 2 godziny po, potem dopiero odbierze mnie po 3 dniach. Także chyba na wszelki wypadek spakuję też klapki dla niego 🤣 2 dni temu miałam skurcze co godzinę i tak doszłam do tego, że chyba było to spowodowane leżeniem na plecach, wczoraj spałam na bokach i spokój. Rozmawiałam też z poloznymi z oddziału i ta która przyjdzie później do domu o wszystkie uspokajały wynikiem gbs, także mam nadzieje, że będzie ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie nawiedza ból brzucha,ale to nie jest ból chwilowy, a trwający np. godzinę i tylko w pozycji leżącej. Nie wiem jak wygląda skurcz,wiec nie wiem czy to jest to :/ Bóli krótkotrwałych nie miewam.
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:32   #419
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
Mnie nawiedza ból brzucha,ale to nie jest ból chwilowy, a trwający np. godzinę i tylko w pozycji leżącej. Nie wiem jak wygląda skurcz,wiec nie wiem czy to jest to :/ Bóli krótkotrwałych nie miewam.
U mnie nic tylko ból kręgosłupa przy wstawaniu a nawet kichnięcie w sumie to ból bardziej kości ogonowej jest tak okropny jak bym spadła na kość ogonowa,a wiele razy za dzieciaka spadłam czy to z drzewa czy chłopaki wrzucili pod rynnę się szarpałam i bach na kość ogonowa to taki sam ból

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 21:52   #420
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Tak mnie boli na dole ten kręgosłup,że nawet śmiech czy kichnięcie boli,jak już się do łóżka położę to jest masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Położna mówiła,że mogę mieć bóle z kręgosłupa na porodówce czy to będzie boleć ciągle?
Ja już nie daje rady a gdzie tu dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-25 20:55:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.