Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-19, 18:09   #3451
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Religia

Cytat:
Napisane przez staszkass Pokaż wiadomość
Czy uważacie z noszenie koszulek z motywem religijnym jest grzechem lub jakaś inna obrazą religijna ? ( przepraszam ale nie widziałam gdzie to dodać i dodałam do działu moda , więc proszę aby nie pisać mi takich rzeczy że to nie ten dział )
Ciężko ogólnie powiedzieć. Powiem Ci z punktu widzenia praktykującego katolika. Nie mam problemu ze wszystkimi koszulkami wspólnot religijnych i podobnych zespołów. Ale biżuterii z symbolami religijnymi (dowolnymi) bym nie nosiła. Domyślam się, że pytasz o np. koszulki z wschodnimi motywami - jak jest to jakiś symbol religijny (albo mi się wydaje, że jest), to nie kupuję. Tak samo jak np. nie założę koszulki z niepasującym mi ideologicznie hasłem.

No i oczywiście trzeba się liczyć z tym, że niektórzy ludzie się dziwnie patrzą na koszulki typowo religijne - niezależnie od poglądów.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 20:01   #3452
krolewnaspiaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
koślawe kolana, a krótkie sukienki

Drogie Panie, czy mając koślawe kolana pasuje nosić krótkie sukienki?
krolewnaspiaca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 20:14   #3453
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

wiecie może gdzie dorwę bluzkę w takim stylu http://img.szafa.pl/ubrania/0/007382...z-guzikami.jpg oprócz allegro?
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 18:12   #3454
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Religia

Cytat:
Napisane przez staszkass Pokaż wiadomość
Czy uważacie z noszenie koszulek z motywem religijnym jest grzechem lub jakaś inna obrazą religijna ? ( przepraszam ale nie widziałam gdzie to dodać i dodałam do działu moda , więc proszę aby nie pisać mi takich rzeczy że to nie ten dział )
Zależy.

Koszulek z symbolami religii, której się nie wyznaje nie powinno się nosić z czystej przyzwoitości.

Jeśli chodzi o to czy koszulki z motywami chrześcijańskimi noszone przez chrześcijan są uznawane za grzech...
Widziałam kobietę z 30 centymetrową rzeźbą zawieszoną na szyi, kościoły pełne są obrazów... Pytanie w co wierzysz: Pismo Święte czy nauczanie KK (papież) czy nauczanie konkretnego księdza/grupy księży?

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2016-09-20 o 18:17
victorion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 20:03   #3455
Ylona666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Ogólnie nie wydaje mi sie, żeby to byo obraźliwe. Przecież nosi się medaliki i krzyżyki to czemu nie nosić ich na ubraniu ?
Ylona666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 23:21   #3456
Serenity89
Raczkowanie
 
Avatar Serenity89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 112
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Czaję się na płaszcz taki, albo podobny :
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...f=last-visited
Nie miałam jednak okazji przymierzać tego typu płaszczyka i zastanawiam się, czy nie jest trochę za cienki? Mam na myśli typowo jesienną pogodę: temperaturą w okolicach 10 stopni i wiatr (prosto w oczy oczywiście)
__________________
She is maniac
Serenity89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:40   #3457
Anita1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Kupowanie kostiumu kompielowego

Chcę sobię kupić kostium kompielowy (wiem, że jest za późno, ale teraz jest taniej) i na olxie znalazłam taki jaki szukałam od dawna. Jest jeden problem. Mianowicie nigdy nie kupowałam żadnych kostiumów, bikini itp. od osoby prywatnej, ponieważ nawet nowe może okazać się używane, a takiego poprostu się brzydze. Sprzedawczyni, zarzeka, że ten nie był używany i ma metkę. Ale metkę można zawsze odczepić i przyczepić ponownie. Koleżanka mówiła mi, że przy kostiumach jednoczęsciowych (z takim mam do czynienia) jest jakaś naklejka w kroku, którą zrywa się po zakupie i jest gwarancją nowości. Ja osobiście nigdy takiej naklejki nie widziałam. Czy to prawda z tą naklejką?
Anita1996 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-22, 21:49   #3458
roberouge
Raczkowanie
 
Avatar roberouge
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 130
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Ja bym zmarzła
__________________
roberouge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 06:23   #3459
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Kupowanie kostiumu kompielowego

Cytat:
Napisane przez Anita1996 Pokaż wiadomość
Chcę sobię kupić kostium kompielowy (wiem, że jest za późno, ale teraz jest taniej) i na olxie znalazłam taki jaki szukałam od dawna. Jest jeden problem. Mianowicie nigdy nie kupowałam żadnych kostiumów, bikini itp. od osoby prywatnej, ponieważ nawet nowe może okazać się używane, a takiego poprostu się brzydze. Sprzedawczyni, zarzeka, że ten nie był używany i ma metkę. Ale metkę można zawsze odczepić i przyczepić ponownie. Koleżanka mówiła mi, że przy kostiumach jednoczęsciowych (z takim mam do czynienia) jest jakaś naklejka w kroku, którą zrywa się po zakupie i jest gwarancją nowości. Ja osobiście nigdy takiej naklejki nie widziałam. Czy to prawda z tą naklejką?
Nawet w bikini w majtkach powinna byc ta naklejka.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 12:54   #3460
anulka1234567
Raczkowanie
 
Avatar anulka1234567
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 39
Trendy jesień/zima

...

Edytowane przez anulka1234567
Czas edycji: 2016-09-26 o 08:55
anulka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 08:38   #3461
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez Serenity89 Pokaż wiadomość
Czaję się na płaszcz taki, albo podobny :
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...f=last-visited
Nie miałam jednak okazji przymierzać tego typu płaszczyka i zastanawiam się, czy nie jest trochę za cienki? Mam na myśli typowo jesienną pogodę: temperaturą w okolicach 10 stopni i wiatr (prosto w oczy oczywiście)
może i nie będzie Ci w nim zimno, ale w tej cenie znajdziesz coś ładniejszego
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-24, 15:14   #3462
mysticgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 30
Które dodatki do płaszcza?

Dziewczyny potrzebuje porady. Nie mogę się zdecydować, które dodatki mogłyby najbardziej pasować do tego płaszcza. Jeśli chodzi o ten trzeci zestaw to wolałabym, żeby szalik był również w kolorze brudnego różu jak czapka, ale póki co znalazłam tylko taki, więc wstawiam orientacyjnie. Jak macie jakieś inne propozycje to również jestem na nie otwarta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plaszcz1.jpg (78,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plaszcz2.jpg (60,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plaszcz3.jpg (148,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plaszcz4.jpg (72,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DP521H01L-G11@14.jpg (64,8 KB, 5 załadowań)
mysticgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 16:42   #3463
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Religia

Cytat:
Napisane przez staszkass Pokaż wiadomość
Czy uważacie z noszenie koszulek z motywem religijnym jest grzechem lub jakaś inna obrazą religijna ? ( przepraszam ale nie widziałam gdzie to dodać i dodałam do działu moda , więc proszę aby nie pisać mi takich rzeczy że to nie ten dział )
Zależy od religii i konkretnego motywu.

W niektórych religiach zabronione jest sporządzanie wizerunków pewnych istot np. żywych stworzeń, ludzi, bóstw.

W religiach, które ogólnie dozwalają sporządzanie takich wizerunków i ogólnie chyba w większości religii noszenie symboli czy motywów religijnych podlega pewnym zasadom, np. wolno je nosić tylko na elementach stroju czy miejscach ciała, które są uważane za odpowiednio godne. Np. motywy katolickie na koszulce czy naszyjniku są raczej uważane za ok, ale majtki w taki nadruk albo kolczyk w pępku byłyby odebrane jako prowokacja. Chociaż np. katolicy w pewnych krajach afrykańskich drukują tkaniny w wizerunki świętych i szyją z tego suknie, szaty i nikogo tam nie razi, że portret świętego wypada na zadku.

W religii hinduistycznej pewne części ciała uznawane są za gorsze lub nieczyste i było jakiś czas temu głośno o jakimś turyście, który strasznie się naraził tubylcom podczas pobytu w Indiach, bo miał wytatuowanego jakiegoś boga na nodze, co zostało odebrane jako bluźnierstwo.

Można też się narazić mieszając motywy różnych religii, szczególnie religii abrahamowych z religiami politeistycznymi lub symbolami okultustycznymi, magicznymi, które są przez te religie uważane za pogańskie lub demoniczne.

Tak, że jeśli chcesz nosić odzież z motywami religijnymi, to najlepiej z takimi należącymi do religii, którą się samemu wyznaje. W razie wątpliwości można zapytać duchownego.


Nie powiedziałabym że automatycznie noszenie odzieży z motywami religijnymi jest obrazą, czy prowokacją, jeśli się tej religii nie wyznaje, szczególnie, kiedy motyw nie jest użyty w bluźnierczy sposób. Przecież religie mają duże oddziaływanie kulturowe, zarówno na sztukę jak i nawet na symbolikę.

Nie zgadzam się też z odpowiedzią, jakoby gwiazda Dawida kojarzyła się tylko z Holocaustem, jest to symbol używany współcześnie przez osoby wyznające judaizm lub identyfikujące się z kulturą żydowską, np. noszony na koszulkach, jako naszyjnik itp.

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Anita1996 Pokaż wiadomość
Chcę sobię kupić kostium kompielowy (wiem, że jest za późno, ale teraz jest taniej) i na olxie znalazłam taki jaki szukałam od dawna. Jest jeden problem. Mianowicie nigdy nie kupowałam żadnych kostiumów, bikini itp. od osoby prywatnej, ponieważ nawet nowe może okazać się używane, a takiego poprostu się brzydze. Sprzedawczyni, zarzeka, że ten nie był używany i ma metkę. Ale metkę można zawsze odczepić i przyczepić ponownie. Koleżanka mówiła mi, że przy kostiumach jednoczęsciowych (z takim mam do czynienia) jest jakaś naklejka w kroku, którą zrywa się po zakupie i jest gwarancją nowości. Ja osobiście nigdy takiej naklejki nie widziałam. Czy to prawda z tą naklejką?
Tak. W dołach od kostiumów dwuczęściowych też powinna być. I mimo tej naklejki i tak bym radziła przymierzać na majtki, nie na gołe ciało.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez CCloud Pokaż wiadomość
Drogie Panie,

Stworzylam nowa markę bielizny damskiej, dla kobiet lubiących NATURALNE rzeczy.
Wszystkie komplety uszyty z materiałów 100% naturalnych – bawełna, wiskoza, len.
xxx

Powiedcie, co myślicie o tym?
Bardzo potrzebuje waszych opinij.
Jaka rozmiarówka? Na jakiej podstawie konstruujesz biustonosze?

Ja kupuję bieliznę marek tzw. brafitterskich, o dobrych konstrukcjach i szerokiej rozmiarówce. Nie bardzo sobie też wyobrażam stanik uszyty w całości z lnu. Jednak materiał obwodu musi spełnić wiele warunków, żeby stanik był wygodny. Materiał też nie może odkształcać się przy noszeniu, bo przecież po kilku noszeniach się zdefasonuje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 23:25   #3464
i_want_you_exclusive
Rozeznanie
 
Avatar i_want_you_exclusive
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Gorzów
Wiadomości: 937
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Co myślicie o tych botkach?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image1xl.jpg (15,3 KB, 21 załadowań)
__________________







i_want_you_exclusive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 09:17   #3465
anakrk
Zakorzenienie
 
Avatar anakrk
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 125
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez i_want_you_exclusive Pokaż wiadomość
Co myślicie o tych botkach?
Jak dla mnie trochę za dużo się dzieje.
anakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 11:12   #3466
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Jaka baza dla stylu klasycznego?

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Tessa, a czy koniecznie musisz być sprecyzowana?
Nikt nie odpowie Ci na pytanie, jak masz być "w całości w tym, co lubisz". TY masz wiedzieć, co lubisz i w czym dobrze się czujesz. Nie ma recepty "ubieraj się tak i tak", bo nic nie będzie na Tobie dobrze wyglądać, jeśli nie będziesz się w tym czymś dobrze czuć. Z Twojego opisu wynika, że tak naprawdę wiesz, co lubisz nosić, odpowiadasz sobie tak naprawdę sama, więc w czym my Ci mamy pomóc?

Jeśli chodzi jednak o jakieś rady, to:

- określ, przynajmniej mniej więcej, swój typ sylwetki. Nie wszystko każdemu pasuje, serio. Znajdź swój typ, poszukaj w internecie fasonów, które są do niego rekomendowane, a przede wszystkim: próbuj i przymierzaj. Nie bierz niczego za pewnik, to, że Trinny i Suzannah uważają, że dany ciuch u Ciebie się sprawdzi, nie znaczy jeszcze, że na 100% właśnie tak będzie. Jeśli coś kupujesz, naprawdę, zarezerwuj sobie trochę czasu na przymiarki, w ten sposób nie tylko sprawdzisz, czy coś na Tobie leży, ale też, czy rzeczywiście dobrze się w tym czujesz i czy ogólnie się sobie w takim zestawieniu podobasz. Wiem - rada megaoczywista, ale naprawdę znam dużo osób, które wybierają ciuchy bardzo pochopnie i potem tego żałują.

- próbowałaś spodni z wysokim stanem? Ja je bardzo lubię, bardzo fajnie podkreślają sylwetkę. W sklepach jest ich pełno, w różnych wariantach: jasne, ciemne, jeansowe i nie-jeansowe, z przetarciami lub gładkie, rurki albo popularne ostatnio mom jeans - próbuj, może u Ciebie też się sprawdzą, a zawsze to coś nowego i jak dla mnie, to zestaw: koszula (oczywiście, do środka!) + spodnie z wyższym stanem wygląda bardziej nonszalancko i mniej sztampowo (nawet mimo tego, że taki look to dość częsty widok) niż spodnie ze "zwykłym" stanem i koszula na wierzch.

- masz białą koszulę? Jeśli nie, zastanów się nad jej zakupem. To bardzo uniwersalny ciuch, założysz i do elegantszych i do trochę bardziej casualowych. Nie chodzi mi o taką "biurową", formalną białą koszulę, ale właśnie taką bardziej lejącą, luźniejszą - coś tak ta, ta, ta czy ta . Nie musi być to taka typowa, wybijająca się, jaskrawa, śnieżna biel (ten kolor też nie wszystkim pasuje), tylko trochę bardziej złamane odcienie bieli: kredowy, mleczny, kość słoniowa - wszystko jedno. Warto mieć taki ciuszek, bo wykorzystasz do wieeelu stylizacji. Serio, przydaje się.

- jeśli nie chcesz wydawać dużo kasy na buty, wybieraj raczej te w klasycznych fasonach i kolorach: czerń, nude, popiel, szary, ewentualnie biel (np. białe trampki, choć to już nieco mniej praktyczne)

- myślałaś o spodniach w jakimś innym kolorze niż klasyczny "jeansowy" lub czarny? Niekoniecznie musi to być krwista czerwień, ale np. bordo, ciemna zieleń, chabrowy. Zawsze to coś innego.

- spódniczki z guzikami o lekko trapezowym kroju. Pełno ich teraz i moim zdaniem, są bardzo ładne i praktyczne. Sprawdzą się zarówno w nieco bardziej wyjściowym czy romantycznym wydaniu, jak i casualowo-sportowym, do płaskich butów (baleriny, lordsy czy trampki będą bardzo ok), jak i na obcasie - tu masz przykład. Sprawdzą się wobec tego i latem, i zimą, bo spokojnie możesz nosić do nich również rajstopy i botki lub kozaki, z kurtką czy płaszczem też nie będą się "gryzły".

- fajne są też proste, jeansowe sukienki. Tak jak wyżej: wykorzystasz na wiele okazji i przez cały rok. Na przykład taka jak ta, ta czy ta


Hmm, nie wiem, co jeszcze, bo nie mówię - z Twojego posta nie wynika, czego tak naprawdę od nas oczekujesz. Tyle mi na razie przyszło, tak na szybko, do głowy.

Bardzo lubię łączyć bordowe rurki z granatowymi bluzkami w białe paski Trafia do mnie to połączenie. Koszule cały czas kolekcjonuję tak samo jak swetry. Mam ich mnóstwo. Na jesień idealnym rozwiązaniem są rurki/grune czarne legginsy i długi sweter ale nie za bardzo obcisły. Do tego kozaki, parka i strój gotowy. Inspirują mnie też "brytyjskie motywy": kraciaste szaliki itp. Kocham takie klasyczne klimaty z nutką vintage. Mam tylko pytanie, jak dobierać pierścionki do stroju? Ile nosicie pierścionków jednocześnie żeby nie przesadzić? Wydaje mi się, że modne "im więcej tym lepiej" nie pasuje do klasycznego stylu. Zazwyczaj biorę najwyżej dwa pierścionki/jeden większy.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 20:48   #3467
Margaux93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 76
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Co sądzicie o prostej, czarnej, welurowej sukience???

Znalazłam taką niedawno w lumpeksie i kupiłam pod wpływem chwili. Teraz jednak, mimo iż nadal mi się podoba, mam jakieś opory co do niej i zastanawiam się czy sukienka będzie się nadawała na imprezę do klubu? Pamiętam, że w zeszłym sezonie jesienno-zimowym ten materiał był w miarę modny, ale nie wiem jak jest teraz, a materiał chyba jest dosyć kontrowersyjny
Margaux93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 22:01   #3468
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez i_want_you_exclusive Pokaż wiadomość
Co myślicie o tych botkach?
lubię zdobne, choć nie pasują mi tu akurat podwójne zamki. natomiast tym, co dyskwalifikuje ten but jest jego długość - powinny byc imho nieco wyższe.

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
Bardzo lubię łączyć bordowe rurki z granatowymi bluzkami w białe paski Trafia do mnie to połączenie. Koszule cały czas kolekcjonuję tak samo jak swetry. Mam ich mnóstwo. Na jesień idealnym rozwiązaniem są rurki/grune czarne legginsy i długi sweter ale nie za bardzo obcisły. Do tego kozaki, parka i strój gotowy. Inspirują mnie też "brytyjskie motywy": kraciaste szaliki itp. Kocham takie klasyczne klimaty z nutką vintage. Mam tylko pytanie, jak dobierać pierścionki do stroju? Ile nosicie pierścionków jednocześnie żeby nie przesadzić? Wydaje mi się, że modne "im więcej tym lepiej" nie pasuje do klasycznego stylu. Zazwyczaj biorę najwyżej dwa pierścionki/jeden większy.
ja zakładam pierścionki hurtowo, ale łącze je stylami - jestem fanka pandory i je łączy sie akurat w miarę bezproblemowo (wszystkie mam w podobnym stylu). te z cyrkoniami (głownie z selfie store) nosze z innymi cyrkoniami lub prostymi obrączkami (paradoksalnie moze najcześciej nosze je do białej biurowej koszuli). Problem mam chyba tylko z kupionym pod wpływem emocji dużym czarnym misiem-sygnetem z tousa - chyba nie do końca mój styl po prostu.

Cytat:
Napisane przez Margaux93 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o prostej, czarnej, welurowej sukience???

Znalazłam taką niedawno w lumpeksie i kupiłam pod wpływem chwili. Teraz jednak, mimo iż nadal mi się podoba, mam jakieś opory co do niej i zastanawiam się czy sukienka będzie się nadawała na imprezę do klubu? Pamiętam, że w zeszłym sezonie jesienno-zimowym ten materiał był w miarę modny, ale nie wiem jak jest teraz, a materiał chyba jest dosyć kontrowersyjny
ja nie lubię weluru, bo pogrubia i grzeje. tylko ekstremalne chudziny wyglądają w nim korzystnie.
natomiast jako materiał wraca co kilka sezonów, wiec jak nie teraz to zaraz znów bedzie na topie.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 22:59   #3469
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Welur jest teraz modny, więc jeśli Twoja sukienka nie ma archaicznego fasonu, możesz nosić.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-26, 10:52   #3470
Margaux93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 76
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Jestem dosyć szczupła, więc wyglądam ok (tak mi się wydaje), a o grzaniu, fakt, nie pomyślałam. Muszę przetestować. Fason jest chyba ok, taki klasyczny, obcisła, rękawek 3/4 i długość przed kolano.
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Margaux93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:50   #3471
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Niebieski płaszczyk - odesłać? Co radzicie?

osobiście lubię niebieski ale ten słabo się prezentuje - odeślij
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 15:51   #3472
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Co myślicie o tej kurtce, myślę o kolorze granatowym
Ogólnie poszukuje czegoś przejściowego

Nie mogę zamieścić zdjęcia, więc wstawiam link do strony
http://www.lee.pl/product/light-puffer/L58PSZCF
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 16:06   #3473
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

średnio podoba mi się stójka, ale w ogóle tego typu kurtka na tą porę roku sprawdza się rewelacyjnie
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 16:14   #3474
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
średnio podoba mi się stójka, ale w ogóle tego typu kurtka na tą porę roku sprawdza się rewelacyjnie
a jakie wykończenie (stójka, bez stójki) byłoby lepsze wg Ciebie?
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 16:31   #3475
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

osobiście preferuję na okrągło. moim zdaniem to najbardziej eleganckie i praktyczne
sama mam coś podobnego i ponieważ ta moja jest dość krótka, mimo raczej sportowego charakteru, sprawdza się jako okrycie alternatywne dla marynarki. często noszę ją po prostu na koszulę do biurowych spodni czy spódnic z koła (mój chłopak mówi, że w tym ostatnim wydaniu wygląda trochę szkolnie). gdy jest chłodniej i tak zawijam na szyi szal, więc nie dośc że kołnierzyk pod spodem się ładnie układa, to też nie mam za grubo wkoło szyi.

fakt faktem, że długo się do takiego dekoltu nie mogłam przekonać i sądziłam, że mi w ogóle nie pasuje. zastanów się więc z czym będziesz ją nosić i króre wykończenie u ciebie sprawdzi się najlepiej.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 16:55   #3476
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Miałam kiedyś coś podobnego ze stójką - jeśli przylega dobrze do szyi to sprawdza się zamiast szalika. Tylko to już Twój wybór, czy wolisz zamotać szal na szyi (okrągłe wykończenie), czy jest to Ci obojętne. Wersja ze stójką będzie zdecydowanie bardziej sportowa i zestawy o których pisze pani_smith mogą odpaść. Prawdopodobnie zostaną tylko bardziej "sportowe" fasony spódnic, jak jeansowa.

Aha, jeszcze wysoka stójka jest fatalna przy większych wiszących kolczykach i ryzykowna przy długich rozpuszczonych włosach (przytrzaskują się zamkiem jakoś bardziej niż przy innych krojach). Ale to już są zupełne drobiazgi, które mają znaczenie, jeśli byś tak chodziła cały czas.

Estetycznie - zawsze jest ryzyko, że Cię taka kurtka lekko pogrubi, więc popatrz pod tym kątem, ale to może zależeć od koloru. Np. na zdjęciach na stronie modelka w czerwonym modelu wygląda chyba "grubiej".
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:06   #3477
zizixx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Co sądzicie o tych trzewikach? Zastanawiam się, czy nie kupić sobie takich na chłodniejsze dni, bo poprzednie mi się zniszczyły
zizixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:11   #3478
ssdziuniass
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 213
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Ta kurtka bardzo ładna, ale mam wrażenie, że kilka lat temu była moda na takie kurtki i to zaczęło przemijać. Stójkę jakoś bym przetrawiła. Materiał za to w tej kurtce uwielbiam - zawsze jest w niej ciepło. Lubię płaszcze, ale jak jest bardzo zimno i wybieram się na jakieś spotkanie oficjalne, to bym wolała jednak ubierać taką kurtkę. Te buty też ładne - takie raczej klasyczne, stonowane, bez żadnego szaleństwa, będą pasować do wielu ubrań.
ssdziuniass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 18:17   #3479
nattania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 184
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
średnio podoba mi się stójka, ale w ogóle tego typu kurtka na tą porę roku sprawdza się rewelacyjnie
Trudno się nie zgodzić. Ta stójka trochę niszczy wrażenie, ale ogólnie same kurtki w takim stylu są super, a przede wszystkim są bardzo ciepłe i to jest w nich najlepsze.

Jeżeli chodzi o te buty (to z wojasa, nie? bo miałam buty z wojasa i tez tam takie w było) to są w porządku - ja bym wybrała coś bardziej szalonego, ale na jesień, a w szczególności te chłodniejsze dni, będą w sam raz - jak Ci się podobają to bierz
nattania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 08:29   #3480
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

ja też bym poszła w cos bardziej "wow"
te sa zbyt poprawne i zbyt mało eleganckie, jak na moje potrzeby (innymi słowy - te ze zdjecia zalozylabym tylko do jeansów i swetra na wyjście po codzienne zakupy. a na takie okazje wole trampki lub płaskie bikery. totalnie nie widzę ich ze spódnicami, mam wrażenie, że z nogi zrobią kopytko)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 18:59:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.