Problemy pierwszego świata (+offtopy) - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-19, 11:37   #4111
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cisza nastala, ze az boli

czy tak nie moze byc czesciej, zero maszyn, samochodu i ptaszka z aoknem słyszę

Problem z tyłka
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 12:49   #4112
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87009790]Noo też tak miałam i akurat przypadkiem miałam ten dowód, ale to jest czysty absurd. Babka mi powiedziała, że tak mają w systemie. Ale to jest zwykły napój i wątpię, że to się w ogóle liczy jako uzasadniona odmowa sprzedaży.

https://bezprawnik.pl/czy-piwo-bezal...we-to-alkohol/[/QUOTE]


Dobrze wiedzieć, ale pewnie to i tak nie zmieniłoby zdania nawiedzonego kasjera, który przy zero procent musi zobaczyć dowód. Zresztą próbowałam dyskutować z kilkoma osobami, ale to nic nie dało. Jeden sprzedawca bardzo niemiłym tonem stwierdził, że przecież tam mogą być śladowe ilości alkoholu! A drugi raz babka skomentowała, że przecież to takie miłe, bo znaczy, że młodo wyglądam. Jak już pisałam dla mnie miłe to nie jest.


Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Kupowałam piccolo w kasie samoobsługowej w Carrefourze i miałam kontrolowany wiek, nawet zdjęcie zrobiłam bo w takim szoku byłam. Babka ze sklepu mówiła, że tak jest maszyna zaprogramowana, jak mi nie pyknie że jestem 18+ to tego piccolo nie kupie Załącznik 7683772

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

To już w ogóle absurd


A jeszcze co do tej promocji alkoholu przez piccolo i inne szampany "dla dzieci" to uważam za grubą przesadę. Dla mnie dużo bardziej niebezpieczna jest możliwość kupna alkoholu na stacji benzynowej niż piccolo i piwo zero %.

Edytowane przez Mimiko
Czas edycji: 2019-07-19 o 12:52
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:05   #4113
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Serio myslicie, ze oni sa nawiedzeni ? I ze im sie chce ogladac i tracic czas na czyiś dowod , bo ma takie widzimisie ?

Przepisy są takie, odgórnie maja w sklepach wprowadzone, bo pewnie moga liczyc sie ze zwolnieniem w przypadku zaniedbania tego faktu
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:15   #4114
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mój problem z tyłka - jak mnie wkurzają obrazki brzoskwini w sensie pisania o pupie. Nie umiem tego napisać po polsku ale może wiecie o co chodzi Zamiast pisać pupa, pośladki, tyłek to obrazek brzoskwini.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:27   #4115
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 160
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A czy to przypadkiem nie jest efektem tej całej ustawy o wychowaniu w trzeźwości? I że piwo bezalkoholowe czy też szampan piccolo niejako promują picie alkoholu, mimo że same go nie zawierają?

To trochę jak te gumy balonowe "papierosy". Jak byłam dzieckiem, były na każdym kroku. Teraz nie kojarzę, żebym je gdziekolwiek widziała. Nie wiem, czy wycofane, czy po prostu nikt już tego nie kupuje (przyznać trzeba, że były ohydne, ale szpan, że się "pali" )
Ooo, pamietam je Wydaje mi sie, ze po prostu zostaly wycofane na mocy zakazu promowania produktow tytoniowych. Chociazm ozliwe, ze tak jak gumy turbo (ktore przeciez wrocily dopiero teraz) po prostu padlo zapotrzebowanie.
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:28   #4116
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mój problem z tyłka - jak mnie wkurzają obrazki brzoskwini w sensie pisania o pupie. Nie umiem tego napisać po polsku ale może wiecie o co chodzi Zamiast pisać pupa, pośladki, tyłek to obrazek brzoskwini.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale że ten?
Czy normalnej brzoskwini takiej do jedzenia?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:33   #4117
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ale że ten?
Czy normalnej brzoskwini takiej do jedzenia?
Brzoskwini
jest spoko
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-19, 13:36   #4118
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Brzoskwini
jest spoko
A to ja kojarzę tylko to, co ja wrzuciłam. Jakoś nigdy nie widziałam tej brzoskwini, glupie to
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:43   #4119
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mam cover na telefon w te brzoskwinie
W sumie jesli emotka baklazana oznacza wacka to brzoskwinia moze byc tylkiem, czemu nie. Myslalam, ze tylko kolesie na Grindrerze komunikuja sie w ten sposob.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:50   #4120
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć, ale pewnie to i tak nie zmieniłoby zdania nawiedzonego kasjera, który przy zero procent musi zobaczyć dowód. Zresztą próbowałam dyskutować z kilkoma osobami, ale to nic nie dało. Jeden sprzedawca bardzo niemiłym tonem stwierdził, że przecież tam mogą być śladowe ilości alkoholu! A drugi raz babka skomentowała, że przecież to takie miłe, bo znaczy, że młodo wyglądam. Jak już pisałam dla mnie miłe to nie jest.

Tzn. ja nie dyskutuję ze sprzedawcami, bo szeregowy pracownik to i tak gie ma do powiedzenia i jeszcze obrywa z obu stron, bycie zmuszonym do egzekwowania głupich zasad i tak jest przykre samo w sobie.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:51   #4121
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Problem nr 1 z dzisiaj: wlasnie sciagnelam SNS z paznokci i one sa teraz cienkie i miekkie (czyli dokladnie takie, jak mialam cale zycie swoje naturalne, ale sie odzwyczailam przez 8-9 miesiecy noszenia akrylu i SNS) i mi z nimi dziwnie. Kaleka jestem, wlasnie maz mi obieral mandarynki, bo sama nie moglam Problem nr 2: od jakiegos czasu co weekend zawieszaja pociagi na paru odcinkach wszystkich linii Trzeci swiat, slowo daje.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-19, 13:58   #4122
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ale że ten?

Czy normalnej brzoskwini takiej do jedzenia?


i jest jeszcze bakłażan


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 13:59   #4123
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87010580]Tzn. ja nie dyskutuję ze sprzedawcami, bo szeregowy pracownik to i tak gie ma do powiedzenia i jeszcze obrywa z obu stron, bycie zmuszonym do egzekwowania głupich zasad i tak jest przykre samo w sobie. [/QUOTE]


Ja się zapytałam, dlaczego pytają o dowód jak kupuję coś co ma na puszcze napis bezalkoholowe.


Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Serio myslicie, ze oni sa nawiedzeni ? I ze im sie chce ogladac i tracic czas na czyiś dowod , bo ma takie widzimisie ?

Przepisy są takie, odgórnie maja w sklepach wprowadzone, bo pewnie moga liczyc sie ze zwolnieniem w przypadku zaniedbania tego faktu

Tak, tak myślę. W końcu oni decydują, kogo pytać a kogo nie. No chyba, że pytają wszystkich bez wyjątku, nawet seniorów.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:05   #4124
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość





Tak, tak myślę. W końcu oni decydują, kogo pytać a kogo nie. No chyba, że pytają wszystkich bez wyjątku, nawet seniorów.
Ale to nie on jest wlascicielem sklepu i jakby mi przez takiego co nie zapytal zabrali koncesje to ja dziekuje

On jest pracownikiem i dostał taki odgórny nakaz

Pewnie problemem tego kasjera są tacy klienci co marudza na te przepisy i on musi sie tego nasluchac

i jeszcze chce jakos załagodzic i dac komplement o mlodym wygladzie to ia tak sie jak zwykle nie podoba

karmi tez niby bezalkoholowe a jakis tam 0,01 ma tego alkoholu, wiec pewnie maja taki przepis, ze pytaja nawet o te niby bezalkoholowe, bo ja jedne ma inny nie ma to dopiero jest problem
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-07-19 o 14:06
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:07   #4125
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Ta to najczęściej na insta albo fb jak laski piszą o treningu pośladków albo że mają zrobiony tyłek itd. Wnerwia mnie to strasznie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:25   #4126
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Aha. Ale skąd pomysł, że to moda, a nie, że to naprawdę wygodniejszy i lepszy samochód dla wielu osób?
Dokładnie. Nie rozumiem w ogóle jaka niby moda? Ktoś w ogóle kupuje samochód bo jest modny?

Kupiłam SUVa 2 lata temu bo spokojnie mieścił mi się wybrany fotelik dla dziecka RWF (w mniejszych autach był problem) a w bagażniku wózek o dużych kołach. Nie cierpię tych spacerowek z małymi plastikowymi koleczkami. Lubię siedzieć wyżej jak prowadzę i lubię przestrzeń wokół siebie, zarówno w aucie jak i np w mieszkaniu. To jest moj powód wybrania takiego auta a nie moda.
Następny też będzie SUV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwne, że na tym forum tak krytykowany jest seksizm skierowany przeciwko kobietom, ale już przekonanie, że faceci kupują sobie wielkie samochody, żeby sobie wydłużyć penisy, to już nie seksizm i takie opinie wzięte z tyłka można szerzyć na wizażu.

Co to za bzdura w ogóle. Jestem zażenowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nowy nie?
Ciekawa jestem co chcą sobie przedłużyć kobiety które kupują duże samochody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87002736]Mi się bardzo podobają takie duże auta. Ogromny komfort jazdy. Jakiś czas jeździliśmy T5 i ciężko było wrócić do osobówki. Ale ja nadal nie rozumiem co jest takiego strasznego w sporych autach? Nie wszystkie mają przecież silniki palące jak smoki. Osobówki mogą mieć silniki i 3.0, do tego diesel A blokowanie chodnika? Przecież nawet smartem można to zrobić? I o co chodzi z tym świeceniem w oczy?[/QUOTE]Dokładnie.
Ja jeżdżę do jednej pracy 90 km w dwie strony a do drugiej 180 km i nie widzę większego spalania w porównaniu do mniejszej osobowki. A czuje się bezpieczniej, serio. Zresztą, czytałam wyniki testów przed kupnem.
Parkuję tak że nie przeszkadzam. A widuje osobowki które zajmują 2 miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87002840]sa przecież większe gabarytowo-wszerz również i na standardowych miejscach parkingowych jednak zabierają więcej miejsca niż zwykle osobowki- to chyba zrozumiałe? A światła mają wyżej umieszczone więc świecą w oczy tym niżej siedzacym w nizszych samicjodach -ALE (!) To można podobno wyregulowac. Niestety nawet w zwykłych niskich autach niektórzy mają źle światła ustawione



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Oczywiście że można wyregulowac.
Za to niskie osobowki bardzo często mają źle ustawione światła i dają po oczach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Wytłumacz mi dlaczego duży SUV na pięć miejsc jest bardziej "rodzinny" od pięciomiejscowej zwykłej osobówki bo jestem za tępa by to pojąć. A czołg jest jeszcze bezpieczniejszy - co z tego? I tak, użyłam świadomie stereotypowego wielokrotnie potarzanego seksistowskiego argumentu. Nie żebym tak uważała, ale dla mnie właściciele czy właścicielki SUVów to lanserzy, którzy pewnie woleliby mieć ferrari tylko ich zwyczajnie na to nie stać więc szpanują swoim autkiem i wymyślają argumenty z dupy dlaczego jest takie nibyfajne.
Chociażby dlatego że jak się ma małe dzieci to do tej osobowki nie zawsze się zmieści fotelik RWF. A jak się zmieści to osoba z przodu nie wsiadzie bo fotel jest przesunięty prawie na maxa.


I sorry, przestań obrażać ludzi. Ani ja nie jestem wyfiokowana dziunia ani mój mąż nadetym bucem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:25   #4127
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Dokładnie. Nie rozumiem w ogóle jaka niby moda? Ktoś w ogóle kupuje samochód bo jest modny?

Kupiłam SUVa 2 lata temu bo spokojnie mieścił mi się wybrany fotelik dla dziecka RWF (w mniejszych autach był problem) a w bagażniku wózek o dużych kołach. Nie cierpię tych spacerowek z małymi plastikowymi koleczkami. Lubię siedzieć wyżej jak prowadzę i lubię przestrzeń wokół siebie, zarówno w aucie jak i np w mieszkaniu. To jest moj powód wybrania takiego auta a nie moda.
Następny też będzie SUV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Nowy nie?
Ciekawa jestem co chcą sobie przedłużyć kobiety które kupują duże samochody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Dokładnie.
Ja jeżdżę do jednej pracy 90 km w dwie strony a do drugiej 180 km i nie widzę większego spalania w porównaniu do mniejszej osobowki. A czuje się bezpieczniej, serio. Zresztą, czytałam wyniki testów przed kupnem.
Parkuję tak że nie przeszkadzam. A widuje osobowki które zajmują 2 miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Oczywiście że można wyregulowac.
Za to niskie osobowki bardzo często mają źle ustawione światła i dają po oczach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj powiedzieć, że próbują sobie zrekompensować małe cycki albo mały rozumek i wyjdziesz na seksistkę. Ale o facetach to tylko niewinne heheszki, przecież na facecie to nie gwałt a takie żarciki to nie seksizm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:34   #4128
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
I sorry, przestań obrażać ludzi. Ani ja nie jestem wyfiokowana dziunia ani mój mąż nadetym bucem.
A nazywanie osobówek trumnami, albo kąśliwe uwagi że takie wozy jak auto groszka (która nie miała zwyczajnie kasy na inne niż stara osobówka) "się gniecie" to nie było obrażanie. Nie, wcale.

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Oczywiście że można wyregulowac.
Za to niskie osobowki bardzo często mają źle ustawione światła i dają po oczach.
A najbardziej dają po oczach kierowcom suvów źle ustawione oślepiające reflektory starych rowerów.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:38   #4129
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A nazywanie osobówek trumnami, albo kąśliwe uwagi że takie wozy jak auto groszka (która nie miała zwyczajnie kasy na inne niż stara osobówka) "się gniecie" to nie było obrażanie. Nie, wcale.
Nie, obrazowe opisanie właściwości i poziomu bezpieczeństwa danego samochodu to nie to samo, co obrażanie jego właściciela i wymyślanie sobie domysłów na temat jego życia.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-19, 14:40   #4130
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87010761]Nie, obrazowe opisanie właściwości i poziomu bezpieczeństwa danego samochodu to nie to samo, co obrażanie jego właściciela i wymyślanie sobie domysłów na temat jego życia.[/QUOTE]To "obrazowe opisanie" jest dla mnie na tym samym poziomie co mówienie o motocyklistach "dawcy organów". Co wcale przecież nikogo nie obraża, tylko obrazowo opisuje..
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:41   #4131
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
To "obrazowe opisanie" jest dla mnie na tym samym poziomie co mówienie o motocyklistach "dawcy organów". Co wcale przecież nikogo nie obraża, tylko obrazowo opisuje..
Samochód to obiekt. Motocyklista to człowiek.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:45   #4132
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87010772]Samochód to obiekt. Motocyklista to człowiek.[/QUOTE]No jasne, bo taka rozmowa:
- jeździsz trumną;
- ale nie stać mnie na inne auto;
- no trudno, tylko ci powiem że w razie czego nieźle się gniecie;
z pewnością nikogo nie obraża jest tylko świadectwem głębokiej troski o drugiego człowieka.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:48   #4133
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No jasne, bo taka rozmowa:
- jeździsz trumną;
- ale nie stać mnie na inne auto;
- no trudno, tylko ci powiem że w razie czego nieźle się gniecie;
z pewnością nikogo nie obraża jest tylko świadectwem głębokiej troski o drugiego człowieka.
I właśnie tak wyglądała ta rozmowa, tak?

Poza tym Talullah nic w ogóle na ten temat nie napisała, ale uznałaś, że należy jej się obraza, bo ktoś inny napisał coś według ciebie obraźliwego. Czy to też część tych komunistycznych poglądów, sprawiedliwy wpierdziel dla wszystkich?
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:57   #4134
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87010790]I właśnie tak wyglądała ta rozmowa, tak?

Poza tym Talullah nic w ogóle na ten temat nie napisała, ale uznałaś, że należy jej się obraza, bo ktoś inny napisał coś według ciebie obraźliwego. Czy to też część tych komunistycznych poglądów, sprawiedliwy wpierdziel dla wszystkich?[/QUOTE]Oślepłam od moich poglądów, bo nie widzę gdzie zaatakowałam personalnie Talullah. Teraz każdy użytkownik suva będzie się czuł przeze mnie osobiście obrażony. Natomiast wulgarne heheszki Limonki o małych osobówkach są wporzo.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 16:05   #4135
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A nazywanie osobówek trumnami, albo kąśliwe uwagi że takie wozy jak auto groszka (która nie miała zwyczajnie kasy na inne niż stara osobówka) "się gniecie" to nie było obrażanie. Nie, wcale.

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

A najbardziej dają po oczach kierowcom suvów źle ustawione oślepiające reflektory starych rowerów.
Wiesz co, Ciebie nie da się już czytać.
Nawet mi się nie chce tego komentować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87010761]Nie, obrazowe opisanie właściwości i poziomu bezpieczeństwa danego samochodu to nie to samo, co obrażanie jego właściciela i wymyślanie sobie domysłów na temat jego życia.[/QUOTE]Dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Jak jesteśmy w temacie motoryzacyjnym to moim problemem są motocykliści. Nie wszyscy oczywiście. Ci którzy nie przestrzegają zasad ruchu drogowego. Dokładnie chodzi mi o robienie sobie dodatkowego pasa. Jednopasmowka, czerwone światła, samochody stoją. Ale nie, motor musi przejechać środkiem i ustawić jako pierwszy.
Czyli rozumiem że jak ktoś ma małe auto np smarta i się zmieści to też może sobie przejechać do przodu i stanąć przed wszystkimi?

Niedawno ulice obok mojej był tragiczny wypadek. Pasy, przechodziła kobieta z dwójką małych dzieci. Samochody z obu stron się zatrzymały, kilka ich stało. Motocyklista nie zastanowił się czemu stoją tylko smignal środkiem. Kobieta zdążyła tylko odepchnac dzieci, sama zginęła jak ten..... w nią wjechał. Za każdym razem jak idę tamtędy i widzę krzyż to moje myśli co bym mu zrobiła są nie do opisania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 16:09   #4136
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Niedawno ulice obok mojej był tragiczny wypadek. Pasy, przechodziła kobieta z dwójką małych dzieci. Samochody z obu stron się zatrzymały, kilka ich stało. Motocyklista nie zastanowił się czemu stoją tylko smignal środkiem. Kobieta zdążyła tylko odepchnac dzieci, sama zginęła jak ten..... w nią wjechał. Za każdym razem jak idę tamtędy i widzę krzyż to moje myśli co bym mu zrobiła są nie do opisania.
Pierwsza myśl na wspomnienie wypadku: zemsta na kierowcy. Wymowne.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 16:10   #4137
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Pierwsza myśl na wspomnienie wypadku: zemsta na kierowcy. Wymowne.
Powinien się zatrzymać jak wszyscy przed nim.
Powinno go zastanowić dlaczego auta stoją. Takie dziwne że moze być przejście dla pieszych? Ale nie, lepiej nie myśląc odbić w lewo, przejechać środkiem wyprzedzając wszystkich i wjechać z impetem na pasy.

I za przeproszeniem w tyłku mam co ty uważasz za wymowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Talullah
Czas edycji: 2019-07-19 o 16:14
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 16:26   #4138
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Powinien się zatrzymać jak wszyscy przed nim.
Powinno go zastanowić dlaczego auta stoją. Takie dziwne że moze być przejście dla pieszych? Ale nie, lepiej nie myśląc odbić w lewo, przejechać środkiem wyprzedzając wszystkich i wjechać z impetem na pasy.

I za przeproszeniem w tyłku mam co ty uważasz za wymowne.
Zachowanie motocyklisty było karygodne i powinien być za to surowo ukarany. Ale to nie ty tę karę będziesz wymierzać ani osądzać o jej wysokości. Przypominam niedawną wypowiedź RPO: "sposób traktowania człowieka, nawet człowieka podejrzewanego o okrutną zbrodnię, nie może naruszać jego godności. Nie może też mieć cech linczu".
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 16:31   #4139
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

No cóż, ja w niektórych przypadkach jestem za zasadą "oko za oko".
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 16:31   #4140
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Zachowanie motocyklisty było karygodne i powinien być za to surowo ukarany. Ale to nie ty tę karę będziesz wymierzać ani osądzać o jej wysokości. Przypominam niedawną wypowiedź RPO: "sposób traktowania człowieka, nawet człowieka podejrzewanego o okrutną zbrodnię, nie może naruszać jego godności. Nie może też mieć cech linczu".
Mam Ci zacytować sama siebie? Że myślę. To mogę. Mogę pomyśleć źle o człowieku który zabił niewinna kobietę.


Wróć Ty może kilka-kilkanaście postów i poczytaj jak się wyrazalas i jak obrazalas ludzi którzy po prostu wybrali dany model auta.
To się nadaje tylko do zgłoszenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-17 00:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.