Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-04, 12:27   #3871
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez kurka_ziemna Pokaż wiadomość
W sumie rozsądna decyzja, kolejny strajk na pelna skale przed koncem roku pewnie by ucieszyl uczniow A tutaj to moze sie stac naprawde upierdliwe.
Upierdliwe? Niby dla kogo?
Pośrednia droga jaką belfre wybrały (i to dalece nie wszyscy z nich), jest tylko na rękę PiSowi.
W szkołach tragedii nie będzie, strajk i to tylko części osób, który w przypadku nauczycieli i tak zauważalny nie będzie, jest śmiechu warty.
PiS spacyfikował latem co bardziej krewkich i pokazał gdzie ich miejsce dając wybór: chcesz lepiej zarabiać - droga wolna.
I na nauczycieli padł blady strach.

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-10-04 o 12:29
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 12:41   #3872
madame Emi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 97
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Upierdliwe? Niby dla kogo?
Pośrednia droga jaką belfre wybrały (i to dalece nie wszyscy z nich), jest tylko na rękę PiSowi.
W szkołach tragedii nie będzie, strajk i to tylko części osób, który w przypadku nauczycieli i tak zauważalny nie będzie, jest śmiechu warty.
PiS spacyfikował latem co bardziej krewkich i pokazał gdzie ich miejsce dając wybór: chcesz lepiej zarabiać - droga wolna.
I na nauczycieli padł blady strach.
Tak, pewnie dlatego strajkują dalej.
madame Emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 12:44   #3873
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez madame Emi Pokaż wiadomość
Tak, pewnie dlatego strajkują dalej.
Serio? Bo nie będzie wycieczek i zielonej szkoły? Że będą pracować 40 h tygodniowo? To ma być strajk?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 13:06   #3874
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Upierdliwe? Niby dla kogo?
Pośrednia droga jaką belfre wybrały (i to dalece nie wszyscy z nich), jest tylko na rękę PiSowi.
W szkołach tragedii nie będzie, strajk i to tylko części osób, który w przypadku nauczycieli i tak zauważalny nie będzie, jest śmiechu warty.
Zobaczymy jak nie bedzie tragedii jak okaże sie, że przy aktualnej reformie dodatkowa praca jest praktycznie niezbedna do tego aby cały system nie wywrócił się na pysk a szkoły nie okazały się sparaliżowane. Ale nawet nie chce mi się o to z tobą kłócić, bo zwyczajnie czas pokaże.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 13:18   #3875
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Serio? Bo nie będzie wycieczek i zielonej szkoły? Że będą pracować 40 h tygodniowo? To ma być strajk?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli jednak 40 godzin tygodniowo pracują 🤣 bo tu na wątku nadal nie udało mi się tego ustalić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 13:25   #3876
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Czyli jednak 40 godzin tygodniowo pracują bo tu na wątku nadal nie udało mi się tego ustalić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może poszukaj informacji w przepisach.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 14:39   #3877
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Czyli jednak 40 godzin tygodniowo pracują 🤣 bo tu na wątku nadal nie udało mi się tego ustalić
Te 22 godziny w domu będą oglądać najnowsze odcinki ulubionego serialu. Tylko tym razem oficjalnie w ramach strajku.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-04, 15:46   #3878
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez kurka_ziemna Pokaż wiadomość
Zobaczymy jak nie bedzie tragedii jak okaże sie, że przy aktualnej reformie dodatkowa praca jest praktycznie niezbedna do tego aby cały system nie wywrócił się na pysk a szkoły nie okazały się sparaliżowane. Ale nawet nie chce mi się o to z tobą kłócić, bo zwyczajnie czas pokaże.
To z nocy na noc zmniejszą się wymagane uprawnienia do bycia nauczycielem i już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 15:53   #3879
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To z nocy na noc zmniejszą się wymagane uprawnienia do bycia nauczycielem i już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale już teraz (tak mi mówiono i tak było z moimi znajomymi i ze mną, niech mnie ktoś poprawi, jeśli to się zmieniło) można odstąpić od tych wymagań, jeśli nie ma kandydatów na to stanowisko z uprawnieniami. Nie mam uprawnień do nauczania, a oferowano mi pracę w szkole (na dodatek w liceum, choć byłam wtedy tylko z licencjatem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 17:04   #3880
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość

Już myślałam, że nie mogą być jeszcze bardziej niepoważni. A jednak.
A wiadomo chociaż, o co teraz strajkują? Mają jakiś cel, czy tak o? Strajk chyba powinien się wiązać z jakimiś żądaniami, a nie "no przeprowadziliśmy ankietę, poparcie jest, to sobie będziemy strajkować".
Tzn pomijając już, że to w ogóle ciężko strajkiem nazwać.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Serio? Bo nie będzie wycieczek i zielonej szkoły? Że będą pracować 40 h tygodniowo? To ma być strajk?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

E... No chyba będą. Jednodniowe i nie do wieczora.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 23:22   #3881
madame Emi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 97
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale już teraz (tak mi mówiono i tak było z moimi znajomymi i ze mną, niech mnie ktoś poprawi, jeśli to się zmieniło) można odstąpić od tych wymagań, jeśli nie ma kandydatów na to stanowisko z uprawnieniami. Nie mam uprawnień do nauczania, a oferowano mi pracę w szkole (na dodatek w liceum, choć byłam wtedy tylko z licencjatem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kuratorium może wyrazić na coś takiego zgodę, jeżeli dyrektor nie dysponuje odpowiednim kandydatem, posiadającym wymagane uprawnienia, w tym pedagogiczne.

Ze względu na coraz większe braki kadrowe, przede wszystkim w dużych miastach, takie zgody są wydawane coraz częściej.
madame Emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-05, 05:34   #3882
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez madame Emi Pokaż wiadomość
Kuratorium może wyrazić na coś takiego zgodę, jeżeli dyrektor nie dysponuje odpowiednim kandydatem, posiadającym wymagane uprawnienia, w tym pedagogiczne.

Ze względu na coraz większe braki kadrowe, przede wszystkim w dużych miastach, takie zgody są wydawane coraz częściej.
Do końca chyba nie wierzę. Kuratorium nie moze działać wbrew przepisom ogólnym, a do pracy w liceum nie wystarczy licencjat. Muszą być studia magisterskie i stopień naukowy magister (o ile się nie mylę, licencjat akceptowany jest w podstawówkach).

Co innego w szkołach językowych. Koleżanka była zdziwiona ostatnio, bo nikt nawet ją o okazanie żadnych dyplomów i certyfikatów nie prosił. Pobieżnie tylko ktoś z nią pogadał po angielsku. No ale przecież co innego władać, a co innego uczyć. Zorganizowali jakieś szkolenie (kilkugodzinne) metodyczne i heja. Może uczyć.

---------- Dopisano o 06:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To z nocy na noc zmniejszą się wymagane uprawnienia do bycia nauczycielem i już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To akurat wcale nie jest wykluczone. Może FCE okaże się wystarczające, by przygotowywać ludzi do matury na poziome rozszerzonym?

Przewiduję, że dla magistrów filologii angielskiej rozkwitnie raj korepetycyjny.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 07:27   #3883
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Do końca chyba nie wierzę. Kuratorium nie moze działać wbrew przepisom ogólnym, a do pracy w liceum nie wystarczy licencjat. Muszą być studia magisterskie i stopień naukowy magister (o ile się nie mylę, licencjat akceptowany jest w podstawówkach).

Co innego w szkołach językowych. Koleżanka była zdziwiona ostatnio, bo nikt nawet ją o okazanie żadnych dyplomów i certyfikatów nie prosił. Pobieżnie tylko ktoś z nią pogadał po angielsku. No ale przecież co innego władać, a co innego uczyć. Zorganizowali jakieś szkolenie (kilkugodzinne) metodyczne i heja. Może uczyć.

---------- Dopisano o 06:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------



To akurat wcale nie jest wykluczone. Może FCE okaże się wystarczające, by przygotowywać ludzi do matury na poziome rozszerzonym?

Przewiduję, że dla magistrów filologii angielskiej rozkwitnie raj korepetycyjny.
Nauczyciele w ogóle od pieniędzy za korepetycje odprowadzają podatki?

Powinni mieć założoną działalności i wprowadzone kasy fiskalne jak każdy inny zawód.
Jest im za dobrze. Zgadzam się z powyższym, tego nawet nazwać strajkiem nie można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 07:41   #3884
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Nauczyciele w ogóle od pieniędzy za korepetycje odprowadzają podatki?

Powinni mieć założoną działalności i wprowadzone kasy fiskalne jak każdy inny zawód.
Jest im za dobrze. Zgadzam się z powyższym, tego nawet nazwać strajkiem nie można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tej sytuacji to za dobrze jest tym, co za korki płacą. Czyli rodzicom i samoutrzymującym się korkobiorcom.
Bo płacą za usługę bez Vat-u i kosztów prowadzenia działalności korepetytora.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 08:36   #3885
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Do końca chyba nie wierzę. Kuratorium nie moze działać wbrew przepisom ogólnym, a do pracy w liceum nie wystarczy licencjat. Muszą być studia magisterskie i stopień naukowy magister (o ile się nie mylę, licencjat akceptowany jest w podstawówkach).

Co innego w szkołach językowych. Koleżanka była zdziwiona ostatnio, bo nikt nawet ją o okazanie żadnych dyplomów i certyfikatów nie prosił. Pobieżnie tylko ktoś z nią pogadał po angielsku. No ale przecież co innego władać, a co innego uczyć. Zorganizowali jakieś szkolenie (kilkugodzinne) metodyczne i heja. Może uczyć.

---------- Dopisano o 06:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------



To akurat wcale nie jest wykluczone. Może FCE okaże się wystarczające, by przygotowywać ludzi do matury na poziome rozszerzonym?

Przewiduję, że dla magistrów filologii angielskiej rozkwitnie raj korepetycyjny.
Ale dokładnie tak jest. Jeśli nie ma odpowiedniego kandydata, to kuratorium może wyrazić zgodę. To już działało lata temu, bo mój kolega był latami nauczycielem w podstawówce bez żadnych studiów - był za to native speakerem. Mnie samej także jak pisałam oferowano pracę w liceum mimo braku uprawnień i tego, że wtedy byłam dopiero po licencjacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 09:01   #3886
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez kurka_ziemna Pokaż wiadomość
W sumie rozsądna decyzja, kolejny strajk na pelna skale przed koncem roku pewnie by ucieszyl uczniow A tutaj to moze sie stac naprawde upierdliwe.
Wiesz, od maja nie kupuję rzeczy do pracy, staram się w domu nie drukować, przestałam prowadzić zajęcia pozalekcyjne, za które nie miałam płacone i co do których prócz wymagań otoczenia nie miałam żadnych materiałów, nie jadę na zieloną szkołę.
Po prostu. Wykonuję to, co do mnie należy, co jest ustanowione przepisami prawa. Nie to, co ktoś tam chciałby w czynie społecznym.
Na wycieczki tematyczne jeżdżę, taka specyfika pracy, że w czasie wycieczek mogę realizować program. W godzinach pracy.
Żadne oficjalne ogłoszenie strajku nie jest mi potrzebne po prostu koniec z wykorzystywaniem.

Najciekawsze jest to, że w wielu szkołach ludzie, którzy zawzięcie strajkowali - nie nauczyli się niczego, nadal prowadzą darmowe zajęcia, nadal jeżdżą na wielodniowe wycieczki, nadal kupują za swoje...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To z nocy na noc zmniejszą się wymagane uprawnienia do bycia nauczycielem i już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Lata, lata temu były licea pedagogiczne i SNy - 2letnie studium nauczycielskie. Paradoksalnie - przygotowywały lepiej, niż dzisiejsze pełne studia. Były nastawione głównie na praktykę, doświadczenie, a nie wkuwanie.


Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale już teraz (tak mi mówiono i tak było z moimi znajomymi i ze mną, niech mnie ktoś poprawi, jeśli to się zmieniło) można odstąpić od tych wymagań, jeśli nie ma kandydatów na to stanowisko z uprawnieniami. Nie mam uprawnień do nauczania, a oferowano mi pracę w szkole (na dodatek w liceum, choć byłam wtedy tylko z licencjatem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze była taka opcja.
Z założeniem, że jeśli ktoś ma być zatrudniony na dłuższy okres, a nie doraźnie (np. na półrocze na zastępstwo), to musi zacząć w trakcie uzupełniać wykształcenie.

Tyle, że stawka bez uprawnień to 1877zł brutto - to myślisz, że wielu takich się znajdzie chętnych?

W podstawówce mgr obowiązkowo od września 2020.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 11:25   #3887
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Nauczyciele w ogóle od pieniędzy za korepetycje odprowadzają podatki?

Powinni mieć założoną działalności i wprowadzone kasy fiskalne jak każdy inny zawód.
Jest im za dobrze. Zgadzam się z powyższym, tego nawet nazwać strajkiem nie można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, nie jestem nauczycielem.
Ale mam sporo nauczycieli w rodzinie. Widzę, jak im dobrze. Oj, jak dobrze <ironia mode on>.

No pani kochana, taki nauczyciel jeden z drugim nic nie robi tylko piniondze bierze. Coś tam pogada na lekcji, pracuje toto po 4 godziny dziennie i śmie jeszcze podwyżek żądać?

Taaaa....szkoła działa sama z siebie. Programy same się piszą i realizują. Podstawa programowa też. Zjęcia pozalekcyjne też same się odbywają. Hałaśliwe, rozwydrzone pocieszki wcale nie są dopilnowane na przerwach. A wypracowania i matury próbne to w ogóle sprawdzane są metodą "na kupki" (na jaką kupkę spadnie-taka ocena/ilość punktów). Podobnie z diagnozami i programami naprawczymi i ich realizacją. A co tam!

Nie jestem nauczycielem. Ale gdybym była to poczułabym się bardzo wyboldowanym fragmentem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 11:33   #3888
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie jestem nauczycielem.
Ale mam sporo nauczycieli w rodzinie. Widzę, jak im dobrze. Oj, jak dobrze .

No pani kochana, taki nauczyciel jeden z drugim nic nie robi tylko piniondze bierze. Coś tam pogada na lekcji, pracuje toto po 4 godziny dziennie i śmie jeszcze podwyżek żądać?

Taaaa....szkoła działa sama z siebie. Programy same się piszą i realizują. Podstawa programowa też. Zjęcia pozalekcyjne też same się odbywają. Hałaśliwe, rozwydrzone pocieszki wcale nie są dopilnowane na przerwach. A wypracowania i matury próbne to w ogóle sprawdzane są metodą "na kupki" (na jaką kupkę spadnie-taka ocena/ilość punktów). Podobnie z diagnozami i programami naprawczymi i ich realizacją. A co tam!

Nie jestem nauczycielem. Ale gdybym była to poczułabym się bardzo wyboldowanym fragmentem.
Nie odniosłaś się w ogóle do korepetycji. Czy osoby z Twojej rodziny udzielają a jeżeli tak to na jakiej zasadzie? Rozliczają się z tego czy na czarno czysty zysk?

Co do do Twojego postu - no ale realizowanie programu i nauczanie to ich praca za którą otrzymują pensję, prawda? Więc Cię nie rozumiem. Jak również to że podczas pobytu w szkole za dzieci odpowiadają nauczyciele, wchodzi to w zakres ich obowiązków. To za co w końcu maja mieć płacone?

Nie podoba mi się również jak nazywasz dzieci. Serio, "halasliwe rozwydrzone pocieszki"?
Jak u Ciebie w rodzinie nauczyciele też mają takie podejście do dzieci to niech zmienią pracę, szkoda dzieci.

Dobrze ze Ty nie jesteś nauczycielem z takim podejściem.
I czuj się jak chcesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Talullah
Czas edycji: 2019-10-05 o 11:36
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 12:10   #3889
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie jestem nauczycielem.
Ale mam sporo nauczycieli w rodzinie. Widzę, jak im dobrze. Oj, jak dobrze <ironia mode on>.

No pani kochana, taki nauczyciel jeden z drugim nic nie robi tylko piniondze bierze. Coś tam pogada na lekcji, pracuje toto po 4 godziny dziennie i śmie jeszcze podwyżek żądać?

Taaaa....szkoła działa sama z siebie. Programy same się piszą i realizują. Podstawa programowa też. Zjęcia pozalekcyjne też same się odbywają. Hałaśliwe, rozwydrzone pocieszki wcale nie są dopilnowane na przerwach. A wypracowania i matury próbne to w ogóle sprawdzane są metodą "na kupki" (na jaką kupkę spadnie-taka ocena/ilość punktów). Podobnie z diagnozami i programami naprawczymi i ich realizacją. A co tam!

Nie jestem nauczycielem. Ale gdybym była to poczułabym się bardzo wyboldowanym fragmentem.
Ale kurczę, trochę bez przesady. Jestem za nauczycielami od początku w tym wątku, ale chyba mają jakieś obowiązki? Wydaje mi się, że nauczanie, sprawdzanie klasówek i to co opisałaś, to są zadania wykonywane w ramach ich pracy. A z tego co wiem, to sprawdzanie matur jest dodatkowo płatne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-05, 12:10   #3890
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość



Taaaa....szkoła działa sama z siebie. Programy same się piszą i realizują. Podstawa programowa też. Zjęcia pozalekcyjne też same się odbywają. Hałaśliwe, rozwydrzone pocieszki wcale nie są dopilnowane na przerwach. A wypracowania i matury próbne to w ogóle sprawdzane są metodą "na kupki" (na jaką kupkę spadnie-taka ocena/ilość punktów). Podobnie z diagnozami i programami naprawczymi i ich realizacją. A co tam!

.

Rzeczywiście tragedia, że ktoś pracuje w pracy.
Nie ma przymusu pracy z dziećmi, jeśli się komuś to nie podoba. Tak samo, jak nie ma przymusu pracy z papierami, chorymi, fizycznej, na zmiany, z pieniędzmi, z klientem, itp. Jeśli komuś nie podoba się zasadniczy i niezmienny element, to czemu nie zmieni pracy, tylko w niej siedzi i jęczy, że jest taki pokrzywdzony?
Co innego, jak ktoś nie ma wykształcenia, doświadczenia, prawka, samochodu, mieszka w jakiejś zapadłej wsi z jedną firmą w okolicy, ale nauczyciele mają przecież studia i wybór.
Mnie się nie podobała praca na zmiany i ją zmieniłam. Jak ktoś nie lubi hałaśliwych dzieci, to po co podejmuje pracę w szkole?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 12:20   #3891
madame Emi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 97
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Do końca chyba nie wierzę. Kuratorium nie moze działać wbrew przepisom ogólnym, a do pracy w liceum nie wystarczy licencjat. Muszą być studia magisterskie i stopień naukowy magister (o ile się nie mylę, licencjat akceptowany jest w podstawówkach).

Co innego w szkołach językowych. Koleżanka była zdziwiona ostatnio, bo nikt nawet ją o okazanie żadnych dyplomów i certyfikatów nie prosił. Pobieżnie tylko ktoś z nią pogadał po angielsku. No ale przecież co innego władać, a co innego uczyć. Zorganizowali jakieś szkolenie (kilkugodzinne) metodyczne i heja. Może uczyć.[COLOR="Silver"]
Nie musisz wierzyć. Wystarczy, że poczytasz przepisy ogólne, na które się powołujesz.
madame Emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 18:20   #3892
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87225838]Rzeczywiście tragedia, że ktoś pracuje w pracy.
Nie ma przymusu pracy z dziećmi, jeśli się komuś to nie podoba. Tak samo, jak nie ma przymusu pracy z papierami, chorymi, fizycznej, na zmiany, z pieniędzmi, z klientem, itp. Jeśli komuś nie podoba się zasadniczy i niezmienny element, to czemu nie zmieni pracy, tylko w niej siedzi i jęczy, że jest taki pokrzywdzony?
Co innego, jak ktoś nie ma wykształcenia, doświadczenia, prawka, samochodu, mieszka w jakiejś zapadłej wsi z jedną firmą w okolicy, ale nauczyciele mają przecież studia i wybór.
Mnie się nie podobała praca na zmiany i ją zmieniłam. Jak ktoś nie lubi hałaśliwych dzieci, to po co podejmuje pracę w szkole?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Przeciż tu nie chodzi o hałaśliwe dzieci. Opieka nad nimi (na terenie szkoły i podczas wyjść/wycieczek edukacyjnych) to obowiązek. Jeśli ktoś nie lubi dzieci/młodzieży- nie powinien brać się za nauczanie wyagające kontaktu z dziećmi/ młodzieżą.

Zdrzaźniło mnie zdanie: "Jest im za dobrze". Dlaczego za dobrze? Korepetycji nie trzeba zgłaszać i odprowadzać od nich podatku (chyba, że ktoś zarejestruje działalność gospodarczą i żyje TYLKO z korków). Dziwi kogoś, że nauczyciele dorabiają korepetycjami przy takich zarobkach? Skoro muszą to robić, to może wcale nie jest im tak dobrze? Jeśli zarabialiby godziwie to z pewnością korków by nie udzielali, bo po co.

Btw. matury próbne sprawdzasz w ramach obowiązków. Podobnie w ramach obowiązków dokonujesz analizy wyników i dajesz rekomendacje do dalszej pracy.


Z drugiej strony: ludzie, nie dajcie się napuścić jeden na drugiego. Większość z nas, budżetowych (tak, ja też budżetówka) zarabia jedno wielkie [autocenzura]. Oczywiście, poza ministrami, którym te nagrody i podwyżki po prostu się należą, parafrazując klasyka.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 18:37   #3893
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przeciż tu nie chodzi o hałaśliwe dzieci. Opieka nad nimi (na terenie szkoły i podczas wyjść/wycieczek edukacyjnych) to obowiązek. Jeśli ktoś nie lubi dzieci/młodzieży- nie powinien brać się za nauczanie wyagające kontaktu z dziećmi/ młodzieżą.

Zdrzaźniło mnie zdanie: "Jest im za dobrze". Dlaczego za dobrze? Korepetycji nie trzeba zgłaszać i odprowadzać od nich podatku (chyba, że ktoś zarejestruje działalność gospodarczą i żyje TYLKO z korków). Dziwi kogoś, że nauczyciele dorabiają korepetycjami przy takich zarobkach? Skoro muszą to robić, to może wcale nie jest im tak dobrze? Jeśli zarabialiby godziwie to z pewnością korków by nie udzielali, bo po co.

Btw. matury próbne sprawdzasz w ramach obowiązków. Podobnie w ramach obowiązków dokonujesz analizy wyników i dajesz rekomendacje do dalszej pracy.


Z drugiej strony: ludzie, nie dajcie się napuścić jeden na drugiego. Większość z nas, budżetowych (tak, ja też budżetówka) zarabia jedno wielkie [autocenzura]. Oczywiście, poza ministrami, którym te nagrody i podwyżki po prostu się należą, parafrazując klasyka.
Sama napisałaś o halasliwych rozwydrzonych pocieszkach oraz o tym że trzeba ich pilnować na przerwach więc teraz nie odwracaj kota ogonem.
A w pracy się pracuje więc jak w Twojej rodzinie narzekają na to co wymienilas no to... w sumie nie wiem jak to skomentować.

Serio korypetycji nie trzeba zgłaszać? Myślałam że każdy zarobek trzeba. Aż się spytam z ciekawości księgowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 18:46   #3894
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ale przecież Mija nie wymieniła tych obowiązków nauczycieli dlatego, że nauczyciele na nie narzekają. Po prostu chciała wyjaśnić, że nauczyciele nie biorą pieniędzy za nic, bo niektórzy zdają się tak twierdzić. Że nie należą im się podwyżki, bo tak naprawdę nic nie robią w tych szkołach. Więc Mija chciała pokazać, że nieprawda - mają obowiązki i to nie tak mało.

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Szczerze mówiąc, to ja nie rozumiem, dlaczego tak wielu osobom przeszkadza, że nauczyciele chcą więcej zarabiać i o to walczą. Dziewczyny (te, którym przeszkadzają nauczyciele walczący o podwyżki) - dlaczego Wam tacy nauczyciele wadzą?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 19:03   #3895
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Ale przecież Mija nie wymieniła tych obowiązków nauczycieli dlatego, że nauczyciele na nie narzekają. Po prostu chciała wyjaśnić, że nauczyciele nie biorą pieniędzy za nic, bo niektórzy zdają się tak twierdzić. Że nie należą im się podwyżki, bo tak naprawdę nic nie robią w tych szkołach. Więc Mija chciała pokazać, że nieprawda - mają obowiązki i to nie tak mało.

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Szczerze mówiąc, to ja nie rozumiem, dlaczego tak wielu osobom przeszkadza, że nauczyciele chcą więcej zarabiać i o to walczą. Dziewczyny (te, którym przeszkadzają nauczyciele walczący o podwyżki) - dlaczego Wam tacy nauczyciele wadzą?
Ja zupełnie inaczej odebrałam Jej post.

Co do do Twojego pytania - mi nie przeszkadzają podwyżki dla nauczycieli ale niech ma to ręce i nogi. Niech pracują te 40 h w szkole, np 8-16 czy 7.30-15.30 i wszystko tam robią, piszą plany, sprawdzają klasowki itd. Bo w chwili obecnej to ja tylko słyszę - nooo, w szkole jestem krótko ale ile ja mam roboty papierowej w dooooomu olaboga.

Wszystko powyżej 40 h czyli np kółka, wywiadowki po południu, wycieczki poza godzinami pracy - dodatkowo płatne jako nadgodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 19:24   #3896
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Sama napisałaś o halasliwych rozwydrzonych pocieszkach oraz o tym że trzeba ich pilnować na przerwach więc teraz nie odwracaj kota ogonem.
A w pracy się pracuje więc jak w Twojej rodzinie narzekają na to co wymienilas no to... w sumie nie wiem jak to skomentować.

Serio korypetycji nie trzeba zgłaszać? Myślałam że każdy zarobek trzeba. Aż się spytam z ciekawości księgowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepraszam, w którym miejscu napisałam, że w mojej rodzinie na to narzekają? Nie narzekają. Akurat pracę z dziećmi lubią, zawód wybierali świadomie, pracę swoją kochają. Tylko wyżyć za to, co im za tę pracę płacą nie potrafią.

Co do odwracania kota ogonem: napisałam o tych wzystkich czynnościach jedynie po to, by odczarować mit, że nauczycielom jest za dobrze, i że poza godzinami tablicowymi (18 tygpdniowo teoretycznie) nic więcej robić nie muszą i wszystko dzieje się samo z siebie. Magicznie. Czary z mleka.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Ale przecież Mija nie wymieniła tych obowiązków nauczycieli dlatego, że nauczyciele na nie narzekają. Po prostu chciała wyjaśnić, że nauczyciele nie biorą pieniędzy za nic, bo niektórzy zdają się tak twierdzić. Że nie należą im się podwyżki, bo tak naprawdę nic nie robią w tych szkołach. Więc Mija chciała pokazać, że nieprawda - mają obowiązki i to nie tak mało.

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Szczerze mówiąc, to ja nie rozumiem, dlaczego tak wielu osobom przeszkadza, że nauczyciele chcą więcej zarabiać i o to walczą. Dziewczyny (te, którym przeszkadzają nauczyciele walczący o podwyżki) - dlaczego Wam tacy nauczyciele wadzą?
Dzięki, Motyla.
Dokładnie o to mi chodziło, ale wizaż chyba rządzi się własnym prawem do nadinterpretacji i przysłowiowego "wmawiania komuś dziecka w brzuch".

Też nie wiem, dlaczego ludzi tak drażni, że jakaś grupa zawodowa walczy o podniesienie wynagrodzeń. Przypuszczam, że zadziałała nagonka na nauczycieli nadawana w szczekaczkach rezimowych mediów. Naród kupił, jak przewidywał swego czasu Kurski. Ja tam popieram każdą grupę zawodową, która walczy o polepszenie swojego bytu. Ba, cieszę się, że komuś się polepszyło w życiu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 19:30   #3897
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Ja zupełnie inaczej odebrałam Jej post.

Co do do Twojego pytania - mi nie przeszkadzają podwyżki dla nauczycieli ale niech ma to ręce i nogi. Niech pracują te 40 h w szkole, np 8-16 czy 7.30-15.30 i wszystko tam robią, piszą plany, sprawdzają klasowki itd. Bo w chwili obecnej to ja tylko słyszę - nooo, w szkole jestem krótko ale ile ja mam roboty papierowej w dooooomu olaboga.

Wszystko powyżej 40 h czyli np kółka, wywiadowki po południu, wycieczki poza godzinami pracy - dodatkowo płatne jako nadgodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A masz świadomość, jak szkoły funkcjonują?

Mam jednego starego laptopa bez koniecznego oprogramowania (tak, w domu mam legalnego worda, kupionego za własne pieniądze, a w pracy muszę lecieć na OO, gdzie dokumenty się rozjeżdżają masakrycznie), a jedyny dostępny komputer z wordem jest na ponad 60 osób. I tylko z niego mogę wydrukować cokolwiek - z limitem kopii.

Żeby było śmieszniej, internet jest dostępny na zasadzie widzimisię - gdzie mu się uwidzi, tam jest, a gdzie nie - tam wiatr hula

A więc tak, mimo, że nie powinnam - papierkową pracę wykonuję poza budynkiem szkoły. Bo tam nie jestem w stanie.
Przy czym papierkowa praca nie oznacza tylko dokumentacji stricte, ale też wszelkie materiały przygotowywane na kompie dla dzieci. Klasówek akurat nie sprawdzam, za to tej roboty komputerowej mam zdecydowanie więcej, niż nauczyciel przedmiotowiec.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 19:30   #3898
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Ja zupełnie inaczej odebrałam Jej post.

Co do do Twojego pytania - mi nie przeszkadzają podwyżki dla nauczycieli ale niech ma to ręce i nogi. Niech pracują te 40 h w szkole, np 8-16 czy 7.30-15.30 i wszystko tam robią, piszą plany, sprawdzają klasowki itd. Bo w chwili obecnej to ja tylko słyszę - nooo, w szkole jestem krótko ale ile ja mam roboty papierowej w dooooomu olaboga.

Wszystko powyżej 40 h czyli np kółka, wywiadowki po południu, wycieczki poza godzinami pracy - dodatkowo płatne jako nadgodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No a jak to mają w szkole robić? W pokoju nauczycielskim na X nauczycieli z reguły jest 1-2 komputery i 1-2 drukarki. A na szkołę jedno ksero plus drugie w sekretariacie. Jak sobie wyobrażasz tworzenie i drukowanie dokumentów/planów/ programów w tych warunkach? To nie USA, czy inne rozpasane UK, gdzie każdy nauczyciel ma swój gabinet a w nim komputer, oraz ksero, drukarkę i skaner w jednym. Dlatego nauczyciele "biorą" tę część pracy do domu (NB drukują na własnej drukarce, własnym tuszu i swoim pradzie).

A jak wyobrażasz sobie kontakty osobiste z rodzicami do 16, skoro znakomita część rodziców też pracuje do 16?

Sorry, ale serio, nie masz bladego pojęcia o rzeczywistości pracy w szkole. Co wykazałam wyżej. A w szkole i tak znakomita większość nauczycieli siedzi do 15. Realizując zajęcia pozalekcyjne i wyrównawcze (niepłatne).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 19:39   #3899
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość

Serio korypetycji nie trzeba zgłaszać? Myślałam że każdy zarobek trzeba. Aż się spytam z ciekawości księgowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ponoć do ok. 1100zł nie trzeba zgłaszać.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 19:43   #3900
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Ja zupełnie inaczej odebrałam Jej post.

Co do do Twojego pytania - mi nie przeszkadzają podwyżki dla nauczycieli ale niech ma to ręce i nogi. Niech pracują te 40 h w szkole, np 8-16 czy 7.30-15.30 i wszystko tam robią, piszą plany, sprawdzają klasowki itd. Bo w chwili obecnej to ja tylko słyszę - nooo, w szkole jestem krótko ale ile ja mam roboty papierowej w dooooomu olaboga.

Wszystko powyżej 40 h czyli np kółka, wywiadowki po południu, wycieczki poza godzinami pracy - dodatkowo płatne jako nadgodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego mają siedzieć w szkole i robić coś, co mogą robić równie dobrze w domu? Wiele bym dała za taką możliwość. Ciekawe, że słyszysz tyle narzekania na papierologie w domu. Ja tego nie słyszę. Ale to widocznie zależy od środowisk, w których się obracamy. Powiem tak: średnio znam się na obecnej pracy nauczyciela. Znam niewielu nauczycieli, więc nie mam zbyt wielu informacji z pierwszej ręki. Dlatego staram się nie oceniać i zachować otwarty umysł. Kiedyś natomiast pracowałam jako nauczyciel, ale bardzo krótko. I bardzo źle to wspominam. Te zarobki nie wynagradzają moim zdaniem tego wysiłku i poświęcenia. Dlatego niestety jest tylu złych nauczycieli. Bo ci dobrzy woleli zmienić zawód. Bardzo przykre.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.