Chondromalacja rzepki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-01, 15:43   #1
aleks9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 3

Chondromalacja rzepki.


Witam Was wszystkich ciepło z deszczowej Anglii 🤷☠♀️

Wątek powstaje ponieważ już jakiś czas mam z tym problem i szukam osób z podobnym przypadkiem.

Otóż, ponad rok czasu temu pojawiło mi się skrzypienie w prawym kolanie, z początku zignorowalam ale jazda na rowerze pogorszyła sprawę podejrzewam i jednak dźwięk przy zginanym kolanie był coraz bardziej dokuczliwy (brak odczuwalnego bólu).

Wybralam się do lekarza, oczywiscie zero dokładniejszyn badań ale stwierdzona chondromalacja stawu kolanowego/rzepki i skierowanie na fizjoterapie.
Fizjoterapia dała mi wgląd na to gdzie znajduje się problem, z czym się wiąże i oczywiście set ćwiczeń coby wzmocnić mięśnie ud. Wszystko ładnie pięknie, rozciąganie mięśni też w toku ale problem się pogarsza cały czas.

Zaczęłam czytać o suplementach które wspomagają przynajmniej zapobieganie rozwijania się tego uszkodzenia ale różne oponie są i różne zdania.

Kolagen mam w praktyce już od dłuższego czasu, do tego glukozamina, MSN oraz chondroityna to produkty polecane w tego przypadku stanie stawu kolanowego i tu moje pytania.

Czy ktoś miał do czynienia z tymi produktami i jak widoczne są efekty?
Oczywiście nie chce się faszerowac czymś co niekoniecznie przyniesie mi odczuwalne efekty więc wolę się najpierw poradzić a być może ktoś aktualnie też zmaga się z tego typu problemem.

PS. Oczywiście nie szukam cudownego środka który mi naprawi kolano tak o ponieważ wiem że to nieodwracalne uszkodzenie i jedyny sposób przywrócenia go do pełnej sprawności to zabieg lub nawet operacja w poważniejszych przypadkach ale chciałabym zmniejszyć możliwość pogorszenia tego stanu i odciążyć ten staw od większego wysiłku.


PS2. Wątku na ten temat nie znalazłam, jezeli coś pominelam to z całego serca przepraszam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aleks9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 16:07   #2
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Też mam chondromalację. Kilka lat temu miałam takie bóle, że nie mogłam chodzić. Najpierw na własną rękę brałam kolagen, który nie dał zupełnie nic. Potem lekarz przepisał mi structum (brałam 3 miesiące), które mi prawie nic nie dało, lekarz stwierdził, że powinnam przejść kilka takich 3 miesięcznych serii, żeby zobaczyć efekt. Potem miałam zastrzyk z kwasu hialuronowego i osocza, trochę pomógł, ale nadal mnie bolało i nie mogłam do końca zgiąć kolan. Pomogła mi dopiero glukozamina z chondroityną, którą brałam przez 3 miesiące. Choć możliwe, że wszystkie te specyfiki naraz pomogły. Od kilku lat mam kolana w idealnym stanie, nic nie boli, nie trzeszczy, mogę biegać, robić przysiady, czuję się zupełnie zdrowa Z rehabilitacji żadnej nie korzystałam, choć lekarz mi to zalecał. Na razie po samych lekach mam super efekt. Początkowo też sceptycznie podchodziłam do glukozaminy, bo się naczytałam, że nic nie daje, ale mi naprawdę pomogła.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 21:14   #3
aleks9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 3
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Hej. Dzięki że się ze mną skontaktowałas!
Ja boli jeszcze nie odczuwam ale jednak to skrzypienie wchodząc po schodach czasami jest nie do zniesienia, nie oszukujmy się.

Wczoraj zaczęłam czytać o glukozaminie i chondroitynie i bardzo jestem skłonna wydać te pieniążki jeżeli by pomogło do stopnia chociażby powstrzymania dalszych wyzlobien w mojej rzepce.

A powiedz mi jeszcze jedno, jak z uprawianiem sportów? Znasz przyczynę czemu tak się stało?
U mnie przyczyną jest rower oczywiście i z dzieciństwa częste upadki na kolano podejrzewam przy jeździe na lyzwach i stąd teraz zaczęło wychodzić.

Pytam bo zrezygnowałam z roweru całkowicie ale jednak jest to coś co lubiłam robić i się zastanawiam czy jest szansa na powrót do tego typu aktywności.

Dzięki z góry za odpowiedź!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aleks9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 21:59   #4
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez aleks9393 Pokaż wiadomość
Hej. Dzięki że się ze mną skontaktowałas!
Ja boli jeszcze nie odczuwam ale jednak to skrzypienie wchodząc po schodach czasami jest nie do zniesienia, nie oszukujmy się.

Wczoraj zaczęłam czytać o glukozaminie i chondroitynie i bardzo jestem skłonna wydać te pieniążki jeżeli by pomogło do stopnia chociażby powstrzymania dalszych wyzlobien w mojej rzepce.

A powiedz mi jeszcze jedno, jak z uprawianiem sportów? Znasz przyczynę czemu tak się stało?
U mnie przyczyną jest rower oczywiście i z dzieciństwa częste upadki na kolano podejrzewam przy jeździe na lyzwach i stąd teraz zaczęło wychodzić.

Pytam bo zrezygnowałam z roweru całkowicie ale jednak jest to coś co lubiłam robić i się zastanawiam czy jest szansa na powrót do tego typu aktywności.

Dzięki z góry za odpowiedź!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie przyczyną były urazy kolan. Według lekarza wpływ mogło mieć też to, że mam zbyt wysoko umiejscowione rzepki. Wcześniej o tym nie wiedziałam, wyszło dopiero w rezonansie magnetycznym.

Jazda na rowerze to była katorga, ale teraz po leczeniu mogę śmigać bez problemu. Każdy sport mogę już w zasadzie uprawiać, kolana mnie już w niczym nie ograniczają.

Co do glukozaminy to jak chcesz mogę Ci napisać na PW jaką ja brałam, żeby mnie nikt o reklamę nie posądził Lekarz mi mówił, że efekty takich tabletek widać dopiero po jakimś czasie od zakończenia leczenia, nie od razu i u mnie tak właśnie było. Także nie ma co się zniechęcać jeśli po 3 miesiącach nie widać jeszcze efektów. Leczenie chondromalacji trochę trwa.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 22:08   #5
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Dziewczyny z chondromalacją - czy odczuwacie ból przy klęknięciu na chore kolano?

Ja jestem po urazie ACL i łąkotki, czekam na operację. Miałam 2 rezonanse i jedyne co z rzepką nie tak wyszło, to to, że ma tendencje do bocznego podpracia. W kolanach ciągle mi skrzypi, trzeszczy. No i w tym kolanie po przejściach od pewnego czasu przy klękaniu odczuwam taki charakterystyczny ból. Zastanawiam się czy to związane z urazem czy może początki tej choroby.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 09:36   #6
geekgirl
Raczkowanie
 
Avatar geekgirl
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 64
Dot.: Chondromalacja rzepki.

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87296396]U mnie przyczyną były urazy kolan. Według lekarza wpływ mogło mieć też to, że mam zbyt wysoko umiejscowione rzepki. Wcześniej o tym nie wiedziałam, wyszło dopiero w rezonansie magnetycznym.

Jazda na rowerze to była katorga, ale teraz po leczeniu mogę śmigać bez problemu. Każdy sport mogę już w zasadzie uprawiać, kolana mnie już w niczym nie ograniczają.

Co do glukozaminy to jak chcesz mogę Ci napisać na PW jaką ja brałam, żeby mnie nikt o reklamę nie posądził Lekarz mi mówił, że efekty takich tabletek widać dopiero po jakimś czasie od zakończenia leczenia, nie od razu i u mnie tak właśnie było. Także nie ma co się zniechęcać jeśli po 3 miesiącach nie widać jeszcze efektów. Leczenie chondromalacji trochę trwa.[/QUOTE]
Czy mogłabyś napisać mi na priv, jak nazywał się ten konkretny specyfik, który Ci pomógł?

Też mam chondromalację i podobną jej przyczynę - zbyt wysokie umiejscowienie rzepek. W związku z tym mam lateralizację (boczne przyparcie) rzepki przy zginaniu kolan, a że dowiedziałam się o tym dopiero mając prawie 30 lat, to kolana już zrypane :/ Chondromalacja II stopnia.

Ciekawe, że biegasz i uprawiasz sporty mając tę przypadłość - mnie lekarz wręcz zabronił, tzn. powiedział, że większość sportów będzie w moim przypadku prowadzić do dalszego ścierania się chrząstki i zalecił jedynie delikatne wzmacnianie mięśni ud, żeby mocniej trzymały rzepkę.
geekgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 14:19   #7
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Hej .
Pisze do was bo mam problem z rzepka.. w sumie od 8 lat juz .. w lipcu zeszlego roku mialam rezonans kolana moj ortopeda stwierdzil ,ze kwalifikuje sie na operacje ale spróbujemy najpierw bolkada . Niestety blokada pomogla ,az na 2 tygodnie.. dzisiaj bylam u lekarza do 9 marca l4 jest stan zapalny przy ściganie.. mial ktos moze rezonans robiony ? Zmieniam lekarza 9 marca ide do innego ktory moze lepiej mnie poprowadzi ,bo ten moj obecny ortopeda nic mi nie powiedzial dokladnie na wynik rezonansu .. tylko kasa i kasa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Dziewczyny z chondromalacją - czy odczuwacie ból przy klęknięciu na chore kolano?

Ja jestem po urazie ACL i łąkotki, czekam na operację. Miałam 2 rezonanse i jedyne co z rzepką nie tak wyszło, to to, że ma tendencje do bocznego podpracia. W kolanach ciągle mi skrzypi, trzeszczy. No i w tym kolanie po przejściach od pewnego czasu przy klękaniu odczuwam taki charakterystyczny ból. Zastanawiam się czy to związane z urazem czy może początki tej choroby.
Mi strzela w kolanie .. i takie trzeszczenie odczuwam .. takie dziwne bardzo uczucie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-28, 15:49   #8
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez beata19961996 Pokaż wiadomość
Hej .
Pisze do was bo mam problem z rzepka.. w sumie od 8 lat juz .. w lipcu zeszlego roku mialam rezonans kolana moj ortopeda stwierdzil ,ze kwalifikuje sie na operacje ale spróbujemy najpierw bolkada . Niestety blokada pomogla ,az na 2 tygodnie.. dzisiaj bylam u lekarza do 9 marca l4 jest stan zapalny przy ściganie.. mial ktos moze rezonans robiony ? Zmieniam lekarza 9 marca ide do innego ktory moze lepiej mnie poprowadzi ,bo ten moj obecny ortopeda nic mi nie powiedzial dokladnie na wynik rezonansu .. tylko kasa i kasa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Mi strzela w kolanie .. i takie trzeszczenie odczuwam .. takie dziwne bardzo uczucie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam, u mnie pokazało chondromalację, ale nie wiem którego stopnia. Też myślę, że powinnaś zmienić lekarza. Albo dopytać u innego. Ja byłam u 5 ze swoim urazem. Miałam się operować, ale nawet dobrze się teraz czuję, więc lekarz kazał się wstrzymać z zabiegiem.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 16:04   #9
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Ja miałam, u mnie pokazało chondromalację, ale nie wiem którego stopnia. Też myślę, że powinnaś zmienić lekarza. Albo dopytać u innego. Ja byłam u 5 ze swoim urazem. Miałam się operować, ale nawet dobrze się teraz czuję, więc lekarz kazał się wstrzymać z zabiegiem.
U mnie niestety jest gorzej niz bylo . A samej operacji bardzo sie obawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 18:12   #10
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez beata19961996 Pokaż wiadomość
U mnie niestety jest gorzej niz bylo . A samej operacji bardzo sie obawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, operacja to już ostateczność. Jeżeli nie widzisz poprawy, a operacja tę szansę daje - rozważ ją. Inaczej kolano będzie niszczyć się coraz bardziej (a 8 lat to już i tak bardzo długo jak na taką chorobę). Na czym miałby polegać zabieg?
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 18:18   #11
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Wiem, operacja to już ostateczność. Jeżeli nie widzisz poprawy, a operacja tę szansę daje - rozważ ją. Inaczej kolano będzie niszczyć się coraz bardziej (a 8 lat to już i tak bardzo długo jak na taką chorobę). Na czym miałby polegać zabieg?
.. jeśli chociaż troszkę sie znasz moge wyslac Ci rozpoznanie mojego rezonansu ..
Lekarz mowil ,ze rekonstrukcja rzepki i łękotki . I cos tam z wiezadlami jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-28, 18:29   #12
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez beata19961996 Pokaż wiadomość
.. jeśli chociaż troszkę sie znasz moge wyslac Ci rozpoznanie mojego rezonansu ..
Lekarz mowil ,ze rekonstrukcja rzepki i łękotki . I cos tam z wiezadlami jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tyle się znam co się naczytałam Ale jasne, możesz podesłać.



To już z rzepką bardzo poważnie, że aż rekonstrukcja. Ja radziłabym porozmawiać z innym lekarzem.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 18:37   #13
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

To jest moj wynik i lekarz mowil o rekonstrukcji . Ale nic wiecej nie powiedzial wypisal tylko recepte na zastrzyk i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200228_193622.jpg (43,9 KB, 13 załadowań)
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 18:43   #14
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Ech, niewiele mi to mówi. A jakieś leki Ci wypisywali? Ja od ortopedy dostałam Structum, ale nie brałam go. To akurat był czas, kiedy brałam sporo leków i nie chciałam sobie dodatkowo dowalać. Ale ponoć to jest bardzo dobre, działa na chrząstkę stawową.



Odczuwasz jakoś łąkotkę? Mam dokładnie taki sam uraz łąkotki, czasami się odzywa. Miałaś uraz? Jak to się stało?
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 18:48   #15
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Ech, niewiele mi to mówi. A jakieś leki Ci wypisywali? Ja od ortopedy dostałam Structum, ale nie brałam go. To akurat był czas, kiedy brałam sporo leków i nie chciałam sobie dodatkowo dowalać. Ale ponoć to jest bardzo dobre, działa na chrząstkę stawową.



Odczuwasz jakoś łąkotkę? Mam dokładnie taki sam uraz łąkotki, czasami się odzywa. Miałaś uraz? Jak to się stało?
Bralam structum nie pomoglo . Blokada pomogla na 2 tygodnie . Rehabilitacja tez nie pomogla..

Ogolnie odczuwam kolano takie jak by bylo.obciazone . Strzela mi w nim i to nawet jak ide.. jest bol dosc mocny jade na lekach przeciwbólowych. Mam ogranjczony ruch z tym kolanem ..
I takie dziwne trzeszczenie
A Ty jakie masz objawy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 18:57   #16
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez beata19961996 Pokaż wiadomość
Bralam structum nie pomoglo . Blokada pomogla na 2 tygodnie . Rehabilitacja tez nie pomogla..

Ogolnie odczuwam kolano takie jak by bylo.obciazone . Strzela mi w nim i to nawet jak ide.. jest bol dosc mocny jade na lekach przeciwbólowych. Mam ogranjczony ruch z tym kolanem ..
I takie dziwne trzeszczenie
A Ty jakie masz objawy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak odczuwasz ból do tego stopnia, że aż leki przeciwbólowe musisz brać no i dodatkowo trzeszczy Ci w kolanie, co też nie jest objawem zdrowia, to serio pomyśl nad operacją. Z tego co piszesz to już trochę z tym się męczysz, kolano Ci niszczeje. Rzepka przecież też jest jakimś tam mechanizmem kolana i ratuj póki Ci nie proponują endoprotezy. Zrobiłaś już dużo - leki, rehabilitacja - jak nie ma poprawy to jakby sprawa jest prosta. Wiem, że się boisz, ale może to będzie dla Ciebie zbawienne.



Ja tej chwili nie mam za wiele objawów. Mam trochę inny uraz od Ciebie (naderwane ACL, uszkodzona łąkotka i chondromalacja), ale w dzień urazu było uciekanie kolana, następnego dnia uciekanie i blokada, później uciekanie mi przeszło, ale ze zblokowanym kolanem jeszcze 1,5 miesiąca chodziłam. Pomógł mi rower i moja determinacja, żeby chodzić mimo wszystko. Dzisiaj chodzę po schodach (aczkolwiek przy wysokich czuję takie wciskanie się w siebie kości), dam radę podbiec, podskoczyć. Dziś akurat w pracy tańczyłam trochę, to delikatnie odczułam, ale nie było tragedii. Także jak na taki uraz to powiedziałabym, że jest super i nie myślałam, że do takiej sprawności wrócę. Lekarz kazał wstrzymać się z zabiegiem, ale ciągle być w kolejce, w razie wypadku.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 19:01   #17
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Jak odczuwasz ból do tego stopnia, że aż leki przeciwbólowe musisz brać no i dodatkowo trzeszczy Ci w kolanie, co też nie jest objawem zdrowia, to serio pomyśl nad operacją. Z tego co piszesz to już trochę z tym się męczysz, kolano Ci niszczeje. Rzepka przecież też jest jakimś tam mechanizmem kolana i ratuj póki Ci nie proponują endoprotezy. Zrobiłaś już dużo - leki, rehabilitacja - jak nie ma poprawy to jakby sprawa jest prosta. Wiem, że się boisz, ale może to będzie dla Ciebie zbawienne.



Ja tej chwili nie mam za wiele objawów. Mam trochę inny uraz od Ciebie (naderwane ACL, uszkodzona łąkotka i chondromalacja), ale w dzień urazu było uciekanie kolana, następnego dnia uciekanie i blokada, później uciekanie mi przeszło, ale ze zblokowanym kolanem jeszcze 1,5 miesiąca chodziłam. Pomógł mi rower i moja determinacja, żeby chodzić mimo wszystko. Dzisiaj chodzę po schodach (aczkolwiek przy wysokich czuję takie wciskanie się w siebie kości), dam radę podbiec, podskoczyć. Dziś akurat w pracy tańczyłam trochę, to delikatnie odczułam, ale nie było tragedii. Także jak na taki uraz to powiedziałabym, że jest super i nie myślałam, że do takiej sprawności wrócę. Lekarz kazał wstrzymać się z zabiegiem, ale ciągle być w kolejce, w razie wypadku.
A jaki termin masz na operacje ? Dlugo sie czeka na takie cos? Mam zakaz od dr rodzinnej chodzenia po schodzach niestety .. musze czekac do 9 marca mam nadzieje ze dowiem sie czegos wiecej od nowego lekarza.. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 19:11   #18
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez beata19961996 Pokaż wiadomość
A jaki termin masz na operacje ? Dlugo sie czeka na takie cos? Mam zakaz od dr rodzinnej chodzenia po schodzach niestety .. musze czekac do 9 marca mam nadzieje ze dowiem sie czegos wiecej od nowego lekarza.. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieszkam na Podlasiu i w moim mieście na artroskopię czeka się 1,5 roku. Można przyspieszyć, ale trzeba pobyć trochę w kolejce i mieć ku temu powody. Dostałam skierowanie na artroskopową rekonstrukcję ACL. No i pod koniec tamtego roku miałam plan zoperować się właśnie w lutym, ale jest dobrze, także nie ruszamy tego.



A co czujesz jak chodzisz po schodach?
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 19:26   #19
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Mieszkam na Podlasiu i w moim mieście na artroskopię czeka się 1,5 roku. Można przyspieszyć, ale trzeba pobyć trochę w kolejce i mieć ku temu powody. Dostałam skierowanie na artroskopową rekonstrukcję ACL. No i pod koniec tamtego roku miałam plan zoperować się właśnie w lutym, ale jest dobrze, także nie ruszamy tego.



A co czujesz jak chodzisz po schodach?
Nie moge zgiac kolana do konca czuje taki dyskomfort . Taka jak by blokade .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-29, 08:11   #20
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez beata19961996 Pokaż wiadomość
Nie moge zgiac kolana do konca czuje taki dyskomfort . Taka jak by blokade .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to w sumie znam to uczucie.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 08:19   #21
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
No to w sumie znam to uczucie.
Patrzylam.ogolnie na internecie terminy na zabieg .. i u mnie to na przyszly rok dopiero .. a 50 km ide mnie w poznaniu juz w marcu badz kwietniu..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 12:52   #22
Australija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 214
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Ja mam ten problem z obydwoma kolanami od kilku lat. Nie pomogła rehabilitacja, ćwiczenia, ani żadne suplementy. Pomogło mi coś, co niestety większość ludzi wyśmiewa.
Mówię o żelatynie. Gdy zaczynają mnie boleć kolana, codziennie robię sobie galaretkę (zaparzam herbatkę owocową w kubku, i rozpuszczam 2-3 łyżeczki żelatyny). Po tygodniu jedzenia codziennie takiej galaretki mam spokój z kolanami. Jadłabym takie galaretki codziennie, ale niestety po żelatynie pojawiają mi się niedoskonałości na twarzy. Spróbujcie dziewczyny, u mnie to na prawdę działa. I to lepiej niż kwas hialuronowy dostawowo. Aha, jestem aktywna fizycznie, codziennie rower i 3x w tygodniu siłownia.
Australija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 13:47   #23
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez Australija Pokaż wiadomość
Ja mam ten problem z obydwoma kolanami od kilku lat. Nie pomogła rehabilitacja, ćwiczenia, ani żadne suplementy. Pomogło mi coś, co niestety większość ludzi wyśmiewa.
Mówię o żelatynie. Gdy zaczynają mnie boleć kolana, codziennie robię sobie galaretkę (zaparzam herbatkę owocową w kubku, i rozpuszczam 2-3 łyżeczki żelatyny). Po tygodniu jedzenia codziennie takiej galaretki mam spokój z kolanami. Jadłabym takie galaretki codziennie, ale niestety po żelatynie pojawiają mi się niedoskonałości na twarzy. Spróbujcie dziewczyny, u mnie to na prawdę działa. I to lepiej niż kwas hialuronowy dostawowo. Aha, jestem aktywna fizycznie, codziennie rower i 3x w tygodniu siłownia.
A lekarz nie proponował zabiegu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 14:07   #24
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Chondromalacja rzepki.

Cytat:
Napisane przez Australija Pokaż wiadomość
Ja mam ten problem z obydwoma kolanami od kilku lat. Nie pomogła rehabilitacja, ćwiczenia, ani żadne suplementy. Pomogło mi coś, co niestety większość ludzi wyśmiewa.
Mówię o żelatynie. Gdy zaczynają mnie boleć kolana, codziennie robię sobie galaretkę (zaparzam herbatkę owocową w kubku, i rozpuszczam 2-3 łyżeczki żelatyny). Po tygodniu jedzenia codziennie takiej galaretki mam spokój z kolanami. Jadłabym takie galaretki codziennie, ale niestety po żelatynie pojawiają mi się niedoskonałości na twarzy. Spróbujcie dziewczyny, u mnie to na prawdę działa. I to lepiej niż kwas hialuronowy dostawowo. Aha, jestem aktywna fizycznie, codziennie rower i 3x w tygodniu siłownia.
Nie śmieszy mnie to, mój tata na złamanie jadł dużo galarety/żelatyny. Na stawy bardzo pomocna.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 18:39   #25
beata19961996
Zadomowienie
 
Avatar beata19961996
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 219
Dot.: Chondromalacja rzepki.

W piniedzialek wizyta u ortopedy a ja juz sie modle zeby byl poniedziałek.. bol jest okropny !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata19961996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-05 19:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.