Awantura z matką, zerwanie kontaktu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-22, 22:20   #1
mrs_koala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 28

Awantura z matką, zerwanie kontaktu


Witam wszystkich. Jestem już blisko 30, niedawno wyszłam za mąż. Moje problemy z matką sięgają czasów podstawówki. Była to przemoc emocjonalna, rzadko fizyczna, połączona z nadopiekuńczością i "zaduszaniem" mnie miłością. Awantury w domu i pomiędzy rodzicami (ojciec alkoholik) sprawiły, że nie mam dobrych wspomnień z dzieciństwa i młodości. Kiedy byłam starsza, rodzice się rozwiedli, matka wyjechała zagranicę i jest tam do dzisiaj. Skutki takiego wychowania dla mnie to przede wszystkim stany depresyjne i lękowe, przyciąganie toksycznych ludzi (zwłaszcza kobiet) i okazjonalne myśli s (po awanturach). Niedawno przebyłam drugą już terapię i wciąż jestem na podtrzymaniu. Pozbyłam się żalu po toksycznych znajomościach, odnalazłam swoją "drogę życiową", podbudowałam psychicznie. Ogólnie jestem zadowolona z życia. Mam fajne relacje z rodziną męża, teściowa jest taktowną nienarzucającą swojego zdania kobietą i bardzo mnie lubi. Przez moment myślałam, że jestem w stanie koegzystować ze swoją matką aż wszystko wybuchło.

Przechodząc do meritum - miałam przez jakiś czas problemy ze snem, stresowałam się szukaniem mieszkania. Moja matula zobaczyła na fb, że nie spałam do 4 rano. Zadzwoniła do mnie w nerwach, że jak tak można, co się ze mną dzieje, jak ona się martwi. Mówię, że nic się nie dzieje, po prostu miałam stresujacy okres, w dodatku to nie jej sprawa co robię w nocy (stara baba ze mnie!). Matka dostała wścieklizny. Zaczęła wymyślać, że piszę mgr męża po nocy, że może przez niego nie śpię, że może zaczynam chorować psychicznie (!) Zadzwoniła do mojej teściowej ze skargą (!) W międzyczasie typowe manipulacje, wzbudzanie poczucia winy, wyrzucanie dawnego "złego traktowania jej", wypominanie dawanych pieniędzy i poświęcenia (praca zagranicą), mówienia że jestem tj ojciec, nazwała mnie też idiotką i pasożytem. Sama oferowała się pomagać finansowo bo mieliśmy trudny okres, ja nic od niej nie chciałam, utrzymywałam się sama. Była agresywna, szukała zaczepki, wobec teściowej tak samo. Finalnie stwierdziła, że ten kontakt jest toksyczny i że ostatni raz ze mną rozmawia. The end. Faktycznie nie odzywa się. To nowe zagranie bo zazwyczaj kłóciła się aż do wyczerpania zapasów, aż do końca. Ciężko mi z tym wszystkim, czuję się pogruchotana psychicznie. MIMO WSZYSTKO ją kocham, choć zdaję sobie sprawę że jest zaburzona i że szansa na normalną relację prawie nie istnieje. Mam wrazenie ze milczeniem chce mnie złamać, żebym ją przeprosiła i się ukajała. Gdzieś tam dopuszczałam możliwość że zerwę z nią kontakt, choć próbowałam bardziej go ograniczyć, nie byłam na to w 100% gotowa, a teraz chyba jestem podstawiona przed faktem.
mrs_koala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 23:00   #2
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Jezeli czujesz potrzebę, żeby zerwać z matką kontakt lub ograniczyć do minimum to zrób to i sobie nie wyrzucaj. Masz pełne prawo nie chceć toksycznych osób w swoim życiu. Jakiekolwiek więzy by cię z nimi nie łączyły.

Uprzedź też rodzinę męża, że twoja matka jest psychiczna, więc żeby nie brali jej na poważnie. Nie musisz się wstydzić za jej zachowanie, które nie masz wpływu, ani brać odpowiedzialności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 23:00   #3
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Co daje Ci ta relacja z matką że tak bardzo Ci zależy na jej utrzymaniu?
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 08:14   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Tylko nie zapomnij matce oddac kase, ktora od niej bralas z mezem. Potem mozesz juz zrywac kontakt.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 09:33   #5
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Cytat:
Napisane przez mrs_koala Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Jestem już blisko 30, niedawno wyszłam za mąż. Moje problemy z matką sięgają czasów podstawówki. Była to przemoc emocjonalna, rzadko fizyczna, połączona z nadopiekuńczością i "zaduszaniem" mnie miłością. Awantury w domu i pomiędzy rodzicami (ojciec alkoholik) sprawiły, że nie mam dobrych wspomnień z dzieciństwa i młodości. Kiedy byłam starsza, rodzice się rozwiedli, matka wyjechała zagranicę i jest tam do dzisiaj. Skutki takiego wychowania dla mnie to przede wszystkim stany depresyjne i lękowe, przyciąganie toksycznych ludzi (zwłaszcza kobiet) i okazjonalne myśli s (po awanturach). Niedawno przebyłam drugą już terapię i wciąż jestem na podtrzymaniu. Pozbyłam się żalu po toksycznych znajomościach, odnalazłam swoją "drogę życiową", podbudowałam psychicznie. Ogólnie jestem zadowolona z życia. Mam fajne relacje z rodziną męża, teściowa jest taktowną nienarzucającą swojego zdania kobietą i bardzo mnie lubi. Przez moment myślałam, że jestem w stanie koegzystować ze swoją matką aż wszystko wybuchło.



Przechodząc do meritum - miałam przez jakiś czas problemy ze snem, stresowałam się szukaniem mieszkania. Moja matula zobaczyła na fb, że nie spałam do 4 rano. Zadzwoniła do mnie w nerwach, że jak tak można, co się ze mną dzieje, jak ona się martwi. Mówię, że nic się nie dzieje, po prostu miałam stresujacy okres, w dodatku to nie jej sprawa co robię w nocy (stara baba ze mnie!). Matka dostała wścieklizny. Zaczęła wymyślać, że piszę mgr męża po nocy, że może przez niego nie śpię, że może zaczynam chorować psychicznie (!) Zadzwoniła do mojej teściowej ze skargą (!) W międzyczasie typowe manipulacje, wzbudzanie poczucia winy, wyrzucanie dawnego "złego traktowania jej", wypominanie dawanych pieniędzy i poświęcenia (praca zagranicą), mówienia że jestem tj ojciec, nazwała mnie też idiotką i pasożytem. Sama oferowała się pomagać finansowo bo mieliśmy trudny okres, ja nic od niej nie chciałam, utrzymywałam się sama. Była agresywna, szukała zaczepki, wobec teściowej tak samo. Finalnie stwierdziła, że ten kontakt jest toksyczny i że ostatni raz ze mną rozmawia. The end. Faktycznie nie odzywa się. To nowe zagranie bo zazwyczaj kłóciła się aż do wyczerpania zapasów, aż do końca. Ciężko mi z tym wszystkim, czuję się pogruchotana psychicznie. MIMO WSZYSTKO ją kocham, choć zdaję sobie sprawę że jest zaburzona i że szansa na normalną relację prawie nie istnieje. Mam wrazenie ze milczeniem chce mnie złamać, żebym ją przeprosiła i się ukajała. Gdzieś tam dopuszczałam możliwość że zerwę z nią kontakt, choć próbowałam bardziej go ograniczyć, nie byłam na to w 100% gotowa, a teraz chyba jestem podstawiona przed faktem.
NIGDY nie zrozumiem jak można kogoś pocisnąć "jesteś jak ojciec". No helou, takiego sobie wybrała, z takim sobie dziecko zrobiła, z takim dziecko wychowywałato czyich genów i nawyków się spodziewała, Jana Pawła II?
Moja babka często tak do mnie mówiła (mimo, że ja miałam kontakt z ojcem do 10 roku życia, z czego ostatnie 3 lata mieszkał osobno ), aż jej powiedziałam, że mogła pilnować z kim córka się prowadza, i wydać za lekarza, to by miała inna wnuczke.
Olej matkę.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 09:40   #6
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tylko nie zapomnij matce oddac kase, ktora od niej bralas z mezem. Potem mozesz juz zrywac kontakt.
Rozumiem że matka za darowane pieniądze kupiła sobie prawo do psychicznego wyniszczania córki? Pomaga się bezinteresownie a jeżeli intencją tej kobiety było przywiązanie do siebie autorki i wywoływanie w niej poczucia winy za pomocą kasy to tym bardziej powinna się od niej odciąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 10:38   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Autorka powinna oddac pieniadze matce, a potem jak najbardziej moze sie odciac. Niby z jakiego powodu uwaza, ze jej sie naleza i nie musi oddawac? I jaka bezinteresownosc i jakie kupowanie milosci? O czym w ogole mowa? Oczywiscie, ze takie rzeczy nie sa mozliwe, dlatego powinny sie rozliczyc, a nie zaslaniac uczuciami, ktorych nie ma.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-23, 10:50   #8
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Autorka powinna oddac pieniadze matce, a potem jak najbardziej moze sie odciac. Niby z jakiego powodu uwaza, ze jej sie naleza i nie musi oddawac? I jaka bezinteresownosc i jakie kupowanie milosci? O czym w ogole mowa? Oczywiscie, ze takie rzeczy nie sa mozliwe, dlatego powinny sie rozliczyc, a nie zaslaniac uczuciami, ktorych nie ma.
Ale jakie "uważa że się należą"? Gdzie w ogóle doczytałaś że to była pożyczka? Autorka napisała tylko że matka zaoferowała jej pomoc finansową i z takowej ona skorzystała bo była w trudnej sytuacji. Nie rozumiem dlaczego miałaby się teraz rozliczyć z zaoferowanej pomocy, która swoja drogą była jedynie środkiem do manipulacji autorką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 10:52   #9
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Autorka powinna oddac pieniadze matce, a potem jak najbardziej moze sie odciac. Niby z jakiego powodu uwaza, ze jej sie naleza i nie musi oddawac? I jaka bezinteresownosc i jakie kupowanie milosci? O czym w ogole mowa? Oczywiscie, ze takie rzeczy nie sa mozliwe, dlatego powinny sie rozliczyc, a nie zaslaniac uczuciami, ktorych nie ma.
A skąd wiemy, że to była pożyczka? Może to było po prostu podarowanie pieniędzy?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 11:25   #10
mrs_koala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 28
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

To nie była pożyczka i o nic też nie prosiłam. Mówiłam, żeby sobie te pieniądze odłożyła, ale powiedziała, że póki może, chce tam ułatwić życie. Oboje z mężem zdawaliśmy sobie sprawę z reperkusji (będzie to użyte przeciwko nam). Dawno przed ślubem, kończąc studia, też słyszałam, ile to ją kosztuję - prawda jest taka, że dostawałam od niej relatywnie sporo (pracuje w funtach), trochę od ojca i dziadków, ale żyjąc skromnie w akademiku i pracując dorywczo też nie za grosze, odłożyłam sporo pieniędzy. Od pierwszego roku zaczęłam już dorabiać w swoim zawodzie, później wychodziła z tego prawie normalna pensja, teraz już full time i jest ok. Mam plan skończenia podyplomówki która na przyszłość dla mi etat i stabilniejszą pracę - zamiast się cieszyć, matka wyrzuciła, że to trwa aż 1,5 roku.

Generalnie jak kończyły się argumenty, to zaczynało wypominanie. Kiedyś po awanturze przyniosła mi "rachunek" - ile wydała na mnie przez rok. Pojawiły się też zarzuty, że teściowie chcą mnie "kupić" (!) płacąc częściowo za wesele, żebym sobie ich syna wzięła za męża. Wielokrotnie próbowała wymóc, żebym przełożyła wesele bo to DLA NIEJ za wcześnie (znamy się wiele lat), żebym zrobiła u nas bo JEJ RODZINA będzie poszkodowana, wielki foch że wiele rzeczy było już ustalonych kiedy nie chciała słyszeć o przygotowaniach. Zamiast mnie wspierać przed ślubem był foch i płacz podczas dekoracji sali, bo ona taka uciemiężona przez wszystkich i czego ślub jest tu a nie u nas. Na szczęście w wielkim dniu nie było już histerii.
mrs_koala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 12:33   #11
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Cytat:
Napisane przez mrs_koala Pokaż wiadomość
To nie była pożyczka i o nic też nie prosiłam. Mówiłam, żeby sobie te pieniądze odłożyła, ale powiedziała, że póki może, chce tam ułatwić życie. Oboje z mężem zdawaliśmy sobie sprawę z reperkusji (będzie to użyte przeciwko nam). Dawno przed ślubem, kończąc studia, też słyszałam, ile to ją kosztuję - prawda jest taka, że dostawałam od niej relatywnie sporo (pracuje w funtach), trochę od ojca i dziadków, ale żyjąc skromnie w akademiku i pracując dorywczo też nie za grosze, odłożyłam sporo pieniędzy. Od pierwszego roku zaczęłam już dorabiać w swoim zawodzie, później wychodziła z tego prawie normalna pensja, teraz już full time i jest ok. Mam plan skończenia podyplomówki która na przyszłość dla mi etat i stabilniejszą pracę - zamiast się cieszyć, matka wyrzuciła, że to trwa aż 1,5 roku.

Generalnie jak kończyły się argumenty, to zaczynało wypominanie. Kiedyś po awanturze przyniosła mi "rachunek" - ile wydała na mnie przez rok. Pojawiły się też zarzuty, że teściowie chcą mnie "kupić" (!) płacąc częściowo za wesele, żebym sobie ich syna wzięła za męża. Wielokrotnie próbowała wymóc, żebym przełożyła wesele bo to DLA NIEJ za wcześnie (znamy się wiele lat), żebym zrobiła u nas bo JEJ RODZINA będzie poszkodowana, wielki foch że wiele rzeczy było już ustalonych kiedy nie chciała słyszeć o przygotowaniach. Zamiast mnie wspierać przed ślubem był foch i płacz podczas dekoracji sali, bo ona taka uciemiężona przez wszystkich i czego ślub jest tu a nie u nas. Na szczęście w wielkim dniu nie było już histerii.
Ja jestem daleka od stwierdzenia, że rodzice mają obowiązek wspierania finansowo dorosłego dziecka ale też nie przesadzajmy w drugą stronę. Twoja matka te pieniądze sama Ci zaproponowała, błedem z Twojej strony było tylko to że je przyjełaś wiedząc że one nie są "za darmo" i prędzej czy później zostaną Ci wypomniane. Nie ważne czy zerwiecie całkowicie kontakt czy też nie, więcej nie powinnaś przyjmować od niej żadnej pomocy finasowej czym wytrącisz jej z ręki ogromne narzędzie maniplulacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-23, 12:49   #12
mrs_koala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 28
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87357324]Ja jestem daleka od stwierdzenia, że rodzice mają obowiązek wspierania finansowo dorosłego dziecka ale też nie przesadzajmy w drugą stronę. Twoja matka te pieniądze sama Ci zaproponowała, błedem z Twojej strony było tylko to że je przyjełaś wiedząc że one nie są "za darmo" i prędzej czy później zostaną Ci wypomniane. Nie ważne czy zerwiecie całkowicie kontakt czy też nie, więcej nie powinnaś przyjmować od niej żadnej pomocy finasowej czym wytrącisz jej z ręki ogromne narzędzie maniplulacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jak mówiłam, że nie chcę, upierała się że ona CHCE mi dać. Kiedyś nawet powiedziałam, że jej odeślę na konto. Efekt: awantura. Raz mi wypomina, później mówi że może i ma ochotę mi wysyłać. Kiedyś odmówiłam właśnie takiej propozycji, że przez jakiś tam czas miała mi co miesiąc dawać kilkaset zł. Powiedziałam, że doceniam jej gest, ale chcę sama sobie radzić i chcę żeby ona żyła w komforcie. Mam wrażenie, że ona ma taki przymus, żeby być pomocna, żeby ktoś jej potrzebował. Wciskała mi na siłę rzeczy, których nie chciałam, nigdy nie zapyta, czy tego potrzebuję, nie słucha mnie. Innym też narzucała się z pomocą a potem płakała, że ją wykorzystują.
PS Przeczytałam kiedyś, że kłótnie o pieniądze są tam, gdzie nie ma relacji. Też tak sądzę.

Edytowane przez mrs_koala
Czas edycji: 2019-11-23 o 12:51
mrs_koala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 14:25   #13
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

W sumie to ja bym się cieszyła, że mam już spokój
Zmień konto w banku, żeby ci nie wciskała pomocy oraz zablokuj jej numer i śpij spokojnie. Sama rozwiązała problem, zrywając kontakt. Tu już nie musisz o tym myśleć, zastanawiać się i brać za to odpowiedzialności. To była jej decyzja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 15:57   #14
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tylko nie zapomnij matce oddac kase, ktora od niej bralas z mezem. Potem mozesz juz zrywac kontakt.
A niby dlaczego? Chciała, to dała, nikt jej nie nakazywał ani nawet nie prosił.
To nie działa tak, że jak mi ktoś coś kiedyś dał, to już muszę wysłuchać obelg, kiedy się tej osobie wscieklizna włączy, albo oddawać pieniądze.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
W sumie to ja bym się cieszyła, że mam już spokój
Zmień konto w banku, żeby ci nie wciskała pomocy oraz zablokuj jej numer i śpij spokojnie. Sama rozwiązała problem, zrywając kontakt. Tu już nie musisz o tym myśleć, zastanawiać się i brać za to odpowiedzialności. To była jej decyzja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez tak myślę.
Nie męcz się tym.
A kiedy się odezwie z wyrzutem, że nie zadzwoniłaś, nie odezwałaś się, to powiedz, że to była jej decyzja. Dodaj, że możecie się znowu kontaktować do momentu, kiedy znowu znacznie krzyczeć i wyzywać. Trzymaj się tego raz, drugi i trzeci. Do skutku. Kończ rozmowę w takim wypadku od razu.
Nie daj się skręcać manipulantce w jej gierki, nie przepraszaj, nie bądź ani uległa, ani agresywna.
Bądź asertywna.
I nie poddawaj żadnych pieniędzy, skoro nic nie pozyczałaś.
I
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 16:04   #15
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Jak się odezwie, spytaj tylko o konto, na które masz jej wpłacić pożyczone pieniądze. I potem zerwij kontakt.

Zachowanie Twojej matki przed weselem - cyrk.

Wypominanie, że matka Cię utrzymywała - sorry - ale to cios poniżej pasa. A co ona sobie myślała? Zajdzie w ciążę, a potem dziecko jak roślina żywi się tylko wodą i powietrzem?

Negatywne porównywanie dziecka do ojca #facepalm. Takiego sobie męża wybrała to ma jak ma

Olej matkę. Ona serio ma coś z głową.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 16:25   #16
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Jak się odezwie, spytaj tylko o konto, na które masz jej wpłacić pożyczone pieniądze. I potem zerwij kontakt.

Zachowanie Twojej matki przed weselem - cyrk.

Wypominanie, że matka Cię utrzymywała - sorry - ale to cios poniżej pasa. A co ona sobie myślała? Zajdzie w ciążę, a potem dziecko jak roślina żywi się tylko wodą i powietrzem?

Negatywne porównywanie dziecka do ojca #facepalm. Takiego sobie męża wybrała to ma jak ma

Olej matkę. Ona serio ma coś z głową.
Autorka nie pożyczka pieniędzy. Matką je dała, bo chciała.

Autorko utrzymywać cię, dopóki nie skończysz nauki, to jej obowiązek.
Powiedz jej, że oddasz jej za opiekę, własną opieką, gdy będzie tej opieki potrzebować, bo zniedołężnieje.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 16:36   #17
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Autorka nie pożyczka pieniędzy. Matką je dała, bo chciała.

Autorko utrzymywać cię, dopóki nie skończysz nauki, to jej obowiązek.
Powiedz jej, że oddasz jej za opiekę, własną opieką, gdy będzie tej opieki potrzebować, bo zniedołężnieje.
Matka sądzi inaczej. Jeśli Autorce zależy na spokoju, niech zwróci te pieniądze. Wytrąci tym samym matce argument "pasożytowania" z ręki.

A nie lepiej odciąć się od takiej toksycznej osoby?
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 17:57   #18
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Matka nie ma żadnych argumentów ani ich nie potrzebuje. Jedynie widzimisię. Równie db mogła tą kasę wyrzucić przez okno czy do rzeki (planeta Ziemia nie wdmuchnęłaby ich przez okno ani nie wysłała do kranu) czy podarować na cele dobroczynne. Skoro zrujnowała córce psychikę tak że ta wylądowała na 2 terapiach i w dalszym ciągu przeżywa cyrki w wykonaniu mamusi to nie wiem czy swoimi funtami mamusia jest w stanie wynagrodzić dziewczynie to jak jej zaszkodziła.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 18:34   #19
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Choćby oddała 2 razy tyle co dostała to nadal dla matki będzie pasożytem, "bez pomocy matki by sobie nie poradziła, nieważne że potem oddała". Skoro to nie była pożyczka, to nic oddawać nie musi. Pewnie tej kasy i tak było mniej jakby autorka miała pokrywać z koszt swojej terapii po zrujnowanym przez jaśnie matkę życiu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-23, 19:47   #20
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

nie wiem jak teściowa ogarnia komórkę, ale moze przy okazji jakiejś "aktualizacji" wpisz nr swojej matki na "czarną listę". Ta kobieta nie zasłużyła sobie na takie telefony.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 20:27   #21
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Nadarzyła się świetna okazja, by zablokować matkę w telefonie, na fejsie itd. I może rzeczywiście zmienić konto w banku.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 10:22   #22
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Awantura z matką, zerwanie kontaktu

Niczego nie oddawać, zmienić konto w banku, zmienić nr telefonu, zablokować jej numer w telefonie, odciąć się i żyć. Poprosić rodzinę o nieudostępnianie jej namiarów na Ciebie, krótko wytłumaczyć dlaczego.
A, i na terapii wspomnieć o tej sytuacji, bo aż dziwne, że po dwóch sesjach nie jesteś przygotowana do zdrowego reagowania na tego toksyka.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-11-24 o 10:23
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-24 11:22:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.