Mamy LIPCOWE 2019 - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-11, 16:39   #1771
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Do prywatnego, bardzo mnie zrazill publiczne przedszkole, poza tym ma swietnie opinie, wiec juz nie umirm ich w gloqie wyslac gdzie indziej. Mam jedynie okropne wyrzuty ze corka moze sie nie dostać...

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Ciezki temat, na pewno sto razy wygodniej jest w jedno miejsce ich potem dawac, wiec zainteresowalabym sie tym w szkole. Popytala w necie moze o opinie
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 20:01   #1772
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Pewnie tak zrobie.
Jest tez aspekt finansowy. Jakbym ja przeniosla w wieku 2,5 lat do przedszkola do syna, to byloby taniej po prostu. Ale.. zobaczymy.
Popytam wlasnie o to przedszkole.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 12:28   #1773
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

O kurczaki, to masakra z tym przedszkolem, muszę zapytać jak to u nas wygląda bo mamy jedno prywatne i też chciałabym żeby Hela zaczęła chodzić za rok.



A tak to u nas wszystko to samo co opisujecie😀 gaduła straszna. Ostatnio mówi auto, górka (żeby iść na sanki), pupa (bo u Pucia jest pupa w ksiazeczce narysowana) no i non stop NOŁ NOŁ NOŁ 😀 i grozi mi palcem jak jej czegoś zabraniam. A jak sie zdarzy ze chwile sie sama pobawi to za chwile jest MAMA, TATA zebysmy patrzyli jak sie bawi. I bedzie tak dlugo mowic az nie spojrzymy. Jest malym diablem, dziadkowie jedni i drudzy po nocowaniu stwierdzili ze oczy dookola glowy to za malo. Wspina sie wszedzie i na wszystko, sama chce wchodzic i schodzic ze schodow. Ale jest kochana. Przytula sie mocno, podbiega i daje znienacka buziaki, caluje lalki, misie. Podkrada mi ubrania i zaklada np buty albo probuje zalozyc moje koszulki. No i sztuka zdejmowania pampersa opanowana do perfekcji a jak zrobi kupe to wola pupa i myju myju i obowiazkowo po kazdej kupie idziemy do wanny. Mozna sie z niej usmiac😀
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 14:58   #1774
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Pelnoletnia jak juz tak swiadomie wie, ze kupa i chce byc przebierana, to moze moznaby ja powoli zapoznawac z nocnikiem
Moja Hanka przed kapiela lubi na nocniku brata posiedziec, ale posiedzi chwile, po czym wstaje i sika na podloge wiec nie jej czas jeszcze
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 17:33   #1775
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Pelnoletnia - lepiej sie dowiedziec, bo potem ma sie wyrzuty jak ja w przypadku córki
Artur jak zrobi kupę, to zatyka nos ze śmierdzi
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 19:40   #1776
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Haha, dobry

Hanka czasem ciagnie, czasem nie - roznie.
U nas z prywatnymi nie ma takiej tragedii. Chyba... Ja to tak z buta znalazlam starszemu miejsce. W zlobku tez bylo i jest duzo miejsc. Teraz to juz w ogole. Do konca listopada byl jeszcze program unijny i placilo sie tylko 300zl za miesiac. Teraz znacznie podrozalo. No, ale niech chodzi Hanka. Albo pochodzi ten rok albo 1,5 jeszcze.

Poki co siedzi w domu na chorobowym
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 21:58   #1777
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Jutro muszę skontaktować się z tym przedszkolem. Mamy u nas jedno państwowe i jedno prywatne. Do tego państwowego chodziłam ja i od tego czasu nie zmieniała się kadra więc mam wątpliwości czy panie nadal mają tyle energii co wtedy i czy proponują dzieciakom coś więcej niż angielski i spacery...

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

A z tym nocnikiem to u nas tak, że niby chce ale usiadzie jak już kupe zrobi albo wlasnie usiadzie i wstaje i sika pod siebie😂
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-13, 22:13   #1778
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Coz u nas jest jedno prywatne i chyba z 10 panstwowych, wiec nie kest to jakies malutkie miasto, to i duzo chetnych do prywatnego sie znajdzie. Ma swietne opinie, wiec tym bardziej.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 10:14   #1779
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Pelnoletnia zawsze mozna zadzwonic do tego panstwowego Tez na stronach internetowych sa czesto informacje jakie sa zajecia

U nas miasto ok 90tys mieszkancow i jest sporo tych prywatnych. Sa tez kluby malucha takie do 5h dziennie max.
Jak rok temu dzwonilam dla mlodego szukac miejsca w przedszkolach to nigdzie nie bylo miejsca. W jednym sie znalazlo, ale pochodzil tylko 2,5 miesiaca. Potem zamkneli. Od czerwca chodzi tu kolo nas. W maju mnie cos tknelo, zeby zadzwonic i zapytac, czy jest miejsce i sie zwolnily 2 akurat.
Tu juz pochodzi do konca.
A co do Hanki no to wlasnie zobaczymy. Zlobek poki co ma, a do ktorego przedszkola pojdzie to sie okaze. W przedszkolu u mlodego moze miec pierwszenstwo skoro on jest.

Sasiadka z naprzeciwka mi mowila, ze pytala o to przedszkole publiczne kolo nas (ma dzieci alergikow), ale krecily nosami podobno babki na alergika. Zobaczymy.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 05:51   #1780
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Cześć dziewczyny widzę, że temat przedszkoli się zaczął, my na razie póki co o tym nie myślimy, mały siedzi z moją mamą, czasem z tatą, bo pracuje zmianowo i jeszcze przynajmniej przez następny rok tak zostanie, również ze względów finansowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 13:44   #1781
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Hej, hej mamusie
Co tam u Was i maluchow slychac? Rosną zdrowo? Daja Wam juz pospać całą noc?

My mamy niecaly juz miesiąc na odstawienie mega cycolika całkowicie od piersi, łącznie z nocą. Jest progres, dzis trzeci dzien i uregulowane karmienia, juz nie placze co chwile ze chce cyca, pierwszy dzien byl dramat. Artur po prostu lubil tak co pol godziny zobaczyć że cyc istnieje.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-06, 15:19   #1782
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Hej, hej mamusie
Co tam u Was i maluchow slychac? Rosną zdrowo? Daja Wam juz pospać całą noc?

My mamy niecaly juz miesiąc na odstawienie mega cycolika całkowicie od piersi, łącznie z nocą. Jest progres, dzis trzeci dzien i uregulowane karmienia, juz nie placze co chwile ze chce cyca, pierwszy dzien byl dramat. Artur po prostu lubil tak co pol godziny zobaczyć że cyc istnieje.
Heej
U nas Hanka dalej na cycu, ale wieczor do spania i w nocy i nad ranem. W dzien jak ma drzemke ze mna (w weekendy) to jeszcze dostaje, ale tez staram sie to minimalizowac. U nas teraz remonty i zawirowania i nie mam glowy do odstawiania jej. Nie mieszkamy u siebie tez. Jak juz wrocimy po tym wszystkim do domu, to mysle, ze po prostu zaczne szalwie pic, zeby sobie laktacje wyhamowac i jak nie bedzie to moze i ona odrzuci. Nie wiem, czy to ma sens. Poczytam jeszcze i zobacze.
Dosc emocjonalny temat to jest dla mnie, ciezki i gdzies nie moge sie zebrac. Nie wiem czy ona jest gotowa czy nie - ja jeszcze nie jestem.

A tak poza tym to ok. Do zlobka chodzi super, jest juz w sredniaczkach. Gada calymi zdaniami, slodka jest. Mamy zdiagnozowana astme wczesnodziecieca wiec mamy leki i tyle w sumie. 5-tek nam jeszczew brakuje.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2021-05-06 o 15:21
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 18:21   #1783
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

No to my na dzien dzisiejszy mamy z rana, do snu i w nocy. Przy czym zaczelam go odstawiać chyba od 2 maja i jadl co 30minut. Jestem mega w szoku, bo balam sie tego, wydawało sie nierealne, ale to chyba kwestia mojego podejscia byla, ja nie bylam gotowa 😅

Ohhh, u nas zęby to dramat, Artur ma prochnicę. I to na jednej jedynce i jednej dwojce mocna. Mamy mieszane uczucia co do robienia tych zebow w narkozie, a inaczej sie nie da u takiego malucha. Mycie zebow to dramat, walczy, nie chce, placze. Ciezki kawalek chleba. Zmiany szczoteczek , nic nie pomaga.

Super ze tak ladnie mówi. Jak to sie stalo ze wyszla jej astma? Miala jakies kocne objawy?
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 09:05   #1784
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
No to my na dzien dzisiejszy mamy z rana, do snu i w nocy. Przy czym zaczelam go odstawiać chyba od 2 maja i jadl co 30minut. Jestem mega w szoku, bo balam sie tego, wydawało sie nierealne, ale to chyba kwestia mojego podejscia byla, ja nie bylam gotowa 😅

Ohhh, u nas zęby to dramat, Artur ma prochnicę. I to na jednej jedynce i jednej dwojce mocna. Mamy mieszane uczucia co do robienia tych zebow w narkozie, a inaczej sie nie da u takiego malucha. Mycie zebow to dramat, walczy, nie chce, placze. Ciezki kawalek chleba. Zmiany szczoteczek , nic nie pomaga.

Super ze tak ladnie mówi. Jak to sie stalo ze wyszla jej astma? Miala jakies kocne objawy?
Ja musze moje dzieci do dentysty zabrac tez. Sama nie wiem, kiedy jest prochnica, nie widze tego u siebie to i u dziecka nie zobacze Nie wiem do konca, co jest co i kiedy. Ale Hanka ma takie tez niezbyt ladne te zeby. Tyle, ze teraz myjemy juz regularnie, przynajmniej raz dziennie na noc. Kupilam im ostatnio w rosmanie takie elektryczne szczoteczki tanie, cos po 29,99 i Hanka zachwycona. Ciężko jej myc, ale daje sobie umyć troche, później sama łazi i trzyma przy zebach Wiec wspólnie jakos tam myjemy.

Co do astmy, to miala 3x w przeciąga pol roku zapalenie oskrzeli, dostawala antybiotyki wiec pediatra dala nam skierowanie do pulmonologa. To taka wstepna diagnoza poki co, mamy leki na 3 miesiace - juz 1,5 bierze. Później zapewne odstawimy i jak wrócą objawy, to wrocimy do nich, bo to tak sie jedynie sprawdza.
Ale ja juz widze poprawe ogolnie.
Kaszlala tez nocami, a teraz jest spokoj. Wiec moze to to. Miala tez testy alergologiczne, ale nic jej nie wyszlo z tych 27 markerow, ktore miala sprawdzone. To takie podstawowe wiadomo.
Lekarka powiedziala, ze z racji tego, ze nie ma obciazenia w wywiadzie rodzinnym, to najprawdopodobniej wyrosnie z tego po prostu. Teraz mieszkanie na smogowym Sląsku nam nie pomaga zapewne.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 09:47   #1785
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

No u Artura prochnica nie do przeoczenia. Myjemy zeby 2 razy dziennie, a i tak go zlapala. I to akurat w tych mieksach gdzie ciezko bylo umyc, bo nasuwal wsrge na te zeby. Tak chyba tez mamy aktualnie te szczoteczki, artur ma z batmanem, Zosia ma z ksiezniczkami. Artur sie jej wystraszyl jak ją włączyłam.
Od wczoraj do naszej starej oral -b sonicznej dalam mu nowa koncowke i myje mu, latwiej jest, ale on sam sobie szczotki do buzi nie wlozy, palcem zdejmie i zlize paste tylko
Mysle tez ze moze miec zeby po mnie, ja mleczaki mialam cale z prochnicy, a stale mam mocne wybitnie, wiec jest nadzieja

Oooo, w sumie dziwnie ze robili jej testy, Artur alergik a nie chca bo mowia ze wychodza nie rzetelnie
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 10:50   #1786
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Mamusie zblizaja sie urodziny naszych dwulatków, szukam pomyslow na prezent? Jakies pomysły?
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 11:42   #1787
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Hej, hej
My połączyliśmy dzień dziecka z urodzinami, więc mały od nas już dostał traktor na pedały od brykacze, uwielbia się patrzeć na wszystkie ciągniki i koparki i to był strzał w dziesiątke.
Dokladnie ten model, wykonanie super.
https://brykacze.pl/woopie-traktor-n...-el-11806.html
Od moich rodziców za to dostanie stół wodny statek piracki. Myślę, że też będzie zachwycony, tym bardziej, że mógłby w wodzie przesiedzieć i bawić się cały dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-22, 11:03   #1788
Linna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Witajcie, dawno nikt nie odwiedzał wątku, a ja chcialam podpytać o żłobkowych 2.latkow.czy często chorują? Mój egzemplarz strasznie, nawet lato nie dało specjalnego wytchnienia. Ciągle gile, kaszel...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-22 12:03:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.