Ekoenergetyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-13, 13:53   #1
puskaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4

Ekoenergetyka


Witam, wybiera się ktoś na ekoenergetyke na UP do Poznania? Albo ktoś ze studentów mógłby coś powiedzieć o tym kierunku? warto iść na te studia?
puskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 14:14   #2
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Ekoenergetyka

Hej, a co konkretnie chciałabyś wiedzieć ?

Czy warto iść na te studia? myślę, że warto, ale to już zależy od tego co Ty chcesz robić w przyszlości
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 15:36   #3
natkawes
Raczkowanie
 
Avatar natkawes
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 30
Dot.: Ekoenergetyka

Ja się wybieram
natkawes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 17:42   #4
puskaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Ekoenergetyka

a co właściwie można robić po tych studiach? bo wyczytałam ze to jest połączenie ochrony środowiska z technologią rolniczą jaki jest poziom tych studiów? Rozumiem, że ty jesteś zadowolona, a jakie były opinie ludzi z grupy? to są studia typowo techniczne czy ten inżynier to taki pic na wode? ;p

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

natkawes to możliwe, że się spotkamy w październiku ;p
puskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 17:56   #5
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Ekoenergetyka

Można robić dużo rzeczy bo to jest makrokierunek - połączenie rolnictwa, ochrony środowiska, podstawy budownictwa.... Możesz pracować w odnawialnych źródlach energii, w sektorze rolnictwa, w energetyce, możesz po zdobyciu odpowiednich uprawnień pracować w budownictwie.

Poziom jest normalny czyli jak się nauczysz to zdasz, a jak się nie nauczysz to nie zdasz. ja byłam na zaocznych więc można bylo trochę pościemniać, a jak jest na dziennych to nie wiem.

Ja zrezygnowałam po 1,5 roku, ponieważ zupełnie nie odnalazłam się na tym kierunku - jest typowo techniczny, dużo przedmiotów typu budownictwo, silniki spalinowe, podst. konstrukcji maszyn itd. Pewnie jak bym przysiadła i próbowała to zrozumieć to bym ogarnęła, ale nie interesowalo mnie to w najmniejszym stopniu.

Opinie ludzi z grupy - chłopacy bylli zadowoleni z tego kierunku, dziewczyny trochę mniej ale z tego co mi wiadomo to nadal dają radę bo dużo się uczą

Także sama musisz zdecydować czy interesują Cię takie tematy , bo jeśli nie to odradzam taki kierunek
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 18:08   #6
puskaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Ekoenergetyka

dzięki wielkie za pomoc!
puskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 18:28   #7
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Ekoenergetyka

proszę

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Jakbyś jednak tam poszła to mam parę książek które chętnie sprzedam
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-13, 20:01   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ekoenergetyka

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 22:56   #9
puskaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Ekoenergetyka

mm444 a studiujesz ten kierunek? Mógłbyś/mogłabyś mi powiedzieć coś więcej niż koleżanka wyżej?
puskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 23:14   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ekoenergetyka

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 14:33   #11
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Ekoenergetyka

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Możliwe, że koloryzują nie wiem... nie zagłębiałam się w to, bo tak jak mówilam, zrezygnowałam i nie ineteresowało mnie co można robić w 100% po tym a czego nie

Myślałam, że ta informacja jest wiarygodna bo mówiły o niej same władze uczelni, no ale może faktycznie chceli po prostu zdobyć jak najwięcej studentow
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-14, 20:11   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ekoenergetyka

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 08:12   #13
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Ekoenergetyka

W sumie może to nawet i lepiej, jednak bezpieczniej jak przy budowie pracują fachowcy
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 09:24   #14
dyncia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Ekoenergetyka

Jestem na 3 roku tego kierunku i szczerze odradzam. Mój rocznik jest pierwszy a wykładowcy sami nie wiedzą jak prowadzić zajecia. Jeśli chcesz zdobyć konkretna wiedze na temat konstrukcji i techniki np. solarów czy wiatraków proponuje inną uczelnie, albo konkretny kierunek gdzie eko możesz wybrać jako specjalizacje. Powiem tak: tu jest wszystko i nic. Z racji tego że to wydział rolnictwa i bioinżynierii jest baaaardzo dużo rolnictwa. Ja byłam bardziej nastawiona na technologie, konkrety a tym czasem uczelnia bardziej skupia sie na maszynach rolniczych i produkcji zwierzęcej niż na tematy ekoenergetyczne. Dopiero po 2 latach mam kontakt z konkretami gdzie już nas cisną o tematy prac inzynierskich bo pracownicy nie potrafia i nie chcą żadnych tematów zaproponować. Wiem rozumiem to my powinniśmy się tym zainteresować ale jak dopiero poznajemy wszystko? Energetyka geotermalna, pompy ciepla, solary, fotowoltaika, odwierty wszystko wrzucone w jeden przedmiot. Energetyka wiatrowa prowadzona przez profesora który głównie zajmował się silnikami spalinowymi a nie wiatrowymi. Jednym słowem paranoja. Plan mam taki żeby jakims cudem zrobić inzyniera i jak najszybciej z tad uciec. Prowadzący sami nie wiedzieli jaka tematyke z nami przeprowadzać. Pierwszy semestr: technologia zywienia - badanie wodochłonności mięsa czy robienie makaronu - PO CO?!, trzeci semestr produkcja roślinna i zwierzęca - obrazki krowy, konia, kury, świni - części ciała na blache oraz nazwy technologiczne zwierząt gospodarczych - tucznik, kózka, warchol itp. a najwspanialszy był tur i nietoperz - PO CO?! czwarty - DOJARKI! - to bylo przebicie wszystkiego... Budowa, dzialanie, częsci, wykucie ksiażki na blache i "konwersatorium" - w głowie sie nie miesci... Jeśli cie to interesuje to proponuje inną uczelnie... Bo tu nie ma czegos takiego jak specjalizacja... wiesz o wszystkim po trochu... czyli tak na prawde gówno wiesz...
dyncia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.