Rozkręcam pierwszy biznes :) czy ktoś jeszcze ? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-10, 08:38   #61
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: Rozkręcam pierwszy biznes :) czy ktoś jeszcze ?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
......
z tego co wiem to REGON jest załatwiany od ręki,na miejscu trzeba wypełnić formularz...ja załatwiłam to w ciągu pół godziny
Byc moze mi tez uda sie zalatwic to szybko, ale i tak nie zdaze juz wtedy zalatwic US przed 17tym

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest w Twoim miescie, ale w Krakowie jest punkt obslugi przedsiebiorcy i wszystkie formalnosci zalatwiasz w jednym open space'ie. W jednym masz wpis do ewidencji i placisz za ten wpis w kasie na dole (do okienka przynosisz potwierdzenie), potem idziesz do okienka (a wlasciwie pokoju) GUS z tym wpisem i tam od miejsca wydaja REGON - ok 5-10 min tam sie spedza.

Aha dzien rozpoczecia dzialalnosci mozesz jeszcze zmienic w US, warunkiem jest tu brak faktur.
U mnie musze wszystko zalatwiac w osobnych urzedach, ktore jeszcze maja czas pracy jak pisalam wyzej

Czyli jesli nie zdaze zalatwic US przed 17tym (czyli dniem , kiedy oficjalnie zaczne dzialalnosc) ale nie bede wystawiac rachunkow to wszystko w porzadku? Czy musze ten fakt jakos szczegolnie zglosic w US? bo wiem, ze na zgloszenie w ZUSie mam 2 tyg od rozpoczecia dzialalnosci, a w US?
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 19:26   #62
pablosita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 100
Dot.: Rozkręcam pierwszy biznes :) czy ktoś jeszcze ?

Cytat:
Napisane przez pau141 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie! Dostalam juz zaswiadczenie z UM o wpisie do ewidencji, teraz musze zalatwic REGON, ale GUS w moim miescie zalatwia to tylko we wtorki i piatki (!!!!!!), a jako ze we wtorek jest swieto, to bede to mogla zalatwic dopiero w piatek (14tego) i watpie, zebym dostala wpis od reki, wiec pewnie bede musiala sobie na niego poczekac, natomiast dzien jako rozpoczecia dzialalnosci mam wpisany 17 listopada...i tu rodzi sie moje pytanie: czy US ( planuje nie być VATowcem) i ZUS moge zalatwic juz po oficjanym rozpoczeciu dzialalnosci?(tzn rozpoczeciu tylko teoretcznym, bo praktycznie nie bede jej jeszcze wykonywac, nie bede wystawiac zadnych rachunkow itp.)??

Z tego co się orientuje to liczy się data złożenia wniosku, jeżeli dostałaś zaświadczenie w piątek 7.11 a nie możesz załatwić REGONu wcześniej jak w piątek bo tak akurat pracuje urząd to nie ma problemu. Jak tylko nie wystawisz żadnej faktury to nie masz o co się martwić. Urząd w Twoim mieście pracuje tak nie inaczej i inne urzędy muszą wziąść to pod uwage.
Ja też otwieram jednoosobową działalność i jak narazie to idę jak burza przez urzędy i powiem szczerze przydała mi się wiedza z prawa administracyjnego i do każdego okienka podchodzę z uśmiechem

A gdyby były wątpliwości w ZUSie czy US że za późno do nich przyszłaś, pokolei spisz sobie daty kiedy dostałaś zaświadczenie z UM i kiedy złożyłaś wniosek i kiedy go dostałaś( skoro masz podejrzenia że nie dostaniesz REGONu od ręki), wtedy sprawa jest czysta
powodzonka
pablosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 00:28   #63
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Rozkręcam pierwszy biznes :) czy ktoś jeszcze ?

Cytat:
Napisane przez pau141 Pokaż wiadomość
Byc moze mi tez uda sie zalatwic to szybko, ale i tak nie zdaze juz wtedy zalatwic US przed 17tym



U mnie musze wszystko zalatwiac w osobnych urzedach, ktore jeszcze maja czas pracy jak pisalam wyzej

Czyli jesli nie zdaze zalatwic US przed 17tym (czyli dniem , kiedy oficjalnie zaczne dzialalnosc) ale nie bede wystawiac rachunkow to wszystko w porzadku? Czy musze ten fakt jakos szczegolnie zglosic w US? bo wiem, ze na zgloszenie w ZUSie mam 2 tyg od rozpoczecia dzialalnosci, a w US?
Rachunkow nie wystawiaj poki wszystkiego nie zalatwisz to pewne. A fakt zglos w US koniecznie. Przypuszczalnie bedziesz musiala napisac odpowiednie oswiadczenie.
A na zgloszenie w ZUSie to chyba 7 dni roboczych jest.... chociaz reki sobie nie dam uciac
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 00:42   #64
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: Rozkręcam pierwszy biznes :) czy ktoś jeszcze ?

Ja też się przyłączam Za ok 2 tygodnie mam otrzymać decyzję odnośnie dotacji z funduszu pracy w moim mieście. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli. Później już tylko będę rozkoszować się swoim interesem. Wchodzę w branżę handlowo-usługową i jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tego choć wiadomo "nigdy nic nie wiadomo" :P Ale grunt to pozytywne myślenie
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 04:03   #65
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: Rozkręcam pierwszy biznes :) czy ktoś jeszcze ?

dzieki dziewuszki mam nadzieje, ze faktycznie US nie bedzie mi robil problemow:/ w srode jestem umowiona na ogladanie lokali, mam nadzieje, ze cos mi przypadnie do gustu, bo od grudnia chcialabym na dobre ruszyc z robota 3majcie kciuki
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.