Astronomia - warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 22:30   #1
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680

Astronomia - warto?


W tym roku zdaję maturę i zastanawiam się nad studiowaniem astronomii, ale nie wiem nic o perspektywach po tym kierunku. Są szanse na znalezienie pracy w zawodzie (bycie nauczycielem odpada)? I gdzie najlepiej byłoby studiować? Myślę nad Toruniem, bo mam najbliżej, ale nie wiem, jaki jest poziom na tej uczelni.
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 23:14   #2
Meitsa
Zakorzenienie
 
Avatar Meitsa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Aberdeen
Wiadomości: 3 625
Dot.: Astronomia - warto?

Nie miałam styczności z tym kierunkiem, ale powiem to co można wywnioskować. Astronomia to bardzo ciężki kierunek, cała masa matematyki i fizyki. Jeżeli nie jesteś orłem w tej dziedzinie, a tylko fascynuje cie spoglądanie w gwiazdy możesz się rozczarować. Dawno temu astronomia wydawała mi się czymś ciekawym (nadal tak jest), ale praktycznie wszystko polega na obliczeniach matematycznych więc z czasem przestałam o tym myśleć. Jeżeli chodzi o Uniwersytet Mikołaja Kopernika to bardzo dobry wybór jeżeli chodzi o astronomie, i uczelnia ta prezentuje wysoki poziom (nawet nie myślałam tam startować na sztukę czy informatykę kiedy kierowałam się wyborem uczelni).
Dobrze by było jeżeli ktoś jeszcze by się wypowiedział.
Meitsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 12:10   #3
blackamor
Zakorzenienie
 
Avatar blackamor
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 868
Dot.: Astronomia - warto?

Jeśli interesowałaby mnie astronomia to bym na nią poszła. Nie ważne czy skończę to, czy jakiś bardziej przyziemny kierunek, jak i tak wyląduje na zmywaku, a po co się nudzić na lekcjach
__________________
Podpis w remoncie.
blackamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 13:03   #4
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Astronomia - warto?

Moja koleżanka studiuje astronomię na UJ. Jest baaardzo ciężko. Podobno niewiele osób kończy te studia w terminie. Koleżanka jest bardzo mądrą, inteligentną i pracowitą osobą, miała bardzo dobre wyniki matury z rozszerzonej matematyki i fizyki, a teraz wiem, że miała problemy z niektórymi przedmiotami. Z tego co słyszałam, te studia to praktycznie sama matematyka i fizyka. Nie wiem dokładnie jakie koleżanka ma perspektywy po tym kierunku, ale coś mówiła o pozostaniu na uczelni i pracy naukowej
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 13:36   #5
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Dot.: Astronomia - warto?

Cytat:
Napisane przez Meitsa Pokaż wiadomość
Astronomia to bardzo ciężki kierunek, cała masa matematyki i fizyki. Jeżeli nie jesteś orłem w tej dziedzinie, a tylko fascynuje cie spoglądanie w gwiazdy możesz się rozczarować. Dawno temu astronomia wydawała mi się czymś ciekawym (nadal tak jest), ale praktycznie wszystko polega na obliczeniach matematycznych więc z czasem przestałam o tym myśleć.
Fizyka to moja pasja i jeśli nie zdecyduję się na astronomię, to będę studiowała fizykę techniczną, więc akurat na to jestem gotowa I właśnie gapienie się w niebo najmniej mnie w tym wszystkim pociąga, jestem raczej zafascynowana pracą naukową z tym związaną. Czytam książki na temat astronomii, oglądam filmy, ogólnie w tym "siedzę", więc na ogrom teorii i dużą ilość nauki jestem gotowa.

Martwi mnie tylko to, czy dostanę pracę po tym kierunku. Fizyka sama w sobie pasjonuje mnie niemal tak samo, praca po tym pewniejsza, no ale... kosmos jest wciągający i kusi mnie ta astronomia niesamowicie

Nija_, tak jak twoja koleżanka, myślałam o pozostaniu na uczelni, ale mam wątpliwości, bo raz, że nie mam zdolności pedagogicznych za grosz, a dwa, że nasłuchałam się, jaką to biedę klepią pracownicy naukowi na polskich uniwersytetach...
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 17:52   #6
Meitsa
Zakorzenienie
 
Avatar Meitsa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Aberdeen
Wiadomości: 3 625
Dot.: Astronomia - warto?

Cytat:
Napisane przez krtek_ Pokaż wiadomość
Fizyka to moja pasja i jeśli nie zdecyduję się na astronomię, to będę studiowała fizykę techniczną, więc akurat na to jestem gotowa I właśnie gapienie się w niebo najmniej mnie w tym wszystkim pociąga, jestem raczej zafascynowana pracą naukową z tym związaną. Czytam książki na temat astronomii, oglądam filmy, ogólnie w tym "siedzę", więc na ogrom teorii i dużą ilość nauki jestem gotowa.

Martwi mnie tylko to, czy dostanę pracę po tym kierunku. Fizyka sama w sobie pasjonuje mnie niemal tak samo, praca po tym pewniejsza, no ale... kosmos jest wciągający i kusi mnie ta astronomia niesamowicie

Nija_, tak jak twoja koleżanka, myślałam o pozostaniu na uczelni, ale mam wątpliwości, bo raz, że nie mam zdolności pedagogicznych za grosz, a dwa, że nasłuchałam się, jaką to biedę klepią pracownicy naukowi na polskich uniwersytetach...
Jeżeli to nie problem dla ciebie to najlepiej wybrać się osobiście na uczelnię i tam na miejscu się wszystkiego wypytać, np. pań w dziekanacie albo studentów lub profesorów. Może w internecie są inne fora dyskusyjne astronomów-amatorów lub osób tam studiujących i tam się wypowiedzą. Ważne jest żeby wiedzieć jak najwięcej na temat wybranego kierunku więc cie rozumiem
Meitsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 09:23   #7
vogelek
Raczkowanie
 
Avatar vogelek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 339
Dot.: Astronomia - warto?

Moja koleżanka jest na magisterce na UAMie i już znalazła bez problemu pracę z tym, że w Kazachstanie. Ale z tego co opowiadała to raczej po jej specjalizacji ludzie nie maja problemów z znalezieniem pracy. Oczywiście są tacy, którzy wypadają z obiegu.
__________________
Jestem "dys" nie zwalnia mnie to jednak z poprawności językowej. Jeżeli zobaczysz błąd ortograficzny/gramatyczny/logiczny zwróć mi na niego uwagę. Będę bardzo wdzięczna.
vogelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 13:29   #8
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Dot.: Astronomia - warto?

Cytat:
Napisane przez vogelek Pokaż wiadomość
Moja koleżanka jest na magisterce na UAMie i już znalazła bez problemu pracę z tym, że w Kazachstanie. Ale z tego co opowiadała to raczej po jej specjalizacji ludzie nie maja problemów z znalezieniem pracy. Oczywiście są tacy, którzy wypadają z obiegu.
A jaka to specjalizacja?
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:24   #9
vogelek
Raczkowanie
 
Avatar vogelek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 339
Dot.: Astronomia - warto?

Zastosowanie sztucznych satelitów ale po informatycznej też łatwo znaleźć pracę
__________________
Jestem "dys" nie zwalnia mnie to jednak z poprawności językowej. Jeżeli zobaczysz błąd ortograficzny/gramatyczny/logiczny zwróć mi na niego uwagę. Będę bardzo wdzięczna.
vogelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.