OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-11, 17:55   #4081
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja używałam oleju z konopi. Był świetny, teraz akurat mam inny, ale wrócę do niego teraz właśnie, zimą, bo świetnie nawilżał i jak nic mi nigdy nie pomagało na suche skórki przy nosie, to ten olej pomógł. Zapach dla mnie nie był paskudny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 07:51   #4082
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

WitajcieJako że wątek ożył ,chciałam podpytać o termin przydatności mieszanki OCM. Mam gotową mieszankę z "Zielonej wstążki" dla cery tłustej i trądzikowej .Jednak strasznie mnie ściągało po nim i wysuszało. Dodałam do niej jeszcze oleju z czarnuszki ale użyłam raz, może dwa i zrezygnowałam (chyba mi wtedy zaczęły wyskakiwać krostki).Ostatnio znalazłam w szafce tę buteleczkę , data ważności minęła w lutym 2018.Mieszanka nadal ładnie pachnie, płyn nie zmętniał. Chciałam zrobić drugie podejście-myślicie że może mi zaszkodzić po tym terminie?Jeśli nie na twarz to czy taka mieszanka może mieć inne zastosowanie?Skład : olej sezamowy 70ml,olej rycynowy 30ml, olej z czarnuszki około 15-20ml,mieszanka olejków eterycznych: z drzewa herbacianego 5 kropli, pichtowy 6 kropli

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2018-12-12 o 07:52
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 10:19   #4083
km91
Przyczajenie
 
Avatar km91
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

U mnie niestety wywołało to mega wysyp zaskórników i bolących podskórnych pryszczy (choć na początku, przez jakieś 2 tygodnie widać było poprawę). Stosowałam przez 2 miesiące w postaci 20% rycynowego z olejem z pestek dyni, potem z lnianym. Robiłam nową mieszankę co kilka dni, zmywałam ściereczką i mydłem Aleppo. Mam cerę mieszaną, czasem wyskakiwały jakieś niespodzianki. Nie wiem co poszło nie tak. Aktualnie próbuję doprowadzić cerę do ładu

Edytowane przez km91
Czas edycji: 2020-04-03 o 10:23
km91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 11:09   #4084
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez km91 Pokaż wiadomość
U mnie niestety wywołało to mega wysyp zaskórników i bolących podskórnych pryszczy (choć na początku, przez jakieś 2 tygodnie widać było poprawę). Stosowałam przez 2 miesiące w postaci 20% rycynowego z olejem z pestek dyni, potem z lnianym. Robiłam nową mieszankę co kilka dni, zmywałam ściereczką i mydłem Aleppo. Mam cerę mieszaną, czasem wyskakiwały jakieś niespodzianki. Nie wiem co poszło nie tak. Aktualnie próbuję doprowadzić cerę do ładu
Aktualnie używam mieszanki olejów z emulgatorem Glyceryl Cocoate, a potem jeszcze domywam to detergentem (najczęściej pianką myjącą, staram się bez SLS), chociaż POWINNO dać się go zmyć samą wodą.
Wg mnie taki olejek myjący z emulgatorem to lepsza opcja niż klasyczne OCM, bo masz większą pewność, że domyjesz olejek do końca z twarzy.

Nie jestem w temacie żadnym ekspertem, więc trudno mi cokolwiek radzić... Ale czy używałaś mydła Aleppo solo? Ono jest chyba dosyć mocne - być może zbyt mocne. A na pewno zasadowe - czy używasz toniku wyrównującego PH skóry po? Może tym mydełkiem ubiłaś sobie dobre bakterie na twarzy i stąd problem?

Na Twoim miejscu:
- zostawiłabym mieszkankę olejową jak jest, tylko dodała emulgatora (w necie masz proporcje),
- zmywała twarz delikatnie rękami, a nie ściereczką (może być źródłem bakterii... A tarcie może podrażniać skórę, jak robisz to mało delikatnie. Chociaż co ja tam wiem - ja używam ręcznika do osuszania twarzy i jest git),
- wymieniłabym mydło Aleppo na coś łagodniejszego: może płyn do higieny intymnej Facelle na początek? Albo jakaś pianka myjąca?
- dodałabym koniecznie tonik do wyrównania PH skóry po myciu. Tonik zwężający pory na dzień / noc Ziaji z serii "oczyszczanie liście manuka" jest bardzo fajny i tani, a dodatkowo ma atomizer, więc możesz go psikać bezpośrednio na twarz, zamiast trzeć ją wacikiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.