Ukruszony z±b po kana³owym - do zrobienia? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejd¼ i zobacz jak mo¿esz podnie¶æ jako¶æ swojego ¿ycia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-01-16, 20:32   #1
psotka8
Raczkowanie
 
Avatar psotka8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 129

Ukruszony z±b po kana³owym - do zrobienia?


Otó¿ mam taki problem - z jakie¶ 10 lat temu mia³am robione leczenie kana³owe (pierwszy trzonowiec w ¿uchwie). Po jakim¶ czasie plomba nie "przylega³a" (chodzi o to, ¿e widaæ by³o brzegi plomby) ju¿ tak idealnie do zêba ale wszystko "dzia³a³o" wiêc nie zwraca³am na to uwagi. Mniej wiêcej pó³ roku temu ukruszy³ mi siê kawa³ek tego zêba (od strony kolejnego trzonowca, tej przylegaj±cej), niestety znowu to ola³am. No i wczoraj wypad³a mi plomba. Teraz mam zasadniczo tylko "otoczkê" zêba czyli ¶rodek jest pusty plus uszczerbiony kawa³ek. Wizytê u dentysty ju¿ mam umówion±, ale jak zwykle panikujê, w dodatku nie jest to moja pani doktor (ma urlop) tylko inna.
I teraz pytanie - a nu¿ trafi siê tu dentysta. Czy wystarczy tylko za³o¿yæ now± plombê (w sensie "zatkaæ") czy te¿ musi byæ z±b odbudowany a dopiero potem zaplombowany?
Bardzo proszê o odpowied¼ bo zaczynam mieæ jak±¶ paranojê na tym pukcie
psotka8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-21, 17:14   #2
pokemon89
Przyczajenie
 
Avatar pokemon89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Ukruszony z±b po kana³owym - do zrobienia?

zale¿y ile tego zêba zosta³o i jak mocne s± ¶cianki. Je¿eli jest go nie wiele albo ¶cianki sa bardzo kruche, to zwyk³e wype³nienie siê nie utrzyma w takim zêbie, w dodatku po leczeniu kana³owym jest on bardziej kruchy i podatny na z³amania. Mo¿e dentystka zaproponuje ci wk³ad koronowo korzeniowy. to jest taka ¶rubka któr± mocuje siê w kanale a na zewn±trz dorabia sie koronê z akrylu, porcelany.
pokemon89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.