ZA szczupłe nogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-28, 23:03   #1
Egalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 5

nogi, nogi ale inaczej


Mój dla odmiany problem to b. szczupłe łydki (przerzuciłam już ładne parę ton w swoim życiu, ale zupełnie bez skutku -poza cellulitem, którym zawsze kończą sie moje kulturystyczne wycieczki na różne grupy mięśniowe)i grube kolana. Co zrobić kolanami, bo w rozrost łydek nie wierzę.
A przy okazji: dlaczego wszystkie Panie używają zdrobień, czy to taka forma afirmacji samej siebie:brzuszek, nóżki, celulicik?
Proszę o jakiś pomysł. Aha i jeszcze w miarę możliwości: aby przerwa w ćwiczeniach nie spowodowała pogłebienia się dołków na mojej skórze (to byłby już chyba III stopień).
Pozdrawiam serdecznie
Egalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 23:03   #2
Egalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 5
nogi, nogi ale inaczej

Mój dla odmiany problem to b. szczupłe łydki (przerzuciłam już ładne parę ton w swoim życiu, ale zupełnie bez skutku -poza cellulitem, którym zawsze kończą sie moje kulturystyczne wycieczki na różne grupy mięśniowe)i grube kolana. Co zrobić kolanami, bo w rozrost łydek nie wierzę.
A przy okazji: dlaczego wszystkie Panie używają zdrobień, czy to taka forma afirmacji samej siebie:brzuszek, nóżki, celulicik?
Proszę o jakiś pomysł. Aha i jeszcze w miarę możliwości: aby przerwa w ćwiczeniach nie spowodowała pogłebienia się dołków na mojej skórze (to byłby już chyba III stopień).
Pozdrawiam serdecznie
Egalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 08:33   #3
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: nogi, nogi ale inaczej

[img]icons/icon7.gif[/img] co do łydek, to możesz ciągle próbować je rozbudować, bo to teoretycznie możliwe [img]icons/icon7.gif[/img] a czasu dużo nie zabiera(choćby wyrobić sobie przyzwyczajenie robienia wspięć na palce przy myciu zębów [img]icons/icon12.gif[/img] -wspięcia to dobre ćwiczenie na łydki) Jeśli chodzi o kolana to wyjątkowo trudno wyszczuplić je "wybiórczo" Dobre efekty ogólnej poprawy wygladu nóg(poprawia proporcje, a więc zdaje się to o co Ci chodzi) daje bieganie, a przy tym pomaga pozbyć się cellulitu. Co do cellulitu, to nie wspominasz o tym, że uprawiasz jakiekolwiek aeroby, a to podstawowy sposób walki z celulitem(szczególnie pływanie). Co do zdrobnień, to może to moja wina [img]icons/icon10.gif[/img] bo ja tak zawsze piszę [img]icons/icon10.gif[/img] -nie w celu afirmacji [img]icons/icon41.gif[/img] ale jakoś tak mi samo wychodzi [img]icons/icon12.gif[/img] Pozatym brzuszek, niezależnie od tego jak wygląda zawsze jest śliczny [img]icons/icon12.gif[/img] a brzuch już niekoniecznie [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 08:33   #4
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: nogi, nogi ale inaczej

[img]icons/icon7.gif[/img] co do łydek, to możesz ciągle próbować je rozbudować, bo to teoretycznie możliwe [img]icons/icon7.gif[/img] a czasu dużo nie zabiera(choćby wyrobić sobie przyzwyczajenie robienia wspięć na palce przy myciu zębów [img]icons/icon12.gif[/img] -wspięcia to dobre ćwiczenie na łydki) Jeśli chodzi o kolana to wyjątkowo trudno wyszczuplić je "wybiórczo" Dobre efekty ogólnej poprawy wygladu nóg(poprawia proporcje, a więc zdaje się to o co Ci chodzi) daje bieganie, a przy tym pomaga pozbyć się cellulitu. Co do cellulitu, to nie wspominasz o tym, że uprawiasz jakiekolwiek aeroby, a to podstawowy sposób walki z celulitem(szczególnie pływanie). Co do zdrobnień, to może to moja wina [img]icons/icon10.gif[/img] bo ja tak zawsze piszę [img]icons/icon10.gif[/img] -nie w celu afirmacji [img]icons/icon41.gif[/img] ale jakoś tak mi samo wychodzi [img]icons/icon12.gif[/img] Pozatym brzuszek, niezależnie od tego jak wygląda zawsze jest śliczny [img]icons/icon12.gif[/img] a brzuch już niekoniecznie [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 09:07   #5
Egalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 5
Re: nogi, nogi ale inaczej

Dzięki śliczne [img]icons/icon7.gif[/img] Ja teoretycznie to wszystko wiem, tylko to jakoś nie wychodzi. Panicznie boję się intensywnych ćwiczeń (np.3 razy w tygodniu,a nie daj Bóg połączonych z dietą), bo wiem, jak to się kończy, gdy się zawiesza aktywność ruchową na np. 3 miesiące - totalna eksplozja obrastania w tłuszcz, półmetrowe doły na ciele, wymiary absolutnie do reklamacji - cóż, metabolizm zdecydowanie nie chce współpracować. Ideałem byłoby wypracowanie łydek (tak po plus 1,5 cm w obwodzie każda)w ciągu pół roku i w miarę możliwości bez drastycznego popychania przemiany materii. Trochę sobie "roweruję", za dwa tygodnie pewnie zacznę trochę biegać, ale to wszystko nie jest i nie będzie szczególnie intensywne, gdyż boje konsekwncji "po"- np. późną jesienią. Nie wiem, ile Pań na forum zdaje sobie sprawę z tego, że zaczynając ćwiczenia, trzeba je robić zasadniczo do końca życia [img]icons/icon7.gif[/img]A te wspięcia na palce, powiedzmy 6 razy dziennie po minucie, ile czasu zajmą, tak pi razy oko? [img]icons/icon7.gif[/img]Ja wiem, że to wygląda na lenistwo, ale prawdziwe przyczyny są akapit wyżej. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję (przy okazji jestem oszołomiona tempem odpowiedzi - na większość pytań na forach odpowiedzi przychodzą po 2 miesiącach, albo wogóle - a tu... cudnie bardzo)
Egalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 09:07   #6
Egalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 5
Re: nogi, nogi ale inaczej

Dzięki śliczne [img]icons/icon7.gif[/img] Ja teoretycznie to wszystko wiem, tylko to jakoś nie wychodzi. Panicznie boję się intensywnych ćwiczeń (np.3 razy w tygodniu,a nie daj Bóg połączonych z dietą), bo wiem, jak to się kończy, gdy się zawiesza aktywność ruchową na np. 3 miesiące - totalna eksplozja obrastania w tłuszcz, półmetrowe doły na ciele, wymiary absolutnie do reklamacji - cóż, metabolizm zdecydowanie nie chce współpracować. Ideałem byłoby wypracowanie łydek (tak po plus 1,5 cm w obwodzie każda)w ciągu pół roku i w miarę możliwości bez drastycznego popychania przemiany materii. Trochę sobie "roweruję", za dwa tygodnie pewnie zacznę trochę biegać, ale to wszystko nie jest i nie będzie szczególnie intensywne, gdyż boje konsekwncji "po"- np. późną jesienią. Nie wiem, ile Pań na forum zdaje sobie sprawę z tego, że zaczynając ćwiczenia, trzeba je robić zasadniczo do końca życia [img]icons/icon7.gif[/img]A te wspięcia na palce, powiedzmy 6 razy dziennie po minucie, ile czasu zajmą, tak pi razy oko? [img]icons/icon7.gif[/img]Ja wiem, że to wygląda na lenistwo, ale prawdziwe przyczyny są akapit wyżej. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję (przy okazji jestem oszołomiona tempem odpowiedzi - na większość pytań na forach odpowiedzi przychodzą po 2 miesiącach, albo wogóle - a tu... cudnie bardzo)
Egalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 11:55   #7
g-a-p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 22
Re: nogi, nogi ale inaczej

Mialam ten sam problem -jeszcze do tego grube kostki- teraz zaczelam cwiczyc i wydaje mi sie ze widze troche efektow. fajne cwiczenia znajdziesz na stronie- przy odrobinie wyobrazni udaje sie je robic samemu w domu http://www.☠☠☠☠☠☠☠/lydki.htm
__________________
GoCHa
g-a-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-08, 11:55   #8
g-a-p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 22
Re: nogi, nogi ale inaczej

Mialam ten sam problem -jeszcze do tego grube kostki- teraz zaczelam cwiczyc i wydaje mi sie ze widze troche efektow. fajne cwiczenia znajdziesz na stronie- przy odrobinie wyobrazni udaje sie je robic samemu w domu http://www.☠☠☠☠☠☠☠/lydki.htm
__________________
GoCHa
g-a-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 15:22   #9
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: nogi, nogi ale inaczej

[img]icons/icon7.gif[/img] Dlatego dobrze by było ustawić sobie aktywność fizyczną tak, żeby została już na "stałe " Nie ma sensu robienie jakiś niesamowitych zrywów, a potem stagnacja i totalne lenistwo, ale po postu trzeba ustalić na ile aktywności fizycznej będzie się miało czas zawsze i być w tym konsekwentnym [img]icons/icon7.gif[/img] Sport ma być integralną częścią tygodnia, a nie od święta, kiedy okazuje się, że trzeba coś poprawić [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 15:22   #10
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: nogi, nogi ale inaczej

[img]icons/icon7.gif[/img] Dlatego dobrze by było ustawić sobie aktywność fizyczną tak, żeby została już na "stałe " Nie ma sensu robienie jakiś niesamowitych zrywów, a potem stagnacja i totalne lenistwo, ale po postu trzeba ustalić na ile aktywności fizycznej będzie się miało czas zawsze i być w tym konsekwentnym [img]icons/icon7.gif[/img] Sport ma być integralną częścią tygodnia, a nie od święta, kiedy okazuje się, że trzeba coś poprawić [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 13:18   #11
Elektroda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 6
Chude nogi !!!

Mam ogromny problem ! jestem dosyc szczupla, i to jest ok ale mam tez nogi chude jak patyczki i wogole nie umiesnione... okropnie to wyglada i nie moge chodzic w spodniczkach chociaz mam dlugie nogi... jakie znacie cwiczenia aby nogi sie zaokraglily, umiesnily?
Elektroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-07, 13:21   #12
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Chude nogi !!!

przysiady, wykroki, martwy ciąg (oczywiście z obciążeniem) [ trening dj wallis] i ćwiczenia na maszynach
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 15:13   #13
lorinka
Rozeznanie
 
Avatar lorinka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 897
Dot.: Chude nogi !!!

ja mam bardzo chude nóżki i chodzę w spódniczkach ćwiczyć mi się nie chce...
__________________
Ze wszystkich rzeczy, które kiedykolwiek utraciła, najbardziej żal jej było rozumu...

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.


lorinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 00:29   #14
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244
Sczupłe łydki,szczupłe nogi.

Widzę tu wiele wątków o nadwadze,grubych nogach,łydkach.A ja mam szcupłe nogi i troche mnie to wkurza.W sumie cała jestem drobna,ale w łydce mam 29cm więc według mnie to zdecydowanie za mało.Czy są jakieś ćwiczenia,żeby powiększyć łydkę i przybrać w nogach? proszę o odp i Waszą radę. Dziękuję
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 18:40   #15
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244
Dot.: Sczupłe łydki,szczupłe nogi.

Nikt nie zna spodobu ićwiczeń na łydki ??
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 18:47   #16
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Wink Dot.: Sczupłe łydki,szczupłe nogi.

ja znam . poczekaj daj mi chwilke
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 18:49   #17
Femininity
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 574
Dot.: Sczupłe łydki,szczupłe nogi.

Linkownia- tam jest dużo ćwiczeń na nogi i łydki
Femininity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 18:57   #18
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Wink Dot.: Sczupłe łydki,szczupłe nogi.

(za pozwoleniem ściągnęłam od Molly 20)


1. Stan rozstaw nogi na szerokosc bioder, wciagnij brzuch i napnij posladki.
2. Spinajac lydki, unos sie na palcach, powoli wroc do pozycji wyjsciowej.

Ososby poczatkujace : 8-10 powtorzen w trzech seriach
Osoby zaawansowane : do 16-stu powtorzen w tzrech seriach

Pamietaj o zachowaniu 1 min. przerwy miedzy seriami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lydka.jpg (7,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lydka1.jpg (7,6 KB, 22 załadowań)
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 20:37   #19
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244
Dot.: Sczupłe łydki,szczupłe nogi.

Dziękuję
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 13:26   #20
madga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
chcialabym miec grubsze nogi

mam ok 176cm, waze 60kg chcialabym miec duzo grubsze nogi bo terez sa naprawde cieniutkie i nie wiem co mam robic zeby bylo tak jak cchce, kiedy chce przytyc to zazwyczaj powieksza mi sie tylko brzuch i biodra i mam coraz wiekszy i wiekszy.....:/a ja chcialabym miec tylko grubsze nogi to mi wystarczy. bo smiesznie to wyglada jak jestem wysoka i mam chudziuutkie nogi no i chcialbym miec wieksze piersi ale na to to ja juz sposobu nie mam...prosze o jakies rady bardzo prosze
madga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 13:46   #21
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

Ehh to ja się równiez podłaczam pod tego posta Ale moj problem tkwi tylko w łydkach Mam 164 i waże 44 kg )
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 19:26   #22
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

cóz za wiele nie pomoge ale z tego co wiem to na powiekszenie miesni łydek jest takie cwiczonko: stoisz w niewielkim rozkroku napinasz posladki i unosisz sie na palce u stóp stoisz w tej pozycji przez 10 sek i rozluzniasz sie. Wg mnie cwicznia silowe tylko i wylącznie
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 19:44   #23
winner
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 026
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

.

Edytowane przez winner
Czas edycji: 2007-08-06 o 14:09
winner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 19:54   #24
nataliacz
Rozeznanie
 
Avatar nataliacz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ośw
Wiadomości: 559
GG do nataliacz
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

Oj dziewczyny, ja wam mogę oddać 5 kg.
Mam 165 i waże 50, a moją zmorą są grube nogi (uda!). Mogę dać fotki, ale wolałabym nie straszyć

Hmm wydaje mi się że na "pogrubienie" nóg dobrze działają sporty związane z dużym wysiłkiem dolnych partii ciała, wyrobicie sobie mięśnie (np łyżwiarki)
nataliacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 20:47   #25
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

chcialabym zobaczyc grube uda przy wadze 50 kg :P
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 20:51   #26
nataliacz
Rozeznanie
 
Avatar nataliacz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ośw
Wiadomości: 559
GG do nataliacz
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

proszę bardzo. :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img0482small9oi.jpg (31,2 KB, 248 załadowań)

Edytowane przez nataliacz
Czas edycji: 2006-02-09 o 21:25
nataliacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 22:08   #27
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

<hahaha> chyba sobie zartujesz TO maja byc grube uda?? nie no rozbawilas mnie (PS masz ładne kolana )
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 22:13   #28
nataliacz
Rozeznanie
 
Avatar nataliacz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ośw
Wiadomości: 559
GG do nataliacz
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

Ładne, nie ładne niestety jedno już po operacji
A ja zawsze chciałam mieć superdługie i superszczupłe nogi i nie pierwsza się ze mnie śmiejesz
nataliacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 22:20   #29
winner
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 026
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

.

Edytowane przez winner
Czas edycji: 2007-08-06 o 14:09
winner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 22:37   #30
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: chcialabym miec grubsze nogi

Nataliacz Ja mysle ze twoje nogi sa OK...
Moje sa za chude;(
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.