A propos odchudzania ruchem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-06, 21:38   #1
lakeland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Smile

A propos odchudzania ruchem...


Dobry wieczór, Wizażanki!

Zwracam się do Was z moim problemem - otóż ważę 66 kg przy wzroście 160 cm. Jest to nadwaga i, co tu ukrywać, wygląda okropnie. Pragnę schudnąć około 10-12 kg (zależnie od rozwoju mięśni, jak przypuszczam), ale nie jest to najistotniejszy wyznacznik, chodzi o odpowiedni wygląd. Zamierzam wprowadzić pewne zmiany w moim odżywianiu, ale tutaj zaczynają się schody, ponieważ nie mam możliwości spożywania posiłków, przygotowywanych na kanwie profesjonalnych albo po prostu konkretnych diet, np. "South Beach" itp. I w tym miejscu moje pytania: czy możliwe jest efektywne schudnięcie (do czerwca, przypuścmy), jeśli dieta nie jest idealnie obliczona kalorycznie i profesjonalnie dobrana pod względem składników odżywczych? Nie mam zbytniej możliwości pójścia do dietetyka, a i sama chciałabym osiągnąć mój cel. I moje główne pytanie: czy wydatnie zwiększona ilość aktywności fizycznej może zniwelować braki w diecie? Ile ruchu powinnam sobie zapewniać? W tym miejscu jestem gotowa na wiele poświęceń, gorzej z tą dietą...Czytałam, że w odchudzaniu kobiet istotniejsza jest właśnie dieta i żyję w strachu, że mimo starań nie schudnę.
Kończę mój przydługi post z uprzejmą prośbą o porady
Lakeland.
lakeland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 21:49   #2
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Cwiczenia sa tylko dodatkiem do diety, wiec co sie z tym wiaze wprowadzenie odpowiedniej diety da lepsze rezultaty niz wprowadzenie samych cwiczen (oczywiscie nie ujmujac tym drugim).
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 10:04   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Cytat:
Napisane przez lakeland Pokaż wiadomość
Dobry wieczór, Wizażanki!

Zwracam się do Was z moim problemem - otóż ważę 66 kg przy wzroście 160 cm. Jest to nadwaga i, co tu ukrywać, wygląda okropnie. Pragnę schudnąć około 10-12 kg (zależnie od rozwoju mięśni, jak przypuszczam), ale nie jest to najistotniejszy wyznacznik, chodzi o odpowiedni wygląd. Zamierzam wprowadzić pewne zmiany w moim odżywianiu, ale tutaj zaczynają się schody, ponieważ nie mam możliwości spożywania posiłków, przygotowywanych na kanwie profesjonalnych albo po prostu konkretnych diet, np. "South Beach" itp. I w tym miejscu moje pytania: czy możliwe jest efektywne schudnięcie (do czerwca, przypuścmy), jeśli dieta nie jest idealnie obliczona kalorycznie i profesjonalnie dobrana pod względem składników odżywczych? Nie mam zbytniej możliwości pójścia do dietetyka, a i sama chciałabym osiągnąć mój cel. I moje główne pytanie: czy wydatnie zwiększona ilość aktywności fizycznej może zniwelować braki w diecie? Ile ruchu powinnam sobie zapewniać? W tym miejscu jestem gotowa na wiele poświęceń, gorzej z tą dietą...Czytałam, że w odchudzaniu kobiet istotniejsza jest właśnie dieta i żyję w strachu, że mimo starań nie schudnę.
Kończę mój przydługi post z uprzejmą prośbą o porady
Lakeland.
Przyznam, że trochę nie rozumiem, w czym tkwi problem Nikt nie ma "idealnie" obliczonego sposobu odżywiania, nie jesteśmy robotami i jednego dnia spalamy o 100 kcal więcej, innego mniej. Przy odchudzaniu chodzi o to, żeby średnia wychodziła na lekkim minusie. Nie widzę żadnego problemu w tym, że zamiast South Beach czy jakiegoś innego zestawu rad z nazwą X czy Y zastosujesz po prostu zdrowe odżywianie z ujemnym bilansem energetycznym. Jeśli Twój stan zdrowia lub światopogląd nie wymagają stosowania jakichś konkretnych ograniczeń żywienowych, to podstawowe kwestie są streszczone w wątku "10 przykazań żywieniowych" na forum Dietetyka. Zwiększona aktywność fizyczna odpowiednia do odchudzania pomoże schudnąć zdrowo i szybko, ale nie zastąpi odpowiedniego odżywiania.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 13:24   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

po prosru jedz mniej
zrezygnuj ze słodyczy fast goodow i przkasek
wprowadz cwiczenia aerobowe na poczatek by spalic tkanke tuszczową
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 22:52   #5
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

lakeland, wybacz, ale twoje pytanie brzmi dla mnie troche jakbys chciala powiedziec "lubie sie opychac i nie umiem sobie odmowic - czy schudne jesli bede uprawiac jakis sport???". Odpowiedz brzmi po krotce: N-I-E. Wrecz przytyjesz, bo zwiekszy ci sie od ruchu apetyt i pewnie bedzesz pakowac w siebie jeszcze wiecej jedzenia. Nie rozumiem problemu z przygotowaniem posilkow. Na diecie mozesz jesc (prawie) WSZYSTKO tylko zalezy to od pory i, przede wszystkim ilosci. Nawet jesli nie gotujesz sama tylko np mama ci gotuje (czy ktokolwiek) to mozesz przeciez jesc wszystko to co dotuje. Normalnie zamiast 4 golabkow zjedz 2. Nie jedz slodyczy i chipsow- tego w ciebie chyba nikt na sile nie wmusza, nie pojadaj. Ot i wszystko. ZPP - zryj pol porcji. Dziala.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 00:11   #6
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Wbrew pozorem "dietowanie" nie jest takie trudne, jak się na początku wydaje. Kup sobie plastikowe pudełeczka i pakuj w nie przygotowane zdrowe, wartościowe jedzenie. Nie zapominaj o odpowiedniej ilości białka - ochronisz mięśnie.
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 11:03   #7
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
lakeland, wybacz, ale twoje pytanie brzmi dla mnie troche jakbys chciala powiedziec "lubie sie opychac i nie umiem sobie odmowic - czy schudne jesli bede uprawiac jakis sport???". Odpowiedz brzmi po krotce: N-I-E. Wrecz przytyjesz, bo zwiekszy ci sie od ruchu apetyt i pewnie bedzesz pakowac w siebie jeszcze wiecej jedzenia. Nie rozumiem problemu z przygotowaniem posilkow. Na diecie mozesz jesc (prawie) WSZYSTKO tylko zalezy to od pory i, przede wszystkim ilosci. Nawet jesli nie gotujesz sama tylko np mama ci gotuje (czy ktokolwiek) to mozesz przeciez jesc wszystko to co dotuje. Normalnie zamiast 4 golabkow zjedz 2. Nie jedz slodyczy i chipsow- tego w ciebie chyba nikt na sile nie wmusza, nie pojadaj. Ot i wszystko. ZPP - zryj pol porcji. Dziala.
Co patrze na którys wątek,tam wypowiedz Santos i to wcale nie w przyjemnym tonie
Dziewczyna pyta-a Ty jej to interpretujesz "jakbys chciala powiedziec "lubie sie opychac i nie umiem sobie odmowic - czy schudne jesli bede uprawiac jakis sport???" Miłe to to nie jest.Kulturalne tym bardiej.

To ze TY nie masz problemów z waga nie znaczy ze INNI nie mają

"Zryj pół porcji" Wybacz ale "żrą " to zwierzęta nie ludzie.

lakeland- schudniesz,jesli Twój bilans kaloryczny będzie ujemnyoczywiscie zdrowiej bedzie jesli bedziesz jadła moc warzyw,,duzo białka itp,ale chudnie sie od minusowego bilnasu kalorycznego a nie od poszczegolych porduktów.
Duzo wiecej ruchu moze Ci tylko pomóc w walce z kg,zwłaszcza ze piszesz ze ze zdrowym odzywianiem moze byc kłopot.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it


Edytowane przez orzeszek01
Czas edycji: 2008-12-08 o 11:07
orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 11:11   #8
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Co patrze na którys wątek,tam wypowiedz Santos i to wcale nie w przyjemnym tonie
Dziewczyna pyta-a Ty jej to interpretujesz "jakbys chciala powiedziec "lubie sie opychac i nie umiem sobie odmowic - czy schudne jesli bede uprawiac jakis sport???" Miłe to to nie jest.Kulturalne tym bardiej.

To ze TY nie masz problemów z waga nie znaczy ze INNI nie mają

lakeland- schudniesz,jesli Twój bilans kaloryczny będzie ujemnyoczywiscie zdrowiej bedzie jesli bedziesz jadła moc warzyw,,duzo białka itp,ale chudnie sie od minusowego bilnasu kalorycznego a nie od poszczegolych porduktów.
Duzo wiecej ruchu moze Ci tylko pomóc w walce z kg,zwłaszcza ze piszesz ze ze zdrowym odzywianiem moze byc kłopot.
A kto ci powiedzial, ze ja nie mam problemow z waga? Telepatia? Wybacz moje moze niemile uwagi, ale przynajmniej PRAWDZIWE i bez poklepywania po plecach. Taki juz mam charakter, ze nie slodze.

Moim zdaniem niedobrze pisac, ze wystarczy jesli obetnie kalorie i bedzie ok, bo skonczy sie to tak, ze bedzie jesc niewartosciowe posilki. Nie podzielam tez zdania, ze od ujemnego bilansu kalorycznego sie chudnie, bo to nieprawda, juz nie mowie o sobie, ale jest wiele dziewczyn z rozwalonym metabolizmem na dietetycznym, ktore nie chudna i przy 1200 kcal dziennie. Poza tym spozywane produkty uwidoczniaja sie na ciele. Od razu mozna poznac czy ktos tyje od fury slodyczy, czy od normalnego jedzenia tylko w nieco za duzej ilosci. Moim zdaniem wazniejsze jest odstawienie produktow z wysokim IG, zwlaszcza slodyczy, chipsow itd niz liczenie kalorii.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 13:24   #9
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
A kto ci powiedzial, ze ja nie mam problemow z waga? Telepatia? Wybacz moje moze niemile uwagi, ale przynajmniej PRAWDZIWE i bez poklepywania po plecach. Taki juz mam charakter, ze nie slodze.

Moim zdaniem niedobrze pisac, ze wystarczy jesli obetnie kalorie i bedzie ok, bo skonczy sie to tak, ze bedzie jesc niewartosciowe posilki. Nie podzielam tez zdania, ze od ujemnego bilansu kalorycznego sie chudnie, bo to nieprawda, juz nie mowie o sobie, ale jest wiele dziewczyn z rozwalonym metabolizmem na dietetycznym, ktore nie chudna i przy 1200 kcal dziennie. Poza tym spozywane produkty uwidoczniaja sie na ciele. Od razu mozna poznac czy ktos tyje od fury slodyczy, czy od normalnego jedzenia tylko w nieco za duzej ilosci. Moim zdaniem wazniejsze jest odstawienie produktow z wysokim IG, zwlaszcza slodyczy, chipsow itd niz liczenie kalorii.
Ale kto Ci kaze poklepywac je po plecach?Nozna wyrazic swoije zdanie w kulturalny sposób a nie z tekstami typu" zryj połowe"
Skad wiesz ze ta dziewczyna sie objada? bo tak zasugerowałas w 1poscie.

Nie chudnie sie od ujemnego bilansu kalorycznego ? No,ciekawa teoria...
Jak juz pisałam -zdrowiej bedzie jesli je sie zdrowe,pełnowartosciowe produkty,ale ogolnie chudnie sie od ujemnego bilansu,i wiadomo ze zdrowiej jest jesc warzywa/białko/owoce niz słodycze czy fast foody.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 20:29   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Nie chudnie sie od ujemnego bilansu kalorycznego ? No,ciekawa teoria...
Jak juz pisałam -zdrowiej bedzie jesli je sie zdrowe,pełnowartosciowe produkty,ale ogolnie chudnie sie od ujemnego bilansu,i wiadomo ze zdrowiej jest jesc warzywa/białko/owoce niz słodycze czy fast foody.
No niestety, to nie jest tak prosto - po pierwsze, ten ujemny bilans musi być odpowiednio ujemny: jeśli będziesz dostarczać ZA mało kalorii, to w dłuższej perspektywie spowolniony metabolizm i braki w umięśnieniu nie pozwolą pozbywać się tłuszczu. Różnica energetyczna nie powinna przekraczać 10-15%. Po drugie, to, co jesz, jest kluczowe. 1 hamburger ma ok. 400 kcal, ale nie wyobrażam sobie, że ktoś móglby schudnąć, jedząc 4 hamburgery dziennie, mimo że 1600 kcal może być odpowiednią ilością do chudnięcia. Przykład przerysowany, ale to dla większej malowniczości
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 23:20   #11
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Ale kto Ci kaze poklepywac je po plecach?Nozna wyrazic swoije zdanie w kulturalny sposób a nie z tekstami typu" zryj połowe"
Skad wiesz ze ta dziewczyna sie objada? bo tak zasugerowałas w 1poscie.

Nie chudnie sie od ujemnego bilansu kalorycznego ? No,ciekawa teoria...
Jak juz pisałam -zdrowiej bedzie jesli je sie zdrowe,pełnowartosciowe produkty,ale ogolnie chudnie sie od ujemnego bilansu,i wiadomo ze zdrowiej jest jesc warzywa/białko/owoce niz słodycze czy fast foody.
Zasugerowalam, bo takie odnioslam wrazenie i mam do takiego prawo.
Co do "zryj polowe" to nie widzie tu zadnej obrazy, nawet jest watek ZM i RD czy jakos tak czyli Zryj/Zrec Mniej.
Od ujemnego bilansu kalorycznego sie nie chudie, jak to napisala Midi powyzej, to nie takie proste. Ja np nie chudne od ujemnego bilansu i treningu 4-5x (min 8h tyg) w tyg a to zapewpewne tez dlatego, ze nie przestrzegam zasad redukcji typu zero wegli wieczorem (pomijajac moj zharatany uklad trawienny). Jednocesnie mozna schudnac majac nieujemny bilans, a jedzac zdrowo.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 23:27   #12
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Cytat:
Napisane przez lakeland Pokaż wiadomość
Dobry wieczór, Wizażanki!
Czytałam, że w odchudzaniu kobiet istotniejsza jest właśnie dieta i żyję w strachu, że mimo starań nie schudnę.
Kończę mój przydługi post z uprzejmą prośbą o porady
Lakeland.
Nie potrzebujesz dietetyka - potrzebujesz WIEDZY na temat odzywiania - jesli naprawdę chcesz schudnac - opanuj podstawy tej wiedzy, bez której przyjmujesz rady wszystkich o wszystkim - i czasem o niczym

To nic trudnego - a jest o tyle ciekawe, ze dotyczy Twojego organizmu

zajrzyj -
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...22&postcount=6
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 13:06   #13
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: A propos odchudzania ruchem...

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
No niestety, to nie jest tak prosto - po pierwsze, ten ujemny bilans musi być odpowiednio ujemny: jeśli będziesz dostarczać ZA mało kalorii, to w dłuższej perspektywie spowolniony metabolizm i braki w umięśnieniu nie pozwolą pozbywać się tłuszczu. Różnica energetyczna nie powinna przekraczać 10-15%. Po drugie, to, co jesz, jest kluczowe. 1 hamburger ma ok. 400 kcal, ale nie wyobrażam sobie, że ktoś móglby schudnąć, jedząc 4 hamburgery dziennie, mimo że 1600 kcal może być odpowiednią ilością do chudnięcia. Przykład przerysowany, ale to dla większej malowniczości
chyba nikt nie odchudza sie jedzac po4hamburgery dziennie ja wiem,ze trzeba jesc zdrowo i pelnowartosciowo zeby schudnac zdrowo i trwale.
Myslalam,ze chudnie sie od ogolnie ujemnego bilansu kcal,ale nie majac na mysli ze ktos je 4 hamburgery dziennie a ilosc kcal mu i tak wychodzi jak na r
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.