Swędzący problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-21, 17:08   #1
kola23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6

Swędzący problem


Witam,
Mam dość nie typowy problem a przynajmniej odnoszę takie wrażenie.
Mianowicie od jakiegoś czasu pojawiły się na moim ciele dwa "dziwne" swędzące i zaczerwienione punkty. Znajdują się one idąc od łechtaczki w góre dokładnie w miejscu gdzie zaczynają rosnąc pierwsze włoski.
Owe punkty nie swędzą cały czas raz za czas się "uaktywniają" czasem w odstępach kilku dni czasem kilku minut w żaden bardziej zależny, od czego kolwiek sposób. Czytałam na forach o różnych przyczynach objawach i chorobach - ale nie dawno byłam u ginekologa i w moim stanie zdrowia nie znalazł nic niepokojącego a ja zupełnie zapomniałam wspomnieć mu o tych objawach (wtedy akurat wszystko było ok.). Czy to możliwe, że gdyby było to cos poważnego mogło umknąć jego uwadze, dlatego że nie wspomniałam o tym?? A może któraś z Was miała styczność z czymś takim i doradzi mi, co w tej sytuacji mogę zrobić i czy mogę sama jakoś tyemu zaradzić...

Edytowane przez kola23
Czas edycji: 2011-11-21 o 17:10
kola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 17:23   #2
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Swędzący problem

to może być dopiero poczatek czegoś poważnego, nie jestem lekarzem i nie chcę Cię straszyć.
Idź jeszcze raz do ginekologa tylko z tym problemem.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 20:29   #3
InkluzjaOstateczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Z Polski
Wiadomości: 733
Dot.: Swędzący problem

może borelioza? warto zapytac dermatologa.
InkluzjaOstateczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 09:59   #4
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Swędzący problem

A może to po prostu od golenia? Jakieś podrażnienie albo wrastające włoski?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 17:47   #5
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Swędzący problem

Cytat:
Napisane przez kola23 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam dość nie typowy problem a przynajmniej odnoszę takie wrażenie.
Mianowicie od jakiegoś czasu pojawiły się na moim ciele dwa "dziwne" swędzące i zaczerwienione punkty. Znajdują się one idąc od łechtaczki w góre dokładnie w miejscu gdzie zaczynają rosnąc pierwsze włoski.
Owe punkty nie swędzą cały czas raz za czas się "uaktywniają" czasem w odstępach kilku dni czasem kilku minut w żaden bardziej zależny, od czego kolwiek sposób. Czytałam na forach o różnych przyczynach objawach i chorobach - ale nie dawno byłam u ginekologa i w moim stanie zdrowia nie znalazł nic niepokojącego a ja zupełnie zapomniałam wspomnieć mu o tych objawach (wtedy akurat wszystko było ok.). Czy to możliwe, że gdyby było to cos poważnego mogło umknąć jego uwadze, dlatego że nie wspomniałam o tym?? A może któraś z Was miała styczność z czymś takim i doradzi mi, co w tej sytuacji mogę zrobić i czy mogę sama jakoś tyemu zaradzić...
Mogłabym napisać niemalże takiego samego posta...
Swędzenie co jakiś czas, zaczerwienienie w tym miejscu i taka sama sytuacja z lekarzem (który w dodatku okazał się ignorantem, ale o tym w temacie o ginekologach). Ponadto właśnie w tym miejscu czasem robi mi się strupek, malutki, tak jakby wargi sromowe dalej "pękały" nie wiem, jak to wytłumaczyć... :/ W każdym razie bolesne i nieprzyjemne Ostatnio też po raz pierwszy spuchły mi wargo sromowe oraz były zaczerwienione. Przepraszam za tak szczegółowy opis, ale inaczej się chyba nie da...

Nie wydaje mi się, żeby to było uczulenie, bo bieliznę noszę taką samą, proszku używam takiego samego, wkładek nie noszę, bo mnie podrażniają (podpaski w sumie też, ale tamponów nie mogę używać :/) Nie jest to także od golenia/depilacji czy też np. sztucznych lubrykantów.

Doraźnie stosuję maść Vagisil oraz płyn Lactacyd.

Czekam na wizytę u gina i tym razem zapytam Ale czekam na wypowiedzi

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2011-11-23 o 17:52
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 17:25   #6
liach
Raczkowanie
 
Avatar liach
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 70
Dot.: Swędzący problem

Cytat:
Napisane przez kola23 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam dość nie typowy problem a przynajmniej odnoszę takie wrażenie.
Mianowicie od jakiegoś czasu pojawiły się na moim ciele dwa "dziwne" swędzące i zaczerwienione punkty. Znajdują się one idąc od łechtaczki w góre dokładnie w miejscu gdzie zaczynają rosnąc pierwsze włoski.
Owe punkty nie swędzą cały czas raz za czas się "uaktywniają" czasem w odstępach kilku dni czasem kilku minut w żaden bardziej zależny, od czego kolwiek sposób. Czytałam na forach o różnych przyczynach objawach i chorobach - ale nie dawno byłam u ginekologa i w moim stanie zdrowia nie znalazł nic niepokojącego a ja zupełnie zapomniałam wspomnieć mu o tych objawach (wtedy akurat wszystko było ok.). Czy to możliwe, że gdyby było to cos poważnego mogło umknąć jego uwadze, dlatego że nie wspomniałam o tym?? A może któraś z Was miała styczność z czymś takim i doradzi mi, co w tej sytuacji mogę zrobić i czy mogę sama jakoś tyemu zaradzić...
Najlepiej iść do lekarza i się upewnić? Może być tysiące przyczyn, te błahe i mniej...
__________________
" W życiu piękne są tylko chwilę. "
liach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 21:20   #7
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Swędzący problem

A wiesz, że nie zawsze się da ot, tak od razu iść. Przecież autorka wyraźnie napisała, że niedawno była a akurat wtedy było ok. Za jakiś czas pójdzie i się dowie, ale fajnie byłoby do tego czasu wiedzieć, że np. może to być uczulenie na proszek/bielizne/(...) albo chociaż dowiedzieć się, czym można złagodzić świąd.

Za☠☠☠iście fajnie się czyta: idź do lekarza. Jakby człowiek sam o tym nie wiedział...
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 16:42   #8
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Swędzący problem

Jak się okazuje, można przeoczyć problem. Z cytologii dowiedziałam się o infekcji i stanie zapalnym :/
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:31.