zastrzał ZAAWANSOWANY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-20, 20:53   #1
aniufa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6

zastrzał ZAAWANSOWANY


Witam,

mam problem - zastrzał, który mam już około 3 miesięcy. Nie wiem, jak się go pozbyć, a chciałabym uniknąć wizyty u lekarza. Proszę, naprawdę błagam o pomoc, przepis na to, by pozbyć się tak zaawansowanego zastrzału.
aniufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 11:59   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: zastrzał ZAAWANSOWANY

Dziewczyno 3 miesiące? Chyba tylko lekarz pomoże
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 20:36   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: zastrzał ZAAWANSOWANY

Do lekarza!
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:01   #4
Frootka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 32
Dot.: zastrzał ZAAWANSOWANY

Tak, jak piszą powyżej, musisz udać się do lekarza! Mnie lekarz z 3-4 tygodniowym zastrzałem wysyłał do chirurga, wypisał jakieś tabletki do rozpuszczania i moczenia i maść. Oczywiście chirurg mnie minął, bo bałam się pójść, ale zastrzał w ciągu 2 tygodniu zniknął.
Jak Ty masz tak długo, to nie chcę Cię straszyć, ale będziesz musiała chyba odwiedzić chirurga...
Frootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 13:02   #5
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: zastrzał ZAAWANSOWANY

Jasne, że to sprawa dla chirurga.
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 21:09   #6
aniufa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: zastrzał ZAAWANSOWANY

Miałam wiele szczęścia. Czytając posty na forum przede wszystkim o wrastających paznokciach, trafiłam na kilka sposobów, które pozwoliły mi wyleczyć zastrzał, który powstał na początku marca, i przez cały czas się odnawiał, i nigdy do końca wyzdrowieć nie mógł aż do dziś. Rana zabliźniona.

Spróbowałam tamponady z kompresu takiego do kupienia w aptekach. Ucięłam paski o wymiarach 4 cm x 1 cm. Jeden pasek zanużony w spirytusie salicylowym, zwinięty w rurkę, przełożyłam przez całą szerokość paznokcia, kładąc go pod spód. Ranę tym samym odseparowałam od dotykania płytki paznokcia (tamponada po wyschnięciu pochłaniała ropę wydzieloną przez ranę). Po nałożeniu tamponady smarowałam ranę tribioticiem. Początkowo robiłam zamiast tribioticu maść ichtiolową. Maść ichtiolowa stosowana 3 razy dziennie zgodnie z ulotką. Tamponady zmieniane w początkowym stadium co 2-3 h. Teraz wystarczy na wieczór i rano. Oprócz tego profilaktycznie smaruje żelem Scholla przeciw wrastaniu paznokci. Czas regeneracji potrwał 2 tygodnie. Rana po dotknięciu spirytusem szczypie, ale warto!!

Pozdrawiam wszystkich, którzy mają ten sam problem. I dziękuję za rady. Nie skorzystałam, bo nie chcę mieć ściąganego paznokcia, a to mi najprawdopodobniej groziło. A nie mogę sobie pozwolić na absencję.
aniufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.