Kurs kucharski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-12, 12:41   #1
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284

Kurs kucharski


Drogie Panie, zastanawiam się ostatnio nad podjęciem kursu kucharskiego. Lubię gotować, ale moja wiedza na ten temat nie jest zbyt szeroka. Oglądam programy o gotowaniu, trochę eksperymentuję. Wydaje mi się, że zawód kucharza zyskuje coraz większy prestiż i że mógłby mi sprawiać dużo radości. Co sądzicie o takim pomyśle? Czy któraś z Was brała udział w takim kursie?
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 09:58   #2
tarka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Kurs kucharski

Zależy co wolisz. Masz wybór, np. szkoła policealna z gastronomii lub kurs kucharski (są nawet takie 2 tygodniowe). Wystarczy poszukać.

Edytowane przez tarka12
Czas edycji: 2014-11-13 o 09:59
tarka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 12:09   #3
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284
Dot.: Kurs kucharski

Szukam, ale nie mogę się ostatecznie zdecydować i chciałam zasięgnąć tutaj opinii. Może jest jakaś osoba, która uczęszczała na taki kurs kucharski/do szkoły i podzieli się wrażeniami?
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 08:18   #4
tarka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Kurs kucharski

Można to zrobić dla siebie, ale także pod kątem pracy. Z tego ,co wiem, to w przypadku bezrobotnych PUP pomaga opłacić takie kursy i szkolenia.
tarka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 10:02   #5
martnowart
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Kurs kucharski

a orientujesz się może czy to trudno dostać takie dofinansowanie? brałaś udział w szkoleniu z goworka? bo ja potrzebuje pilnie jakiś opinii
martnowart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 12:37   #6
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284
Dot.: Kurs kucharski

Cytat:
Napisane przez martnowart Pokaż wiadomość
a orientujesz się może czy to trudno dostać takie dofinansowanie? brałaś udział w szkoleniu z goworka? bo ja potrzebuje pilnie jakiś opinii

Ja się w końcu zapisałam do gowork - co byś chciała o nich wiedzieć? Dużo informacji jest na stronie, ale dzwoniłam do nich i trochę się popytałam o kursy gastronomiczne, więc może ci pomogę.
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:15   #7
martnowart
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Kurs kucharski

czyli mam rozumiec, że dzięki forum sie zdecydowalas? Moze to ta rozmowa z firma ci pomogla ? wiesz ja bym chciala tak na poczatek dowiedziec sie co jest oferowane w cenie i gdzie sa dokladnie te zajecia. w ktorym miescie bedziesz chodzic na ten kurs?
martnowart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 11:53   #8
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284
Dot.: Kurs kucharski

Nie dzięki forum. Przeglądałam różne strony i ich była przejrzysta i konkretna w moim odczuciu - wpisz sobie kurs kucharski gowork i zobacz - są różne typy tych kurów tzn. krótsze, dłuższe i cena jest różna w zależności od godzin.
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:16   #9
tarka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Kurs kucharski

Cytat:
Napisane przez martnowart Pokaż wiadomość
a orientujesz się może czy to trudno dostać takie dofinansowanie? brałaś udział w szkoleniu z goworka? bo ja potrzebuje pilnie jakiś opinii

Trochę zapewne zależy od urzędu pracy, ale nie powinnaś mieć problemu. Oczywiście warunkiem jest zarejestrowanie się w PUPie.
O resztę najlepiej dopytać się u źródła, w tym wypadku po prostu zadzwonić również do urzędu pracy.
tarka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 17:58   #10
caffe_inka
Przyczajenie
 
Avatar caffe_inka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 17
Dot.: Kurs kucharski

Dajcie znać czy taki kurs daje jakiekolwiek umiejętności czy to tylko taki "papier"...
caffe_inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 12:46   #11
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284
Dot.: Kurs kucharski

Cytat:
Napisane przez caffe_inka Pokaż wiadomość
Dajcie znać czy taki kurs daje jakiekolwiek umiejętności czy to tylko taki "papier"...
Hej, póki co jest bardzo fajnie na kursie - jak dla mnie wykłady dużo dają, bo sama bym się w to nie wdrożyła. Na przykład
nie uczymy się tylko wykonywania samych potraw, ale dokładnie poznajemy produkt - z czym się łączy, jak należy się z nim obchodzić itd. Do tego uczymy się o wyposażeniu, sprzętach - takie praktyczne informacje, które pewnie gdzieś tam można samemu znaleźć w książkach, ale tu jest fajnie, że po prostu trzeba się nauczyć danych rzeczy - mnie to bardzo mobilizuje. Jakbyś miała jakieś pytania szczegółowe to daj znać.
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 07:48   #12
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Kurs kucharski

Brzmi to bardzo ciekawie - taka forma prowadzenia kursu dla kucharzy.
Chociaż przypomniało mi się, że ostatnio któraś z gazet i duży portal internetowy opublikowali dane o tym, dla jakich zawodów nie będzie pracy w 2015 i 16, i na tej liście właśnie bankowo byli kucharze.
Co w sumie mnie dziwi patrząc po popularności kulinarnych programów w tv.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 15:03   #13
Mryoulanda82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Kurs kucharski

Polecam zdecydowanie taki kurs kucharski, ja właśnie skończyłam taki i jestem bardzo zadowolona, świetna wiedza, a raczej jej ogrom przekazany w sposób prosty, a konkretny i rzeczowy.
Mryoulanda82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:16   #14
aniolek_22
Raczkowanie
 
Avatar aniolek_22
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 137
Dot.: Kurs kucharski

Moim zdaniem w każdym zawodzie tego typu rynek jest pełny, dlatego jak ktoś to lubi to powinien się dokształcać, żeby sprostać konkurencji.
aniolek_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 08:42   #15
kliciaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Kurs kucharski

mama001 już dawno dawno temu skończyłaś kurs, jesteś☠w stanie powiedzieć co Ci dał ?? zastanawiam się☠właśnie nad podejściem do takiego kursu kucharskiego ... ale mam pewne obawy. Czy na pewno się☠czegoś nauczę, czy dam sobie radę? Rozmawiałam telefonicznie z firmą i fajnie mi to przedstawili... a jeszcze dodam, że nie mam doświadczenia w kuchni chce zrobić kurs dla siebie i męża a na razie siedzę w domu więc mam czas ... jak sądzicie?
kliciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 09:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.