Mycie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-21, 07:09   #1
martinaxx
Przyczajenie
 
Avatar martinaxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: podkarpacki.polska
Wiadomości: 15

Mycie włosów


Jak wygląda wasze mycie włosów. Ile czasu wam zjmuje i takie tam.
martinaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 08:25   #2
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Mycie włosów

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 08:55   #3
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Mycie włosów

Nachylam głowe,daje szampon-szoruje ,później jeszcze raz.Jakaś odżywka.Zawijam w ręcznik(tak,tak wiem ,nie powinno się ) i rozczesuje jak są troszkę wyschnięte.W między czasie trzepię głową w górę i dół żeby sie fajnie układały(chociaż to nie działa).Ot cały rytuał mycia głowy.Zajmuje mi to mniej więcej 10 minut.
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 09:09   #4
blair123
Raczkowanie
 
Avatar blair123
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 36
Dot.: Mycie włosów

Ładuję się pod przysznic, biorę butelkę z szamponem, przelewam odpowiednią ilość do plastikowego kubeczka, rozcieńczam to wodą, myję dwa razy, nakładam maskę/odżywkę, spłukuję, wychodzę z wanny i rozczesuję włosy uprzednio potraktowane odżywką bez spłukiwania, suszę, później paraduję w wałkach, żeby uzyskać efekt mega objętości .
__________________
' Tylko ty i ja - najmniejsze państwo świata
Poza nami nic dzisiaj się nie liczy
'
blair123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 12:15   #5
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: Mycie włosów

Cytat:
Napisane przez martinaxx Pokaż wiadomość
Jak wygląda wasze mycie włosów. Ile czasu wam zjmuje i takie tam.
Ja zawsze myję włosy osobno, najpierw myję włosy, nakładam maskę a potem dopiero prysznic, jak wyjde z prysznica to spłukuję maskę. Jeśli nie nakładam maski to włosy myje po prysznicu. Inaczej mam wrazenie ze sa zle umyte.

Dokładnie rozczesuje włosy, z głową w dół, idę pod prysznic, moczę włosy (z głową w dół), rozcieram na ręce szampon równomiernie nakładam na włosy i delikatnie masuję sama skórę głowy, spłukuję szampon, nakładam jeszcze raz i myję dokładnie skórę głowy a potem masuję włosy. Spłukuję pianę, nakładam maskę lub odżywkę, spłukuję. Włosy zawijam we fryzjerski turban, czekam aż woda się odsączy, zdejmuję ręcznik, spryskuje mgiełką, czekam aż podeschną i rozczesuję, na koniec nakładam serum na konce.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 12:26   #6
moodyblue
Raczkowanie
 
Avatar moodyblue
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 171
Dot.: Mycie włosów

Nachylam głowę nad wanną, płuczę włosy z prysznica, rozcieńczam szampon wodą (obecnie używam Garnier Fructis), spieniam i szoruję włosy, spłukuję, potem jeszcze raz nakładam szampon, spłukuję (przy ostatnim płukaniu używam zimnej lub lekko ciepłej wody, żeby błyszczały). Wycieram włosy ręcznikiem.

Jeśli myję włosy rano, to rozpylam odżywkę bez spłukiwania(też Garniera), rozczesuję, nakładam piankę, suszę, potem podwijam na dużą okrągłą szczotkę.

Jeśli myję wieczorem, to po wycieraniu włosów, rozczesuję i nie suszę, a rano wcieram jedwab do włosów i prostuję prostownicą lub zwilżam, nakładam piankę i nakręcam na szczotkę.
__________________
Najważniejszą rzeczą jest aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy.
— Audrey Hepburn
moodyblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 15:44   #7
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Mycie włosów

Moczę gorącą wodą, nakładam szampon, szoruję, spłukuję gorącą wodą, zawijam w ręcznik, jak chwile odmokną to suszę ręcznikiem a potem suszarką. Mówcie co chcecie - od letniej i chłodniejszej wody mam szorstkie włosy, a trę ręcznikiem odkąd mi włosy na głowie wyrosły i są gładkie.

kiedyś ktoś mi radził spłukiwać letnią/chłodniejszą wodą to strasznie się kołtuniły, a od gorącej nawet nie muszę używać odżywki.

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2011-03-21 o 15:46
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 17:29   #8
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Mycie włosów

Wloski zawsze przed myciem dobrze rozczesuje, wcieram nafte kosmetyczna z witamina A i E lub maseczke z zoltek i wykonuje masaz skory glowy. Wszystko nastepnie splukuje nad wanna woda z prysznica i przystepuje do mycia wlosow szamponem , ta czynnosc wykonuje w zlewie gdyz moje wlosy sa bardzo dlugie i ciezkie jak sa mokre....myje delokatnie opuszkami palcow skore glowy reszet piany rozprowadzam po wlosach delikatnie ugniatajac nie szorujac,czynnosc te powtarzam 2 razy.Wlosy myje w letniej czesto przegotowanej wodzie,a wlosy myje ziolowym szamponem bez siliconow.
Do ostatniego plukania uzywam zimniejszej wody. Po umyciu delikatnie recznikiem odsaczam,lekko ugniatajac reszte wody i plukam wlosy rumiankiem. Wlosow nie susze suszarka czekam az same wyschna i rozczesuje dopiero jak wyschna
Cala ceremonia trwa moze godzine

Edytowane przez Magdalenka22
Czas edycji: 2011-03-21 o 17:31
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:05   #9
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Mycie włosów

Ja myję pod prysznicem. Jest o wiele wygodniej.
Przed myciem nakładam naftę o olejkiem rycynowym na ok 30 minut potem zmywam to dużą ilością wody a następnie rozrobionym szamponem.
Schodzi bez problemu. Prysznic to dobra rzecz, najlepsza do włosów.
Wanna zaś najlepsza na aromatyczne leżakowanie w ciepłej kąpieli....
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:42   #10
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Mycie włosów

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Nachylam głowe,daje szampon-szoruje ,później jeszcze raz.Jakaś odżywka.Zawijam w ręcznik(tak,tak wiem ,nie powinno się ) i rozczesuje jak są troszkę wyschnięte.W między czasie trzepię głową w górę i dół żeby sie fajnie układały(chociaż to nie działa).Ot cały rytuał mycia głowy.Zajmuje mi to mniej więcej 10 minut.
W zasadzie to dlaczegóż odradzane jest opatulanie ręcznikiem włosów z odżywką? Sama też tak postępuję właśnie..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:18   #11
malwka
Raczkowanie
 
Avatar malwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Wiadomości: 435
Dot.: Mycie włosów

Ja włosy myję tylko i wyłącznie w umywalce (nie potrafie w wannie albo pod prysznicem ) i zazwyczaj rano (chyba, że mam jakąś impreze to wieczorem przed wyjściem). Przed myciem rozczesuję włosy głową w dół i do mycia Moczę mocno ciepłą wodą, myję 2 razy (kiedyś tylko raz), ostatnio daję też odżywkę do spłukiwania (dawniej używałam bez sp, jak mam czas daję maskę). Spłukuję nieco chłodniejszą ale nadal ciepłą wodą. Odciskam nadmiar wody i zawijam w ręcznik. Wykonuję inne czynności przez ok 4-5 min i zdejmuję ręcznik. Końcówki są już wyschnięte. Jak nie daje odżywki spłukiwanej to po odwinięciu z ręcznika wcieram jakieś serum, jedwab albo odżywkę do sp. (zależy co akurat mam) tak do połowy włosów, co sprawia że się ładnie rozplątują. Czeszę jeszcze wilgotne włosy - najpierw głową w dół, później podnoszę głowę, robię przedziałek i "czeszę/układam" je w normalną pozycję i schną sobie same.
Czasem (jak mam jakąś kurację) wcieram jakieś wcierki w skalp zazwyczaj przed czesaniem
razem z myciem zębów zajmuje mi to jakieś 30-35 min
__________________
mgr. inż.
zapuszczam włosy
malwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 17:54   #12
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Mycie włosów

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
W zasadzie to dlaczegóż odradzane jest opatulanie ręcznikiem włosów z odżywką? Sama też tak postępuję właśnie..
W zasadzie napisałam tak,że mogło to zostać mylnie odebrane ,ale nie chodziło mi o trzymanie ręcznika z odżywką
O ten kolejny etap, kiedy umyje włosy -nakładam ręcznik(aby wchłonęła się woda) i chodzę 20 min.Nie powinno się,słyszałam wiele opinii między innymi dlatego,że pod ręcznikiem,wydziela się ciepło przez które nasza skóra wydziela więcej sebum,i włosy są szybciej nieświeże.Jest to problem osób które mają problem z przetłuszczającymi się włosami.Na moich włosach tego nie zauważyłam,ale takie 'opowiastki' chodzą po świecie
Ile w tym prawdy- nie wiem.

Edytowane przez Maylina
Czas edycji: 2011-03-22 o 17:55
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 19:48   #13
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Mycie włosów

( czasem w tygodniu stosuję naftę, lub inną maskę 'domową' lub jakąś inną, oliwę z oliwek dzień wcześniej i zmywam rano). Pochylam sie nad wanną, moczę włosy prysznicem z ciepłą/letnią wodą. Nakładam szampon w zagłębienie dłoni, rozprowadzam w dłoniach i nakładam tylko na skalp, masuję delikatnie i spłukuję ciepłą/letnią wodą. Czynność powtarzam 2x, o ile mam czas i chęci. Odciskam włosy z wody w ręcznik, i nakładam odżywkę/maskę, nakładam na głowę czepek i ręcznik. Chodzę tak 30-40min i spłukuje obficie letnią/zimną wodą.
Nakładam odżywkę bez spłukiwania do połowy włosów. Rozczesuję. Chodzę sobie tak aż wyschną ( o ile mam czas), albo podsuszam suszarką. Zawijam w 'ślimaka'. Po 15-20min rozpuszczam włosy, nakładam jedwab tylko na same końcówki. Prostuję tylko grzywkę na bok.
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 21:24   #14
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Mycie włosów

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
W zasadzie napisałam tak,że mogło to zostać mylnie odebrane ,ale nie chodziło mi o trzymanie ręcznika z odżywką
O ten kolejny etap, kiedy umyje włosy -nakładam ręcznik(aby wchłonęła się woda) i chodzę 20 min.Nie powinno się,słyszałam wiele opinii między innymi dlatego,że pod ręcznikiem,wydziela się ciepło przez które nasza skóra wydziela więcej sebum,i włosy są szybciej nieświeże.Jest to problem osób które mają problem z przetłuszczającymi się włosami.Na moich włosach tego nie zauważyłam,ale takie 'opowiastki' chodzą po świecie
Ile w tym prawdy- nie wiem.
Dziekuje za odp Ja wytrzymuje z recznikiem zaledwie 5 min wiec nawet gdyby to.. pfff.
zaczelam czesac delikatnie mokre, po zastosowaniu glisskura psikpsik oraz jedwabiu [niestety nie legendarnego CHI, tylko zwyklego biosilk] - nie wypadaja, i jest to delikatne...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 17:35   #15
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Mycie włosów

Przed myciem nakładam olej, lub naftę kosmetyczną. Włosy zawsze myję nad wanną, bo tak mi wygodniej. Rozcieńczam szampon z wodą, nakładam na skalp i masuję tak z 2 minuty, ściekająca piana myje w tym czasie resztę włosów - nigdy ich nie trę i nie szarpię. Potem spłukuję, odsączam nadmiar wody w ręcznik i nakładam maskę/odżywkę i idę się umyć Po umyciu spłukuję to, co ma na głowie, następnie polewam włosy płukanką z octem jabłkowym (zimna woda+ocet), odżywka b/s (nakładam ją na ociekające włosy, żeby lepiej się rozprowadziła), potem wygniatam wodę, zawijam w bawełniany ręcznik na chwilę. Koniec.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 11:29   #16
isi rici
Zadomowienie
 
Avatar isi rici
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 1 079
Dot.: Mycie włosów

Ja zawsze nachylam się nad wanna Myję włoski szamponem po czym spłukuję. Następnie wcieram balsam regenerujący, czekam z 5 minyt i spłukuję. Nigdy gorącą wodą. Raz od czasu silna maska regenerująca. Rozczesuję na mokro i susze suszarką
__________________
Zapuszczam włoski:
Cel--->60 cm



isi rici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 12:05   #17
Shawna
Wtajemniczenie
 
Avatar Shawna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 2 254
Dot.: Mycie włosów

Włosy to mój największy atut, więc dbam o nie jak tylko mogę
Najpierw je mocno zmaczam,a następnie myję niewielką ilością szamponu, spłukuję, znów myję je szamponem, masuję delikatnie skórę głowy. Dokładnie spłukuję, nakładam odżywkę lub maskę- chwilę czekam- spłukuję. Delikatnie wycieram ręcznikiem, zostawiam do wyschnięcia, rozczesuję gdy już całkiem wyschną.
Shawna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 14:00   #18
kruszynka_96
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_96
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 66
GG do kruszynka_96 Send a message via Skype™ to kruszynka_96
Dot.: Mycie włosów

Ja od czasu gdy zaczęłam dbać o włosy z wizażem (to, że tu trafiłam to chyba najlepsze co mogło się przytrafić moim włosom, które były w stanie... okropnym? to chyba mało powiedziane.) przechodziłam różne etapy mycia włosów. I nareszcie znalazłam swój własny, długo wyczekiwany sposób. To trochę zmienione OMO:
1. pochylam się nad wanną i myje włosy letnią wodą. Gdy wszystkie są dokładnie mokre nakładam od ucha w dół niedawno odkryty ideał: odżywkę ISANĘ (KLIK!).
2. Gdy jest dokładnie nałożona i wmasowana myje skalp rozcieńczonym szamponem "Babydream" i również dokładnie masuję. Raz w tygodniu (zazwyczaj niedziela) mieszam szampon na ręce z aspiryną, lub- jeśli mam pod ręką- korzystam z szamponu ziołowego.
3.Dokładnie spłukuję letnią wodą.
4. Nakładam na włosy odżywkę ISANĘ lub maskę collosa i na czubku głowy zawiązuję tzw. cebulkę (używam miękkiej, szerokiej gumki). Swoją drogą to niezłe osiągnięcie, pierwszy raz w życiu mam włosy na tyle długie, że mogę cebulkę zrobić.
5.Na ramionach zwykle trzymam ręcznik w razie czego. I czytam/ siedzę przy komputerze/ sprzątam z taką fryzurką Chociaż nie dodaje ona urody to widok powala na kolana
6. po około pół godzinie/ godzinie idę cała pod prysznic, i gdy już umyję całe ciało, rozwiązuje włosy i spłukuje je chłodną wodą.
7. odciskam wodę i zawiązuje włosy w turban. po około 20 minutach ściągam go i rozczesuję włosy głową w dół grzebieniem, z szeroko rozstawionymi zębami. i zostawiam je do wyschnięcia.

Czytam tę całą moją akcję i... jestem niesamowicie dumna, że to wygląda tak a nie inaczej. *trochę skromności *. Naprawdę, wcześniej nigdy bym nie pomyślała, że będę się tak starać o jakieś tam włosy, a widzę niesamowitą poprawę, i bardzo się z tego cieszę
__________________

Dbam o oceny
Zapuszczam czuprynkę, piję drożdże, pokrzywę.
Nieustannie dbam o włosy z wizażem- widzę poprawę!
Zakochana
GG: 9498243


Aga.
kruszynka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.