włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-27, 11:16   #1
subtelle
Raczkowanie
 
Avatar subtelle
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374

włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?


Witam serdecznie, mam problem z włosami z przodu głowy... Otóż nie chcą rosnąć. cieniowałam je 3 lata temu do linii brody i do tej pory są tej samej długości... Generalnie mam włosy blond [lekko rozjaśniane] lekko za ramiona, cienkie ale w miarę gęste. znaczy....gęste są z tyłu głowy, nawet bardzo. natomiast z przodu, na skroniach i nad czołem są bardzo przerzedzone...no i nie rosną. od 2 lat usiłuję wszystkie włosy wyrównać , z tyłu się udało je już wyrównać po wcześniejszych cieniowaniach, nie tracąc jednocześnie na długości, natomiast z przodu są cienkie i krótkie....
jaka może być tego przyczyna?
jedyne, co może niszczyć moje włosy to używana od czasu do czasu [ 1-2 razy w tygodniu] prostownica. jednak staram sie jej unikać, używam tylko kiedy muszę... no i zawsze zabezpieczam środkami przed....
dziwi mnie fakt, że to dotyczy tylko włosów z przodu, z tyłu są gęste i błyszczące... czy możliwe, że po prostu z przodu sie łamią sukcesywnie?

Edytowane przez subtelle
Czas edycji: 2009-03-27 o 11:17
subtelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 11:42   #2
serduszkoiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 1 656
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

wlosy z przody glowy sa najbardziej narazone bo najczesciej je poprawiasz i najwiecej prostujesz , bo jak z tylu cos sie nie uklada extra to tego nie widzisz a jednak z przody wokolo buzi wszystko musi bedzie w najlepszym porzadku to takie moje spostrzerzenie
i mysle ze wlosy normalnie Ci tam rosna tylko sie krusza

ja bym radzil poki co zrezygnowac z prostownicy a zalozyc zamiast tego walek z przodu zeby sie jakos wloski uzlozyly
i zastosowac jakis specyfik po pierwsze zeby je odzywic ( olejek rycynowy np) plus jakis jedwab na koncowki zeby je dodatkowo zabezpieczyc
a ja zalezy ci na wzroscie to kupic jeszcze seboradin lotion niger z czarnej rzodkwi

__________________
Mama Alexa 18-07-2010
Zonka 10-07-2009

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 11:51   #3
subtelle
Raczkowanie
 
Avatar subtelle
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

Bardzo dziękuję za szybki odzew. Jedwab stosuję - Farouk, co dzień rano, przed wyjściem. a olejek rycynowy stosowałam, jednak przyznaję zabrakło systematyczności.
To bardzo możliwe, co piszesz, że włosy mi się kruszą, bo faktycznie, są jakby wyszarpane w tym miejscu... szczotkowanie, prostowanie, itp...
Muszę poeksperymentować z tym olejkiem, a i poczytam o Seboradinie, bo akurat tej odzywki nie znam. dziękuję
subtelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 12:00   #4
AnnGabi
Zakorzenienie
 
Avatar AnnGabi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 438
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

powiem ci ze moja kolezanka miala podobny problem, tylko ze jej wlosy nie rosly na calej glowie.
tak jak serduszkoiz powiem ci, ze wlosy sie lamia/krusza i nie zauwazasz zadnej zmiany...
procz odstawienie prosyownicy i stosowanie roznych srodkow, mozesz tez pogadac ze swoimi wlosami i poprosic ladnie by urosly
a tak powaznie... moze pojdz do fryzjera swojego o rade?
__________________
“Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa.”

single woman. double life.

- Serce mi mówi, że się mylisz...
- Ale rozum wie, że mam rację.

AnnGabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 12:36   #5
belluci2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 676
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

powiem tak-kilka lat temu maiala grzywke, zapuszczalam ja i do dzis są w połowie wszystkich innych włosów.
wydaje mi sie ze głowa jeest najmniej ukrwiona w tym miejscu
polecam masaż
__________________



zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy


belluci2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 16:23   #6
Joanna832
Raczkowanie
 
Avatar Joanna832
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 140
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

a to jest dobra pytanie... sama mam ten problem, walcze z tym juz dluuugo i nic. Boje sie ze tak bedzie zawsze ZApuszczam grzywacza i stoi w miejscu Ratnku!!!!
Joanna832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 16:45   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

Ja tez mam wrażenie, że grzywka i ogólnie włosy z przodu głowy rosną najwolniej.

Ale dziewczyny moga miec rację, może po prostu włosy Ci sie kruszą i dlatego sprawiają wrażenie jakby nie rosły
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-28, 16:47   #8
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

ja myślę, że 1) włosy mogą faktycznie się kruszyć lub 2) może faktycznie u niektórych ta przednia strona skóry głowy jest mniej ukrwiona czy co? bo mnie rosną (zapuszczam!) włoski z przodu, ale mam wrażenie, że wolniej niż reszta
za to moja koleżanka narzeka, że bezustannie musi podcinać grzywkę, bo rośnie jej błyskawicznie!
.. kobieta skomplikowaną jest..
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:10   #9
asik G
Raczkowanie
 
Avatar asik G
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 459
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

Mam ten sam problem.Z tyłu długie(tak prawie do łopatek) a boki to jakaś masakra szczególnie prawa strona.(najkrótsze do brody)
Wyglądają jakby były pocieniowane w mega zęby....
Nie wiem co z tym robić.
Nie używam prostownicy.
Jedyne coto 2 razy w tygodniu wyciągam je na szczotcejak chce chodzić w rozpuszczonych,uzywam preparatów chroniących przed wysoką temperatura i nic.
Mam wrazenie,że od jakiś ponad dwóch lat stoją w miejscu.
asik G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 10:01   #10
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

Cytat:
Napisane przez asik G Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem.Z tyłu długie(tak prawie do łopatek) a boki to jakaś masakra szczególnie prawa strona.(najkrótsze do brody)
Wyglądają jakby były pocieniowane w mega zęby....
Nie wiem co z tym robić.
Nie używam prostownicy.
Jedyne coto 2 razy w tygodniu wyciągam je na szczotcejak chce chodzić w rozpuszczonych,uzywam preparatów chroniących przed wysoką temperatura i nic.
Mam wrazenie,że od jakiś ponad dwóch lat stoją w miejscu.
Mam to samo
Z tym ze ja mialam rozjasniane i wlasnie te z bokow najdluzej katowalam prostownica. Wykruszyly sie i tyle albo sciac ile sie da, albo czekac, az odrosna nowe i dluzsze. No i odpowiednia pielegnacja!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:46   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

Cytat:
Napisane przez asik G Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem.Z tyłu długie(tak prawie do łopatek) a boki to jakaś masakra szczególnie prawa strona.(najkrótsze do brody)
Wyglądają jakby były pocieniowane w mega zęby....
Nie wiem co z tym robić.
Nie używam prostownicy.
Jedyne coto 2 razy w tygodniu wyciągam je na szczotcejak chce chodzić w rozpuszczonych,uzywam preparatów chroniących przed wysoką temperatura i nic.
Mam wrazenie,że od jakiś ponad dwóch lat stoją w miejscu.
Też mam takie "pejsy". Zawsze miałam problem z tymi włosami, też kiedyś w akcie desperacji dobiłam je prostownicą, wtedy nadawały się tylko do obcięcia.
Takie włosy najlepiej traktować jak zniszczone/suche i stosować intensywniejszą pielęgnację niż na reszcie włosów. W miarę możliwości nosić je podpięte, zaplecione (przy użyciu nieostrych spinek). No i ewentualnie stosować na skórę głowy przy skroniach jakieś przyśpieszacze porostu, bo te włosy specjalnej troski mogą rzeczywiście wolniej rosnąć - moje na pewno się nie kruszą, bo nie są zniszczone, są po prostu brzydsze od reszty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 16:56   #12
asik G
Raczkowanie
 
Avatar asik G
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 459
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

W takim razie czym 'traktować'te włosy???Może wiecie?
Ja mam generalnie suche włosy tak wiec pewnie i to się do tego przyczynia biorąc pod uwage,ze mam najbardziej delikatne te włosy z boków.
asik G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 15:06   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: włosy z przodu głowy nie rosną...dlaczego?

Cytat:
Napisane przez asik G Pokaż wiadomość
W takim razie czym 'traktować'te włosy???Może wiecie?
Ja mam generalnie suche włosy tak wiec pewnie i to się do tego przyczynia biorąc pod uwage,ze mam najbardziej delikatne te włosy z boków.
Kosmetykami do włosów suchych i zniszczonych, metodą OMO, olejami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.