Uniwersytet Opolski - progi, opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-09, 15:55   #1
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407

Uniwersytet Opolski - progi, opinie


Witam
Jestem tegoroczną maturzystką, czeka mnie wybranie uczelni. I nie mam pomysłu na trzecią, dlatego zastanawiam się nad UO.
Zastanawiam się czy warto tam studiować, jaki jest poziom itp. Mogę liczyć na Waszą pomoc?
Interesują mnie też przybliżone progi punktowe na administracji i ekonomii, bo kompletnie nie wiem w jakich granicach się wahają.
Szukałam, szukałam, ale bezskutecznie.
Mam nadzieję, że pomożecie i już z góry dziękuję wszystkim za poświęcenie chwili
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 00:32   #2
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

nikt, nic nie wie?
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 07:57   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 09:15   #4
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Dziękuję Ci bardzo .
Może ktoś jeszcze coś powie?
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 09:24   #5
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Hej, ja w tym roku kończę licencjata na UO. Też podchodziłam do rekrutacji na administrację, ale byłam na liście rezerwowej (z matury słabo WOS rozszerzony mi poszedl-48%, z polskiego podst. mialam 76%, z angielskiego rozsz. 88%). Dostałam się wtedy za to na Język Biznesu, który pod uwagę nie brał WOSu
Co do poziomu to dzienne - jak najbardziej polecam zarówno uczelnię jak i miasto Opole, jeśli dotąd tam nie mieszkałaś. Super miasto dla studentów, zawsze się coś dzieje, prawie wszędzie ma się zniżki, atmosfera też super. Zaocznych jednak nie polecam...
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 13:14   #6
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

A nie wiesz może jak tam z Ekonomią?
Zdawałam podstawy, ale myślę, że z matmy będę mieć ok 80-90%, z ang. ok 70-80%, do tego jeszcze geografia. Mam tam jakieś szanse?
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 13:42   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Zaocznych jednak nie polecam...
Można wiedzieć dlaczego?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 17:16   #8
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

na administrację się bez problemu dostaniesz mając nawet max 50% z matury rozszerzonej z geografii/WOSu itd ( jestem choddzącym tego przykładem ). Znam też ludzi którzy byli na liście rezerwowej na 300nym miejscu i się dostali bo strasznie dużo ludzi rezygnuje. UO jest takim planem B bo wszystkich ciągnie do Wrocławia.
Jesli chodzi o ekonomię to niestety nie mam zdania :P
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 21:50   #9
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez LunatyczkaBB Pokaż wiadomość
A nie wiesz może jak tam z Ekonomią?
Zdawałam podstawy, ale myślę, że z matmy będę mieć ok 80-90%, z ang. ok 70-80%, do tego jeszcze geografia. Mam tam jakieś szanse?
Co do ekonomii to nie wiem jak z progami, za to słyszałam jak jest potem Jest parę wykładowców, o których chodzą legendy, sama miałam wątpliwą przyjemność zdawać parę egzaminów z nimi i jest ciężko w tych przypadkach...

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Można wiedzieć dlaczego?
To moja subiektywna opinia, że nie polecam studiów zaocznych na UO - poparta moim przykładem na moim kierunku, a studiowałam zarówno dziennie jak i zaocznie. Dzienne super - duży nacisk na języki, super (wymagający, ale świetni) wykładowcy, duuużo wiedzy zdobytej przez rok na dziennych. Przepaść niestety między zaocznymi nie do opisania. Przez cały czas miałam wrażenie, że mój kierunek jest "pomijany" i olewany przez cały system panujący na UO wszystko "na wariackich papierach", łącznie z egzaminem licencjackim. Nikt nic nie wie, wszystkim to obojętne... Mam wrażenie, że jak mój rocznik w tym roku skończy, to odetchną z ulgą, że jakoś nas przepchnęli
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 20:37   #10
pineapplegirl
Przyczajenie
 
Avatar pineapplegirl
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Hej, ja w tym roku kończę licencjata na UO. Też podchodziłam do rekrutacji na administrację, ale byłam na liście rezerwowej (z matury słabo WOS rozszerzony mi poszedl-48%, z polskiego podst. mialam 76%, z angielskiego rozsz. 88%). Dostałam się wtedy za to na Język Biznesu, który pod uwagę nie brał WOSu
Co do poziomu to dzienne - jak najbardziej polecam zarówno uczelnię jak i miasto Opole, jeśli dotąd tam nie mieszkałaś. Super miasto dla studentów, zawsze się coś dzieje, prawie wszędzie ma się zniżki, atmosfera też super. Zaocznych jednak nie polecam...
A ja słyszałam zupełnie inną opinię od znajomego,który przez 20 lat mieszkał w Opolu. Podobno nic się nie dzieje, o 22.00 ulice są puste, uczelnia na niskim poziomie.
__________________
Odwraca się do mnie z uśmiechem. Jak on się ładnie uśmiecha: prosto w moje serce.
pineapplegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 10:45   #11
Nunally
Przyczajenie
 
Avatar Nunally
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Witam W przyszłym tygodniu będę się rejestrować na poszczególne kierunki, jednak dalej się waham... Dużo myślę nad Uniwersytetem Opolskim. Konkretnie interesuje mnie fiolologia angielska. Wiem, że brany pod uwagę jest także wynik z części ustnej... A rozszerzona poszła mi strasznie słabo. Myślicie, że z takimi wynikami mam jakąś szansę dostać się na ten kierunek?

angielski ustny podstawowy: 19 pkt.
angielski pisemny podstawowy: ok. 94%
angielski ustny rozszerzony: 12 pkt.
angielski pisemny rozszerzony: ok.80% (nie wiem, jak zostanie ocenione moje wypracowanie)

Jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat, to błagam, podzielcie się *.*
Nunally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 17:41   #12
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez pineapplegirl Pokaż wiadomość
A ja słyszałam zupełnie inną opinię od znajomego,który przez 20 lat mieszkał w Opolu. Podobno nic się nie dzieje, o 22.00 ulice są puste, uczelnia na niskim poziomie.
Może kolega nie ma porównania, skoro przez 20 lat mieszkał w Opolu Wiadomo, że to nie to samo, co Kraków czy Warszawa, ale jak się chce, to zawsze można gdzieś wyjść A co do niskiego poziomu uczelni, to mówisz o uniwersytecie czy politechnice? Ja słyszałam różne opinie, wiadomo, że są lepsze i gorsze
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 15:25   #13
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Ja sobie na owym UO właśnie studiuję II rok filologii polskiej.
Studia ciężkie, bardzo nawet bym powiedziała, ale to zrozumie tylko osoba z tym samym kierunkiem
Wysokie wymagania wobec studentów, mnóstwo materiału, sesje takie średnie - zależy od semestru.
Miasto mi się podoba, jest gdzie wyjść, pobawić się, pospacerować, itp.
Na temat ludzie nie ma sensu się wypowiadać, gdyż, jak wiadomo są ludzie i ludzie. Wszędzie tak samo fajni i wszędzie tak samo chamscy.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 17:41   #14
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez Madzialenka_21 Pokaż wiadomość
Ja sobie na owym UO właśnie studiuję II rok filologii polskiej.
Studia ciężkie, bardzo nawet bym powiedziała, ale to zrozumie tylko osoba z tym samym kierunkiem
Wysokie wymagania wobec studentów, mnóstwo materiału, sesje takie średnie - zależy od semestru.
Miasto mi się podoba, jest gdzie wyjść, pobawić się, pospacerować, itp.
Na temat ludzie nie ma sensu się wypowiadać, gdyż, jak wiadomo są ludzie i ludzie. Wszędzie tak samo fajni i wszędzie tak samo chamscy.
Moja była współlokatorka teraz kończy filologię polską (dziennie) też mówi, że jest bardzo ciężko, zresztą na pierwszym roku jak razem mieszkałyśmy, to prawie jej w mieszkaniu nie było - prawie mieszkała w czytelni
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 12:44   #15
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

A jak z germanistyką? Wie ktoś coś? Chodzi mi o poziom .
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 20:47   #16
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Ja jestem opolanka i skonczylam studia w Opolu. Konczylam administracje na UO. Myslalam ze studia to bedzie jakies wielkie wyzwanie, stosy ksiązek do wykucia plus jakas konkretna wiedza ale sie rozczarowałam. Moze na innych uniwerkach tak, ale nie na opolskim (przynajmniej nie na adm).

I podpisuje sie pod tym ze w Opolu nie ma co robic. Byłam ostatnio z wizyta i nic tylko sie chlastac. Bank na banku a dla ludzi nic... O 22 to tylko w morde mozna dostac a nie sie zabawić jak na studenta przystało. Plus te ceny, które powoli robią się wrocławsko-warszawskie.
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 11:29   #17
olad888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

orientujecie jakie są progi pkt na filologie ang na UO ?
Umieram ze strachu, że się nie dostanę ...;/
Czy 79% z rozszerzenia pisemnego i 80 z ustnego rozsz. wystarczy ?
olad888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 16:27   #18
201804091626
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Czy któraś z Was studiuje może psychologię?
201804091626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 10:34   #19
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Witam dziewczyny
w tym roku skończyłam licencjat w Katowicach kier Turystyka i Rekreacja.
Na magisterkę planuję iść na ekonomię do Opola - mam jednak bliżej.
Pytanie : lepiej iść na Politechnikę Opolską czy na Uniwersytet Opolski? Ma ktoś jakieś porównania?
Aha dodam że to studia zaoczne. Proszę o pomoc, czy w ogóle warto iść na ten kierunek ?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 11:22   #20
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Witam!
Jest tu może ktoś, kto studiuje lub studiował Administracje II st. Mam kilka pytań odnośnie książek, materiałów i zajęć
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 22:07   #21
8ccff82344b31e9fbfd9f2c0f53d84ea63f00cd1_65d68e9cefdde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 41
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez olad888 Pokaż wiadomość
orientujecie jakie są progi pkt na filologie ang na UO ?
Umieram ze strachu, że się nie dostanę ...;/
Czy 79% z rozszerzenia pisemnego i 80 z ustnego rozsz. wystarczy ?
Tak naprawdę ciężko określić progi na filologię angielską, bo wszystko zależy od pozostałych kandydatów, ale myślę, że z tymi wynikami które podałaś nie musisz się zabardzo martwić
8ccff82344b31e9fbfd9f2c0f53d84ea63f00cd1_65d68e9cefdde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 20:23   #22
Sylwia782
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Thumbs down Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Hej jestem przyszłą studentką na uo na kierunku pedagogika małego dziecka z wych przedszkolnym. Niestety na usos`ie i na stronie uo nie ma mojego planu zajęć strasznie się denerwuje ponieważ moi znajomi na innych kierunkach już go mają więc nie wiem o co chodzi .
LICZĘ NA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.
Sylwia782 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 20:41   #23
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez Sylwia782 Pokaż wiadomość
Hej jestem przyszłą studentką na uo na kierunku pedagogika małego dziecka z wych przedszkolnym. Niestety na usos`ie i na stronie uo nie ma mojego planu zajęć strasznie się denerwuje ponieważ moi znajomi na innych kierunkach już go mają więc nie wiem o co chodzi .
LICZĘ NA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.
Zadzwoń do dziekanatu i zapytaj. Może Twój kierunek jeszcze nie ma planu podanego
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 08:27   #24
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez Sylwia782 Pokaż wiadomość
Hej jestem przyszłą studentką na uo na kierunku pedagogika małego dziecka z wych przedszkolnym. Niestety na usos`ie i na stronie uo nie ma mojego planu zajęć strasznie się denerwuje ponieważ moi znajomi na innych kierunkach już go mają więc nie wiem o co chodzi .
LICZĘ NA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.
Nie masz co się martwić i się nie zdziw jak dostaniesz plan na ostatnią chwilę i go 40 razy jeszcze będą zmieniać

Ja w tym roku skończyłam dzienny licencjat i powiem że w 1 roku to same ochy i achy a potem dopiero wychodzi jaki mają bur.del na uniwersytecie, załatwić coś to prawie niemożliwe bo nikt nic nigdy nie wie Poziom mnie nie powalił a faktycznie po 22-23 tylko wiatr ulicami słychać i kilka klubów (z takich większych to może jeden jest, cina to taka pipidówa że ludź na ludziu siedzi) co to by studenci z nudów nie poumierali Szczytem głupoty jest dla mnie to że typowo pod uniwersytet jezdzi 1 autobus... a po 23 to autobusów nie uświadczysz, bo może ze 3 nocne jeżdża jeszcze niewiadomo gdzie wgl

Za to bardzo sobie chwalę samą atmosfere kampusu uniwersyteckiego wszystko w jednym miejscu, tam akurat zawsze ludu dużo, coś się dzieje, grillowania itp. także to bardzo przyjemnie będę wspominać

a tak dla zachęty: https://www.youtube.com/watch?v=AGU9MWr7e-s
porównanie do Oxfordu i Cambridge miażdży
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`

Edytowane przez Ashya_
Czas edycji: 2014-09-23 o 08:32
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 17:58   #25
Sylwia782
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

"Nie masz co się martwić i się nie zdziw jak dostaniesz plan na ostatnią chwilę i go 40 razy jeszcze będą zmieniać"
Odnośnie Twojego wpisu Ashya_ miałaś rację, ponieważ już dzisiaj znalazłam swój plan na stronie uo
Mam jeszcze kilka pytań i jeśli możesz to bardzo proszę o odpowiedź :
1. Czy spotkanie adaptacyjne a inauguracja roku to to samo? Jeśli nie to czy to mnie obowiązuje>?
2. Czy na studiach obowiązuje tzw, "wykaz podręczników"? I jeśli tak to gdzie go znaleźć?
3.Czy na pierwszym roku muszę się rejestrować na jakiekolwiek przedmioty?
Z góry dziękuję za odpowiedź i bardzo serdecznie pozdrawiam
Sylwia782 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 18:18   #26
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez Sylwia782 Pokaż wiadomość
"Nie masz co się martwić i się nie zdziw jak dostaniesz plan na ostatnią chwilę i go 40 razy jeszcze będą zmieniać"
Odnośnie Twojego wpisu Ashya_ miałaś rację, ponieważ już dzisiaj znalazłam swój plan na stronie uo
Mam jeszcze kilka pytań i jeśli możesz to bardzo proszę o odpowiedź :
1. Czy spotkanie adaptacyjne a inauguracja roku to to samo? Jeśli nie to czy to mnie obowiązuje>?
2. Czy na studiach obowiązuje tzw, "wykaz podręczników"? I jeśli tak to gdzie go znaleźć?
3.Czy na pierwszym roku muszę się rejestrować na jakiekolwiek przedmioty?
Z góry dziękuję za odpowiedź i bardzo serdecznie pozdrawiam
Ad 1. spotkanie adaptacyjne czyli 30 wrzesień, wezmą was wszystkich na dużą aule wytłumaczą ogólnikowo co i jak i przedstawią opiekunów roku każdego kierunku, potem każdy rok idzie do danej sali ze swoim opiekunem, wybieracie starostę i potem zazwyczaj wszyscy idą na kampus na piwo i w dzień adaptacyjny to u mnie do 5 rano ludzie na kampusie siedzieli. Na inauguracji nie byłam bo to może iść kto chce i to takie oficjalne otwarcie roku akademickiego, rektor i dziekan w togach i przemówienie za przemówieniem
Ad 2. Na pierwszych zajęciach wykładowcy podadzą co u nich obowiązuje, na stronie wydziału(tam gdzie plany) powinien być syllabus czyli taki spis do każdego przedmiotu, zazwyczaj i tak wystarczają do zaliczeń i egzaminów notatki z zajęć chyba że podadzą zagadnienia.
Ad. 3. w 2 semestrze na ang jeśli chcesz zaczynać od poziomu b1. na wf jeśli się nie mylę to od 2 roku, ale nie wiem czy teraz nie wprowadzili kursów instytutowych(mnie jeszcze nie obowiązywały) ale to Wam powiedzą na spotkaniu adaptacyjnym

Mam nadzieje, że pomogłam jak coś jeszcze potrzeba wiedzieć to wal
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`

Edytowane przez Ashya_
Czas edycji: 2014-09-23 o 18:22
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 20:24   #27
Sylwia782
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Hej mam jeszcze pytanie odnośnie tego spisu "książek". Mój chłopak zaczyna studia na uo na administracji. I właśnie na stronie uo jest spis, ale na całe 4 lata studiów a on chciałby się dowiedzieć jakie "książki" obowiązują na 1-szym roku na jego kierunku. Dałabyś radę jakoś to sprawdzić?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Sylwia782 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 20:31   #28
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Cytat:
Napisane przez Sylwia782 Pokaż wiadomość
Hej mam jeszcze pytanie odnośnie tego spisu "książek". Mój chłopak zaczyna studia na uo na administracji. I właśnie na stronie uo jest spis, ale na całe 4 lata studiów a on chciałby się dowiedzieć jakie "książki" obowiązują na 1-szym roku na jego kierunku. Dałabyś radę jakoś to sprawdzić?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
jeśli chodzi o jakieś kupowanie książek to nie ma nawet sensu, bo i tak tego co w spisach nie przerobią najwyżej na pierwszych zajęciach sami podadzą tytuł i na pewno bd w bibliotece a często nie podają ani jednej pozycji i same notatki wystarczają. A na administracji to chyba w większości bd kodeksy i inne takie `podręczniki`.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

http://www.prawo.uni.opole.pl/sylabusy.php

Tu masz do pobrania i patrzysz po nazwie przedmiotu
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 09:41   #29
Tonisia
Przyczajenie
 
Avatar Tonisia
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Białystok, Polska
Wiadomości: 16
Post Dot.: Uniwersytet Opolski - progi, opinie

Witam witam. Ponawiam temacik pytankami. Czy wie ktoś może jak z progami w tamtym roku na Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną oraz na Prawo na UO? Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam
Tonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-09 10:41:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.