Studia dla językowego pasjonata - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-01, 14:52   #61
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Poziomem na pewno UAM jest najlepszy jeśli chodzi o filologie i ma chyba najszerszą ofertę, tylko na większości obowiązuje niestety zamordyzm o różnym stopniu nasilenia. Coś za coś.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 16:04   #62
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Zamordyzm językowy zniosę, nie wiem, jak kulturoznawczy. Wiem, że filologia to nie tylko język i tło kulturowe jest ważne, ale nie jestem gotowa na jakiś niewyobrażalny ogrom pracy nad kulturą. To już zależy od tego, na co się większy kładzie nacisk na UAMie. Zresztą właśnie dlatego pociągają mnie bardziej lingwistyki od filologii.
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 16:19   #63
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Zamordyzm w sensie "jestem lektorem=jestem Bogiem". Ja umiem siedzieć cicho tylko do pewnego momentu. Znosiłam kwestionowanie rzeczy z wiedzy o języku, które mówiłam i których byłam pewna, bo wiem, że językowo herosem nie jestem i tu mnie zawsze zagnie. Ale jak zaczęła ironicznie* komentować odpowiedzi na jej pytania na tematy, które akurat dotyczyły mojego drugiego kierunku, to powiedziałam, co myślałam i skończyłam przygodę z filologią
*poza tym uważam, że żądanie nazwiska wykładowcy, który mi coś powiedział jest po prostu chamskie i w stosunku do wykładowcy i do mnie, zwłaszcza, że była tak "oblatana" w temacie, że i tak nic by jej nie powiedziało. Może miała ochotę zadzwonić i dopytać u źródła
ps. poza tym, baba była dwulicową mendą, w sąsiedniej szkółce mydła i powidła była do rany przyłóż i zaliczała wszystkim.
ps.2 ale żeby nie było, że jest tak strasznie, to kolega na duńskiej nie narzeka

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-03-01 o 16:22
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 17:03   #64
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

A jaki jest Twój drugi kierunek? Też się zastanawiałam nad studiowaniem dwóch, drugi najlepiej jakiś ekonomiczny, bo całkiem mnie to interesuje i nie chcę rozstawać się z matematyką
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 17:28   #65
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Stosunki międzynarodowe. Na pierwszym roku może być trudno zgrać plany,a ciężko o IOSy, dwóch na raz nie zaczynałabym.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 19:30   #66
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Nie chcę dwóch zaczynać od razu. Cóż, zobaczę, akurat z ekonomicznych dziedzin są liczne podyplomówki, może to też będzie rozwiązanie.
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 22:35   #67
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Cytat:
Napisane przez linguaphile Pokaż wiadomość
Nie chcę dwóch zaczynać od razu. Cóż, zobaczę, akurat z ekonomicznych dziedzin są liczne podyplomówki, może to też będzie rozwiązanie.
Jezu dziewczyno przystopuj trochę. Najpierw zacznij jedne studia, zobacz jak Ci będzie szło a potem myśl co dalej, bo tak to się za bardzo zadręczasz, co chwile coś nowego piszesz. Raz ta filologia raz inna a może drugi kierunek a może podyplomówka- masakra Skup się na razie na maturze i staraj się wybrać kierunek ( tylko ten pierwszy najpierw:p)
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 08:26   #68
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Haha, jasne, no wiem, że się zadręczam strasznie XD
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 13:12   #69
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

linguaphile są międzynarodowe stosunki gospodarcze. Nigdy nie wnikałam w ich program, także nie wiem, ile w nich stosunków, a ile ekonomii, pewnie sporo zależy od uczelni.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 14:16   #70
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Właśnie ten kierunek mnie interesował
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 14:22   #71
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Cytat:
Napisane przez linguaphile Pokaż wiadomość
Haha, jasne, no wiem, że się zadręczam strasznie XD
To nie było dosłownie o tym zadręczaniu po za tym nie widzę nic śmiesznego w moim wpisie.
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 14:30   #72
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Spokojnie, nie śmieję się z Twojego wpisu, tylko z siebie Masz stuprocentową rację
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 14:37   #73
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Cytat:
Napisane przez linguaphile Pokaż wiadomość
Spokojnie, nie śmieję się z Twojego wpisu, tylko z siebie Masz stuprocentową rację
Aha. Po prostu myślałam, że nie zrozumiałaś

Edytowane przez 201604220915
Czas edycji: 2015-03-02 o 14:39
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 15:34   #74
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

właśnie niezbyt, dlatego napisałam, zebyś tego nie żałowala
a to czy ktoś idzie do krakowa czy do Poznania w dużej mierze zależy od tego, skąd pochodzi, ludzie z południa wolą chyba Kraków, bo bliżej
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 15:52   #75
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Mogłabyś mi napisać, co konkretnie Ci się nie podoba? Jeśli zależy Ci na dyskrecji, możesz oczywiście zrobić to w prywatnej wiadomości.
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 14:30   #76
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Tolvajja do Pzn jeździłam z podlasia, dla mnie na etapie studiów "bliżej" jest słabym argumentem.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:09   #77
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

No ja też z Podlasia jestem
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 21:18   #78
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:11
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 07:22   #79
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Tak, rozumiem Twój sposób myślenia. Też nieraz słyszałam, że taka sinologia czy filologia szwedzka jest super. Problem tylko z moją rodziną, oni na słowo "filologia" się wzdrygają i nie wiem, czy chętnie pomogą mi w utrzymaniu się na drugim końcu Polski na kierunku z "filologia" w nazwie. Z drugiej strony, nie wiem, co po takiej lingwistyce angielsko-francuskiej robić, nawet gdybym była najlepsza (to z tych języków tak super mi poszło w olimpiadach).
Filologia szwedzka czy sinologia? Szwedzki kręci mnie bardziej, tak jak szwedzka literatura i kultura, lecz nie jest to taki trudny język, by na jego studiowanie przeznaczać te 3 czy 5 lat. Chłopak twierdzi, że po sinologii będę musiała za chlebem aż do Chin wyjechać, tak jak pewien tłumacz koreańskiego, którego zna. To chyba nie do końca prawda?
Rozważałam jeszcze pójście właśnie na filologię szwedzką na UJ, a na którymś roku, gdy zrobi się lżej, albo po licencjacie, drugi kierunek na UEK. Albo jakieś kursy Ponadto certyfikaty Proficiency z angielskiego, C1 z francuskiego i B2 albo C1 z hiszpańskiego (już znam te języki na mniej więcej takim poziomie). Znam też podstawy duńskiego. Dlaczego UJ, nie UAM? Słyszałam, że w Krakowie jest większe zapotrzebowanie na absolwentów tej filologii, a chętnie zostałabym w tym mieście na całe życie. Jest piękne <3
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 14:58   #80
xCatherinex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Ja bym tę sinologię odpuściła w twoim wypadku, bo tylko będziesz się męczyć, lepiej albo jakąś skandynawską filologię albo lingwistykę. Ja jestem na pierwszym roku lingwistyki, tyle że na UAMie i wykładowcy mówią, że problemu z pracą po tym kierunku nie ma. Myślę, że najlepiej będzie jak zobaczysz najpierw na programy studiów i które przedmioty ci bardziej podpasują. Ja np. nie wyobrażałam sobie nauki historii, literaturoznawstwa itp. A jeśli chcesz być tłumaczem to na lingwistyce jest znacznie więcej takich zajęć, zwłaszcza na magisterce. A jakiś kierunek ekonomiczny mogłabyś później np. zaocznie wziąć albo właśnie jakieś kursy. A co do lektoratów na lingwie to nie wiem jak jest na UW, ale na UAMie jest tylko raz w tygodniu ten lektorat i szczerze mówiąc za wiele to się nie nauczymy, co najwyżej do poziomu a2 uda nam się do licencjatu dociągnąć.
xCatherinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 14:59   #81
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Mam kolegę na sinologii, nie poleca. Chińczycy z poważnych firm mówią po angielsku. Poza tym, zazwyczaj to oni wchodzą na rynek europejski, a nie odwrotnie, więc to oni się dostosowują do specyfiki kulturowej.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 15:19   #82
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Okej, rozumiem. Twierdzisz, że z pracą po tym kierunku problemów nie ma, ale pytanie, czy to dotyczy też kombinacji językowej angielski-francuski.
W trakcie przygotowań do Olimpiady Języka Polskiego i Literatury fakt, nudziłam się trochę. Samo językoznawstwo jest genialne, ale na tonę literatury gotowa się nie czuję, najbardziej kręcą mnie tłumaczenia, nawet sobie amatorsko tłumaczę na Duolingo i to po prostu kocham. Zbieram też same dobre opinie od innych użytkowników i czuję, że z tym chcę wiązać przyszłość. A dlaczego myślę o ekonomicznych? Ciekawi mnie ekonomia i jestem dobra z matematyki. A akurat te dwie dziedziny - języki i ekonomia - ciekawie się łączą
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 15:28   #83
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Nie twierdzę, że po żadnych filologiach pracy nie ma, tylko że sinologia wbrew temu, co się mówi nie jest taka przyszłościowa. Poza tym, zastanów się czy azjatyckie kultury Ci się podobają.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 15:53   #84
xCatherinex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Z samym angielskim pracy nie ma na pewno. Ja akurat orientuję się tylko trochę jeśli chodzi o tłumaczenia historyczne, tam akurat najbardziej niemiecki i rosyjski są w cenie. Francuski ludzie raczej uważają za trudny, u mnie większa część kierunku się rzuciła na hiszpański. Studia studiami, a praca pracą. Tłumaczem bez filologii też można zawsze zostać, bo akurat tutaj najważniejsze jest doświadczenie i ciągła praca z tekstami. Ważne tylko by nie wybrać takich studiów, że potem człowiek się tylko męczy. W twoim wypadku najlepiej by było jakbyś dwa kierunki robiła, jakiś językowy i ekonomię, ale to od cb zależy czy dałabyś radę, bo jak pójdziesz na ekonomię to z języków sama się będziesz musiała dokształcać, bo zazwyczaj na studiach -niejęzykowych z tymi lektoratami jest bardzo kiepsko.
xCatherinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 19:52   #85
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Twoi rodzice nie zachowują się w stosunku do Ciebie fair, powinni Cię wspierać w realizacji marzeń i pasji , pomagać Ci. To Twoje studia.
Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Mam kolegę na sinologii, nie poleca. Chińczycy z poważnych firm mówią po angielsku. Poza tym, zazwyczaj to oni wchodzą na rynek europejski, a nie odwrotnie, więc to oni się dostosowują do specyfiki kulturowej.
Spotkałam się z takim poglądem, ale moim zdaniem nie jest on słuszny. Idąc takim tokiem myślenia po co w ogóle uczyć się jakiegokolwiek innego języka niż angielski; we wszystkich poważnych firmach mówią po angielsku.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:09
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 19:59   #86
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

Bardzo dobrze? Na pewno nie na poziomie tłumacza. 70% zleceń dla tłumaczy jest w języku angielskim, zatem zależy mi, by ten język poznać na poziomie perfekcyjnym i kształcić warsztat, bo konkurencja jest ogromna. Poza tym jest też wiele atrakcyjnych ofert dla ludzi z francuskim, którego jeszcze wcale jakoś super nie znam (poziom olimpiady z tego języka wyśrubowany nie jest). Filologię szwedzką mam bardzo daleko od domu w dodatku, dlatego myślę, że chwilowo nie mogę sobie na nią pozwolić. A lingwistyka zajmuje się głównie tym, co mnie najbardziej pasjonuje, czyli przekładem i językiem samym w sobie.
Chwilowo skłaniam się w stronę tej lingwistyki Nie szkoda mi czasu, bo chętnie jeszcze wezmę logistykę na SGGW, a te dwa kierunki można fajnie połączyć. Poza tym znam dwie osoby, jedna po filo angielskiej, druga po lingwistyce, i obie doradzały mi połączenie angielskiego np. z francuskim i do tego ewentualnie nauka jakiegoś rzadszego języka - w moim przypadku szwedzkiego - na jakimś kursie, których w Warszawie nie brak
Co do rad - ja po prostu codziennie mam kontakt z każdym językiem, którego się uczę, nawet jeśli ma być na 5 minut. Posłuchanie jakiegoś dialogu z kursu czy czegoś z "prawdziwego życia", porobienie kilku ćwiczeń, powiedzenie sobie kilku zdań czy potłumaczenie. A tak to nie mam jakichś szczególnych sztuczek ;p.

Edytowane przez linguaphile
Czas edycji: 2015-03-25 o 20:03
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 20:44   #87
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:11
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 20:58   #88
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

To miało być coś ekonomicznego, z ekonomią związanego. Czy logistyka jest związana - moim zdaniem trochę tak. Chociaż rozważam jeszcze zrobienie zwykłego kursu księgowości, wszystko się okaże
A francuskiego na C2 się nie nauczę w wolnym czasie, na kurs mnie nie stać, a zdobycie materiałów do C2 na własną rękę i samodzielne nauczenie się ich jest prawie niemożliwe. Poza tym lingwistyka to też nie nauka języków, ale i doskonalenie warsztatu tłumaczeniowego, językoznawstwo... potem mi się przyda do jakiegokolwiek języka, choćbym nawet chciała jako drugi kierunek studiować bardziej egzotyczny język zamiast czegoś ekonomicznego (ale raczej zostanę przy czymś niejęzykowym).
Dzięki za miłe słowa!
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 17:05   #89
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Studia dla językowego pasjonata

.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:33
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-11 18:05:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.