UAM czy UKW - lingwistyka stosowana (angielsko-niemiecka) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-14, 19:23   #1
YHWH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Question

UAM czy UKW - lingwistyka stosowana (angielsko-niemiecka)


Na który z tych uniwersytetów lepiej złożyć papiery, jeśli chodzi o lingwistykę stosowaną angielsko-niemiecką (bez znajomości niemieckiego) - na Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy? (Na UAM najpewniej zakwalifikuję się w drugiej turze, a na UKW w pierwszej, więc termin składania papierów wypadnie w zbliżonym terminie).

Wiem, że prestiżowo UAM wygrywa, jednak sporo się naczytałem, że na lingwistyce jest tam stosunkowo niski poziom angielskiego, a zdecydowana większość przedmiotów i materiału kręci się wokół niemieckiego (byli nawet tacy, którzy twierdzili, że to de facto bardziej germanistyka z dodatkowym językiem angielskim niż lingwistyka stosowana). Z kolei UKW nie cieszy się aż taką renomą jak ten pierwszy, ale za to ponoć nacisk jest rozłożony na obydwa języki równomiernie. A właśnie zależy mi, żeby ostatecznie faktycznie znać w stopniu zaawansowanym obydwa te języki -€“ i w teorii, i w praktyce (w końcu po to idzie się na ten kierunek studiów).

Z drugiej strony te krytyczne wypowiedzi o LS na UAM pochodziły z lat 2006-2012, więc może coś się zmieniło przez te kilka lat w tej kwestii. Kto się orientuje w tej sprawie i może coś powiedzieć w temacie? Angielski nadal jest tam językiem zdecydowanie drugorzędnym? A poziom tego kierunku na UKW rzeczywiście sporo odstaje od tego na UAM? Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Edytowane przez YHWH
Czas edycji: 2015-07-14 o 19:32
YHWH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 21:28   #2
520e9fa08ae1bc214e9791a511b2f1aa28026103_5edec31e58a4d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 78
Dot.: UAM czy UKW - lingwistyka stosowana (angielsko-niemiecka)

Ja uważam,że mimo wszystko na UAM lepiej. Mieszkam koło UKW i robiłam wszystko żeby tam nie iść, no nie cieszy się dobrą renomą raczej, ludzie z mojego miasta raczej starają się dostać na inne uczelnie. UAM jest bardzo wysoko w rankingach, poza tym nie ma co porównywać życia studenckiego w Poznaniu i Bydgoszczy, w Poznaniu może i drożej troszkę, ale w Bydgoszczy nic sie nie dzieje, to nie jest miasto studenckie.

Edytowane przez 520e9fa08ae1bc214e9791a511b2f1aa28026103_5edec31e58a4d
Czas edycji: 2015-07-14 o 21:29
520e9fa08ae1bc214e9791a511b2f1aa28026103_5edec31e58a4d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 11:26   #3
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: UAM czy UKW - lingwistyka stosowana (angielsko-niemiecka)

Cytat:
Napisane przez YHWH Pokaż wiadomość
że na lingwistyce jest tam stosunkowo niski poziom angielskiego,
Stosunkowo - słowo klucz. Stosunkowo słaby jak na UAM angielski i tak na 90% będzie na dużo wyższym poziomie niż ten na UKW.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:20   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: UAM czy UKW - lingwistyka stosowana (angielsko-niemiecka)

UAM raczej jest znany z dobrych filologii, UKW nie jest znany z niczego dobrego. A poza tym Poznań to lepsze miasto pod względem rynku pracy. Brałabym choćby ze względu na prestiż tego, co się ma na dyplomie. Poza tym nauka języków to w dużej mierze praca własna, nawet jeśli rzeczywiście angielskiego jest mniej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się douczyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-17 13:20:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.