dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-16, 18:01   #1
LoveIsTender
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 25

Dekoloryzacja- pielęgnacja


Byłam na tzw. ściągnięciu farby z włosów i moje pytanie ejst takie, Jakich kosmetyków powinnam używać, zeby moje wlosy wróciły do prawie normalnego stanu? Po umyciu sa niemile, szorstkie i sztywne.. az do przesady ;p a na dekoloryzacji bylam wczoraj, takze juz mysle co zrobić, zeby odzyskaly witalnośc. Moze któras z Was potrafi mi polecic jakieś dobre kosmetyki?
LoveIsTender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 20:50   #2
extreme7279
Raczkowanie
 
Avatar extreme7279
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: Dekoloryzacja- pielęgnacja

jest cały wątek o dekoloryzacji, nawet w kilku częściach, ja jestem po 3 dekoloryzacjach w krótkim okresie czasu, schodziłam z czarnego, włosy są jak guma i cienkie jak pajęczyna ale co rano nakładam WAXA L'Biotica do zniszczonych włosów na 20 minut, następnie Elseve total repair 5 czy jakoś tam, a na konie serum ochronne do końcowek z Avonu, niestety z szuszarki nie mogę zrezygnować bo muszę umyć włosy co rano przed pracą, inaczej mam smalec i miotłę na głowie, niestety za błędy trzeba płacić, pocieszenie jest jedno- włosy odrastają
extreme7279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 06:55   #3
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Dekoloryzacja- pielęgnacja

Polecam zabiegi z sauną. Po dwukrotnym ściąganiu koloru pomogły niesamowicie
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:10   #4
magdussska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

jest mnóstwo wątków o włosach suchych, rozjaśnianych, farbowanych, ale swoje pytanie kieruję wyłącznie do tych z Was, które poddały włosy zabiegowi dekoloryzacji i chciałabym wiedzieć, jak poradziłyście sobie z pielęgnacją? czy Wasze włosy wróciły do dobrego stanu, czy do dziś męczycie się ze skutkami zabiegu?

moje są w niezłym stanie, można powiedzieć, że minimalnie słabsze niż przed zabiegiem, ale chciałabym poznać Wasze sposoby

pozdrawiam
magdussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:37   #5
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

A co masz na myśli, pisząc "dekoloryzacja"? Ściąganie sztucznego barwnika, czy normalne rozjaśnianie z proszkiem? Ja po dekoloryzacji Color Peelem nie musiałam jakoś szczególnie pielęgnować włosów, były lekko wysuszone, ale przy mojej pielęgnacji w mig doszły do poprzedniego stanu. Natomiast po rozjaśnianiu włosy do dzisiaj nie wróciły do dawnego stanu, ale od razu wiedziałam, że tak będzie. Keratyna hydrolizowana na jakiś czas polepsza sprawę, ale jednak włosy poddane temu zabiegowi różnią się od reszty. Nie są w jakimś złym stanie, ale ja tę różnicę widzę.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 22:02   #6
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

ja miałam robiona dekoloryzację ponad pól roku temu. z koloru ciemny brąz chciałam dojść do bardzo jasnego blondu. włosy zaraz po zabiegu (gdzie ściaganie koloru trwało okolo 20-30min) były jak siano, straszne uczucie. fryzjerka poleciła mi maski wax, które na początku nakladałam 2 razy w tygodniu, potem coraz rzadziej. oprócz tego olejowanie włosów, humawit i od niedawna wcierka jantar (od ok.miesiąca). włosy teraz są juz błyszczące i ładnie wyglądają, ale często musze je podcinać bo końcówki mi się bardzo szybko rozdwajają (myśle ze to skutek dekoloryzacji).
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 09:02   #7
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 364
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
ja miałam robiona dekoloryzację ponad pól roku temu. z koloru ciemny brąz chciałam dojść do bardzo jasnego blondu. włosy zaraz po zabiegu (gdzie ściaganie koloru trwało okolo 20-30min) były jak siano, straszne uczucie. fryzjerka poleciła mi maski wax, które na początku nakladałam 2 razy w tygodniu, potem coraz rzadziej. oprócz tego olejowanie włosów, humawit i od niedawna wcierka jantar (od ok.miesiąca). włosy teraz są juz błyszczące i ładnie wyglądają, ale często musze je podcinać bo końcówki mi się bardzo szybko rozdwajają (myśle ze to skutek dekoloryzacji).
Ja również dekoloryzowałam wlosy ponad pół roku temu i stwierdzam, że nie da rady ich na 100% odbudować po tym zabiegu. Końcówki w mgnieniu oka mi się rozdwajają, ostatnio byłam na podcięciu i patrze na następny dzień a tu znowu rozdwojone. Wydaję mi się, że wlosy muszą odrosnąc.
__________________
"Jest kobietą wyzwoloną, to znaczy bardzo pijaną i silnie umalowaną."
Lukrecja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 16:05   #8
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja86 Pokaż wiadomość
Ja również dekoloryzowałam wlosy ponad pół roku temu i stwierdzam, że nie da rady ich na 100% odbudować po tym zabiegu. Końcówki w mgnieniu oka mi się rozdwajają, ostatnio byłam na podcięciu i patrze na następny dzień a tu znowu rozdwojone. Wydaję mi się, że wlosy muszą odrosnąc.
te włosy po dekoloryzacji są już martwe i tak jak mówisz nie da się ich całkiem odbudować, ale ja sobie bardzo chwale olejowanie na końcówki, odkąd to robię dużo wolniej mi się rozdwajają.
ostatnio skracałam miesiąc temu i do teraz włosy się nierozdwajają. ale zaraz po dekoloryzacji musiałam ściąć aż 6cm i od tamtej pory co jakiś czas podcinam te końcówki żeby całkiem ściąć to co było dekoloryzowane. poza tym farbuje na wellatonem na blond i to też swoje robi....

Edytowane przez pastelowa22
Czas edycji: 2012-03-20 o 16:07
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 16:50   #9
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 364
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
te włosy po dekoloryzacji są już martwe i tak jak mówisz nie da się ich całkiem odbudować, ale ja sobie bardzo chwale olejowanie na końcówki, odkąd to robię dużo wolniej mi się rozdwajają.
ostatnio skracałam miesiąc temu i do teraz włosy się nierozdwajają. ale zaraz po dekoloryzacji musiałam ściąć aż 6cm i od tamtej pory co jakiś czas podcinam te końcówki żeby całkiem ściąć to co było dekoloryzowane. poza tym farbuje na wellatonem na blond i to też swoje robi....
Ja nie farbuje od deko, ale za to suszę i od czasu do czasu nie wzgardzę prostownicą. Od mniej więcej tygodnia wprowadziłam stop suszarce, prostownicy. Do tego olejuje, pije drozdże, pokrzywe i już mnie czasem od tych specyfików mdli. Widzę minimalną poprawę, ale to nie jest to i chyba już nie będzie.
__________________
"Jest kobietą wyzwoloną, to znaczy bardzo pijaną i silnie umalowaną."
Lukrecja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:51   #10
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja86 Pokaż wiadomość
Ja nie farbuje od deko, ale za to suszę i od czasu do czasu nie wzgardzę prostownicą. Od mniej więcej tygodnia wprowadziłam stop suszarce, prostownicy. Do tego olejuje, pije drozdże, pokrzywe i już mnie czasem od tych specyfików mdli. Widzę minimalną poprawę, ale to nie jest to i chyba już nie będzie.
ja wogóle nie używam prostownicy, a suszarke od wielkiego święta jeśli już po tygodniu widzisz poprawę to po miesiącu będzie juz całkiem super
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:42   #11
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
te włosy po dekoloryzacji są już martwe i tak jak mówisz nie da się ich całkiem odbudować
Eee... każde włosy są martwe
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 21:31   #12
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 364
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
ja wogóle nie używam prostownicy, a suszarke od wielkiego święta jeśli już po tygodniu widzisz poprawę to po miesiącu będzie juz całkiem super
No mam nadzieję, że trochę sie poprawia, bo narazie czuję się jak...miotła
__________________
"Jest kobietą wyzwoloną, to znaczy bardzo pijaną i silnie umalowaną."
Lukrecja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 07:57   #13
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Eee... każde włosy są martwe
no tak ale te bo dekoloryzacji sa chyba juz całkiem "zabite" bo jednak inaczej się zachowują niz te niedekoloryzowane
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:37   #14
magdussska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

jakie oleje polecacie? obecnie mam z korzenia łopianu, jestem zadowolona, ale ciągle szukam cudu :P wax... oryginalny brązowy? czy przez tą maskę kolor nie wypłukiwał się szybciej? próbowałam biovax latte, ale nie widzę efektów. jak u Was z wypłukiwaniem się koloru? ja musiałam znów malować po 3 tygodniach, oby teraz trzymało się dłużej
magdussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 16:53   #15
NathNougat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

Cytat:
Napisane przez magdussska Pokaż wiadomość
jakie oleje polecacie? obecnie mam z korzenia łopianu, jestem zadowolona, ale ciągle szukam cudu :P wax... oryginalny brązowy? czy przez tą maskę kolor nie wypłukiwał się szybciej? próbowałam biovax latte, ale nie widzę efektów. jak u Was z wypłukiwaniem się koloru? ja musiałam znów malować po 3 tygodniach, oby teraz trzymało się dłużej
Szczerze, z całego serca polecam olejek Amla - po nim moje włosy wreszcie zaczęły wyglądać jak włosy a nie jak jedna wielka kupa siana ; )
NathNougat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 18:28   #16
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: dekoloryzacja - jak pielęgnowałyście włosy po tym zabiegu?

Cytat:
Napisane przez magdussska Pokaż wiadomość
jakie oleje polecacie? obecnie mam z korzenia łopianu, jestem zadowolona, ale ciągle szukam cudu :P wax... oryginalny brązowy? czy przez tą maskę kolor nie wypłukiwał się szybciej? próbowałam biovax latte, ale nie widzę efektów. jak u Was z wypłukiwaniem się koloru? ja musiałam znów malować po 3 tygodniach, oby teraz trzymało się dłużej
ja po waxie nie widziałam jakiejś super różnicy, poza tym on ma w składzie silikony... za to szczerze polecam odżywke "wcierke" jantar dziś właśnie kończe pierwsza buteleczke i równoczesnie 3 tygodnie używania. widzę ogromną rożnicę, włosy może jakoś specjalnie nie urosły ( licze że w końcu ruszą) ale są super błyszczące i nie wypadają
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.