Odstające włoski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-04, 13:33   #1
lynyrdskynyrd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 22

Odstające włoski


Witam wszystkie Wizażanki
Mój problem jest dość dziwny. Zacznę od tego, że jestem blondynką, jasną. Jak wszystkie blondynki wiedzą, przeważnie jest tak, że z wiekiem włosy ciemnieją. Kiedyś miałam dużo jaśniejsze. Mam 17 lat, ważę 62kg (o ile to ma jakieś znaczenie), jadam normalnie (domowe zupy, kotlety, surówki, mama nie gotuje tłusto), fastfoody z McDonlad lub KFC jadam rzadko, kebaby, hod dogi i inne świństwa również sporadycznie.
Włosy myję każdego dnia, ponieważ już drugiego są przetłuszczone (ale tylko przy skórze głowy u góry), a na dole są przesuszone. No i w dodatku są oklapnięte co nie wygląda dobrze. Jak na blondynkę mam dość gęste włosy, nawet bardzo i nie jest to mój wymysł - każdy mi na to zwraca uwagę, fryzjerzy, znajomi, rodzina. Włosy myję rano dlatego je codziennie suszę. Jeśli chodzi o prostowanie to NIGDY nie prostuję całych włosów ponieważ są one BARDZO proste z natury, natomiast zakręcają mi się włosy z przodu (pozostałości po grzywce, którą zapuszczam bo chcę się jej pozbyć). Od dnia dzisiejszego obiecałam sobie odstawić prostownicę. Ale o co mi dokładnie chodzi... moje włosy od wewnętrznej strony mają mnóstwo małych odstających włosków.
Dodam, że moje włosy nigdy w życiu nie były rozjaśniane, nie farbowałam ich, po prostu to jest mój naturalny kolor. Nie przechodziły żadnych zabiegów typu trwała, lub trwałe prostowanie. Jedyne co to suszarka i niekiedy prostownica przy samej grzywce jak już wcześniej wspomniałam. Do fryzjera chodzę regularnie, udało mi się wreszcie jakieś 1,5 roku temu doprowadzić do tego, że końcówki są ścięte na prosto (bez cieniowania), jedynie mam pozostawione kosmyki kiedy zepnę włosy. U fryzjera byłam ostatnio jakieś 3 tygodnie temu i podcięłam o jakieś 3 cm.
Ostatnio zauważyłam, że włosy są jakieś sianowate i jakby łamliwe. Koleżanki jak zobaczyły mnie po wakacjach w szkole powiedziały, że jakby stały się mniej gęste. Ja natomiast nie zauważyłam, żeby mi wypadały. Ale kilka miesięcy temu miałam już schizę, że wypadają mi włosy i poszłam do dermatologa i miałam robione badania krwi, ale było wszystko ok. Lekarz kazał policzyć ile włosów dziennie mi wypadało i było to ponad 80 (mówił, że norma jest do 100). Używałam szamponu timotei do włosów blond, teraz używam na zmianę z niveą do suchych i zniszczonych + odżywka Kallos crema al latte (ale nie widzę, żeby coś pomagało). Najbardziej mi zależy na tym, aby coś zrobić z tymi odstającymi włoskami...

Edytowane przez lynyrdskynyrd
Czas edycji: 2014-01-13 o 16:25
lynyrdskynyrd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:53   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Odstające włoski

Cytat:
Napisane przez lynyrdskynyrd Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki
Mój problem jest dość dziwny. Zacznę od tego, że jestem blondynką, jasną. Jak wszystkie blondynki wiedzą, przeważnie jest tak, że z wiekiem włosy ciemnieją. Kiedyś miałam dużo jaśniejsze. Mam 17 lat, ważę 62kg (o ile to ma jakieś znaczenie), jadam normalnie (domowe zupy, kotlety, surówki, mama nie gotuje tłusto), fastfoody z McDonlad lub KFC jadam rzadko, kebaby, hod dogi i inne świństwa również sporadycznie.
Włosy myję każdego dnia, ponieważ już drugiego są przetłuszczone (ale tylko przy skórze głowy u góry), a na dole są przesuszone. No i w dodatku są oklapnięte co nie wygląda dobrze. Jak na blondynkę mam dość gęste włosy, nawet bardzo i nie jest to mój wymysł - każdy mi na to zwraca uwagę, fryzjerzy, znajomi, rodzina. Włosy myję rano dlatego je codziennie suszę. Jeśli chodzi o prostowanie to NIGDY nie prostuję całych włosów ponieważ są one BARDZO proste z natury, natomiast zakręcają mi się włosy z przodu (pozostałości po grzywce, którą zapuszczam bo chcę się jej pozbyć). Od dnia dzisiejszego obiecałam sobie odstawić prostownicę. Ale o co mi dokładnie chodzi... moje włosy od wewnętrznej strony mają mnóstwo małych odstających włosków. Trudno to opisać, dlatego wstawiam zdjęcie. Wygląda to mniej więcej tak:




Dodam, że moje włosy nigdy w życiu nie były rozjaśniane, nie farbowałam ich, po prostu to jest mój naturalny kolor. Nie przechodziły żadnych zabiegów typu trwała, lub trwałe prostowanie. Jedyne co to suszarka i niekiedy prostownica przy samej grzywce jak już wcześniej wspomniałam. Do fryzjera chodzę regularnie, udało mi się wreszcie jakieś 1,5 roku temu doprowadzić do tego, że końcówki są ścięte na prosto (bez cieniowania), jedynie mam pozostawione kosmyki kiedy zepnę włosy. U fryzjera byłam ostatnio jakieś 3 tygodnie temu i podcięłam o jakieś 3 cm. Wyglądały mniej więcej tak:





Ostatnio zauważyłam, że włosy są jakieś sianowate i jakby łamliwe. Koleżanki jak zobaczyły mnie po wakacjach w szkole powiedziały, że jakby stały się mniej gęste. Ja natomiast nie zauważyłam, żeby mi wypadały. Ale kilka miesięcy temu miałam już schizę, że wypadają mi włosy i poszłam do dermatologa i miałam robione badania krwi, ale było wszystko ok. Lekarz kazał policzyć ile włosów dziennie mi wypadało i było to ponad 80 (mówił, że norma jest do 100). Używałam szamponu timotei do włosów blond, teraz używam na zmianę z niveą do suchych i zniszczonych + odżywka Kallos crema al latte (ale nie widzę, żeby coś pomagało). Najbardziej mi zależy na tym, aby coś zrobić z tymi odstającymi włoskami...
Masz włosy w bardzo dobrym stanie, a kolor piękny.
Dodaj jeszcze jakąś odżywkę do pielęgnacji np Isanę z Babassu, ona jest wygładzająca. Możesz spróbować jakiejś odżywki z silikonem np z nowej serii Timotei Jericho Rose, Lśniący Blask. Ma nawilżacze, olej sezamowy i małą ilość silikonów. Możesz też spróbować oleju, może akurat ujarzmi puszenie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-01-13 o 14:28
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 16:48   #3
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Odstające włoski

Mam ten sam problem tylko bardziej widoczny, niestety moje wlosomaniactwo (w tym olejowanie) nie zmieniło tego stanu a próbowałam już wielu rzeczy/kosmetyków.
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 17:28   #4
lynyrdskynyrd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 22
Dot.: Odstające włoski

Ja już sama nie wiem skąd takie włosy się wzięły... przecież mam ścięte na prosto bez cieniowania. Co prawda nie jest ich mega dużo ale jednak. Może połamały się bo były suche? No nic, póki co wybiorę się do rossmana i kupię tę odżywkę z Isany bądź Timotei. Słyszałam od koleżanek wiele pozytywnych opinii o Dove.
lynyrdskynyrd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 17:37   #5
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: Odstające włoski

:O Mam kompletnie ten sam problem!
A jak zmoknę to wygląda to jeszcze gorzej! Aż mi się kręcą te maleństwa
Też myślałam, że to połamane może.. ale ja je mam już od czubka głowy.. Więc nie wiem..
__________________
Kto Ci powiedział, że jestem kobietą?

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem


28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 18:11   #6
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Odstające włoski

mam ten sam problem, ale według mnie te włoski mają inne pochodzenie: ciągle rosną nam nowe włosy, więc są one krótsze od pozostałych nawet, jeżeli ścinaymy włosy na prosto. I właśnie przez to odstają te krótkie włosy na całej długosci... i nie wiem jak sobie z nimi poradzic...;p
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 18:56   #7
lynyrdskynyrd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 22
Dot.: Odstające włoski

Nie pomyślałam o tym, że mogą to być właśnie takie odrastające włoski. Całkiem możliwe, że masz racje. Trzeba spróbować odżywką wygładzającą. Jak coś przyniesie rezultaty to napiszę o tym w tym temacie.
lynyrdskynyrd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 12:25   #8
aganela8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 256
Dot.: Odstające włoski

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
mam ten sam problem, ale według mnie te włoski mają inne pochodzenie: ciągle rosną nam nowe włosy, więc są one krótsze od pozostałych nawet, jeżeli ścinaymy włosy na prosto. I właśnie przez to odstają te krótkie włosy na całej długosci... i nie wiem jak sobie z nimi poradzic...;p
ja też tak to sobię tłumaczę, a odżywek dove nie polecam ,,raczej nie ma tam zbyt dużo składników odżywczych tylko silikony,to już lepszy garnier żółty lub isana z olejkiem babassu
__________________
Staraj się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień,on już nie wróci...! 14.02.1942r-rocznica powstania Armii Krajowej!
www.pustamiska.pl (klik proszę..)
aganela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 17:12   #9
basia0412
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 343
Dot.: Odstające włoski

Też mam takie odstające włoski, z tego co wiem, to po prostu są młode włoski, które jeszcze nie dorosły do długości całych włosów. Ich odstawanie jest denerwujące, zwłaszcza jak jest wilgotne powietrze. Osobiście używam Joanna, Naturia, Odżywka z miodem i cytryną do włosów farbowanych, suchych i zniszczonych (sprawdzałam nazwę na KWC) u mnie się sprawdza całkiem dobrze. Popróbuj różnych odżywek, coś musi Twoim włosom się spodobać
basia0412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 17:31   #10
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Odstające włoski

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
mam ten sam problem, ale według mnie te włoski mają inne pochodzenie: ciągle rosną nam nowe włosy, więc są one krótsze od pozostałych nawet, jeżeli ścinaymy włosy na prosto. I właśnie przez to odstają te krótkie włosy na całej długosci... i nie wiem jak sobie z nimi poradzic...;p
dokładnie tak niestety włosy nie są wieczne, każdy włos kiedyś się starzeje i wypada, a na jego miejsce od nowa rośnie kolejny
moim zdaniem te włoski są bardzo mało widoczne. Nie wiem, czy da się bardziej je wygładzić, skoro to końce zawsze można je zalaminować żelatyną!
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 11:28   #11
jussol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Odstające włoski

Witajcie ,

postanowiłam podpiąć się do tego wątku, ponieważ mam podobny problem (z tym, że moje włosy są bardzo zniszczone farbowaniem). Odkąd zaraziłam się tzw. "włosomaniactwem" generalnie zauważyłam znaczną poprawę włosów (błyszczą się, znacznie mniej wypadają, nie plączą się ). Niestety od tamtej pory moje końcówki żyją własnym życiem i wyglądają dość paskudnie. Włosy zawsze były proste i sztywne jak druty, nawet w najgorszym stanie, dlatego tym bardziej mnie dziwi jak teraz wyglądają.
Nie za bardzo wiem co powinnam robić, żeby je ujarzmić .

Wstawiam fotkę zaraz po wysuszeniu (myję włosy co dzień rano, więc nie mogę całkowicie zrezygnować z suszarki, ale staram się używać chłodnego powietrza).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (74,0 KB, 187 załadowań)
jussol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-01, 11:42   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Odstające włoski

Cytat:
Napisane przez jussol Pokaż wiadomość
Witajcie ,

postanowiłam podpiąć się do tego wątku, ponieważ mam podobny problem (z tym, że moje włosy są bardzo zniszczone farbowaniem). Odkąd zaraziłam się tzw. "włosomaniactwem" generalnie zauważyłam znaczną poprawę włosów (błyszczą się, znacznie mniej wypadają, nie plączą się ). Niestety od tamtej pory moje końcówki żyją własnym życiem i wyglądają dość paskudnie. Włosy zawsze były proste i sztywne jak druty, nawet w najgorszym stanie, dlatego tym bardziej mnie dziwi jak teraz wyglądają.
Nie za bardzo wiem co powinnam robić, żeby je ujarzmić .

Wstawiam fotkę zaraz po wysuszeniu (myję włosy co dzień rano, więc nie mogę całkowicie zrezygnować z suszarki, ale staram się używać chłodnego powietrza).
Jakich kosmetyków używasz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 12:11   #13
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Odstające włoski

To sa rozdwojone koncowki
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 22:24   #14
jussol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Odstające włoski

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakich kosmetyków używasz?
Na dzien dzisiejszy:

Green Pharmacy szampon z rumiankiem lekarskim/Alterra biotyna i kofeina
Joanna odżywka ze skrzypu i rozmarynu/ Isana odżywka Połysk Jedwabiu
Rainforest wax do włosów ciemnych
Radical odżywka wzmacniająco-regenerująca (sporadycznie, bo plącze mi włosy)
Marion ocet z malin & koktajl owocowy, spray
Olejek babydream / oliwa z oliwek

Do tego raz na jakiś czas rożne maski domowej roboty.

Laminowania próbowałam jak na razie dwukrotnie, efekt jest do następnego mycia.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To sa rozdwojone koncowki
Zdaję sobie sprawę, że moje włosy są zniszczone farbowaniem, a końcówki rozdwojone. Wcześniej też takie były (dlatego zaczęłam „kurację” ), ale nie odstawały tak strasznie. Praktycznie w ogóle nie odstawały. Nie mogę sobie z tym poradzić, dlatego byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki

Pozdrawiam
jussol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:26   #15
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Odstające włoski

Ja też mam podobny problem. Pomóżcie. Mój problem pojawił się od kiedy bardziej dbam o włosy, a ściślej po laminowaniu. Laminowanie nie posłużyło moim końcówkom, ale reszcie włosów - tak. Po laminowaniu zauważyłam dużo sterczących włosów, nie chodzi mi tutaj o przeproteinowanie, tylko o to, że nagle zauważyłam dużo nierównych końcówek. Niektóre pasma wyglądają na zniszczone. Nie wiem, co jest tego przyczyną. Mniej więcej równocześnie z laminowaniem zaczęłam używać suszarki z chłodnym nawiewem, aby nie niszczyć włosów, aby nie spać z mokrymi włosami, które długo mi schną. Dodam też, że odrastają mi włosy po wcześniejszym wypadaniu.
Czy przyczyną jest laminowanie czy suszarka? wydaje mi się, że gdy nie użyję suszarki, to nie widać mi tak sterczących włosów.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:31   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Odstające włoski

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Laminowanie nie posłużyło moim końcówkom, ale reszcie włosów - tak. Po laminowaniu zauważyłam dużo sterczących włosów, nie chodzi mi tutaj o przeproteinowanie, tylko o to, że nagle zauważyłam dużo nierównych końcówek. Niektóre pasma wyglądają na zniszczone. Nie wiem, co jest tego przyczyną.
Dlaczego nie przeproteinowanie? Skoro część włosów wygląda na zniszczoną a końcówki odstają, to jak najbardziej może być od nadmiaru protein.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:28   #17
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Odstające włoski

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dlaczego nie przeproteinowanie? Skoro część włosów wygląda na zniszczoną a końcówki odstają, to jak najbardziej może być od nadmiaru protein.
Dzięki za odpowiedź. W sumie sama nie wiem. Nie wiedziałam, że widoczne, odstające końcówki to efekt przeproteinowania.W dodatku ten efekt utrzymuje się długo. Jedno mycie nie pomogło. Włosy przy głowie tak nie odstają, kiedy nie użyję suszarki, zniszczone pasma też wydają się mniej widoczne. Niestety następnego dnia zauważyłam nowe inne pasma, jak po przeproteinowaniu, czyli takie jakby w nie piorun strzelił. Dodam, że ostatnio unikam protein i śpię w kucyku.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 17:01   #18
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Odstające włoski

Ja też mam taki problem, ale tylko po umyciu włosów, włosy są niby już suche, a jakieś siano odstaje i takie właśnie pojedyncze włosy. Jak już włosy wyschną do końca, to o wiele mniej ich odstaje. Po niektórych odżywkach z karite problem się wzmaga, ale tez nie zawsze. Mam maskę BingoSpa z algami i masłem karite i po niej włosy idealnie gładkie
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 15:30   #19
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Odstające włoski

U mnie ta maska Bingospa powoduje przeproteinowanie.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 18:53   #20
jussol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Odstające włoski

Hej
Na zasadzie eliminacji doszłam do tego, że w moim przypadku włosy wyglądają tak po oliwie z oliwek. Kiedy całkowicie ją odstawiłam problem zniknął. Widocznie akurat mnie nie służy. Pozdrawiam.
jussol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.