sklep internetowy :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-15, 10:35   #1
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764

sklep internetowy :)


Witam! od 2 tygodni poszerzyłam grono bezrobotnych.Z racji tego,że bardziej odpowiadała by mi praca w domu wpadłam na pomysł założenia sklepu internetowego.O dotację starałabym się z UP.Spełniam warunki które ją umozliwiają.
Moje pytanie jest nastepujące.Mam 2 pomysły.
-sklep z kosmetykami
-sklep z prezentami okolicznościowymi,ale tymi droższymi typu chrzciny,komunie,wesela itd

jak uważacie który pomysł ma większą szansę na sukces,oraz na utrzymanie się na rynku?
czy może próbować najpierw tylko na allegro?
dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 10:44   #2
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: sklep internetowy :)

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
Witam! od 2 tygodni poszerzyłam grono bezrobotnych.Z racji tego,że bardziej odpowiadała by mi praca w domu wpadłam na pomysł założenia sklepu internetowego.O dotację starałabym się z UP.Spełniam warunki które ją umozliwiają.
Moje pytanie jest nastepujące.Mam 2 pomysły.
-sklep z kosmetykami
-sklep z prezentami okolicznościowymi,ale tymi droższymi typu chrzciny,komunie,wesela itd

jak uważacie który pomysł ma większą szansę na sukces,oraz na utrzymanie się na rynku?
czy może próbować najpierw tylko na allegro?
dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam
Wydaje mi się, że na rynku jest przesycenie sklepów z kosmetykami.
Więc bardziej perspektywiczną opcją wydaje się sklep z prezentami premium. Na początek bezpieczniej będzie korzystać tylko z kanału Allegro. Potem dodatkowo, współbieżnie uruchomić sklep internetowy.
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 10:48   #3
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: sklep internetowy :)

hm a czy do allegro konieczna jest działalnośc gospodarcza?
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 10:51   #4
ichii
Wtajemniczenie
 
Avatar ichii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 143
Dot.: sklep internetowy :)

U mnie w powiecie nie dają dotacji osobom, które nie zakładają działalności, więc nie wiem, czy możesz to brać pod uwagę
__________________
64 63 62 61 60 59
ichii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 10:56   #5
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: sklep internetowy :)

Cytat:
Napisane przez ichii Pokaż wiadomość
U mnie w powiecie nie dają dotacji osobom, które nie zakładają działalności, więc nie wiem, czy możesz to brać pod uwagę
trzeba mieć działalnośc by dostac dotację,każdy o tym wie ja pytam o allegro,o sprzedawanie tam.
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 11:46   #6
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: sklep internetowy :)

jeśli będziesz miała okazjonalne ceny to utrzymasz się. Co do kosmetyków i tych prezentów.. Ciężko Ci będzie się wybić. Pomyśl naprawę nad czymś oryginalnym i dochodowym. Moja znajoma np założyła firmę "odświeżającą" rowery od strony wizualnej jak i mechanicznej. Zaczęła od niczego, dziś na świetnie prosperujący biznes
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 12:11   #7
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: sklep internetowy :)

mi się wydaje że lepszy by był sklep z kosmetykami. Jest ich dużo, ale gdybyś miała tanie produkty, to byś miała więcej klientów, najlepiej zacząć na allegro, tam się rozreklamować i potem swój własny sklep otworzyć. O wiele częściej się kupuje kosmetyki niż prezenty na komunię czy chrzciny i to w internecie Ale to tylko moje zdanie z obserwacji na allegro. Sama się zastanawiałam nad sklepem internetowym, a tak z ciekawości skąd byś miała brać towar? Z hurtowni?
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 12:23   #8
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: sklep internetowy :)

Ja osobiście nie znoszę zakupów przez internet, bo wolę sobie wszytsko dotknąć i przetestować, ale wydaje mi się , że kosmetyki to nie najlepszy pomysł bo na rynku jest ich od groma.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 12:34   #9
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: sklep internetowy :)

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
jeśli będziesz miała okazjonalne ceny to utrzymasz się. Co do kosmetyków i tych prezentów.. Ciężko Ci będzie się wybić. Pomyśl naprawę nad czymś oryginalnym i dochodowym. Moja znajoma np założyła firmę "odświeżającą" rowery od strony wizualnej jak i mechanicznej. Zaczęła od niczego, dziś na świetnie prosperujący biznes
Dokladnie.

Cytat:
Napisane przez poison0123 Pokaż wiadomość
mi się wydaje że lepszy by był sklep z kosmetykami. Jest ich dużo, ale gdybyś miała tanie produkty, to byś miała więcej klientów, najlepiej zacząć na allegro, tam się rozreklamować i potem swój własny sklep otworzyć. O wiele częściej się kupuje kosmetyki niż prezenty na komunię czy chrzciny i to w internecie Ale to tylko moje zdanie z obserwacji na allegro. Sama się zastanawiałam nad sklepem internetowym, a tak z ciekawości skąd byś miała brać towar? Z hurtowni?
No ale jak ona ma miec tansze produkty niz inni na rynku? Ani dystrybucji taniej nie zdobedzie, ani dostepu do tanszej produkcji ot tak o, na czym by miala zbudowac przewage swojego sklepu?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 12:40   #10
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: sklep internetowy :)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No ale jak ona ma miec tansze produkty niz inni na rynku? Ani dystrybucji taniej nie zdobedzie, ani dostepu do tanszej produkcji ot tak o, na czym by miala zbudowac przewage swojego sklepu?
no tak, ot tak o nie zdobędzie miałam na myśli takie sytuacje jak np tu:
http://allegro.pl/listing/user.php/r...&us_id=7122944
nie wiem tylko czy to są oryginalne kosmetyki, ale sprzedaż w tym wypadku jest ciągle wysoka
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 12:42   #11
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: sklep internetowy :)

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
trzeba mieć działalnośc by dostac dotację,każdy o tym wie ja pytam o allegro,o sprzedawanie tam.
można, ale tylko do określonych kwot, potem trzeba mieć działalność i zakładać sklep na all

A, żeby miesięczne zarobki były nieopodatkowane to można chyba zarobić jakieś zawrotne 400 zł czy coś koło tego (niech mnie ktoś poprawi, bo już nie pamiętam)
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 13:05   #12
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: sklep internetowy :)

Na allegro jest ogromna konkurencja, ceny są hurtowe, więc ciężko jest być konkurencyjnym. Chyba że masz dostęp do prawie darmowego towaru.
Jeśli chodzi o kosmetyki, to ja bym raczej brała się za sklep stacjonarny. Możesz tam mieć też dział z prezentami. W małym mieście raczej spokojnie się utrzymasz, w dużym - nie wiem, bo jednak jest dużo rossmanów, marketów, itd. Ja w ogóle nie kupuję w małych drogeriach.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 13:50   #13
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: sklep internetowy :)

Ja bym postawiła na "specjalizację" w kosmetykach, np. trudno dostępne, tanie i dobrej jakości oleje do włosów, naturalne produkty zgromadzone w jednym miejscu. To by było coś pięknego Ewentualnie jakieś stoisko, gdzie można by było to wszystko obejrzeć i gdyby ktoś potrafił doradzić nt. naturalnej pielęgnacji..

Ja ze swojej strony podsunę może trudno dostępne kosmetyki do włosów, gdybyś znalazła jakiś kanał do importu w przyzwoitych cenach... (chociaż nie wiem, jak wygląda to od strony formalnej - czy trzeba pozwolenia itp).
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 14:42   #14
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: sklep internetowy :)

Co do pomysłu na sklep to myślę to, że na początek lepsze kosmetyki, bo większa szansa na klientów, jednak prezentów okolicznościowych nie kupuje się zbyt często, a wiele osób woli takowe kupować w sklepie stacjonarnym. Jeśli byś chciała to z czasem możesz zawsze poszerzyć zakres działalności.

Po sobie wiem, że w kosmetykach liczy się nie tylko cena produktu, ale też dostępny asortyment. Jeśli już decyduje się coś kupować na allegro to staram się, aby to było od razu kilka rzeczy za jedną wysyłką. Nie raz rezygnuję z zakupu u jakiegoś sprzedawcy, bo ma mały wybór. I przede wszystkim to co ostatnio zauważyłam, że staje się prawdziwą plagą - zarabianie na kosztach wysyłki. Obniżanie ceny produktu w zamian za dużo wyższe niż realne koszty wysyłki. Takim sprzedawcom od razu dziękuję i nawet dalej nie przeglądam, gdy widzę +x zł za każdą kolejną sztukę produktu bez względu na wagę.
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 15:04   #15
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: sklep internetowy :)

hm dziękuję za rady tylko jak zdobyć kosmetyki od producenta lub dystrybutora? te z hurtowni mnie nie interesują,za mały zarobek
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 19:02   #16
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: sklep internetowy :)

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
hm dziękuję za rady tylko jak zdobyć kosmetyki od producenta lub dystrybutora? te z hurtowni mnie nie interesują,za mały zarobek
Producenta raczej nie zainteresuje współpraca z osobą, która będzie chciała złożyć zamówienie w stylu: 10szt x, 10szt y, 10szt z
A żeby złożyć konkretne zamówienie to już trzeba się liczyć z kosztami - nie zawsze towar sie od razu sprzeda, a faktury zapłacić trzeba.
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.