Koty - część XI - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-28, 11:44   #3121
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez ArmandaVanHelden Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić robiłam wczoraj Majce kontrolne badanie moczu i ph spadło na 6,5 a po struwitach nie ma śladu
Super
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 13:57   #3122
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, samo sparzanie nie zabija salmonelli?

Moje kociaki dzisiaj na kastracji, dziwnie mi bez nich w domu...Do tego bardzo się martwię, czy wszystko będzie ok :/ Dobrze, że w domu mam bałagan to chociaż myśli zajmę sprzątaniem


Będzie dobrze
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 14:13   #3123
ArmandaVanHelden
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 461
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Super
Też się cieszę, ale za jakiś czas jeszcze skontroluje dla pewności
ArmandaVanHelden jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 15:20   #3124
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez nitka0208 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Mam pytanie moja kotka zostala wysterylizowana tydzien temu. Weterynarz zalecil dac tego samego dnia saszetke kurczaka ktora dostalam i od nastepnego dnia juz jak zwykle. Kotka przed sterylizacja jadla za 5 gdyz 4 tyg temu sie okocila i kociaki wyjadaja z niej wszystko co moga. Mam problem bo teraz nic jej nie smakuje i jest coraz chudsza. Jutro wizyta u weta ale chcialabym poznac Wasza opinie. Czy moze Wasze kociaki tez tak przechodzily okres po sterylizacji??
a czy coś w ogóle je? dobrze byłoby pokazać ją lekarzowi, może coś ją boli po zabiegu i dlatego nie ma apetytu

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem nowa jesli chodzi o zwierze jakim jest kot. Mam kotkę dopiero od roku i cały czas zadziwia mnie i moja rodzinę to zwierzę.
Ale zauważyłam dzis bardzo dziwne zachowanie kotki. Jest karmiąca mamą, moze to ważne. Kicia od jakiś dwóch dni ma takie dziwne odpały, wyglada to jakby była pod wpływem jakiś środków, jezyk na wierzchu biea skacze a po jej ciele przechodzi taki dziwny jakby prąd, jest niespokojna. Jak ja pogłaszcze troche pogadam to jest normalnie.
O co może chodzić? Zaczynam się martwić
a ile czasu temu się okociła? wcześniej się tak nie zachowywała? Jak wyżej- wskazana jest wizyta u weterynarza, który wykluczy np. tężyczkę poporodową
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 17:46   #3125
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Koty - część XI

Ponad miesiąc temu się okociła.
Zaczęło się w sobotę jakoś, nie było mnie w domu i właśnie się dowiedziałam,że od Mamy dostała pół sedatifu.
Dziś już nie widziałam tego ataku, ale moi weterynarze to delikatnie mówiąc.. cioty, więc są ostatecznością niestety.
Sprawdzę jak coś, ale może któraś miała podobnie albo zna kogoś kto miał?

Edytowane przez tanzanka
Czas edycji: 2015-07-28 o 17:47
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 17:56   #3126
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Będzie dobrze
W domu od prawie dwóch godzin, matko jak one szaleją, nie wiem jak je uspokoić, żeby szwy się nie rozlazły kotce A jakie przymilne się zrobiły, takie bidy wygłodzone
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 23:25   #3127
nitka0208
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 101
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
a czy coś w ogóle je? dobrze byłoby pokazać ją lekarzowi, może coś ją boli po zabiegu i dlatego nie ma apetytu





a ile czasu temu się okociła? wcześniej się tak nie zachowywała? Jak wyżej- wskazana jest wizyta u weterynarza, który wykluczy np. tężyczkę poporodową


Tak je sucha karme i pije cale szczescie duzo wody
Dzisiaj dostala antybiotyk plyn na biegunke i dodatkowo krople do pyszczka na alergie (juz przed zabiegiem tez dostala bo sie okazalo ze ma alergie na pchly)
Lekarka powiedziala ze kotka jest wykonczona wkocu karmi 6 kociakow i teraz musze kociaki czesciej odstawiac od mamy.
Kontrola w piatek. Jeden z kociakow tez ma antybiotyk do piatku i kontrola ...
nitka0208 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 10:15   #3128
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Koty - część XI

Pisałam kiedyś że moje koty miały mocny koci katar, więc są prawie wyleczone, tzn: katar jest w organiźmie i już nie odejdzie, ale na dzień dzisiejszy wszystko dobrze, koty kichają rzadko, raczej wtedy jak zaciągną do nosa kurzu.
Oprócz antybiotyków od weta, podawałam polecany gdzieniegdzie Echinasal, i on także wyraźnie pomagał, koty jak nie dostały w mleku syropu to patrzyły do miski z żalem, jak go dostały to aż miskę wylizały, więc smakował i leczył zarazem.
Spróbowałam go, i słodki bardzo jest i ziołowy.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 11:27   #3129
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Pisałam kiedyś że moje koty miały mocny koci katar, więc są prawie wyleczone, tzn: katar jest w organiźmie i już nie odejdzie, ale na dzień dzisiejszy wszystko dobrze, koty kichają rzadko, raczej wtedy jak zaciągną do nosa kurzu.
Oprócz antybiotyków od weta, podawałam polecany gdzieniegdzie Echinasal, i on także wyraźnie pomagał, koty jak nie dostały w mleku syropu to patrzyły do miski z żalem, jak go dostały to aż miskę wylizały, więc smakował i leczył zarazem.
Spróbowałam go, i słodki bardzo jest i ziołowy.
Super Moje przeszły kk w dzieciństwie, tak wyglądały: https://www.facebook.com/miastokotow...5088045552379/ , jedyny nawrót miały po adopcji i przeprowadzce do nas - trochę się pokatarzyły i dostawały antybiotyk, od tego czasu zdrowe byki
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 13:23   #3130
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Super Moje przeszły kk w dzieciństwie, tak wyglądały: https://www.facebook.com/miastokotow...5088045552379/ , jedyny nawrót miały po adopcji i przeprowadzce do nas - trochę się pokatarzyły i dostawały antybiotyk, od tego czasu zdrowe byki
Moje tak samo, łzawiły i ropiały oczy które przemywałam kroplami, wycierałam im na siłę bo krople piekły i chciały się wyrwać, a teraz oczęta piękne i wielkie.
Teraz widzę jak wspinają się na drzewa, a przed leczeniem nie miały siły uciekać i się chować. Przez tą chorobę bardzo się do mnie przywiązały, łakną dotyku bo jak wycierałam oczęta to ciągle były "macane"
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 13:43   #3131
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Będzie dobrze
Cała noc nieprzespana, myślałam, że będą zmęczone i nieco ospałe, a tu zaraz od przyniesienia zaczęły szaleć i tak do chyba 5 rano Nie mogłam nad nimi zapanować, musiałam na zmianę zamykać je w transporterze bo bałam się, że kotce szwy się rozejdą :/ Nie wiem co one dostały, jak je rozdzieliliśmy to kocur wpadł w szał, więc musiałam całą noc z nimi siedzieć i pilnować, żeby się nie gryzły i nie skakały po meblach i drapaku Ale ogólnie chyba w porządku, poza tym że wygłodniałe
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 13:45   #3132
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Cała noc nieprzespana, myślałam, że będą zmęczone i nieco ospałe, a tu zaraz od przyniesienia zaczęły szaleć i tak do chyba 5 rano Nie mogłam nad nimi zapanować, musiałam na zmianę zamykać je w transporterze bo bałam się, że kotce szwy się rozejdą :/ Nie wiem co one dostały, jak je rozdzieliliśmy to kocur wpadł w szał, więc musiałam całą noc z nimi siedzieć i pilnować, żeby się nie gryzły i nie skakały po meblach i drapaku Ale ogólnie chyba w porządku, poza tym że wygłodniałe

Super A kotka ma kubraczek?
Ciesz się, za dwa lata będziesz machać wędką przed leżącym kotem
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 13:58   #3133
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Super A kotka ma kubraczek?
Ciesz się, za dwa lata będziesz machać wędką przed leżącym kotem
Skąd ja to znam. Tak chce się bawić, a jak wezmę wędkę, to pac na podłogę i machaj Pańciu, ja ostatecznie wyciągnę łapkę w jej kierunku

Ale w piątek będzie dostawa nowej rozrywki, może to ją rozrusza
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 14:01   #3134
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Super A kotka ma kubraczek?
Ciesz się, za dwa lata będziesz machać wędką przed leżącym kotem
Nie, nie ma kubraczka. Kotka nie jest zbytnio zainteresowana raną, na szczęście Teraz odsypiają całonocne harce
W ogóle pierwszy raz takie stęsknione były, jak tylko je przyniosłam to (poza pobiegnięciem do kuchni na żarcie) zaczęły się przymilać i ocierać, jak nigdy Dobrze, że już jesteśmy po, jeszcze tylko kontrola jutro
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 14:20   #3135
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam. Tak chce się bawić, a jak wezmę wędkę, to pac na podłogę i machaj Pańciu, ja ostatecznie wyciągnę łapkę w jej kierunku

Ale w piątek będzie dostawa nowej rozrywki, może to ją rozrusza

Ostatnio trochę zaniedbaliśmy zabawy. Było gorąco, koty całymi dniami spały. Jak je próbowałam teraz rozruszać to było ciężko. Laserek, wędka, tunel i jakoś poszło. Ale musze pamiętać o systematyce.




Czekam na foty.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 14:27   #3136
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ostatnio trochę zaniedbaliśmy zabawy. Było gorąco, koty całymi dniami spały. Jak je próbowałam teraz rozruszać to było ciężko. Laserek, wędka, tunel i jakoś poszło. Ale musze pamiętać o systematyce.


Czekam na foty.

Czyli to nie tylko u mnie, to dobrze, bo już się bałam, że znowu coś się dzieje. Też zauważyłam spadek aktywności, reszta bez zmian (odrobaczana była i pamiętam Ptysiową przygodę i trochę się martwiłam, że może to po tym). Ale apetyt dopisuje, kuwetkuje normalnie.
Jak miałam dwie sztuki, to było łatwiej, zawsze porównywałam czy drugie ma tak samo, a teraz od razu świruję

Tylko możesz się zaskoczyć, bo niestety zaszła zmiana
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2015-07-29 o 14:28
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 14:48   #3137
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Koty - część XI

W ten upał co był, to psa było mi ciężko przywołać na jedzenie, nie chciał wyjść z wykopanego pod drzewem dołka, u mnie było 35 stopni w cieniu.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 14:51   #3138
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

U nas to samo: cały dzień wylegiwanie się, dopiero w nocy jedzenie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 15:44   #3139
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty - część XI

U mnie Lady nie chce sie bawic, chyba, ze Lunka jest daleko. Razem sie ganiaja, wiec chcoiaz tyle. Lunka za to moze biegać za piłeczka godzinami. Potrafi przybiec w nocy z pilka i miaukolic o zabawe -.-
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 22:10   #3140
nitka0208
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 101
Dot.: Koty - część XI

Moj kocur po kastracji strasznie szalal po domu a wet powiedzial ze raczej bedzie ospaly
Kotka juz dzisiaj lepiej zjadla suche i mokre wypila miske wody biegunka opanowana !
Kociak nie mial zalzawionych oczu tylko katar i ospalosc. Dzisiaj szalal po calym domu z rodzenstwem i nawet zjadl troche mokrego(wkoncu!!!) antybiotyki dzialaja

Kotka postanowila dzisiaj z malymi spac pod moim lozkiem...a kuweta w kuchni na dole tragednia...
nitka0208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 07:26   #3141
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty - część XI

Mój koteł bawi się bardzo agresywnie ze mną, jestem cała zdrapana i zżarta. Ale staram się go jakoś pokojowo odwieźć od tego procederu . Inna sprawa, że dostał dwie mychy do zabawy i wędkę z piórkami. Bawi się tylko jedną myszą. Drugą łapie w zęby, chodzi z nią po pokoju i powarkuje. To samo robi z wędką. Chwyta pióra w ząbki i chodzi z tym, powarkując. Nie dajemy mu tych zabawek, skoro powodują takie zachowanie. Na papierki za to reaguje entuzjastycznie.
A w ogóle to zaczyna tracić swoją chorobliwą chudość, a jego futerko robi się mięciutkie. Zaczął też mruczeć, czego nie robił na początku i od 2 dni nieśmiało pomiaukuje. Zaczyna wydawać odgłosy jak kot, a nie gizmol . Ale Gizmem pozostanie
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 07:52   #3142
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mój koteł bawi się bardzo agresywnie ze mną, jestem cała zdrapana i zżarta. Ale staram się go jakoś pokojowo odwieźć od tego procederu . Inna sprawa, że dostał dwie mychy do zabawy i wędkę z piórkami. Bawi się tylko jedną myszą. Drugą łapie w zęby, chodzi z nią po pokoju i powarkuje. To samo robi z wędką. Chwyta pióra w ząbki i chodzi z tym, powarkując. Nie dajemy mu tych zabawek, skoro powodują takie zachowanie. Na papierki za to reaguje entuzjastycznie.
A w ogóle to zaczyna tracić swoją chorobliwą chudość, a jego futerko robi się mięciutkie. Zaczął też mruczeć, czego nie robił na początku i od 2 dni nieśmiało pomiaukuje. Zaczyna wydawać odgłosy jak kot, a nie gizmol . Ale Gizmem pozostanie

Zabawki mu dawaj. Niech robi z nimi co chce. To, że warczy to nic złego ale od rąk niech się trzyma z daleka. Nie pozwalaj mu się gryźć czy drapać. Nie baw się rękami czy stopami! Żadnego wystawiania kończyc spod kołdry - mój mąż tak robił - bo potem będzie Was atakował w środku nocy. Od gryzienia, szarpania są zabawki. Jak Cie ugryzie to go pacnij delikatnie między oczy - to największa zniewaga dla kociaka. Kota nie wolno bić, ale lekkie pacnięcie dwoma palcami po głowie jest karą jaką wymierzyłaby mu matka
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 08:02   #3143
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część XI

A najlepiej zabrać ręce i odejść lub odstawić kota, bo ten brak zainteresowania w najlepszy sposób go nauczy, że ręce nie są od zabawy. Jak podczas pieszczot Florki się za bardzo podjarają i zechcą podgryzać dłonie to przestaję miziać - ochłoną - po chwili znów miziam i są grzeczne.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 08:18   #3144
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A najlepiej zabrać ręce i odejść lub odstawić kota, bo ten brak zainteresowania w najlepszy sposób go nauczy, że ręce nie są od zabawy. Jak podczas pieszczot Florki się za bardzo podjarają i zechcą podgryzać dłonie to przestaję miziać - ochłoną - po chwili znów miziam i są grzeczne.

U starszego kota to działa. Z kociakiem może być trudniej Taki kilkutygodniowy maluch jest niezmordowany. Potrafi gonić po stopę po całym domu
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 08:27   #3145
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
U starszego kota to działa. Z kociakiem może być trudniej Taki kilkutygodniowy maluch jest niezmordowany. Potrafi gonić po stopę po całym domu
Zamiast pacnięcia lepiej zastosować dotknięcie w czółko. Nie jesteśmy mimo wszystko kocicą, nie robiłabym tego samego, co ona. A jak się dotknie to i tak kot się rozproszy
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 10:26   #3146
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Koty - część XI

przy ataku na ręce przypominam, że zabranie ręki powoduje zaciskanie szczęk kota - instynkt łowcy. żeby wspomóc oduczanie gryzienia, rękę trzeba (trochę wbrew odruchowi) posunąć w stronę kota, jakby wpychając do pyszczka. oczywiście z wyczuciem, bo to małe zwierzę! w ten sposób kot będzie zdezorientowany i puści rękę.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 10:30   #3147
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część XI

No to dziewczyna ma trzy sposoby. Se potestuje i sprawdzi co działa
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 10:38   #3148
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część XI

A to fakt, że wyrywanie ręki powoduje zaciskanie zębów i pazurów (jeśli łapy też są w akcji). Ja w takiej sytuacji staram się nie ruszać ręką i po chwili ucisk maleje i można spokojnie wycofać dłoń.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 10:47   #3149
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Ja od dwóch lat nie zostałam ugryziona. Moje koty to zero agresji. Za kociaka trochę rozrabiały... jak to kociaki Do drugiego, trzeciego miesiąca zdarzyło mi się je pacnąć kilka razy. Mąż robił separacje jak się bardzo tłukły albo skakały po nim.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 10:50   #3150
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część XI

U nas (pomijając nagłe ataki złości brytka) zdarza się podczas pieszczotek, że się kotek podnieci i wtedy wiadomo. Brzuszek niby do głaskania a łapy i zęby zaciśnięte na dłoni z nadmiaru emocji.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 13:51:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.